Автор Тема: Татуировките  (Прочетена 65956 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pitagor

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
  • Ego A & et W & primus et novissimus principium et
Татуировките
« -: Септември 09, 2011, 19:26:21 pm »
Какво мислите за татуирането ? Влияе ли дадена татуировка върху енергията на човек ? Ако влияе на енергията какво бихте и какво не бихте си татуирали ?  8)
Ego A & et W & primus et novissimus principium et finis

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Татуировките
« Отговор #1 -: Септември 09, 2011, 19:37:05 pm »
Гледам по улиците все повече хора с татуировки на дракони. Истествено, някои от нас знаят защо точно дракони. ;)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Татуировките
« Отговор #2 -: Септември 09, 2011, 19:45:52 pm »
Да, много модно е станало, а повечето символи са изключително тъмни.
Какво представляват?
Елементарно - рана. В миналото тези рани са се правели с ритуална цел, може би за пречистване. Преценява се какво му има на човека и чрез тази рана изтича от него мръсотията, после раната заздравява и си като преди, с белег който да ти напомня какво да не правиш.
Естествено могат да се ползват и с тъмни цели, какъвто най-вероятно е днешната истерия с дракони, черепи, демони и т.н.
Много рядко се вижда татус с позитивна символика.

Татуса зараства, за разлика от пиърсинга и обеците (част от татус културата) които остават отворени и не зарастват. Пробойна в енергийното поле.

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Татуировките
« Отговор #3 -: Септември 09, 2011, 21:23:03 pm »
Татуировките също така се се използвали и за белязане.В миналото за да се бележи чии роб на кое се използвали татуировки ... и при още много.Самият знак изрисуван върху човека е нещо като едикет.Тава е елементарен "рекламен" едикет.След като повечето хора си пряват татуси ... те се окачествяват като нещо.Възможноста за напрамата на татуировка издава вътрешната нагласа на човека (това което е в него).
...Infernal Works...

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Татуировките
« Отговор #4 -: Септември 11, 2011, 14:14:01 pm »
Аз имам на гърба си инян около него с два дракона ин ян и около цялото тату възможно най- позитивно заредените думи..и не мисля ,че ми влияе негативно...напротив,но все пак съм я направил защото са неща и вярвания в живота ми..не съм фен на хора които ги правят просто за да имат и те...и да са "модерни"

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Татуировките
« Отговор #5 -: Септември 11, 2011, 14:54:07 pm »
Mildo, подкрепям!
Ако някой не вложи мисъл в татуировката, то някой друг със сигурност влага.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #6 -: Септември 11, 2011, 15:57:24 pm »
Голям фен съм :)Радвам се, че повече от 10 години татуировките по тялото ми не ме дразнят или не ми омръзват, та да ги залича. Трябва скоро да си ги реконструирам, понеже са малко по бледи. Искам да си направя още, но чакам подходящ момент. Пиърсингът едно време ми беше интересен, но сега мисля, че татусите са по секси и показват идентичноста на даден човек. Аз предпочитам абстрактни форми и ми е интересно потребителите на този форум какви предпочитания имат и действително какви татуировки притежават - животни, послания на различни езици, символи, образи и т.н.т.

Интересна тема.  ;D

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Татуировките
« Отговор #7 -: Септември 11, 2011, 19:49:14 pm »
Аз лично моята съм я направил за да ми помага..показвал съм я на много малко хора..направил съм я за мен и няма нужда да е секси или да ссе вижда..а пълното и послание и смисъл го знам само аз...като цяло е заредена на макс към духовно развитие и сила..пожелавам на всеки които има или иска да има..то тя дабъде от този или по виш вид.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Татуировките
« Отговор #8 -: Септември 11, 2011, 20:55:59 pm »
Пиърсингът едно време ми беше интересен, но сега мисля, че татусите са по секси и показват идентичноста на даден човек. Аз предпочитам абстрактни форми и ми е интересно потребителите на този форум какви предпочитания имат и действително какви татуировки притежават - животни, послания на различни езици, символи, образи и т.н.т.

Интересна тема.  ;D

За каква идентичност  говориш, че не разбрах ?

В момента в който забележа, по някое тяло каквато и да е татуировка, ми говори, че този човек изобщо няма идентичност със себе си, след като е решил да се идентифицира с някой дракон, прилеп, животно и тем подобни символики.

Забелязах също, че в много от случаите  татуиранити са определено хора с глобални комплекси и проблеми, които копенсират недостатъците си с някой пиърсинг или татуировка, когато не откриват изход в ситуацията.

Грозно, жалко и смешно е принаждането на символики и татуировки, върху плът, чиито дух е отдалечен от своето истинско себе и е принуден да го замени с  мастило или пирсинг, съответстващи на моментното му емоционално състояние.

revolume1 , какво те накара да се татуираш целия, и изпитваш удоволствие да ги реконструираш с времето ?

Само не ми казвай, че те ти придават идентичност от която ти имаш нужда, за да си в крак с времето и те забележат  ;D

Ако нямаш изрисуваните символики на тату, как би се почувствувал?

Или те те захранват с егрегорни символики, образи и послания, отразени в татуирането?

Разбира се, ако искаш ми отговори ?.... :)
 
 

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Татуировките
« Отговор #9 -: Септември 11, 2011, 21:55:58 pm »
Не съм запозната с историята на татусите, но ще споделя мнението си.
Липса, нужда от защита, страх и показност - за мен това са част от причините човек да си направи татус. Независимо дали изображението, надписа е положителен това не може да влияе положително, на когото и да е.
Не ми допада, не е естетично, нямам и не бих си направила.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Татуировките
« Отговор #10 -: Септември 11, 2011, 22:14:47 pm »
Интересно, Iveta и Z-931 откриха нещо материално на планетата което е изцяло негативно (според тях).
Естествено, аз като голям езотерик, мога само да се радвам на привидните противоположности. :)

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Татуировките
« Отговор #11 -: Септември 11, 2011, 22:16:02 pm »

 Нужда от защита, страх и показност - за мен това са част от причините човек да си направи татус. Независимо дали изображението, надписа е положителен това не може да влияе положително, на когото и да е.


И аз това забелязах, анализирайки определен контингент с "татуировки"  ;) - "защита, страх и показност", това са причините човек да се реши да се омаскари с "Татус".
Отвратително!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Татуировките
« Отговор #12 -: Септември 11, 2011, 22:19:53 pm »
А, чакай сега! "Определен контингент" е друго нещо вече - тук съм съгласен.
Но да се твърди, че татуировките като цяло са негативно нещо е несериозно.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Татуировките
« Отговор #13 -: Септември 11, 2011, 22:33:21 pm »
Аз лично ги намирам също за неестетични и грозни, и никога не бих си и помислил да ги  татуирам на тялото си , като нещо сериозно и позитивно в живота си!
Просто са ми грозни и мангалски с две думи.  :drinks:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Татуировките
« Отговор #14 -: Септември 11, 2011, 22:44:01 pm »

Грозно, жалко и смешно
 
Точно тези три думи си мислих днес, докато гледах с колко татуирани хора се разминавам по улицата .Избива на комплексарщина и има нещо робско в тези хора.
По същия начин гледам на тези, които робуват на модата, зяпат телевизия и т.н.
Просто няма за какво да си приказвам с тях. А ако все пак се окажат някакви интелигентни и ги заговоря за татуировките, сигурно ще им иде да си ги изчегъртат в края на разговора. ;)
Не искам да обиждам никого. Дано тези, които си правят или искат да си направят татуировка, се замислят поне малко.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27