Автор Тема: Обучение за самоусъвършенстване  (Прочетена 13260 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Обучение за самоусъвършенстване
« -: Октомври 14, 2011, 23:34:09 pm »
Прочетох отново всички цитати от книгата,няма да коментирам,просто си мисля че всички вие ги знаете тези неща,а ако искате да се научите и да ги правите мога да ви препоръчам едно едногодишно обучение,което обаче надхвърля 1000 пъти стойността на книгата.То обаче ще ви научи как да ги правите тези неща,ще ви тренира и ще извади най доброто от вас и когато излезете от там ще сте нов човек,в много по чист вид и много по близо до вас самите.Който иска да ми пише на лични ще му дам инфо.Нямам лична изгода,аз самата го минах преди 4 години и говоря от опит.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2011, 00:01:12 am »
Прати едно фрий копие с автограФ ;D


Потвърдиха ми се съмненията в началото. Явно купуването или не-купуването на книга не опира до така философски изложените ни принципи за биографията, а просто до едни 19 лв.

Напротив, написах го, защото знам, че няма да се осъществи, а и не бих приела.
Имай си съмнения! И аз също имам.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2011, 09:58:35 am »
Прочетох отново всички цитати от книгата,няма да коментирам,просто си мисля че всички вие ги знаете тези неща, а ако искате да се научите и да ги правите мога да ви препоръчам едно едногодишно обучение,което обаче надхвърля 1000 пъти стойността на книгата.То обаче ще ви научи как да ги правите тези неща,ще ви тренира и ще извади най доброто от вас и когато излезете от там ще сте нов човек,в много по чист вид и много по близо до вас самите.Който иска да ми пише на лични ще му дам инфо.Нямам лична изгода,аз самата го минах преди 4 години и говоря от опит.

eses, това "едногодишно обучение" струващо 19000 лв. от къде и от кого е спуснато?
От къде си сигурна, че това "обучение" не е спуснато от нашите врагове?
Защо това "обучение" го окачествяваш като истинно? Може би, защото ти звучи оригинално?
Ако съвсем случайно не говориш за парични стойности/"1000 пъти" по-.../, а визираш други..., как така остойности "Вътрешен космос" без да си го чела?
Аз не искам да кажа нищо лошо за това обучение, не ме разбирай погрешно.  Може би наистина то да е правилно. От всеки можем да научим нещо, но кой всъщност снесе тази информация?

п.п. Ако въпросите ми ти звучат абсурдни, не търси вината в мен.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2011, 11:04:56 am »
 Аз постнах два цитата,един от началото и един от края,понеже ми стана интересен пътя на разсъждения на авторът от това,което е между тях.Няма как да прочета книгата ,за да мога да кажа нещо повече ,освен че прочетеното от мен ,предизвика силен интерес към материята наречена себепознание и процесите случващи се от другата страна на очите,описани по начин ,който мога да определя ,като психотерика или екзология.Изглежда прилично написана и дори,и другарката,Дончева да няма представа за какво говори,начинът на поднасяне на информацията е достатъчен да накара дори малка позаспал мозък да се замисли,какво прави на таз Земя и какви са последствията от престоя му за нея и него.А сега не е времето за книгата вътрешните ни борби а за протести отвън и промяна на света извън главите ни.За които не да продължава да чете ,аз излизам навън http://15october.net/
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2011, 11:07:21 am »
Промяна във външният свят,може да настъпи,само след като се промени вътрешният.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2011, 13:37:52 pm »

Въпросите ти Гален не звучат абсурдно,спрямо обучението,защото там всичко го правиш,пробваш и отработваш многократно.


Разбрах те, но не ми отговори на два съществени въпроса:


От къде си сигурна, че това "обучение" не е спуснато от нашите врагове?
Защо това "обучение" го окачествяваш като истинно? Може би, защото ти звучи оригинално?



Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2011, 13:51:20 pm »
Не окачествявам обучението като истинно,а като полезно.Има неща който не ми харесаха в него.Аз нямам проблем с съмненията от къде идва дадено знание.Повечето съфорумци имат,в доста теми го видях.За мен личното вътрешно усещане е водещо и то определя нещо дали е за мен или не е.То не определя кой го праща.Аз знам ,че от "лошите" мога също да науча много неща, най малко каква не трябва да бъда.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2011, 17:21:09 pm »

...Аз нямам проблем с съмненията от къде идва дадено знание.Повечето съфорумци имат,в доста теми го видях.За мен личното вътрешно усещане е водещо и то определя нещо дали е за мен или не е.То не определя кой го праща.Аз знам ,че от "лошите" мога също да науча много неща, най малко каква не трябва да бъда.


Е хайде, нямала си съмнения. :)
Е как да нямаш, като имаш съмнения за информацията от книгата, която се коментира тук?

Ей, не загря обаче, какво стана?! ;D
Тези въпроси не бяха мои, а твои, но зададени от мен към теб.
По-назад в темата ти ги отправи същите към пишещите тук.


Нямаш съмнения, но караш ние да се съмняваме.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2011, 21:07:14 pm »
 ;D хайде да не превръщаме темата в чат,много добре загрях,не съм малоумна ,че да си забравям въпросите. Но точно с теб не искам да водя какъвто и да диалог.
Относно инициативата за която стана въпрос по горе, имаше малко хора,но имаше  диалог.Мога да ви кача материалите който раздаваха,но за целта смятам ,че трябва да е в отделна тема.Глобална промяна ,чрез пряка демокрация,без лидери,чрез гласуване на народа и още доста неща,като ги сканирам ,ще отворя нова тема за да се обсъди темата не само у нас а и какво се е случило по света.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2011, 02:57:07 am »
Хахаха, курс по духовно усъвършенстване за 19 000лв.

И Есес се явява рекламно лице. Пример, демек.

Веднага отивам да се записвам. Откога и аз си мечтаех да стана спец по духовните курсове.

Ама да им беше развила една теория за притежаващото общество, че да те пуснат "фор фрии", дето се вика.

Питам аз (отново), след като всички преминем в обществото, без пари, тогава тия курсове кой ще ги води и кои ще са щастливците?
Ами ако няма места за всички желаещи?
Как ще избират кой да влезе в залата, там, с курсовете, че да се просветли?

Ей точно тоя въпрос много искам да знам!
Разбира се, явно само този специален гуру може да ме извиси, след като има такава цена. Но пък ще смогне ли за всички желаещи, ако курсовете бяха безплатни.
На кой точно ще откажат? Кой ще застане на прага на залата и ще го върнат обратно?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2011, 10:19:34 am »
Танграта,ще ги избират по личностна харектиристика в зависимос от това ,кое е по важно за теб.Пътят за постигане на крайната цел или самата  крайна цел.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2011, 10:25:12 am »
Тангра, леко уточнение - курса не струва 19 000 лв. Горе Гален просто даде пример.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2011, 16:06:06 pm »
A, извинявам се. Той сигурно просто е умножил някаква въпросна книга по 1000. Но както го написа, изглеждаше недвусмислено, че знае цената и е толкова. Помислих, че се е обадил и е разпитал. Есес евентуално говори за не материална цена х1000.
Все пак принципа на моя въпрос остава.

voodoogoo, то това като теория, хубаво, но нали някой конкретно ще трябва да съди и да ги оценя тия личностни характеристики.
Мене едни хора ме изкарват супер духовен и не знам какво. Други пък супер голям материалист. Явно мнението на хората е крайно субективно.

Когато мислиш проекти, опитвай се да си ги представяш в детайли. С живи хора, които ги осъществяват. Кое би могло да се издъни и тн. А не само теории.
Това, дето ще ми налагат дискриминация и някой ще решава кой да получи дадена благина, си е фашизъм и тоталитаризъм. И е много поддатливо на опорочаване.
Необходимо условие е, водачите да са безкрайно етични и просветлени.
Но не съм забелязъл да го слагате като необходима точка, в създаването на не-паричното общество.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2011, 16:47:01 pm »
То това мисля се подразбира,но може и да греша.Всъщност основния проблем на нашата сегашна система е именно в това.Неподходящите хора са на върха на пирамидалния механизъм и покваряват цялата система.Замяната им с етични и морални такива,хора с ценности и афинитет към човешките качества а не към пари и власт,би било достатъчно във вече изградена инфраструктура да се положат основите на ново общество.
 Те проектите все отнякъде трябва да се почнат.Проблем е намирането на такива хора,защото ,от опита ми досега,тези които са такива ,не желаят да поемат това бреме ,а тези които претендират за такива ,са прекалено арогантни за да могат да разберат друго същество освен себе си.А ти си прекалено земен,за да разбереш колко си духовен,затова не ги слушай хората.Те надали могат да дават толкова точни определения за себе си ,колкото за другите.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Обучение за самоусъвършенстване
« Отговор #14 -: Октомври 16, 2011, 17:15:44 pm »
Цитат
Питам аз (отново), след като всички преминем в обществото, без пари, тогава тия курсове кой ще ги води и кои ще са щастливците?
Ами ако няма места за всички желаещи?
Как ще избират кой да влезе в залата, там, с курсовете, че да се просветли?

Парите са необходимото зло, откакто света съществува, така че това няма как да стане.
Но пък винаги във всяка страна съществува поне по една светла душа, която прави всичко от сърце, без да очаква. Питаш, ако има - кой ще ги води, ще ти дам един пример - този, който ти отрече в една друга тема, Петър Дънов. Хората сме прекалено различни, никой не тръгва още от самото начало по истинския път. А българите сме с прекалено голямо Его. Върни се към Свещената книга, за Исус - всичко ли повярваха в него?
 
Цитат
Мене едни хора ме изкарват супер духовен и не знам какво. Други пък супер голям материалист. Явно мнението на хората е крайно субективно.
Толкова ли е важно какво хората мислят за теб? Никога не се припокрива това в действителност - какво ние мислим, че някой си мисли за нас. Явно просто не си вярваш и не можеш да бъдеш себе си.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 17:34:17 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27