Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859398 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1260 -: Юни 29, 2012, 10:38:54 am »
An!, страхотни украшения. От много време се каня на моята жена да направя подобни, но нещо ювелирната работа не ми се отдава. По ме бива да прява оргонити-тукмаци.  :D Ще опитам все пак.

Stilgar, Когато се изработва спиралата тип crop бобина, се оставя повече тел за тази намотка, която се пада външна по разбирамеми причини - изминава повече път. Но когато става въпрос за тел с две такива спирали и две обикновени, нещата загрубяват. Аз лично пробвах първо да навия двете крайни спирали и тогава от вътрешното оставащо разстояние да навия двете вътрешни кроп бобини. Но трудно се преценява къде по протежение на дължината да защипеш и да почнеш да навиваш, така че наистина да има повече тел за външната намотка на кроп бобините. А и всичко се усложнява допълнително от факта, че трябва да се работи с парче тел 1 пълен кубит. Засега го оставям да узрее като техника.

« Последна редакция: Юни 30, 2012, 11:57:02 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1261 -: Юни 29, 2012, 11:12:52 am »
п.с. обиците /като цяло, а не точно оргонитните/ не са особено хармонично нещо. Който се интересува в дълбочина - ключова дума 'аурикулотерапия'.

Опитай се да го обясниш на една жена.  :D Или пък на "мъжете", които си дупчат ушите и те не знаят защо.

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1262 -: Юни 29, 2012, 12:53:37 pm »
Аз пък за първи път чувам, че обиците не са хармонично нещо :o
В доста езотерични книги дори се препоръчва да се носят такива украшения - обици, пръстени и т.н.

А някой правил ли е изследване например с хомеопатично л-во поставено до оргонит?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1263 -: Юни 29, 2012, 13:00:41 pm »
Въпроса не опира до обиците, а до самото дупчене.

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1264 -: Юни 29, 2012, 13:12:17 pm »
Относно символа на вятъра - става сравнително лесно, запова се да се върти на 19 - 19.5 см. от края на жицата с дължина един кубит. Жицата се прегъва на две навива се първо двойната намотка, след това и крайната - да не пречи. След това се навива втората двойна намотка с втората крайна и сме готови :)
Най-трудно е да се направят центровете на двете двойни намотки, за да станат по-стегнати...
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1265 -: Юни 29, 2012, 13:46:38 pm »
Имам и питане - след като направих всички руни, какво да правя с тях  ???
Хадека отива под и над водата, а земята, огъня, въздуха, вятъра?
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1266 -: Юни 29, 2012, 14:38:37 pm »
Чаша с изворна вода (купешка, на известна фирма) в камерата, трискелион от една жица отдолу, трискелион от три жици отгоре.
В горните две снимки ледът е както е стоял в чашата, т.е. горе е горе, снимано е отгоре. В долните две снимки ледът е наобратно, т.е. горе е долу, снимано е отново отгоре, но за леда това се пада отдолу ;)



Интересно ми е дали мехурчетата са се движели от едножилния към трижилния трискелион, или зависят от гравитацията, ще пиша като пробвам отново.
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1267 -: Юни 29, 2012, 15:20:20 pm »
Последно, за сега: дъщерята обожава да си играе с трискелиони, дори и с един с грешната дължина и много нескопосано навъртян. Интересното е, че не иска въобще да докосне руната на вятъра, вика 'не' и бяга?
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1268 -: Юни 29, 2012, 15:49:28 pm »
Като се направят такива 'трискелионни' или пък 'оргонитни' ледчета /например с вода по Шаубергер, sidewinder беше публикувал методиката с вихъра в двете шишета/ в кухненски формички и се смучат през лятото - направо чист оргон без пари. Може и на определени точки от тялото /проекциите на чакрите отпред и отзад, акупунктурни точки и др./ да се постави такова ледче - докато се топи ще се освобождава чист оргон, ако пък енергоканалите там са настроени на приемане - честито, безплатни енергийни 'инжекции'. Така се намалява доста апетита  ;), защото тялото се засища с много енергия по друг начин.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 15:56:09 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1269 -: Юни 29, 2012, 15:54:49 pm »
Ще взема пак да опитам с Plymella-та. А на каква възраст е, ако не е тайна. Аз имам тримесечен син и смятам докато не се е осъзнал да го ползвам за сензитив.

Иначе растенията се побъркват на трискелионите. Не им трябват никакви торове.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 16:00:49 pm от sidewinder »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1270 -: Юни 29, 2012, 16:08:53 pm »
..не иска въобще да докосне руната на вятъра, вика 'не' и бяга?..

Вятърът /въздухът/ се отъждествяват с хаоса. Принципно в хората винаги има една преобладаваща стихия /например - "Лети в облаците", "Здраво стъпил на земята" и т.н./. Има специалисти, които, знаейки принципите на хаоса изключително успешно работят в това направление. Явно в конкретния случай - 'въздуха' /или вятъра/ е противоположната на 'доминиращата' стихия. Аз лично съм на мнение, че човек трябва да може да 'пропуска' през себе си всички видове енергии по СВОЕ желание /както е в енергиите в Таро и Сефирот, а тези 'изображения', които се правят тук от медна тел са поглед от малко по-друга страна на едни и същи МНОГОМЕРНИ 'обекти и/или енергийни канали', които изобразяват самите карти Таро/, за да може да управлява стихиите, енергиите и т.н.

Всичко това е само и единствено теоретична обосновка - аз лично не съм си правил такива медни 'фигури', нито се занимавам с Таро или Сефирот. 

Като отхвърля даденото материално 'изображение' на конкретна стихия - не я насилвай, обикновено /но не винаги/ подсъзнанието си знае работата.

Но ще си позволя да вмъкна един кратък съвет:

..след като направих всички руни, какво да правя с тях  ???..

Действайте малко по-осъзнато с такива неща, когато ги правите. Знанието какво, с каква цел се прави нещо, както и какви са очакваните краткосрочни и дългосрочни ефекти, на никого не е навредило досега.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 16:17:49 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1271 -: Юни 29, 2012, 18:36:54 pm »
Следващият хармонизатор от телената серия е Light-Life Ring (Tensor Ring) ...
Отрязвате тел 2мм2 с дължина 1.5м. Прегъвате на две равни дължини. Близо до завоя на двете половини маркирате с тънък перманентен маркер. От този маркер измервате към свободните краища 523мм и пак маркирате. Примката, която се е образувала я закачате на кука, а другите два края на телта захващате с бормашина и въртите в режим развиване - така ще стане спирала по часовниковата стрелка. Защо аз лично предпочитам да е спирала по посока на часовниковата стрелка, защото такава спирала е по-близка до природата, по хармонична и защото ДНК също е по часовника. Навиването трае до момента, в който отделните витки застанат под ъгъл 45 градуса.
След като приключите с навиването, разкачате телта от всичко и режете внимателно там, където са се паднали маркерите. Това ще ни гарантира, че наистина дължината на телта е останала 523мм,  а не двойната спирала.

Ще пробвам да си го изработя, но не ми стана ясно защо трябва да отрежем 1.5 м тел ?!
523 мм навитата спирала ли трябва да е дълга или двете единични жила преди да ги навием ?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1272 -: Юни 29, 2012, 20:38:04 pm »
...но не ми стана ясно защо трябва да отрежем 1.5 м тел ?!

1.5м като ги прегънеш на две става двойна тел с дължина 75см. Като я усукаш, тя се свива и става малко над 52.3см. Изрязваш, за да стане 52.3см. Вече като усукани се отмерва тази дължина, не като прави телове. За всеки случай може и повече да си отрежете. Сега, не знам кой колко стегнато ще навива и може да влезете отвъд тези 523мм. И пак да припомня усуква се в режим завиване на винт (противно на това грешно обяснение от цитата).

По-надолу в постовете съм се поправил, но не мога да си го коригирам.

За по-сигурно изгледай това:

П.П. Благодаря на Eon, че премести темата и я бодна на дъската.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 21:13:13 pm от sidewinder »

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1273 -: Юни 29, 2012, 21:36:39 pm »
Направих си тенсор пръстен по описанието и в режим "завиване"
Обаче ми остана 10 см навивка / двойна /, което ме навежда на мисълта, че или съм я навил хлабаво или съм могъл да мина с 1,40 м тел примерно. Навивах я на ръка, другата седмица ще пробвам да направя още няколко пръстена и ще ползвам дрелка.

Сега втория по - важен въпрос - запояването. При мен стана една цяла спойка, всичките 4 жици в едно. Как и с какво запоявате вие ?

Ето ги и творенията ми от този следобяд.




Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1274 -: Юни 29, 2012, 21:42:53 pm »
Еее, защо няма към форума някакъв ведомствен интернет магазин за подобни артефакти за такива мързели като мен? :)

Грамотно описана кратка /встъпителна/ теория по стихиите /на руски/.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 21:49:02 pm от bofara »
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27