Автор Тема: Странни звуци в небето  (Прочетена 47668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zenitov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • RED BULL GIVES YOU... super bad farts
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2012, 10:36:54 am »
Звуци подобни на фойерверки към 21:45 из София? Някой да е чул?
 
 Почти всяка вечер(снощи също) в Люлин, а към 4:30 тази сутрин имаше някакъв единичен по-силен гърмеж.  Тук съм свикнал на подобни звуци, но не  толкова често и като по график. От 3 месеца съм си вкъщи след 5 месечно отсъствие и ми направиха впечатление(наред с други неща)
Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #91 -: Декември 23, 2013, 19:56:05 pm »
Някакво развитие има ли или някой да знае нещо повече? Днес пак се чуваха и вчера нещо като тътени в София. Вечер и сутрин. Някой нещо да е чул? Майката природа и земята издават звуци..

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #92 -: Септември 09, 2014, 02:20:07 am »
Бия един епинефрин на темата с въпроса ... как звучат ракетите които изстрелват против градушка. Защото преди редовно се чуваха гърмежи сходни със тътена при стрелба със 152мм гаубица Д-20  :---  :D. А няколко часа след това удряше шибан монсон над града /Видин/. Това беше през Юни-Август някъде, два или три пъти.

Неактивен tetraeder

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #93 -: Май 10, 2016, 14:03:27 pm »
Аз от известно времв чувам същия звук с усещането, че идва от Витоша...
Мисля, че човека в началото описва същото... Живея в южните квартали и първия път, като го чух прекарах остатъка от
 деня в новинарски сайт, за да разбера нещо случило ли се е...
« Последна редакция: Май 10, 2016, 14:06:54 pm от tetraeder »

Неактивен x_name44

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • מוזיקה מאריכה חיים
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #94 -: Февруари 09, 2020, 23:13:17 pm »
здравейте, вече два пъти съм свидетел на странни необясними мистериозни звуци идващи от неизвестна посока. Първият път беше на работа, когато по време на обедна почивка чух ясен мощен звук като от реактивен самолет с неизвестен произход който продължи няколко секунди, а преди няколко месеца една сутрин чух навън същия ясно отчетлив мощен и силен звук като от реактивен самолет, източникът му отново така и не бе локализиран, още една важна подробност, и във двата случая денят беше ясен и слънчев без облаци. Във тази статия един човек е чул същия звук и също не е могъл да определи откъде идва. Моля ако има други чули същият силен реактивен звук продължаващ няколко секунди да пишат.

ето прилагам и цитат от въпросната статия:
Цитат
Преди няколко седмици сутринта между 8 и 9 ч. се разнесе странен грохот - сякаш някакъв реактивен самолет се готви да излети - включих телефона на запис, странният звук продължи около минута... Но още по-необикновеното беше, че когато пуснах на прослушване записа - оглушителния грохот го нямаше - чуваха се само врабчета, а тяхното чикчирикане беше заглушено от изумителния рев на "реактивния двигател" и при самото записване отсъстваха..., разказва Павел Михайлов. Хора го контрират, че грохотът вероятно може да идва от близката кариера за добиване на чакъл, но получават прецизно обяснение. Грохотът няма нищо общо с каменоломни машини или дейност, свързана с подобни. Достатъчно жизнен опит имам и мога да диференцирам този шум с неестествения, който чух - за 20 и кусур години само два пъти бях свидетел на необяснимия "реактивен" шум", казва Михайлов.
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 23:16:33 pm от x_name44 »
x_name41

Неактивен x_name44

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
  • מוזיקה מאריכה חיים
Re: Странни звуци в небето
« Отговор #95 -: Февруари 13, 2020, 01:23:04 am »
източник на въпросните звуци се оказа ТЕЦ-а близо до нас, край на мистерията ))
x_name41

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27