Автор Тема: Liber MMM  (Прочетена 26050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

818

  • Гост
Re: Liber MMM
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2006, 10:15:31 am »
Тъй като замесихте 2 теми за Бог и за Хаос Магия, всеки който желае да разбере повече по темата може да прочете този текст http://inchaos.org/texts/theory/chaos/psyhonavt.html#10 (конкретно съм дал линка към материала за Бафомет), но книгата се "води" една от основните в хаос магията.

Допълнение към темата: http://inchaos.org/texts/theory/chaos/chaosmagicter.html
за религиите: http://inchaos.org/texts/theory/chaos/eonika.html

и т.н.

Всичко вярно, всичко екстаз

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Liber MMM
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2006, 17:10:27 pm »
http://inchaos.org/privacy.html 818 това ти ли си? Ти ли си дизайнерът на сайта на хаосистите.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

IYI

  • Гост
Re: Liber MMM
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2006, 18:46:33 pm »
Защо не покажеш лицето на Бафомет да го видят всички?
Едно от посланията на Масоните е ;
"Без бог, без господар!"-мисля, че тук до някъде има съвпадение.
Вие създавайте Хаос, но моите полета са в равновесие, а аз имам достъп до много човешки души!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Liber MMM
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2006, 19:08:31 pm »


Бафомет-Бог на плодородието,горите,животните и мъдростта.Еволюция на някое множеството рогати богове "населявали" предхристиянска европа.
 Името му е със спорен произход.Едната версия е че е изопачен вариант на Мохамед.За другите не се сещам в момента.
 И не няма нищо общо с дявола.Освен че църквата е наложила този образ.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Liber MMM
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2006, 22:48:30 pm »


Бафомет-Бог на плодородието,горите,животните и мъдростта.Еволюция на някое множеството рогати богове "населявали" предхристиянска европа.
 Името му е със спорен произход.Едната версия е че е изопачен вариант на Мохамед.За другите не се сещам в момента.
 И не няма нищо общо с дявола.Освен че църквата е наложила този образ.
Този образ не е ли много по стар от Мохамед ?!?!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Liber MMM
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2006, 02:02:36 am »
да,просто това е една от версиите за името,другите не си ги спомням
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Liber MMM
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2006, 18:52:14 pm »
пробвай да си спомниш ПЛС, че ми стана интересно :)

а "Луцифер не е паднал ангел.Дори не е и ангел.Луцифер е Бог на слънцето,а всичко останало са тъпи 'ристянски измислици." тва дет си го написал ми звучи бая странно :o :o можеш ли да го аргументираш ???

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Liber MMM
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2006, 20:21:29 pm »
МИ първо етимологията на името Luciferus-Носител на светлина.Това било прозвището  на слънцето( Sol). През времето на зараждането на християнството един от най-големите култове бил този към бога на слънцето,и съответно на много места се възприемало че негова жена е Диана-богиня на лова,плодородието,земта и т.н.
  Разбирането че Луцифер е дявола е наложено някъде около 5-6 век,когаот натрупалата сила църква започва да се разправя с враговете си. Добре известна е практиката им да демонизират старите вярвания.Пък и идеята че сатан е бил; най-бляскавия ангел си подхожда с името.
 Та...В библията на едно място се казва нещо от рода на
 "Как падна ти от небето, деннице, сине на зората! Разби се о земята ти, който тъпчеше народите" и така нататък.В римският текст е било написано Луцифер и  текста да се отнася до Навухудуносор,чието име доколкото знам значи точно "син на зората","син на слънцето"

 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Liber MMM
« Отговор #23 -: Октомври 16, 2006, 20:30:19 pm »
Aз пък си мисля, че рептилиите и падналите ангели са едно и също нещо и затова са поднебесните същества обитаващи само този отрязък от измеренията в момента, защото биват възпирани да излизат извън него. Те в момента контролират Земята, но не за дълго..;)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Liber MMM
« Отговор #24 -: Октомври 16, 2006, 20:51:57 pm »
Доста болни теории :)
А може би той наистина е паднал ангел, зависи от начина на разбиране на текста   ;)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Liber MMM
« Отговор #25 -: Октомври 16, 2006, 21:01:55 pm »
А може би той наистина е паднал ангел, зависи от начина на разбиране на текста   ;)
Ами аз бих наблегнала точно на това - зависи, да,  и не е нужно да сме папагали, а да разбираме ;), не мога да разбера какво странно има да има същества от по висш произход, които "да са сгазили лука" в общ космически план   ;)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Liber MMM
« Отговор #26 -: Октомври 16, 2006, 23:50:15 pm »
Именно.
Например Адам и Ева са били сред първите хора, създадени от Нефилимите и са били за изгонени от една градина в която са работели :P
« Последна редакция: Октомври 17, 2006, 00:29:39 am от Horus »

818

  • Гост
Re: Liber MMM
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2006, 12:06:08 pm »
Бафомет в хаос магията се нарича сбора от всичката жизнена енргия на земята. Това включва в себе си жизнената енергия на самата планета, жизнената енергия на хората, животните и т.н. Тук не става дума нито за ангели, нито за демони и други органични и неорганични същества. На хората им е наложено на сила разбирането че "бог" е същност като самите тях - той обича, мрази, прави секс и всичко което е присъщо на самият човек... що за бог е това, да не е съседа ви ?  ;D

Бафомет се среща/използва мноогооооооооооооооооо преди появата на сектата която днес наричаме "църква". Бафомет има проявление във всичките еони до сега:

През първия еон, аз бях Великият Дух
През втория еон, Хората ме знаеха като Рогатия Бог, Пангенитор Панфаге
През третия еон аз Повелителят на Мрака бях, Дявол-Сатана.
През четвъртия еон, Хората не ме познават, защото Скритият съм Аз.
През този нов еон като Бафомет ви се явявам. Богът преди всички богове и до края на Земята аз ще издържа.


Когато хората спрат да разглеждат енергията като "Аз Съм" присъствие, тогава можем да поговорим за това което се случва малко по в страни от умовете ни :) До тогава нека има сатани, демони, богове и паднали ангели  :-X

Нищо вярно, всичко позволено
www.inchaos.org

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Liber MMM
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2006, 12:57:40 pm »
Бафомет в хаос магията се нарича сбора от всичката жизнена енргия на земята. Това включва в себе си жизнената енергия на самата планета, жизнената енергия на хората, животните и т.н.
През първия еон, аз бях Великият Дух
През втория еон, Хората ме знаеха като Рогатия Бог, Пангенитор Панфаге
През третия еон аз Повелителят на Мрака бях, Дявол-Сатана.
През четвъртия еон, Хората не ме познават, защото Скритият съм Аз.
През този нов еон като Бафомет ви се явявам. Богът преди всички богове и до края на Земята аз ще издържа.


Значи да го разбираме като Княза на този свят, така ли? Демек Луциферчо. Така, както го хвалиш, ще вземем да го харесаме. 8)
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 18:59:18 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Liber MMM
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2006, 18:06:14 pm »
Бафомет в хаос магията се нарича сбора от всичката жизнена енргия на земята. Това включва в себе си жизнената енергия на самата планета, жизнената енергия на хората, животните и т.н. Тук не става дума нито за ангели, нито за демони и други органични и неорганични същества. На хората им е наложено на сила разбирането че "бог" е същност като самите тях - той обича, мрази, прави секс и всичко което е присъщо на самият човек... що за бог е това, да не е съседа ви ?  ;D

Бафомет се среща/използва мноогооооооооооооооооо преди появата на сектата която днес наричаме "църква". Бафомет има проявление във всичките еони до сега:

През първия еон, аз бях Великият Дух
През втория еон, Хората ме знаеха като Рогатия Бог, Пангенитор Панфаге
През третия еон аз Повелителят на Мрака бях, Дявол-Сатана.
През четвъртия еон, Хората не ме познават, защото Скритият съм Аз.
През този нов еон като Бафомет ви се явявам. Богът преди всички богове и до края на Земята аз ще издържа.


Когато хората спрат да разглеждат енергията като "Аз Съм" присъствие, тогава можем да поговорим за това което се случва малко по в страни от умовете ни :) До тогава нека има сатани, демони, богове и паднали ангели  :-X

Нищо вярно, всичко позволено
www.inchaos.org
Аха, начи по добре да се кланяме на бог с рога отколкото на църквата :-X
Абстрахирай се от "смисала" на тва дет го написа и просто чуй как звучи ... :-X
Виш позата в която стои бафомета и после виш позата на Джорджи вашингтон (масон) ....
Чак не ми се пише...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27