Автор Тема: Делфините и китовете - произход и развитие  (Прочетена 77232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #45 -: Август 16, 2006, 14:12:59 pm »
Звуци е меко казане...за мен това е музика, наситена с любов и много красота...древност и мъдрост:0

Оберон

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #46 -: Август 17, 2006, 04:05:24 am »
Супер, са, току що ги прослушах. Божествено, блгодаря!
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #47 -: Август 17, 2006, 08:55:21 am »
Снощи заспах на единия файл с делфински звуци....не мога да опиша, как сладко си заспах и колко добре се чувствах:)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #48 -: Август 17, 2006, 09:20:09 am »
Много са подходящи като музикален фон докато си житкам из форума  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #49 -: Август 17, 2006, 14:38:29 pm »
Много са подходящи ако имаш бебе и да му ги пускаш. Идеална приспивна песничка, успокоява и отпуска.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #50 -: Август 17, 2006, 18:35:57 pm »
Беше лето господне...май 1982..не помня.
Връщахме се с нашите от Созопол, и аз естествено бях адски тъжен. Много обичам морето ( за съжаление тази година не го посетих, но то ще ми прости ).
Зяпах през прозореца на колата към брега, покрай който беше асфалтовия път. Скали, вълни, море...красота:)
Изведнъж мернах малък плаж, на който нямаше никой. И на плажа...на плажа имаше делфин, на няколко метра от водата. Спряхме, отидохме и...Животното беше разкъсано наполовина ( дори сега като си спомня, изтръпвам целия ). Аз бях много малък и това страшно ме разтърси. Никога няма да забравя мъката, когаот видях това прекрасно създание мъртво..

Оберон
« Последна редакция: Август 19, 2006, 10:45:32 am от Oberon »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #51 -: Август 17, 2006, 21:44:34 pm »
Martin, благодаря ;D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #52 -: Август 18, 2006, 00:53:41 am »
Преди няколко години космическата станция "Галилей", прелитайки на около 400км от Европа, спътника на Юпитер, е засякла под дебелия лед на океана някакво движение, а звуковите сензори са уловили излизащ направо изпод леда свистящ звук.
Тези данни са били подложени на компютърен анализ, а резултатите са смаяли учените-честотата на звуците, излизащи от океаните на Европа, са идентични на звуците, издавани от земните делфини. Вероятната грешка е 0,001%.
Възможно ли е океаните на спътника Европа да се обитават от организми, приличащи на нашите обикновени делфини? За сега това е хипотеза.

http://www.ufostation.net/readarticle.php?article_id=136
Не мисли като човек!-Крион

justbboy

  • Гост
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #53 -: Август 18, 2006, 21:54:14 pm »
Беше лето господне...май 1982..не помня.
Връщахме се с нашите от Созопол, и аз естествено бях адски тъжен. Много обичам морето ( за съжаление тази година не го посетих, но то ще ми прости ).
Зяпах през прозореца на колата към брега, покрай който беше асфалтовия път. Скали, вълни, море...красота:)
Изведнъж мернах малък плаж, на който нямаше никой. И на плажа...на плажа имаше делфин, на няколко метра от водата. Спряхме, отидохем и...Животното беше разкъсано наполовина ( дори сега като си спомня, изтръпвам целия ). Аз бях много малък и това страшно ме разтърси. Никога няма да забравя мъката, когаот видях това прекрасно създание мъртво..

Оберон

За жалост брат , знам за какво говориш. Тази година на Китен видях 2  :'( :'( :'(

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #54 -: Август 20, 2006, 00:27:59 am »
 За още по голяма жалост са много повече от два. Тази година Черно море изхвърли рекорден брой умрели делфини - над 30. Просто не ми е ясно руснаците какво изхвърлят та го тровят така. И аз съм виждал умрял делфин като много малък на бургаският плаж. Припкаш си безгрижно по брега и изведнъж те удря миризмата на мърша и виждаш нещо което може много трудно да се впише в детските ти представи.Покъртително е. Още по покъртително е че трупа седя там 2-3 дена.
Все по трудно става в буйното море от хора да доплуваш и до малък остров човечност.

  За почитетелите на делфините ще препоръчам прочетат ето тези книжки:
http://en.wikipedia.org/wiki/Uplift_Universe
Феноменални са. Една от най добрите фантастики писани някога.
 
Междувпрочем знаете ли че делфините убиват акули. Четох книга за акулите когато бях в 6ти клас и там пишеше за документиран случай при който един делфин от стадото започва да ражда и заради миризмата на кръв се приближава Great white акула. Пет от мъжките делфини се отделят и започват методично да и нанасят жестоки удари с муцуните си по хрилете й. При атаките развиват шеметна скорост. Продължават и след като тя побягва докато накрая не умира от задушаване - хрилете й са смазани.

И сега като завършек Trandev извинявам се, знам че ме изпревари, но това ми е една от най-любимите реплики и просто няма как да не го кажа:

Довиждане и благодарим за рибките!
« Последна редакция: Август 20, 2006, 02:19:43 am от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #55 -: Август 20, 2006, 01:01:45 am »
Една от най - ужасните миризми, които съм усещал през живота си е на умряла медуза. На есен като морето започне да ги изхвърля на брега и като постоят известно време на брега стават адски гадни. Пртосто като се доближиш до някоя от тях и ти идва да си повърнеш стомаха. :(
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #56 -: Август 21, 2006, 08:07:48 am »
A ето и един типичен пример за медийна дезинформация  >:( Затова винаги  бъдете с едно наум за така наречените "новини":


Делфините са по-глупави от лабораторните плъхове

БГНЕС - 21 Август 07:56
Учен от ЮАР твърди, че умствените способности на делфините са силно надценени. Той смята, че не само лабораторните плъхове, но дори и златните рибки ги превъзхождат по ум.
Пол Менжър от университета Уитуотърсранд в Йоханесбърг заяви, че големият размер на мозъка на делфините, китовете и косатките им помагат не да мислят, а за да поддържат необходимата висока температура на телата в студената вода. “Свикнали сме да свързваме големия размер на мозъка с високия интелект. Но структурата на мозъка на делфина показва, че той не е способен да обработва комплексно информация”, отбеляза ученият. Менжър е установил, че мозъкът на делфините се състои в по-голямата си част от невроглии, невроните са много малко. Основната функция на тези клетки, запълващи пространството между невроните, е да поддържат температурата. Освен това поведението на делфините свидетелства за тяхната глупост, счита ученият. Той дава следният пример, свързан с поведението на делфините, които не са на свобода. “В аквапарковете, за да бъдат държани делфините в отделни басейни е достатъчна преграда с височина 30-60 см”, заявява Менжър. Делфините никога не се опитват да преодолеят тези прегради. Може би заради тази им особеност много често те се оплитат в риболовните мрежи. Менжър смята, че умението да се промушват през обръчите е следствие от желанието им да получат награда, което е характерно за хищниците, а не за рационалното мислене. Изследването е публикувано в списанието Biological Reviews of the Cambridge Philosophical Society.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #57 -: Август 21, 2006, 12:45:50 pm »
Честно казано не съм мислил, че ще срещна такава статия за делфините  :o   Всеки с акъла си...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #58 -: Август 21, 2006, 13:26:20 pm »
 Според мен този учен е напът да влезе в историята на науката - съвсем скоро предвиждам неговите удивени колеги да иследват собственият му мозък  :)
 Не е много трудно да се сетиш колко сложни невронни връзки трябва да има и колко огромно количество информация трябва да може да обработва делфинът за да може да си служи със своят естествен ехолот.
  Освен това как би могъл да убие акула , като в случая в моят по-горен пост, ако е по тъп от плъх?
 Сега се разчетох из интернет и видях че това даже не е изолиран случай и че всъщност акулите се плашат от делфини. Ето нещо интересно:
http://www.answerbag.com/q_view.php/66965 (филмчето не мога да го видя сега но и текста е добър)
А ето и една изключителна история за това как стадо делфини защитава група хора от   Great white и как няколко дена след това два от делфините са намерени мъртви, най вероятно убити от бракониери:
http://www.eurocbc.org/poachers_kill_altruistic_nz_dolphins_27nov2004page1808.html
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #59 -: Август 21, 2006, 19:41:01 pm »
Тази новина няма смисъл да бъде коментирана дори...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27