Автор Тема: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!  (Прочетена 154183 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #90 -: Октомври 06, 2006, 00:23:14 am »
Да това са два различни уреда! А ти какво искаш да си оправяш / лекуваш - да ти препоръчаме?

valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #91 -: Октомври 06, 2006, 13:38:00 pm »
Ето какво уточнение получих от представител на ZENON :                                                                                                         Принципа за получаване на озон е чрез коронен разряд. Посочената статия от
Млад конструктор е твърде непрофесионално написана, но тя все пак е за
"млади техници", което не оневинява автора за написаните измислици. В
посоченото устройство може да се достигне до коронен разряд и то може да
генерира озон. Количеството ще бъде изключително малко. Ще се усеща на
мирис, но едва ли би свършило някаква работа.

Йонизаторите нямат нищо общо с озонаторите. Те генерират йони, а не озон.
При тях не се допуска да се достига до разряд.

Най-голямата неистина в статията е, че се ползва в болнични помещения. Озона
е опасен за здравето и при продължително въздействие в големи количества
предизвиква рак. В здравните заведения се извършва дезинфекция с
ултравиолетови облъчватели - вижте следващото изделие. При тях специално се
контролира, че не генерират озон. Озон се ползва за дезинфекция на
хирургически инструменти в специални камери при спазване на правилата за
безопасност. Когато се ползва озониране трябва да не присъстват хора, до
момента на спадане на нивото до безопасни нива.

valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #92 -: Октомври 06, 2006, 13:46:29 pm »
Не че съм тръгнал да лекувам нещо конкретно. Иначе си патя от често силно главоболие, работя на компютър, а в къщи ползваме климатик. Кото прибавим към това и силно замърсения въздух в Пловдив... Попаднах на информация за благотворното влияние на йонизатора и реших да се поограмотя за какво точно идва реч. И това което ме озадачи е вече посочената статия, в която приравняват озонатор и йонизатор. Мисля, че в личен план ми изясниха нещата. http://www.idabg.com/ioni/

valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #93 -: Октомври 06, 2006, 15:56:25 pm »
Още едно пояснение от представителя на ZENON:                                                                                                                        Ето мнение за полезността на йонизирането на въздуха. Има и много други.
http://www.ionization.ru/issueg/article1.htm
Тук е мнението на производителя на „Здравец 1”, което е по-сносно написано от цитирания от Вас източник. Може би Ви е известно. Притеснително е, че се говори за коронен разряд в прибора, което неминуемо води до генериране на озон. За сведение в САЩ не се съгласяват да правят здравни застраховки на служители работещи в офиси, в които се озонира въздуха.
http://www.geocities.com/botinov2001/ion3.htm
Лично мнение.
Постига се лесно. Измерва се трудно количеството йони.  От инженерна гледна точка процеси I въздействия, които не могат да се измерят точно и докажат с експеримент са съмнителни.
Дезинфекциращото въздействие на озона  и ултравиолетовото облъчване  може да се докаже с прости експерименти и измери в ХЕИ.

P.S.
Ако резултатите са с такъв положителен ефект, каквито са хвалебствията то блока генератора на йони при климатиците (  http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=00000087 ) няма да е с фабрично-заводска цена по-малка от 1 долар.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #94 -: Октомври 06, 2006, 17:45:53 pm »
Не - озона не трябва да се диша!

Интересното е, че йонизатора действа, но принципа не е разбран напълно за разлика от озонатора.

Създава отрицателни йони и те се съединяват с бактерии и замърсители на въздуха и като се залепват за тях, ги свалят (това е теорията). Практически е доказано, че ако се използват йонизатори в операционни зали, вероятността за бактериална и вирусна инфекция пада на 0%. Така че все повече и повече болници започват да ги използват.

Като всяко нещо не трябва разбира се да се използва прекомерно - може би няколко пъти по 5-10 минути на ден в едно помещение. Досега никой не е отговорил на въпроса какво става когато атмосферата се пренасити с отрицателни йони. (!)

Аз открих в други източници, че естествени водопади също създават отрицателни йони край тях и може би затова йонизатора действа толкова успокояващо и приспиващо.

Лично аз го използвам когато имам вирусно заболяване и да пречистя стаята от цигарен дим.


valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #95 -: Октомври 09, 2006, 09:18:05 am »
Това за естественото образуване на отрицателни йони в природата го има и в един от първите сайтове ,които предложих на внимание http://www.idabg.com/ioni/additional_information.html .Тина! От мненията ти във форума се убеждавам, че си информирана за подобен тип изобретения. Ето че за това което се предлага в българския интернет пазар като йонизатори препоръките са дори за спане при негово въздействие докато ти казваш ,че го използваш 5-10 мин. Проблема е , че още не може да се разграничи границата на наистина полезното въздействие и на нелоялната, некоректна реклама или на некомпетентност на тези които предлагат подобни уреди.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2006, 10:56:58 am »
Цитат
Проблема е , че още не може да се разграничи границата на наистина полезното въздействие и на нелоялната, некоректна реклама или на некомпетентност на тези които предлагат подобни уреди.

Valek, аз бих апелирала към използване на здравия разум! И сериозно проучване разбира се.

Нека да вземем като пример йонизатора. Например той изчиства една стая - да кажем 10 кв.м. от цигарен дим за 10-тина минути. А после? Предполагам, че за тези 10 минути изчиства и други замърсявания, които нашите сензори не хващат. При положение, че никой не е отговорил какъв е ефекта на много отрицателни йони, по-добре е да се изключи. Аз бях потресена когато видях реклама на телевизора за родители с малко бебе - да включват йонизатора за цяла нощ защото бебето щяло да спи и те да си починат. На рекламата показваха дори как майката слага йонизатора ДО ГЛАВАТА на бебето! 

Озонатора: Ако случайно вдишаш, ще се закашляш - тоест тялото ти моментално дава сигнал на дискомфорт, което трябва да ти подскаже да спреш. Когато обаче пиеш озонирана вода или се миеш с такава сигналите от тялото са други.....Аз си правих експерименти с дишане на озона (щото съм твърдоглава и да видя какво ще стане!) и получих остра болка в дробовете на която и трябваха дни да изчезне.

valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #97 -: Октомври 09, 2006, 11:49:50 am »
Точно поради стремеж за разумни действия за сега се възпирам от закупуване на йонизатор. Още не съм убеден, че това е уред, който има само положително въздействие.                                                                                                                                     Тина! Разбирам, че не живееш в Б-я . Предполагам че и йонизатора който ползваш е закупен от странство. Има ли някакви конкретни препоръки за експлоатация на това което ползваш.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #98 -: Октомври 10, 2006, 02:32:08 am »
Цитат
Има ли някакви конкретни препоръки за експлоатация на това което ползваш.


Ти пък!?  :D В 7-страницовото книжле, което дойде с апарата пише:

"Този апарат има йонична технология. Негативни йони се излъчват от него които привличат хвърчащи прашинки. Прашинките ще се съединят заедно и ще паднат на земята, доставяйки ви чист въздух. Негативните йони са ефективни при алергии, астма, катар и сенна хрема."

....точка по въпроса! Останалите странички са обяснения на копчетата и те крънкат за пари да си застраховаш уреда..... ;D

В България си е направо рай за свестни лекарства (все още). Например по директиви на Европейската общност може и да махнат обясненията от билките - коя какво лекува, "ЗАЩОТО НЕ БИЛО НАУЧНО ДОКАЗАНО!" И ще се появят опаковки например дето пише (аз скоро си купих - майтап!) - "Беладона, концентрация 5". Супер - ако някой разбира от билки му е ясно какво ще стане ако вземе, че глътне 3 х 3 х няколко дни..... :P

valek

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #99 -: Октомври 26, 2006, 10:39:22 am »
Явно няма други мераклии да споделят опита си с йонизатор. Тина! Ако не ти е затруднение можеш ли да споделиш малко повече от личния си опит: от колко време се ползваш от апарата, какви са ти наблюденията от неговия ефект и пр. Ако ти е възможно да ми изпратиш някаква визуална информация на уреда си - външен вид, схема и др. / може и на е-майл/ ще съм ти благодарен.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #100 -: Октомври 26, 2006, 10:50:55 am »
То мераклии няма щото едва ли някой друг притежава такъв освен Тина Все пак нее  като да струва 20лв  :P

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #101 -: Октомври 26, 2006, 16:29:36 pm »
На мен потребител от форума ми изпрати описанията на апарата - при какви ситуации и как се използва. Всичко е описано разбираемо. Ако ги искаш - прати ми лично съобщение с и-мейл-а си.
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #102 -: Октомври 26, 2006, 19:27:01 pm »
То мераклии няма щото едва ли някой друг притежава такъв освен Тина Все пак нее  като да струва 20лв  :P

Не се занасяй, защото това едва не ми струва семейното положение..... :D

Имам "арсенал" да отворя здравно-козметичен-холистичен салон и хиляда пъти си сривах здравето заради "машинки", ама съм "тъп електрончик" дето се вика и не мога да издържа на изкушението....повечето прашасват като например лазерно обезкосмяване...ама на някои им идва бавно акъла....

Та мисълта ми беше, че е по-добре да споделя отколкото да си мълча, защото навремето като подписвах петиции за махане на химикалите от водите, срещу ваксините и за екологична храна...не работеше, ама като започнах да се обаждам и да споделям с приятели (изобщо който има време да ме слуша или чете)...ХА-ХА....

Сега например ми се е вдигнало кръвното, че примамват хората да си купуват светлинни очила със специални стерео слушалки за звуково-светлинна медитация, която...може и да те убие, ама е хит на пазара. Да не говорим за масажьорите с инфра-червена светлина, която не бива изобщо да се ползва, защото смъква енергията на човека....на "онова" ниво.

Йонизатора? Да - мързелива машинка, скъпа машинка, ама  дали работи?  ::)

Същия ефект може да се произведе с портативно водопадче в стаята. (Не забравяйте все пак вълшебните свойства на водата и, че точно тя произвежда негативните йони!)

Не се отказвам обаче от мнението си за озонатора! Ето това си е "МАШИНКА"! Бог да го прости Тесла - с благодарности, че го е открил!

Последното откритие на учените беше как лекуват рак с "шум"!  >:( Ама моля ви се - ние откъде го хващаме тоя рак, ако не от вредни шумове в околната среда?  :-\

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #103 -: Октомври 26, 2006, 23:10:07 pm »
Абсолютно вярно !!!!
Наскоро обаче в един ченълинг четох, че е много опасно да се вдишва озона, и дори е трагично, така че внимавай с този уред...Не се шегувам.
Усетих нещо подобно и в поста - да си вземеш портативно водопадше в хола не е същото като да жевееш близо до водопада, и в този смисъл повтаряме: внимавайте с комерсиалните уреди.. :)
musica universalis

Дъвиан

  • Гост
Re: Половината болести могат да се излекуват с... вода!!!
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2006, 14:19:19 pm »
ние откъде го хващаме тоя рак

Рака си е болест, която идва от психиката. Каквото мислиш, такова идва. Това е.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27