Автор Тема: 11:11 Скритата реалност и как можем да виждаме през нея  (Прочетена 72667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
А, не е за теб конкретно. Нали някой каза по-горе, че за да ги виждаш тия работи трябва да си с високи вибрации. И аз се зарадвах, явно и аз съм с високи.  :drinks:
:)  Tangrata_, предполагам, че към мен са насочени някои от въпросите ти.
Ще се опитам да обясня ...
Първо да уточня "високи вибрации" - това е термин от "Селестинското пророчество" и не виждам смисъл да измислям друг, при условие, че човекът добре си го е описал.
Това означава, че човек е в хармония, че усеща единството на цялата Вселена. Тогава виждаш не само тези еднакви комбинации на числата (всъщност аз започнах да ги забелязвам когато вече не бях в хармония - един вид ми се напомня да продължа), виждаш т.нар. "знаци", някои ги наричат  "знаци на съдбата" и е изключително явление! Тогава осъзнах за взаимосвързаността на абсолютно всички същества.
Това че виждаш 11:11 и тем подобни - означава, че си на пътя, а не че си с "високи вибрации".
Налага ми се да прекъсна по-късно като имам време ще обясня по-обстойно.
 :)

Неактивен Andon.Pavlov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Да, чел съм по тази тема, само че това, което бях чел беше за дежа вю, сигурен съм че всички тук сте го изпитвали в даден момент, или понякога постоянно, и тезата, която авторът застъпваше, беше че това са един вид знаци, които сме си оставили преди да дойдем, за да се подсещаме, дали сме на правилния път и колкото повече ги виждаш това означава, че си на правилния път и си изпълняваш задачата тук. Аз мисля, че има нещо вярно в това, защото особено напоследък ми се случва адски често това дежа вю и вече дори мога да си спомня чувствата след него. Предполагам, че точно нещо подобно имаш предвид. :)
« Последна редакция: Май 26, 2011, 18:54:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Изключително ми е трудно да споделям в тази насока, но нищо, ще се пробвам, а пък каквото излезе!

В случая не става дума за знаците, които ни се изпращат чрез комбинацията на числата, а за други знаци, нещо като изпусната дума от някого, прочетен ред в книга, знак на пътя, прелитащ гълъб, аларма на кола, скапване на връзката на интернета  :lol:  ...  Но за разчитането на всички тези знаци помага интуицията, човек чувства вътрешно какво точно означава даден знак.
Това в "Селестинското пророчество" се нарича опитност на човек или още синхронност, а до колкото ми е известно гностиците го наричат познание. Но тук да вметна, че гностиците различават знанието от познанието, знанието е това, което натрупваме чрез книгите, от другите хора, в съвремието от телевизията и интернет..., а познанието е натрупано чрез личния ни опит и най-вече интуиция и това е познание за Бог, за висшия Аз...
Точно това познание, опитност са изживели много хора. Аз поне познавам десетки и тези хора въобще не се срамуват да говорят за това, дори са напълно наясно  какво се случва. Преди 2 години намерих и някаква научна хипотеза за случващото се, но трябва отново да се разровя.
За да ме разберете по-добре мога да ви дам примери от личния си живот:
Преди години излезе на мода "Подсъзнанието може всичко" купих си книгата и започнах да я чета, но някъде към средата я оставих, изпитвах някакво неприятно чувство и до там ми бяха опитите (макар че каквото пробвах - действаше  ;D ), после попаднах на филмът "Тайната" и да не изпадам в подробности, но идеята ми е, че през цялото време чувствах, че нещата не са така като се описват: Вселената като могъщ джин, който само чака да изпълнява капризите на хората. И съвсем "случайно" получих отговор на онова чувство (че нещата не са такива каквито са описани в книгата и филма) и той беше:
"Злоупотребил със силата... Това трябва да се изплати!"

Друг пример: Веднъж се мъчих да си отговоря на един доста (поне за мен) сложен научен въпрос, исках да използвам някои неща от сакралната геометрия и да ги съчетая, но за целта се изискваха огромни познания в сферата на биологията и генетиката. Аз съответно ги нямах и се започна едно търсене, питане... и един ден както разсъждавах над този въпрос: една врата, която мислех, че е заключена и се мъчех да отключа  с ключ, ми  даде невероятен отговор. Ето разшифровката: това, което си тръгнала да търсиш, вече е открито, трябва само да отвориш вратата т.е. някоя по-сериозна книга или учебник по този въпрос. Но в този момент мислих точно за тази цел, за това и разшифровах знака.
Имам стотици други такива "случайности", които са ми помагали да достигна желаната цел, но всичко се разшифрова с вътрешното чувство (т.нар. Интуиция).

Няма случайни неща. Съдбата ни поднася разни знаци, но ние все още не можем да ги разтълкуваме правилно.  Вселената иска едно единствено нещо от нас - да бъдем щастливи. Всички знаци, които ни изпраща Вселената, целят точно това да ни покажат пътя към нашето щастие, но заедно с това изграждаме и щастието на останалите.
Надявам се, че не съм ви досадила с дългата си публикация!  :blush:
 :)


Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Ааа, ето това беше научната хипотеза, за която споменах в предишната си публикация:
http://www.helical-structures.org/index_bulg.htm

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Одеве тъкмо прочетох на Passiflora поста (най-горе) и решавам да затворя лаптопа и поглеждам колко е часа, че закъснявам - 11:11  ;D
А преди 2 дни случайно засякох 12:12, 15:15 и 17:17 - голяма синхронност :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Аз вече всеки ден виждам 11:11. И снощи и онзи ден. А за сега тук при мен е 8.40 сутринта, така че още не се знае какво ще видя днес. Само че не го пиша вече в темата, щото спам ще излезе ... макар да е и по темата.
Снощи даже съм в 1 клуб. Вадя телефона от джоба. Гледам 11:10. Викам му на моя приятел. Виж, след малко ще стане 11:11. Той: "Е, и?"
Според мен ако често гледаш часовник няма никакъв проблем да уцелваш тия моменти. Просто да виждаш пророчества в това ми се вижда прекалено.

Passiflora, какво да ти кажа. Всеки със своя път. Аз от такива неща се впечатлявах като бях на 18. Сега ме вълнуват други.

Определено не споря, че има магическо ниво на реалността около нас. Възможно е и тук там да има някакви "знаци". Но мисля, че хората преувеличават в пъти тяхното значение и изобщо явяване. Когато трябва да решиш нещо, никога няма да знаеш дали "знака", който си видял е истински, или не. Както и какво означава. Ще има да се чудиш като пате в кълчища. Или пък по-лошото. Да переш като кон с капаци.
А когато вече наистина узнаеш (далеч не винаги), какво означава знака, ще е вече твърде късно.

С времето (доста години) съм се научил да вярвам най-вече на себе си, а не на "знаците". Иначе ако нямаш вяра във себе си закъде си тръгнал?

Да чакаш някой друг да ти каже какво ще става, дали си на прав път или не знам какво, това е слаб "фрейм", слаба нагласа.
Ти сам си слагаш вярването, че не знаеш какво правиш и накъде да тръгнеш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Общо-взето не виждам някакъв проблем от надземния свят да бъде въздействано върху даден човек да погледне часовника си в точно определен момент. Не виждам проблем и в това, човек да направи същото и чрез самовнушение. В част от случаите целта може да бъде, човекът просто да бъде разбуден, да бъде изкаран от обичайността. Ако се случи така, че аз например, всеки ден гледайки часовника, все попадам на някакви странни комбинации от цифри, това не би ми направило никакво впечатление. Да, аз ще забележа необичайните числа, но те няма да ми окажат никакво влияние,просто защото така или иначе знам, че съществуват различни, невидими за физическите сетива реалности и нямам нужда някой да ми подсказва това. Някои хора пък няма да обърнат внимание на евентуални необичайни комбинации от цифри, поради закостенялостта на представите си. Тези хора не само че не вярват в съществуването на нещо извън видимото от физическите си сетива или пък доказаното от науката, но са твърдо убедени, че то не съществува. Тези, които забелязват подобни комбинации от цифри, обикновенно имат нужда да ги забележат. Каква точно - всеки сам най-добре може да си отговори.

Неактивен adani

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Може да ви се стори банално,или прозаично,но днес пак ми се случи нещо странно.По принцип си лягам разно сутрин и се събуждам малко преди обед.Та събуждам се аз и незнам защо,първота  ми мисъл беше "Часът е 13:35".Някак си с цялото си същество усещах че просто не може да е друг час.Протягам се,поглеждам часовника и може да се досетите колко беше часът.Взирах се така олоко 2 секунди и стана 13:36... Държа да уточня че в стаята има един часовник,но той е спрял и не работи.Единствено от компа и телефона се осведомявам за часа,а компа ми не беше включен.Честно казано,не знам какви теории ще развиете пак,но аз отговор не търся,просто исках да споделя.Ако на някой друг също му се случват интересни неща,нека пише,че много взех да се затормозявам с тея научни теории,селестински пророчества и бла бла бла... Може би истината не е толкова сложна.
Здрав разум е наборът от предразсъдъци, с които човек се е сдобил до 18-годишната си възраст.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Това също ми се е случвало, но много много отдавна.

Някакъв усет е. Проблясъци.
Друго, което ми се е случвало, пак много отдавна. Играем с едни приятели на една игра със зарчета. Трябва да се хвърли 5 или 6 за да имаш някаква далавера там. Нещо честичко хврълях 5 и 6 и един приятел нещо каза по въпроса.
Казах му "о, няма проблеми. Мога колкото си искам да хвърлям 5 и 6"
След това хвърлих 10ина пъти, и беше само 5 и 6.
Моя приятел ме гледаше едно такова уплашено и със страхопочитание.  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898

 1.Аз от такива неща се впечатлявах като бях на 18. Сега ме вълнуват други.

 2.Когато трябва да решиш нещо, никога няма да знаеш дали "знака", който си видял е истински, или не.

3.С времето (доста години) съм се научил да вярвам най-вече на себе си, а не на "знаците". Иначе ако нямаш вяра във себе си закъде си тръгнал?

Относно първото изречение.Не става въпрос на какво сме се впечатлявали на 5,10 или 15г. Става въпрос какво избираме сега. Аз се впечатлявах от истории за духове,но никога не съм обръщала найстина внимание ,така ,че да го изживея.В този смисъл тук се очертават два вида хора.Едните виждат божествената намеса навсякъде,а другите искат доказателства за нея.Всеки е прав за себе си.Но смятам,че първите изживяват Бога,а вторите все още са здраво закотвени в 3д.Това не би трябвало да обиди никой ,защото всъщност е избор.
Второто изречение.Всъщност мислиш така,защото смяташ ,че това не са знаци.Аз като нямам съмнения,не само че не се съмнявам дали е знак ами и разшифровам значението му към сегашния ми момент.Например преди време помолих за работа която да ми носи удоволствие и в която да мога да използвам заложбите си.Получих такова предложение,няколко дни след молбата ми, знаех ,че е в отговор,но много се съмнявах дали да го приема.Та в рамките на два дни аз получих 2 знака относно решението което трябва да взема.И двата бяха случйно дочути разговори от непознати за мен хора.Единия каза(говорейки по телефона и минавайки покрай мен "Нищо не ти пречи да пробваш" а другия беше в метрото  " Нищо няма да загубиш" Та така аз приех рабтата.Много се въодушевих от нея и почнах да се раздавам,до като в един момент разбрах ,че сферата в която се намира не е моята работа.Тогава разбрах и защо ми се даде това предложение и защо получих тези знаци.Даде ми се за да си покажа на себе си размаха и въудушевлението с което работя когато е свързано с мойте интереси.Така започнах да правя същото но вече в сферата в която настина съм силна.За два дни от както реших да го правя,5 човека се свързаха с мен и споделиха проблеми който аз можех да им помогна да решат именно с това което се бях запътила да правя.Та в този смисъл и в реалността която аз си създавам вярвайки че получавам знаци,то те са точно толкова реални и точно толкова полезни за мен.
И относно последното изречение.Вярата в себе си е дори по зстъпена в това което ти говоря,защото аз може да разчитам на знаци,но съм с ясното съзнание ,че аз със своето мислене ги предизвиквам,че аз с помоща на божественото ги поставям за което повярвай ми трябва много вяра в себе си.И ти с своята вяра абсолютно доказваш всичко което казвам.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
eses  @---  точно за тези знаци се опитах да обясня!  Толкоз е лесно когато се следват, но хората, които не са го изпитали не могат да го проумеят! ( А и сега си спомням кога се проявява неверието  ;)  ).

Вярата в себе си е дори по зстъпена в това което ти говоря,защото аз може да разчитам на знаци,но съм с ясното съзнание ,че аз със своето мислене ги предизвиквам,че аз с помоща на божественото ги поставям за което повярвай ми трябва много вяра в себе си.И ти с своята вяра абсолютно доказваш всичко което казвам.
:good:  Именно! За това и дадох линка за хеликалните структури, но се съмнявам някой по-обстойно да го е прочел. Нищо, ще обясня. Всички същества са свързани по между си и когато човек има някакъв проблем може да се свържи с друг човек, който може да му даде решение за проблема. Тази среща си я предизвикваме самите ние с насочената си мисъл към конкретната цел, но се изпуска момента защото хората са затворени в себе си и не използват предоставената им възможност.

Знам, че ще последват пак разни иронии, но не ми дреме! На иронично настроените личности ще отговоря:
Само който търси намира!  :P (Останалите да си подремват блажено и в това има доза успокоение и удоволствие.)

Неактивен Еруин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Ако усещате, че са знаци- навярно са точно това.
В началото когато започнах да засичам повтарящите се числа, чувствах, че са знак, но ми отне доста време докато им се доверя. Все не си вярвах на усещанията и все ме беше страх да не се окаже, че преждевременно съм полудяла.  
От опит ще се съглася, че най-често когато видите числата трябва да обърнете внимание на мислите си (най-често на последната прибягала мисъл преди числата да привлекат вниманието ви).

... в този момент да обърнете внимание на мислите си, какво точно сте си помислили или на ситуацията...
:good:
Лично за себе си съм приела, че тези знаци идват от енергийните същности, които  ни помагат - духовни водачи, пазители, учители. Вероятността това да са поставени знаци от самите нас- също не я изключвам.

Следвайки интуицията си, малко други знаци и повтарящите се числа изминах интересен път.
Пример: Някой ми казва, че е чул за провеждането на някакъв си семинар и въпреки, че не го вълнува темата, ме пита "Дали пък няма да е интересно, не искаш ли да отидем да видим за какво става дума?" аз поглеждам брошурата и тъкмо когато отварям уста да кажа "Не, изглежда ми като голяма глупост.", виждам в часовника отзад четири еднакви цифри... и от устата ми излиза неентусиазирано "Ми, може и да е интересно, хайде да отидем да го видим."  ::) и на този принцип три месеца от време на време ходих като гламава на някакви места заради усещането, че трябва да съм там. Срещах случайно познати, запознавах се с нови хора, слушах някакви безинтересни за мен неща и тн.
После се оказа, че всичко, което на пръв поглед е било безсмислено, всъщност е работило и надграждало в полза на едно мое желание. Винаги съм знаела за "Неведоми са пътищата божии", но бях изненадана.  :o

Сега  числата се появяват много по-рядко и основно за дреболии във връзка с мислите и нагласата ми.
Различните числа често значат различни неща. В нета се намира разнообразна информация за значението на числата, но според мен е най-добре всеки сам да ги тълкува по интуиция.

Разбира се, има и моменти, когато човек просто си гледа часовника прекалено начесто. Не е идеята в това да си търсим знаци във всяко нещо наоколо или да чакаме някой друг да ни каже как да си живеем живота, а в това, че понякога когато имаме нужда от тях, знаците се дават. От нас зависи дали ще ги забележим, а след като ги забележим и разберем, дали ще решим да ги следваме.
Интуицията е верен приятел по пътя! Успех!
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 03:22:46 am от Еруин »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Тия числа започнах да ги виждам поне по 3-4 пъти всеки ден.
Например 11:11 го виждам и сутрин и вечер. Понякога виждам 1:11 следобед, или 3:33 или 4:44 или 5:55.
Теорията ми си остава същата, както и навремето. Никакви знаци от никого не са, а просто несъзнателен усет. А също и намесено образуване на някакво желание, може и неосъзнато и задвижено в осъществяващ цикъл.
Т.е. ако поискаш да ги виждаш, ще започнеш да ги виждаш доста повече.
И това е чисто и просто личен избор, но без някакъв дълбок смисъл.
Все едно си избрал всяка сутрин да отваряш вратата на хладилника.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Tangra, може и да е ефекта на 100та маймуна. Нали го знаеш. Преди да се разпише тази тема, никога не ми правеше впечатление колко е часа. Макар, че АЗ съм адски суеверен и се пазя от всичко, обаче точно тва с часа не го взимах под внимание. Даже сутрин като се събудя, освен другите ритуали, които изпълнявам, броя и колите пред кооперацията. Ако е четно числото, ставам от леглото, ако не е, продължавам да лежа, до като не се размине урока. Абе с две думи, камара неща и ритуали изпълнявах, но за този с числата не часовника не се бях сещал. Нооооо, от както всеки взе да пише под темата и да му съвпадат числата и АЗ взех да ги наблюдавам. Ако искаш вярвай, ако искаш недей, ама и при мен взеха подозрително да съвпадат :-X. Няма от какво друго да е, освен да е ефекта на 100та маймуна. Може и да греша де.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Не забравяйте тази истина, каквото искате това ще ви се даде ;)!

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27