Автор Тема: Liber MMM  (Прочетена 26083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Liber MMM
« -: Юли 20, 2006, 10:39:08 am »
Някой има ли някаква информация за тази група. http://www.inchaos.org/text/chaos/magia/libermmm.htm  Мисля, че става въпрос за сатанизъм.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Liber MMM
« Отговор #1 -: Юли 20, 2006, 11:34:02 am »
Тц,не са сатанисти,хаосисти са.Не признават божество над тях.Има и такива,които следват сатанизма ама са малко.
 Като цяло хаосистките философия и практики са доста добри,единственото което не им харесвам е ч ехората,които се занимават с това обръщат повече внимание на неща от рода на Некрономикон и други неприятни работи.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Liber MMM
« Отговор #2 -: Юли 20, 2006, 19:19:47 pm »
Цитат
Тц,не са сатанисти,хаосисти са.Не признават божество над тях.


Да не приемаш Бог над себе си не е много различно от това да си сатанист, според традиционните християнски представи. Разбира се, строго погледнато има разлика, но при отсъствието на критерии нюансите лесно се заличавати някои последователи на такъв тип практика лесно могат да се подхлъзнат.

Самата Chaos-група използва доста добре развити техники за себеусъвършенстване и подготовка към ритуален начин на живот. Главната ми критика обаче е насочена към една от основните части на тяхната концепция - липсата на посока, към която "учението им" да води. При това положение се създават условия за морален упадък и разврат, ако мога да се изразя с езика на някой пуритан от ХІХ век ;)

Иначе, един кратък анализ на логото им например веднага ще ви открие тяхната не много прикрита страст да бъдат тайни, силни и вездесъщи (разширението нагоре, което пази в сърцевината си едно око) и същевременно мечтаят за един много тъничък, недосегаем коридор към власт на всички нива (насочващите се на всички посоки стрелки долу). Този тъничък коридор на недосегаемост можете много лесно да го усетите, ако прегледате указанията им по отношение на евентуалното ваше приъсъединяване към групата.
« Последна редакция: Юли 20, 2006, 19:23:15 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Liber MMM
« Отговор #3 -: Юли 20, 2006, 21:30:29 pm »
"Нека извършим велико правене"-за какво "правене" става дума? Че да бъде и велико...?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Liber MMM
« Отговор #4 -: Юли 20, 2006, 21:37:19 pm »

 тези 100 % процента колят ПЪСТРИ петли , след или само около 00 : 00 , или около 03 : 00  :)
 Според мен в СВЕТА има токова СТАНИСТКИ групировки и САТАНЯСАЛИ ХОРА , че ако решим да ги изброяваме , незнам дали ще има край списъка  :(
 Наскоро ми разправяха някаква история за А . КРОУЛИ и някакъв филм , ДЕТЕТО НА РОЗМАРИ , даже бяха учудени как така не съм го чувал този филм  :-\ , а аз им викам , ами откъде да знам , като не съм заинтересован.
   КАТО ЧЕ ЛИ ВЕЧЕ Е МОДЕРНО ДА СИ САТАНИСТ ...  :-[

  ЕЗК

valer4o

  • Гост
Отг: Liber MMM
« Отговор #5 -: Юли 20, 2006, 22:52:51 pm »
Ами ДА , модерно е!!!! Да си овца и да си имаш пастирче което да те храни и пои, и което да решева кога да си направи с теб "Курбан".
 Ако наистина тези "ХАОСИСТИ" не признават че има някой "НАД" тях, те наистина са доста по-еволюирали от сатанистите, поне според моите разбирания. 

valer4o

  • Гост
Отг: Liber MMM
« Отговор #6 -: Юли 20, 2006, 22:59:34 pm »
ААААА сетих се още нещо. Може да са фенове на PC-играта " HEROES of M&M 4". Там има една раса "CHAOS"  със съответните хаос магии. Може даже дотолкова да са зациклили в играта, че да са исперкали тотално и сега да си мислят че могат да практикуват магии.
Предварително се извинявам ако съм обидил някой!!!!!!
малко се разлигавих

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Liber MMM
« Отговор #7 -: Юли 21, 2006, 00:01:40 am »
Да не приемаш Бог над себе си не е много различно от това да си сатанист, според традиционните християнски представи. Разбира се, строго погледнато има разлика, но при отсъствието на критерии нюансите лесно се заличавати някои последователи на такъв тип практика лесно могат да се подхлъзнат.
Едва ли на не-християнин ще му пука за християнските представи.
Главната ми критика обаче е насочена към една от основните части на тяхната концепция - липсата на посока, към която "учението им" да води. При това положение се създават условия за морален упадък и разврат, ако мога да се изразя с езика на някой пуритан от ХІХ век ;)
Имат си и насока и посока-личното усъвършенстване като цел.Какво е разврат?

Иначе, един кратък анализ на логото им например веднага ще ви открие тяхната не много прикрита страст да бъдат тайни, силни и вездесъщи (разширението нагоре, което пази в сърцевината си едно око) и същевременно мечтаят за един много тъничък, недосегаем коридор към власт на всички нива (насочващите се на всички посоки стрелки долу). Този тъничък коридор на недосегаемост можете много лесно да го усетите, ако прегледате указанията им по отношение на евентуалното ваше приъсъединяване към групата.
Бе не се стараят да бъдат тайни,който иска може да  се присъедини,а със силата идв аи власт(и отговорност)


 тези 100 % процента колят ПЪСТРИ петли , след или само около 00 : 00 , или около 03 : 00  :)
 Според мен в СВЕТА има токова СТАНИСТКИ групировки и САТАНЯСАЛИ ХОРА , че ако решим да ги изброяваме , незнам дали ще има край списъка  :(
 Наскоро ми разправяха някаква история за А . КРОУЛИ и някакъв филм , ДЕТЕТО НА РОЗМАРИ , даже бяха учудени как така не съм го чувал този филм  :-\ , а аз им викам , ами откъде да знам , като не съм заинтересован.
   КАТО ЧЕ ЛИ ВЕЧЕ Е МОДЕРНО ДА СИ САТАНИСТ ...  :-[

  ЕЗК
Ми има и хора,които го карат строго ритуално,но има и такива з акоито тов аняма значение.А да си модерно да си сатанист..не,по-скоро вече няма проблем открито да си заявиш вярването.
Ами ДА , модерно е!!!! Да си овца и да си имаш пастирче което да те храни и пои, и което да решева кога да си направи с теб "Курбан".
 Ако наистина тези "ХАОСИСТИ" не признават че има някой "НАД" тях, те наистина са доста по-еволюирали от сатанистите, поне според моите разбирания. 
Ми не признават. Основният им закон е "Нищо вярно,всичко позволено",ако им е кеф ще признават някой шеф,ако не им е...Има и класически сатанисти там,тип коленето на петли в 00:00 но повечето са свестни
« Последна редакция: Юли 21, 2006, 00:21:48 am от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Liber MMM
« Отговор #8 -: Юли 21, 2006, 11:59:40 am »
http://www.inchaos.org/text/FAQ.htm Благодаря за отговорите, но вижте в дъното на тази страница датата 13.13.2006. Точно за това попитах дали не са сатанисти.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Liber MMM
« Отговор #9 -: Юли 21, 2006, 14:59:22 pm »
Цитат
Основният им закон е "Нищо вярно,всичко позволено"; ако им е кеф, ще признават някой шеф, ако не им е...
Подобна позиция е безпринципна и под прикритието на свободомислие и необвързаност се спотаява страхът да не бъдеш по-нискостоящ.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Liber MMM
« Отговор #10 -: Юли 21, 2006, 23:34:56 pm »
Подобна позиция е безпринципна и под прикритието на свободомислие и необвързаност се спотаява страхът да не бъдеш по-нискостоящ.
Хмм?Мен пък ми звучи като добра философия,освобождаваща те от излишни зависимости
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

valer4o

  • Гост
Отг: Liber MMM
« Отговор #11 -: Юли 22, 2006, 17:51:46 pm »
За 13.13.2006 мисля че става въпрос за един непризнат но все пак съществуващ календар, който е на основата на зодийте. Според този календар има 13 зодии ( през средновековието е било разрешено да се вярва в зодиите но те са били както сега само 12). А 13 зодия съществува и всеки астроном знае за нея, нарича се змиеносец. Изобразява нещо като змия върху щит( но не съм 100% сигурен). Та при тези зодии ( зодиакален календар) месеците са по къси, а приравняването което ние имаме като високосна година, при тях е малко по-сложно но все пак ефикасно. По-интересното е защо църквата е " анатемосала" 13-тата зодия?!?!?! Не само защото 13 е фатално число, а и защото рождество христово попада в 13 месец, или под символа на змията, или още по-добре казано под символа на "лошият чичко САТАНАИЛ".
 

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Liber MMM
« Отговор #12 -: Юли 23, 2006, 11:43:25 am »
За 13.13.2006 мисля че става въпрос за един непризнат но все пак съществуващ календар, който е на основата на зодийте. Според този календар има 13 зодии ( през средновековието е било разрешено да се вярва в зодиите но те са били както сега само 12). А 13 зодия съществува и всеки астроном знае за нея, нарича се змиеносец. Изобразява нещо като змия върху щит( но не съм 100% сигурен). Та при тези зодии ( зодиакален календар) месеците са по къси, а приравняването което ние имаме като високосна година, при тях е малко по-сложно но все пак ефикасно. По-интересното е защо църквата е " анатемосала" 13-тата зодия?!?!?! Не само защото 13 е фатално число, а и защото рождество христово попада в 13 месец, или под символа на змията, или още по-добре казано под символа на "лошият чичко САТАНАИЛ".
 
:)
 да 13 зодия е ЗМИЕНОСЕЦ , защото пътят на слънцето / еклиптката/ преминава през опашката на змията , но доколкото знам , тази зодия е през летните месеци .. юни или юли ...  ??? :-\

    ЕЗК 

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Liber MMM
« Отговор #13 -: Юли 25, 2006, 12:10:39 pm »
Зодията "Змиеносец" не е на "лошия чичко Сатанаил", нито числото 13 е фатално (освен в някои елементарни суеверни тълкувания, наравно с черните котки например). Окултистите и до днес приемат значението на тази тринадесета зодия и свързват с нея духовните способности, мисията за свързване на световете, отваряне на велики космични тайни. Зодията широко се е застъпвала в доктрините на античната култура, където родените под нейния знак са се считали за много обалагодетелствани откъм свещени способности и обикновено са се давали в храмовете за посвещение. С разлагането на Римската империя обаче, когато самозабравилият се цезаризъм започва да търси заплахи за себе си във всяко проявление на висшия разум, тази зодия се "забранява". Забраната се затяга още повече, когато "узаконяват" християнството и представят на обществото един осакатен препис от идеите му. В този препис, позовавайки се на изопачените текстове от посланията на ап. Павел, обявяват всичко магично за сатанинско и то бива забранено. Истинската цел е да се премахне най-опасният опонент пред маниакалната императорска власт, на която не й е чужд споменът за самопровъзгласяваната не отдавна божественост. Така се слага ръка над цялата духовна и окултна мисъл, знаците й се потулват, а разни оцелели парчета създават своите тайни братства, от които по-късно ще се отронят и черните ложи - в услуга все на тоя същия Цезаризъм. Но както сигурно се досещате, всичко това е offTopic и може би дата 13.13.2006 не е нищо друго, освен уловка за наблюдателността на посетителите в разглеждания от нас сайт.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

valer4o

  • Гост
Отг: Liber MMM
« Отговор #14 -: Юли 25, 2006, 19:24:13 pm »
Това намерих не зная колко е вярно, но поне опровергава моето инфо което съм имал. Хубавата новина е, че според този зодиак/календар аз съм змиеносец.
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 11:12:25 am от Horus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27