Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859420 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1530 -: Октомври 11, 2012, 00:24:24 am »
Какво би се случило ако се заровят оргонити в лозе или градина или темели на нова къща? Примерно като се следва при заравянето модела на цветето на живота!
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1531 -: Октомври 11, 2012, 02:37:21 am »
Не знам дали към сайдуиндър да се обърна или някой модератор,затова просто ще го напиша. (то така или иначе не е и нужно да се случи) Но мисля (спрямо моя опит с тази тема) че ще бъде прекрасно ако се заключи темата и се изчисти. Да бъде там колкото трябва страници да са 20-30-40... но не и 100, където да бъде побрана най-важната информация. Наистина всеки път който реша да погледна нещо в темата или да намеря става много трудно,отделно че всеки път има с по още няколко страници повече.. А за новите потребители или новите в темата, чак не ми се мисли. МОЛЯ направете го, нищо няма да ви коства, а винаги може да се създаде една втора темата където да се пита и разсяснява... Просто ще бъде много по практично и полезно (според мен). Благодаря.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1532 -: Октомври 11, 2012, 03:39:55 am »
И въпрос към сайдуиндър: Понеже днес ми пристигна медната тел, която си бях поръчъл преди около месец. В момента в който я разопаковах бях изумен и разочарован...оказа се твърде тънка 0,22мм и не мога и да си помисля да правя който и да е символ ( забравих им името а не помня и на коя страница бяха) Можеш ли да ми кажеш медна тел с какъв размер ползваш ?

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1533 -: Октомври 11, 2012, 10:02:31 am »
И въпрос към сайдуиндър: Понеже днес ми пристигна медната тел, която си бях поръчъл преди около месец. В момента в който я разопаковах бях изумен и разочарован...оказа се твърде тънка 0,22мм и не мога и да си помисля да правя който и да е символ ( забравих им името а не помня и на коя страница бяха) Можеш ли да ми кажеш медна тел с какъв размер ползваш ?

Здравей,

Сайде, извинявам се предварително, че ше отговоря от твое име - моят опит показва, че най-добрата дебелина тел за символите е 4м2 (квадрата), а за направата на тенсор ринг и тенсор генератор 2м2
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен 1z0

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1534 -: Октомври 11, 2012, 13:58:13 pm »
Здравейте,
Искам да Ви благодаря за целенасочените съвети и разбира се прекрасната тема :hi:.
След quest-а с намирането на съставките и аз успях да си "приготвя" първата реколта TBs, по общата рецепта за MDH TBs от ръководството на sidewinder :). (Прикачвам картинка на резултата).
Като начинаещ orgnoite-maker май допуснах някой технологични грешки :( (моля хората с по-голям опит да коментират, ако са фатални).

(о) Добавих кварцовия пясък преди да налея първия слой епоксидна смола. В резултат той слезе на дъното и кажи речи оформи пръстен на повърхността на оргонита. Все си мисля че първо трябваше да налея смолата за първия слой (стружки + кристал) след което пясъка.
(о) Късчетата пирит добавих след втория слой стружки, а не между двата. Те някой си слязоха надолу, ама повечето си останаха на дъното на оргонитите. Не съм сигурен, но мисля че златистото оцветяване е точно в благодарение на късчетата пирит.
(о) Малко се забавих с наливането на смолата за последния съд в резултат на което се получиха дупчици по повърхността на оргонита - т.е. не е проникнала добре щото е тръгнала да се желира :(
(о) 5-те mm слой, препоръка от sidewinder, май станаха 10 :). Дано не съм затапил пропусквателните способности на оргонита по този начин.

Така де апетита идва с яденето и съм се амбицирал да направя оргонити за цялата рода. Още веднъж благодарности за темата и ценното й съдържание :).

TBs pic:

1. Измерват се компонентите в обемни единици, не в тегловни. Повечето ТВ, за да работят пасивно трябва да имат плътност на оргонита MHD (средно висока плътност). Тогава нивото на частиците, заемащи съда трябва да е равно на нивото на смолата от същия съд. От това колко свободно пространство има между стружките зависи плътността.

Разстоянията между големите частици са запълнени с по-малки частици. Малки = 1-5 мм в диаметър, големи = 5-15 мм.

2. Добре е да се натроши, но не на прах. Иначе качва плътността много.

Прахообразните съставки е добре да се добавят както щипка сол. Не повече, защото пропускателната способност на оргонита спада. Мисля, че важи почти за всички прахообразни съставки.


Като правиш оргоните, оставяй 5мм слой от чиста смола над стружките. Това се явява нещо като магнит за оргона, за да може да се привлече по-лесно и от там нататък да проникне в сърцевината на оргонита. Даже е най-добре структурата да е под формата на градиент - дъното най-платно, а повърхността най-рехава. Говорим за момента на изливане на смолата. После като втвърди, оргонита се обръща.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1535 -: Октомври 11, 2012, 14:36:16 pm »
"м" или "мм" ?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1536 -: Октомври 11, 2012, 19:12:13 pm »
1z0, много са си хубави оргонитите. Да напълним България с тях. Поздрави. :hi:

Неактивен emo_G

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1537 -: Октомври 11, 2012, 22:59:16 pm »


(о) Добавих кварцовия пясък преди да налея първия слой епоксидна смола. В резултат той слезе на дъното и кажи речи оформи пръстен на повърхността на оргонита. Все си мисля че първо трябваше да налея смолата за първия слой (стружки + кристал) след което пясъка.

Кварцовият пясък не се слага при стружките. Тъй като той се отнася към фините частици, чиято функция е да повишат плътността на оргонита, се размесва/т заедно със смолата преди да се излее, като не забравяй да добавиш допълнително количество втвърдител. Ако частиците са по-едри, както е в твоя случай (пясък, а не прах) разбъркваш по-енергично смолата точно преди да я изсипеш, защото иначе се утаяват на дъното на съда, в който е разбъркана смолата (личен опит  :D ).

Иначе, оргонитчетата ти изглеждат доста прилично като за първа реколта.  :yes:

ПС При мен цикъла на производство е доведен до почти безотпадъчна технология. :D При последното навиване на телени хармонизатори, остатъците от медната тел ги накълцах на парченца за оргонитите, а самите телчета за устройствата ги запилявах (за да им наглася дължината) над малка чашка, за да събирам медните стружки за фини частици за поредната реколта оргонити.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 23:11:06 pm от emo_G »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1538 -: Октомври 11, 2012, 23:38:07 pm »
Не знам дали към сайдуиндър да се обърна или някой модератор,затова просто ще го напиша. (то така или иначе не е и нужно да се случи) Но мисля (спрямо моя опит с тази тема) че ще бъде прекрасно ако се заключи темата и се изчисти. Да бъде там колкото трябва страници да са 20-30-40... но не и 100, където да бъде побрана най-важната информация. Наистина всеки път който реша да погледна нещо в темата или да намеря става много трудно,отделно че всеки път има с по още няколко страници повече.. А за новите потребители или новите в темата, чак не ми се мисли. МОЛЯ направете го, нищо няма да ви коства, а винаги може да се създаде една втора темата където да се пита и разсяснява... Просто ще бъде много по практично и полезно (според мен). Благодаря.

Така е, за това си прав. Темата стана обширна, трудно се ориентира човек за нещо конкретно по страниците, но ако се изчисти ще се загуби хронологията. Затова преведох ръководството, за да е синтезирано и стегнато поднесено, както се е постарал Джон Логан. Повечето ми постове се базират на него и други източници в мрежата, така че може да се разчита изцяло на ръководството. То и без това обиколи вече БГ пространството.

П.П. Който си намери колофон, може и него да го използва вместо смола.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 23:44:53 pm от sidewinder »

Неактивен peyu2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
    • Linux Mint
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1539 -: Октомври 12, 2012, 01:06:38 am »
Няма как да се заключи, защото това е равносилно да я поставим в стъклен ковчег
и да и се любуваме като на пеперуди в хербарии.

За това е отворена - да се добавят нови или усъвършенствани методи (къде добри, къде лоши)
и да си лети накъдето и харесва.

Няма как да се заключи :)

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1540 -: Октомври 12, 2012, 14:13:22 pm »
Здравейте!
Трябват ми спешно помеднени стоманени гъби, или още по-добре направо мрежа или някакъв друг златист вариант. Някакви идеи...
Благодаря!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1541 -: Октомври 12, 2012, 16:25:00 pm »
По-златист вариант от месинг едва ли ще намериш.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1542 -: Октомври 12, 2012, 23:23:32 pm »
Метални стружки и добра енергия е някак си странно съчетание. Метални отпадъци, метала е най-силниятт проводник след кристала, а вие използвате отпадъчната част от него като маяк.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1543 -: Октомври 13, 2012, 11:00:02 am »
Човек, стига с тоя маяк. Маяк, та маяк.  ??? И ножа и метален, ама си режеш хляба с него, нали.





П.П. Понеже получавам лични съобщения с въпроси дали правя оргонити срещу заплащане, отговарям:

Не, не правя. Няма и да правя

Това ми е само хоби и благотворителна дейност към природата. При мен това няма да се превърне в бизнес никога.

« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 11:06:25 am от sidewinder »

Неактивен procopy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1544 -: Октомври 13, 2012, 16:17:01 pm »
Чудех се... нали крайно плътните оргонити имат нужда от стимул, за да работят? Какво ще стане, ако на дъното на такъв се постави елементарна LED светлинка - с кабела и всичкото му, и се ръгне в мрежата? И няма ли така сам по себе си оргонитът да е заземен към мрежата и хем да няма нужда от прочистване, хем и да излъчва в нея?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27