Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859346 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1275 -: Юни 29, 2012, 22:23:56 pm »
Задължително се усукват с дрелка. Така стъпката става много равномерна. Запояването се прави на всички краища едновременно. Идеята е просто да се терминират. Нищо, че от електротехническа гледна точка спиралите се докосват и правят контакт по цялото протежение. Хармонизацията става на база геометрия.

Но е много важно всяка тел да се засреща със собствения си край. Проследявайте ги. Най-лесно става като поставите с нокът на палеца върху едната спирала и с другата ръка въртите, така че като релса да се приплъзва. Маркирате двата края да се знаят кои са. При самото запояване се следи дали се засрещат. Ако има леко разминаване, с клещите се донасукват или леко разсукват, но много внимателно. Най-добре е запояването да става на газов котлон. С поялник не се получава добре - медта дърпа от температурата и мястото не може да се нагрее.

Горе-долу така трябва да изглежда снадката:


Ако се натрупа буца калай, след изстиване се изпилява внимателно без да се засягат медните телове.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 23:18:37 pm от sidewinder »

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1276 -: Юни 29, 2012, 22:43:56 pm »
..след като направих всички руни, какво да правя с тях  ???..
Действайте малко по-осъзнато с такива неща, когато ги правите. Знанието какво, с каква цел се прави нещо, както и какви са очакваните краткосрочни и дългосрочни ефекти, на никого не е навредило досега.
Питам отново - ами сега какво?
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1277 -: Юни 29, 2012, 23:00:56 pm »
Според мен всички руни, когато са в комплект се допълват и се получава нещо като завършен пъзел.
« Последна редакция: Юни 30, 2012, 12:00:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1278 -: Юни 30, 2012, 20:24:39 pm »
Вижте на каква страхотна Огърлица/колие попаднах :



може ли да коментирате нещо, така че ако мога да си я направя или поръчам някъде да ми я направят. Изглежда ми освен красива, но и много "енергийна" :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1279 -: Юни 30, 2012, 20:52:35 pm »
Огърлици, колиета и др. подобни украшения, когато се изработват с /или впоследствие им се придават/ 'особени свойства' служат най-вече за защита и енергийно подхранване на т.нар 'гърлена' чакра - вишудха, защото се намират в непосредствен контакт с нея /ако е по-надолу - например медальон - тогава на анахата, или т.нар. 'сърдечна чакра'/. Счита се, че именно вишудха поема най-сериозните магически /било то напълно осъзнати или не/ атаки /принципно/. Именно затова сериозните магове си пускат бради - на първо място за защита, колкото по-дълга брадата - толкова по-долни чакри защитава /анахата-->манипура, е по-надолу доста дълга брада ще стане/.

На мен лично това от снимката ми прилична на имитация на защитно-боеви артефакт. В България има ли специалисти по бойна магия, които да изработят /или да претворят вече съществуващо бижу/ такъв артефакт?  :o Къде смяташ да ти го изработят?

п.с. естествено, дори да го дадеш на бижутер, просто да направи имитация - би имало определен ефект, благодарение на 'принципа на подобието' или т.нар. 'структурни линкове'.

За каква цел ти е необходимо такова нещо? Понякога такива неща могат да бъдат доста опасни.

Във всички случаи е най-добре гривна на ръката - обхваща всички енергийни меридиани, докато около врата - колие, огърлица и др. подобно - по ограничено въздействие върху енергоинформационния пашкул.

Можеш да прочетеш информация в интернет за т.нар. 'тотемни животни', както и за личната стихия /в по-горен пост беше споменато/, защото за някой такъв артефакт би бил не особено полезен. И не на последно място - най-често към такива артефакти, когато ги изработват реални специалисти се 'подшиват' мислеформи, ифрити, заклинания, чарове-илюзии /чародейство/ и др., което един бижутер едва ли дори е чувал. Трябва НАИСТИНА да се знае с каква цел, защо се изработва.

п.п.с. аз не се занимавам с изработката на такива неща. Просто си позволих един коментар.
« Последна редакция: Юни 30, 2012, 21:04:23 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1280 -: Юни 30, 2012, 21:13:18 pm »
bofara,
Благодаря ти, за този интересен, информиращ и изчерпателен отговор!  :hi:

На "пръв поглед" ми се видя красиво само. Едва ли ще го нося постоянно. Но има нещо супер "магическо", което ме изкушава и искам да си го "направя"- защото от темата ви разбрах, че е много важно този, който го прави каква енергия влага. Ако преценя, че е по възможностите ми, ще си намеря материали и майстор, който в мое присъствие да ми го изработи.
Предимно го искам и мисля да е за защита... понеже не мога да си пусна брада  :D (шегувам се, не се обиждай :))

Гривна не желая. Пречи ми по ръцете да имам нещо, освен часовник- който специално съм си избирала за да нямат много хора като него.

Пак ти благодаря! от сърце. :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1281 -: Юли 01, 2012, 12:59:57 pm »
?Изворна? вода, лявата снимка е от чашата под руната на огъня, дясната снимка е от купа над руната. Едновременно са замръзнали, руната е между чашата и купата.
Лявата снимка е изглед отстрани, дясната снимка е изглед отдолу-нагоре.

Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен rosster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1282 -: Юли 01, 2012, 18:36:38 pm »
Относно символа на вятъра - става сравнително лесно, запова се да се върти на 19 - 19.5 см. от края на жицата с дължина един кубит.
diavolche, днес следвах твоите инструкции и направих символа, но при мен двойните намотки станаха по-малки от крайните и ми се струва, че трябва да се започва на около 17см. Първо двойна намотка от единия край със защипване на 17см (или 19см?!). След това двойна намотка от другия край.  Най-накрая намотки на крайщата. Забелязах, че е по-добре когато се прави всяка една намотка, същата да не се завършва, за да има аванс при изравняване размера на 4-те кръга.

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1283 -: Юли 01, 2012, 20:24:17 pm »
?Изворна? вода, лявата снимка е от чашата под руната на огъня, дясната снимка е от купа над руната. Едновременно са замръзнали, руната е между чашата и купата.
Лявата снимка е изглед отстрани, дясната снимка е изглед отдолу-нагоре.

Лявата снимка - чашата под руната ли е била ? Все едно е изтеглила "потока" към себе си ?!?

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1284 -: Юли 01, 2012, 20:45:27 pm »
diavolche, днес следвах твоите инструкции и направих символа, но при мен двойните намотки станаха по-малки от крайните и ми се струва, че трябва да се започва на около 17см...
Струва ми се, че не си стегнал достатъчно центровете на двойните намотки? Може и да е на 17см. Аз го направих по схемата - кубит / 4, навива се през средите на средните четвъртини (т.е. двойните намотки). Т.е. математиката е: 523 / 4 = 130 / 2 = 65; 130 + 65 = 195 мм. Също така има значение, като хванеш там с клещите, кой край завиваш първи ;) Аз хващам на 190 и въртя късия край, т.е. допълнителн ого скъсявам с... не знам... може би 1/2 - 1 см?
« Последна редакция: Юли 01, 2012, 21:07:27 pm от diavolche »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1285 -: Юли 01, 2012, 20:47:34 pm »
...
Лявата снимка - чашата под руната ли е била ? Все едно е изтеглила "потока" към себе си ?!?
Да, тя е. Не само това, но и леда отгоре е много разпукан и почти цялата му повърхност (отгоре) беше в 'бяло'. За сравнение, руната на водата почти не направи мехурчета на повърхността на леда и не се разпука?
« Последна редакция: Юли 01, 2012, 21:07:34 pm от diavolche »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1286 -: Юли 03, 2012, 10:18:11 am »
Доколкото се ориентирам /чисто теоретически/ с тези 'форми' /руни/ могат да се направят много неща /на пръв поглед невъобразими за свикналото на нормалния живот съзнание/. Когато човек се запознае с работата, действията на 'стихиите', които изобразяват във физическия тримерен /или 4-мерен  ;)/ свят, в зависимост от личната си сила, както и от други фактори може да тренира съзнанието си и да се развива. Естествено първо трябва да 'направи първите стъпки', послед да 'проходи', а впоследствие вече да 'тича'.. При някои може да стане бързо и ефективно, при някои - може да отнеме години целенасочени опити.

..Питам отново - ами сега какво?

Всичко е строго индивидуално. Няма конкретни рецепти и препоръки. Нищо ли не пише в сайта първоизточник за работата с тези 'руни', както ги наричате?

п.с. интересно би било след като се наработи качество /в енергоинформационния пашкул/ определена 'руна' и нейните свойства, впоследствие да се работи с нейния 'фантом', т.е. дистанционно.  :)

« Последна редакция: Юли 03, 2012, 11:49:44 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1287 -: Юли 03, 2012, 18:41:20 pm »
Днес получих окарината, която си поръчах от амазон за 15 евро с доставката (кипър)(8 дупки) Много е интересна, но ми е нещо трудничко да почна да свиря :) Свиря някакви неща ( в интерес на истината много по добре съм вече от първия час) но като цяло не знам и не мога още да я контролирам. Интересното е че много се "закачих" ако мога така да се изразя :D Просто не мога да я оставя :) Някой ако знае някъкви уроци в нета ? Щото и в тубата и в гугъл нищо конкретно не изкопчих.

 Намерих нещо,като ноти за окарина сега трябва да ги разуча как да ги чета и ползвам :)  http://www.google.bg/search?hl=bg&q=8+hole+ocarina&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=641&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=oRbzT9jfGcqOswaWo43dCQ
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 18:59:57 pm от Mildo »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1288 -: Юли 03, 2012, 18:59:52 pm »
..окарината..не мога още да я контролирам..

 :) Въобще е е задължително да можеш да свириш по правилата. Пробвай да влезеш в някакво, характерно за теб Изменено състояние на съзнанието /ИСС/, от което би получил познат за теб ефект /или ако това не ти говори нищо просто си припомни някакъв твой личен опит от живота ти, чиято 'същност', настроение би искал да пресъздадеш отново/, настрой се добре и просто посвири 10-15-20 мин. /чисто интуитивно/. Може да намериш и 'място на силата', където ефектът на 'въплъщение' на намерението ти, предавано чрез въздуха, модулиран от вътрешното пространство на окарината ще се усили доста.  :)

п.с. аз моята я поръчах оттук, излезе ми изключително изгодно, а като прочетох малко повече за самия майстор, който ги изработва - не се колебах въобще, преди да си поръчам.

Успехи!
6285174923344176257

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1289 -: Юли 03, 2012, 19:02:22 pm »
Еее ми аз ако знаех че мога да си купя от бг... щях, още повече и цените са къде къде.... Явно трябваше да питам :D Нищо де може след време да си поръчам от този сайт по голяма :) Моята е 6 дупки отпред и 2 отзад.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27