Автор Тема: Странни звуци в небето  (Прочетена 47914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #45 -: Февруари 10, 2012, 21:07:52 pm »
Това е друго и няма връзка със странните звуци..Иначе е забавно..

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2012, 13:08:21 pm »
Странните звуци на 6 февруари в Сан Луис Рио Колорадо Сонора

<a href="http://www.youtube.com/v/yaUPHPoqQx0?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/yaUPHPoqQx0?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>

Неактивен Materius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2012, 18:38:57 pm »
Един въпрос към всички, които са чули тези звуци, ако позволите: усещахте ли в същото време някакво странно, макар и минимално напрежение, тежест или вибрации в областта на стомаха и слънчевия сплит?

При мен има стягане, не точно напрежение, а лека болка в тази област, но не го отдавам специално на звуците, защото ми е отдавна и затова усетя ли "стягането" си слагам ръката отгоре или и двете ръце, така спира.

Не се плаши ако стягането се засили и премине дори в остра болка - няма нищо общо с болка или проблем със здравето, слънчевият сплит действа като шит който предпазва тялото и духа от различни влияния, както добри така и лоши...

Неактивен Halfwild

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #48 -: Април 03, 2012, 13:57:49 pm »
http://www.fox11online.com/dpp/news/local/north_counties/clintonville-stumped-by-strange-sounds


Надявам се, че това е по темата. Аз лично го следя още от 19 март. Сигурно копаят подземни плейбойбарове за 2012 :) Но такива думкания се чували и по други градове в САЩ. Слушах го по Coast to Coast...важното е странни неща да се случват, нали ?!

Неактивен sTaTix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #49 -: Април 03, 2012, 17:28:55 pm »
Те почнаха да зачестяват тези странни звуци,вече се чуват и boom-кания идващи от под земята точно и ясно си личи как пробиват земята дълбаят стабилно  :mad:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #50 -: Април 03, 2012, 17:35:34 pm »
Леле хора къде ги чувате тия неща? Аз тук в Дружбата нищичко не чувам.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #51 -: Април 03, 2012, 20:19:36 pm »
 Halfwildq, последния клип е много як. На мен ли така се струва, но освен думканията има и някакви странични звуци. За сега най-тиражираната версия е, че се генерират от Земята. Но кой знае?

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #52 -: Април 03, 2012, 21:45:01 pm »
Точно на последния клип това ми звучи като някаква тренировка на армията и стрелят с някакви оръдия или не знам точни какво. И някой командващ вика и точно след това се стреля. Подобно нещо съм чувал и от поделенията до 4-ти километър в София.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Halfwild

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #53 -: Април 04, 2012, 21:38:50 pm »
Не, пичове, това е думкането, за което говорят хората...само дето е loop-нато и се повтаря едно и също нещо няколко пъти, т.е. са записали думкането веднъж,два пъти. Аз не мога да гарантирам, че това е автентично, но след като и уж по новините го пуснаха именно този запис. А бе, не знам, какво е, ама има нещо с тая работа...

Неактивен Halfwild

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #54 -: Април 04, 2012, 21:41:28 pm »
"Леле хора къде ги чувате тия неща? Аз тук в Дружбата нищичко не чувам."

Не лъжи ! Тецът зове всички дружбенци, всяка вечер ! Дружба все пак е центъра на Вселената :)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #55 -: Април 04, 2012, 23:10:14 pm »
Не лъжа. Наистина нищо не съм чула. Но може би не съм, защото съм и малко глухичка. :D

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #56 -: Май 31, 2012, 10:35:57 am »
От известно време се чудя, спряха ли тези странни звуци...? :-[ Никой дума не обелва вече за тях.

Неактивен Halfwild

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #57 -: Юни 08, 2012, 13:12:20 pm »
Прекалено много дезинформация има. Всеки лумпен с телефон снима некви блокове и се чуват некви неща. Последното, което видях, беше в Чикаго, ма ми изглежда несериозно.
Ша видим ко ша стани !

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #58 -: Юни 08, 2012, 14:31:32 pm »
Вярно е, че има и много ментета, но има и истински записи.
Ето едно обяснение на учените за произхода на тези звуци, бързо преведено с Гугъла, че е дълго.

Нова информация от учени на странни звуци от небето

07.03.2012

На информация на професор Elchin Khalilov обяснява странни звуци, идващи от небето, съобщава информационна агенция WOSCO е предизвикало голямо световно значение. Дебатът за това интервю още не е свършила. Много писма са изпратени до агенцията, иска по-подробно описание на тези проучвания. Професор Khalilov е любезно се съгласи да даде ексклузивно интервю за информационна агенция WOSCO. Необходимо е да се припомни, че професор Khalilov е председател на Глобалната мрежа за прогнозиране на земетресенията (Лондон, Великобритания) и председател на Международната GEOCHANGE на Комитета по обща геоложка и промени в околната среда (Мюнхен, Германия).

Уважаеми професор Khalilov, някои читатели изразяват съмнения, че в интервю за информационна агенция WOSCO за записване на странни звуци от небето, и тяхното обяснение е, дадени от вас?

Аз съм наясно с това, защото съм получил писмо със същия въпрос. Ето защо бих искал да потвърди лично, че аз бях, който даде интервю за информационна агенция WOSCO за записване на странни звуци от небето, и тяхното обяснение от акустичен гравитационни вълни, генерирани в резултат на мощния слънчев вятър в атмосферата йоносферата граница, както и преди силни земетресения.

Някои читатели се питат дали е възможно да се записват тези звуци със стандартен микрофон, или се изисква някакво специално оборудване?

Звуков част от тези звуци, макар и с много лошо качество, могат да се записват, като се използва стандартен микрофон. Тези нискочестотни звуци се чували в много любителски видеозаписи, на разположение в Интернет.

За да запишете акустичен гравитационни вълни професионално, някаква специална геофизична техника, а именно посока антени със сложна система за регистрация са задължителни.

Имате ли все още да регистрират тези странни звуци?

Да, ние правим, особено по време на големи слънчеви изригвания и преди няколко големи земетресения, но те не винаги се чуват от хората.

Какви са перспективите на тези проучвания?

Факт е, че нашите ATROPATENA станции, в които са включени на литосферни вълни стреса, като измерване на триизмерни варианти на гравитационното поле също са оборудвани с други геофизични инструменти - сеизмични станции, силно чувствителни tiltmeters, антени запис на акустичен гравитационни вълни, произтичащи от небето и др.



Acoustic-гравитационните вълни се появяват преди силни земетресения, както и този факт е добре известен с геофизици и нови методи за прогнозиране на земетресението са разработени въз основа на нея. Глобалната мрежа за прогнозиране на земетресения, също се планира да използват по на акустичната-гравитационни вълни, за да се предскаже и изучаване на процеса на подготовката на силни земетресения, като допълнителен геофизични параметър. Наскоро ние сме документирали редица интересни факти за усилване на акустичната-гравитационни вълни преди няколко големи земетресения. В момента се разработва модел на външния вид на акустични вълни тежестта в атмосферата преди силни земетресения.

Как интензификацията на акустичната гравитационни вълни може да се обясни?

Ние вярваме, че той може да бъде свързано с по-високата слънчева активност и активиране на geodynamical процеси. Това е показател за повишен риск от силни земетресения и вулканични изригвания по цялото земно кълбо в близко бъдеще.

Планирате ли да си сътрудничат с други влиятелни научни органи?

Разбира се. Ние сме подготвили специални оферти за сътрудничество за NASA, USGS, NOAA, руски Геофизичен служба и някои други страни. Надяваме се, че потенциалните научни партньори ще бъдат заинтересовани от нашите предложения за сътрудничество.

Източник
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен буборяна

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #59 -: Юни 14, 2012, 13:40:21 pm »
Снощи, легнахме си към 12 часа, не можах да заспя близо час... точно когато се унесох, чух звук... Не е този от записите.. този от снощи беше монотонен, басов звук, много труден за идентифициране като посока, от където идва. Когато лежа на една страна, едното ми ухо е във възглавницата и се чува сякаш от земята, но това е странно, защото съм на седмия етаж. Като си повдигна главата си се чува отчетливо. След това просто спря, сякаш някой го изключи просто. и след известно време (не съм гледала часовника повече) пак започна да бумти. Много е странно, леко плашещо... Не бих казала, че го чувам за първи път, но този път му обърнах внимание. Първо и аз си помислих, че е трафика, защото сме до булевард, но беше 1 през нощта... Когато спря звука, наистина осъзнах колко силен е бил... Направо като облекчение беше.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27