Автор Тема: Вътрешен Космос  (Прочетена 54599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #45 -: Октомври 11, 2011, 22:26:20 pm »
Цитат
Ти мислиш ли, че като прочета една книга на тема езотерика, няма да разбера, че е писана от Митьо Пищова?
Мисля, че не те познавам и не знам какво ще разбереш.
Цитат
Или пък да е написана от Митьо Пищова с псевдоним Дейвид Айк. Как мислиш, дали няма да усетиш разликата?
Не, защото ще е прозрачно.
Цитат
Какво ще разбереш като прочетеш кой е автора? Кажи ми какво искаш да знаеш за него? Какво работи? Колко деца има? На колко години е? Къде живее?
Ще разбера всичко, което ми е необходимо. Пр. това, което изскача в Уикипедията за Ейбрахам Маслоу.
Цитат
Кое от тези изброени неща ще те накарат да харесаш или да не харесаш написаното?
Ако нещо не ми допадне, ако не намеря нещо интересно, нещо, което да ме грабне просто няма да си купя книгата. Книгата и авторът са свързани. Авторът определя жанра, той вдъхва живот на буквите, той определя ритъма. Без него нея - книгата я няма.
Цитат
Питам тези въпроси, защото ми е интересно и не мога да разбера това мислене.
Питай, но не гарантирам, че ще разбереш написаното дотук, а и не е необходимо :blum1:
Цитат
Дадох ти мейл за връзка
Не, не си. Посочи ми къде да го потърся, за което ти благодаря.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:27:25 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #46 -: Октомври 11, 2011, 22:34:50 pm »
Добре, посочих ти мейл за връзка - виж в някоя книжарница обърни на края на книгата препиши го на листче и пиши  ;) - ако желаеш де.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:35:55 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2011, 22:39:12 pm »
  Има страхотни книги от неизвестни автори ,които е жалко да не прочетеш заради утвърдени принципи.Всъщност ,това значи ли ,че не четеш приказки и легенди?Ще те ударя е с цитат от книгата,посочен по горе:
Цитат
...Вярата е абсолютно безсмислено, емоционално убеждение, неподатливо на корекция или резонно обяснение. Всеки има своите дребнави, жалки вярвания относно почти всяка абсурдност и това е, защото човек е неспособен  да знае каквото и да било истински, освен установените факти във видимия свят край него. Презумпцията е предварителна и валидна само докато някой е разбрал, установил нещо; тя е податлива на рационални аргументи и се нуждае от поправка.
,и от края на пасажите:
Цитат
 Океанът не съди капките си за това, че се разбиват на брега или, че избират да се превърнат в облак или в дъжд...
  8)
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2011, 22:52:00 pm »
₪ Eon ₪, да те вкарам и теб в езотериката малко, да не би ти да си авторът на книгата :yahoo: Тук Еон, там Юлияна. То и аз може да не съм Ивета. Шегувам се :)

voodoogoo, ти не чети толкова много, защото трябва да ти остане време и да мислиш :) А и това не са твои думи, а думите на авторът ;D
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:54:20 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2011, 22:55:14 pm »
₪ Eon ₪, да те вкарам и теб в езотериката малко, да не би ти да си авторът на книгата :yahoo: Тук Еон, там Юлияна. То и аз може да не съм Ивета. Шегувам се :)

voodoogoo, ти не чети толкова много, защото трябва да ти остане време и да мислиш :) А и това не са твои думи, а думите на авторът ;D

Ако съм аз ще я купиш ли?  :lol:

Добре, хора - автора си е с истинското име. Айде стига спекулации. Има мейл можете да си пишете ако искате.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:56:29 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #50 -: Октомври 11, 2011, 23:00:41 pm »
Тайна Майна, ако я намеря в Тауна :P


ПП. Има доста неща, които "говорят", че може да си ти - няколко пъти призоваваш да се пише,а и ти си направил промото на книгата тук, и това
Цитат
написана еони преди
:) Прати едно фрий копие с автограФ ;D
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 23:36:45 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #51 -: Октомври 11, 2011, 23:29:43 pm »
Цитат
voodoogoo, ти не чети толкова много, защото трябва да ти остане време и да мислиш Smiley А и това не са твои думи, а думите на авторът Grin
Благодаря за съвета.А сега отговори на моя въпрос.Цитатът е просто първото и последното изричение от материяла :P ,а и тая няма да я прочета ,щото не могат за сега да ми я пратят и ще имам време да прочета други.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #52 -: Октомври 12, 2011, 22:10:18 pm »
Книгата е жестока! Днес я взех и прочетох малко от главата "Религия"

Просто нямам думи. Карол Войтила (Папа Йоан Павел II) по времето на холокоста е работил в химическа фабрика и е снабдявал нацистите с цианид за лагера Аушвиц. Какво да говорим повече?!

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #53 -: Октомври 13, 2011, 13:06:53 pm »
Прочетох книгата преди време и мнението ми е позитивно, препоръчвам я. Някъде в началото ми хареса едно разграничаване от натрапваните в Матрицата V важност на половата ориентация и също така нивото на четящия (правя паралел защото 2-те книги застъпват обща идея).
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 15:00:15 pm от smarinov »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #54 -: Октомври 14, 2011, 15:58:23 pm »
Не съм чела книгата, вероятно е хубава щом всички така казват.Прави ми обаче впечатление друго.Повечето тук казваха,че 11.11 не са знаци,че архангел Михаил бил последния метод за манипулация над обществото,че рептилите, илюминантите ,тъмните, извънземните, сивите и незнам още кой ни управляват,манипулират,с газове,с техника,с извъзнземни кораби с още не знам колко бивали и небивали неща.Явяват се просветени и те говорят,явяват се от сети,от незнам си къде още.И Никой не вярва или поне за парлама така казва.В следващия момент тази мацка пуска книга която и е "спусната" от някъде и от някой.Предполагам оригинален стил и нещата казани по впечатляващ начин. Първата и книга е разкази или разкритията на един просветен.Та мисълта ми е хора,защо ви хареса тази книга.Вие не знаете кой от всички гореизброени "ваши" врагове и е спуснал книжката. Но все пак не би ли могло в предвид материята всеки да напише книжка (дори Митьо Пищова) как Папата правил еди кво си,как вярата е еди що си и ако има дарбата да е по словоохотлив да ви каже още веднъж,че е крайно време да спрете да се обвинявате ,че не можете да измислите такива неща.Някак си не ви ли звучи ненормално,от нас да се иска да не сме човеци?Не можем да надскочим човешката си природа.Защо когато нещо ви звучи оригинално го окачествявате като истинно.Защото някой друг го е измислил, а не вие?Е и? На кого вярвате?
Не искам да кажа нещо за книгата,не ме разбирайте погрешно.Може би наистина тя е хубава.От всеки можем да научим нещо,но кой всъщност снесе тази информация.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #55 -: Октомври 14, 2011, 16:43:58 pm »
Я..100 пъти изчетох книгата,ма никъде не видях авторката да твърди,че и е"спусната"от някъде.А иначе лично на мен,ми хареса,най-вече заради безпристрастният и неосъдителен характер.Както и заради чудесният синтез на информацията.
п.с.А да..и заради прекрасният опит за словесно"самоубийство"на авторът ??? 

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #56 -: Октомври 14, 2011, 18:23:44 pm »
Снесена е: от размишления направени със собствения си мозък.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #57 -: Октомври 14, 2011, 19:08:31 pm »
Нямам намерение да споря дали е снесена или не,защото най малкото не съм я чела а и ако е качествено снесена няма и да може да се познае,че е такава,а ако е от положително същество снесена то той ще се представи.Но явно за тази книга се смята че просто
Цитат
виси в пространство-времето като вероятен шаблон. Просто чак сега се осъществява скачавнето, в което като два космически кораба, съзнанието на този автор се среща с информацията, която може да почерпи...
;D.Интересно ми е тогава първата и книга http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=639 дали отново е плод на размишления на собствения и мозък и ако е така ,то май си имаме работа с човек на който по добре да не му четем книгите.Естествено това в кръга на иронията.Идеята ми за горния пост е далеч от това да оплювам книга която не съм чела.По точно там имаше въпрос към вече прочелите я и макар той да изглежда риторичен си е важно човек да му отговори,пък и макар и сам на себе си.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #58 -: Октомври 14, 2011, 19:13:04 pm »
Няма проблем и да я оплюваш. Всеки има право на мнение.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Вътрешен Космос
« Отговор #59 -: Октомври 14, 2011, 19:48:07 pm »
Да.Така си е.Всеки може да има мнение.Дори и когато не е запопознат с нещо.Тогава дори си е просто задължително,човек да има мнение.
п.с.Главата "Поведенчески матрици" от въпросната книга,ми е любима.
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 19:51:27 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27