Автор Тема: Делфините и китовете - произход и развитие  (Прочетена 77129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

milenski

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #60 -: Август 21, 2006, 21:09:45 pm »
Няма да се изненадам, ако след тези "научни факти" ЮАР решат да възстановят делфинолова и китолова, а може би изследването е спонсорирано именно с такава цел. Дано не съм права. Избиването на тези великолепни същества вече ни е навлякло предостатъчна кармична обремененост.

Иначе цитираното изследване е поредното доказателство, че с ограничен ум не можем да се докоснем до необятността на безкрая  :) Тръгнал да измерва обиколката на атома с дърводелски метър... Сладур!  ;D :P

Дъвиан

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #61 -: Август 24, 2006, 01:19:15 am »
Ами теглих от DC++, така че линк не мога да дам, но мисля, че се преборих най-после с направата на работещ торент, така че го качвам тук - пробвайте дали ще може чрез него да го изтеглите от мен, ако не - ще мислим други варианти. :)

Марто, благодаря много, делфините са прекрасни. Такива извънземни звуци просто. И цялата атмосфера е много мистична, невероятно е. Направо съм изненадан, повече от зашеметяващо. Ще ги слушам много пъти, гарантирам. :)

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #62 -: Август 25, 2006, 16:36:43 pm »
http://torrents.thepiratebay.org/hashtorrent/3512804.torrent/Dolphins_Sounds.3512804.TPB.torrent

това не се тегли  :(
а много го искам -обичам делфините повече от хората
преди седмица един се доближи на 10 тина метра от мен
щях да полудея от радост ,не мога да го опиша
ако пък ми позволи да се повозя на гърба му не знам ....


« Последна редакция: Август 25, 2006, 17:11:52 pm от Empty »

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #63 -: Август 25, 2006, 17:27:31 pm »
         :) :) :)
       Не мога да се нарадвам на тези изображения!!!  :) :) :)  Чак ми се насълзиха очите!!!  :) :) :)
         

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #64 -: Август 25, 2006, 19:48:16 pm »
http://torrents.thepiratebay.org/hashtorrent/3512804.torrent/Dolphins_Sounds.3512804.TPB.torrent

това не се тегли  :(
а много го искам -обичам делфините повече от хората
преди седмица един се доближи на 10 тина метра от мен
щях да полудея от радост ,не мога да го опиша
ако пък ми позволи да се повозя на гърба му не знам ....



Явно по това време просто не е имало сийдъри - преди малко пробвах и има, така че опитай пак и трябва да се получи, аз също ще пусна отново да се сийдва - тази вечер за кратко, но утре повечко. Нека който друг го е свалял също да помогне с още малко сийд, ако не го е изтрил и има възможност. :)
« Последна редакция: Август 25, 2006, 19:49:25 pm от Martin »

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #65 -: Август 25, 2006, 20:55:44 pm »
 :) имам го вече  :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #66 -: Август 26, 2006, 04:53:32 am »
Empty, къде го видя този делфин?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #67 -: Август 28, 2006, 20:56:42 pm »
 :) 2 км след Синеморец надолу към границата
бяха няколко -доста тъмен цвят
ама те черноморските са си тъмни доколкото знам
утре отиваме пак  :D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #68 -: Август 28, 2006, 20:58:42 pm »
Страхотно! Няма ли как да ги заснемеш ако се появят? Те сигурно са защитени от закона. Делфини в България - невероятно. :)

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #69 -: Август 29, 2006, 12:24:31 pm »
взех си камерата  :)
дано имаме късмет
последно съм ги виждал като дете и то мъртви на брега  :'(

milenski

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #70 -: Август 29, 2006, 16:50:10 pm »
взех си камерата  :)
дано имаме късмет


Дано имаш наистина късмет да ги видиш. И по-важното е да им се порадваш, а дали ще ги заснемеш, хич не бери грижа  :)

А делфини в Черно море все още има наистина. Преди три години на Камен бряг видях стадо от 5-6 делфина. Минаха само на няколко метра от едно малко заливче, където ходех да се къпя. Тогава ми казаха, че това съвсем не е необичайно за тези места  :)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #71 -: Август 29, 2006, 16:56:14 pm »
Супер. :)

На море не съм ходил да се къпя от 6 години, но си струва да отида само за да видя делфините.

Oberon

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #72 -: Август 29, 2006, 18:28:59 pm »
Като бях малък нашите са ме водили на Делфинариума. Гледал съм със зяпнали уста и съм бил много щасстлив. Като свършило шоуто съм попитал майка:"Може ли да скоча в басейна и да напрегръщам всички делфини". Тя разбира се, забранила:) Обаче аз много съм настоявал. Естествено, не са ми разрешили. После са ме завели долу в сладкарницата и са ми купили сок, а аз съм станал и съм залепил глава за стъклото и съм стоял чак докато тръгнем....

Миналото лято пак ходих в Делфинариума. Заведох приятелката, и после като истински джентълмен  я почерпих в сладкарницата кока-кола ( аве Трандев, едно време за боза с тортичка чудеса превеха жените, а сега....). Пак застанах до стъклото и си помислих:"Здравейте момчета, как сте"? И бях толкова щастлив, цялото ми същество излъваше любов към тези уникални създания. Единия от делфините се доближи и стоя пред мен около 2-3 мин. А аз бях оцъклил очи и го гледах ли гледах.....

Неактивен hipokrat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #73 -: Август 30, 2006, 13:04:16 pm »
Преди около 10-12 дена имах невероятното изживяване да наблюдавам делфини в заливчето на къмпинг "Арапя". Сигурно бях единствената, която ги наблюдаваше до последно. След това ги търсих всеки ден, с надежда, че отново ще ги видя, но те повече не се появиха.А какво мислите за косатките?

milenski

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #74 -: Август 30, 2006, 14:32:25 pm »
А какво мислите за косатките?

Косатките и делфините са от семейството на зъбатите китове. Лично на мен косатките малко ми приличат на изкуствени с тази окраска. Иначе са изключително умни и са най-опасният хищник в океана. Да си призная, не ги обичам, защото са единствените хищници, които ядат китове. Гледала съм филм как косатки убиват малко китче и това не бих могла да сравня и с най-гадния хорър филм, който съм гледала. Но пък са красиви същества :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27