Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859337 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1245 -: Юни 18, 2012, 23:53:02 pm »
По силата на тази логика, ако поставим монети или банкноти върху оргонити ще "въшлясаме" с пари?

Някой пробвал ли го е до сега?  :writer:

 :morning1: :morning1:

И това се прави. Е, пари от небето няма да завалят, но ще му се отворят повече възможности да ги печели. Даром нищо не се дава.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1246 -: Юни 20, 2012, 12:51:58 pm »
Едно интересно, древно и съвременно едновременно средство за хармонизиране на околното пространство е ... музиката. Ето интересна, според мен, информация за някои глинени музикални инструменти с древен произход:
Цитат
потърсих формули, по които може да се изчисли как биха звучали тези инструменти. Тогава попаднах на статия в Уикипедия на резонанс на Хелмхолц:
" Резонансът на Хелмхолц е звуков резонанс на въздуха в кух обем. Наречен е на хелмхолцовия резонатор, устройство, създадено от Херман фон Хелмхолц през 60-те години на 19 век, за да демонстрира височината на различните тонове. Пример за резонанс на Хелмхолц е звукът, създаван с духане в отвора на празна бутилка.

Цитат
свиренето на музикални инструменти по древния модел ще извиква явления.

Спомням си като малък съм виждал да продават по пазарите глинени изделия, съдове, окарини и др. глинени 'свирки'. Сега вече много рядко се срещат. Моето мнение е, че аналогично на методиката при изработка на оргонитите - влагането на лично отношение-намерение и др. подобни ЧОВЕШКИ свойства - където се получава един вид записване на тази информация и излъчването й в околното пространство, според обхвата на оргонита, по аналогичен начин намерение /мисли, чувства, емоции/ ще се засилят значително и ще се предадат на околното пространство с помощта на това древно изкуство /какво ли можем да кажем за изобразителното такова  ;)/, музиката. Нашите прадядовци са свирили на кавали, гайди и др. инструменти. Музика, изпълнена по специфичен начин, способства за изместване на събирателната точка /по Кастанеда/ и достигане на изменени състояния на съзнанието.

Поръчах си една окарина, която ми се стори подходяща, ще видим дали ще има интересни ефекти.
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1247 -: Юни 20, 2012, 13:12:46 pm »
Ха ха ха, ами че то глинените духови инструменти стават идеално за хармонизиране на околната среда. Бърдучето например, съчетава в себе си всички елементи - земя (глината), огън (изпичането), вода (понеже се пълни с вода, за да свири), въздух (духа се в него, за да произведе бълбукащия звук).

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1248 -: Юни 20, 2012, 13:30:58 pm »
Цитат
Лекувам стрес с музика, продължава разказа си бай Трифон с още една фантастична история. Веднъж се наложило да остане дълго в столична белодробна клиника, където доц. Стойнова настоявала да го задържат на работа, защото за няколко дни успял да извади пациент от безнадеждно тежка депресия.
, Трифон Трифонов, известен български изпълнител на окарина и др.

Окарината е изключително древен инструмент.
6285174923344176257

Неактивен edya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1249 -: Юни 22, 2012, 10:44:38 am »
Здравейте, поздравления за добрата тема.Искам да попитам някой ползвал ли е пчелен восък вместо епоксидна смола и какви са му впечатленията? Получават ли се силни оргонити? Също искам да попитам за резултати с черна смола.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 10:48:55 am от edya »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1250 -: Юни 22, 2012, 11:16:01 am »
Здравей,

Восъците и парафините не са подходящи, защото нямат кристалинна структура, а аморфна (не могат да послужат като средство за запис). Структурата им зависи от температурата и се изменя и варира много. Също, както стъклото има аморфна структура, а планинския кристал - кристалинна. Затова като кристал в оргонита не може да се озползва стъкло, вапреки че пак е силициев диоксид.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 11:33:49 am от sidewinder »

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1251 -: Юни 28, 2012, 08:18:31 am »
Здравейте, темата е изключително интересна за мен следя я от самото и начало. Имам в нас набор от различни по вид и характеристики оргонити, за съжаление не виждам някакав особен ефект от тях (нищо че махалото ми се върти в положителна посока, т.е. работят) може би не сам улучил точните пропорции.
Направил съм също така, всичките медни генератори които Sidewinder беше така любезен да представи пред нас, както и няколко още непоказани от негo Chassel - Огнения елемент (този посредата), под него е елемента Земя - Gaia, а този от ляво е елемента Вятър - Plymella.



Информацията за тях е оскъдна но ще ви предложа това което открих.

Елемента Вятър - Plymella: Представлява 4 завихряния. Вятъра е важна част от почистването и изчистването на енергиите на земята. Plymella може да помогне на хората с вихрово ненужни енергии в тялото и да ги хармонизира. Носи се в близост до или върху тялото. Въздухът около Plymella ще се усеща лек и свеж. Plymella работи за премахване на отпадъците от въздух и ги преобразува, за да станат чисти и ясни.

За останалите нямам информация, само общи приказки които са ненужни. :yes:

Според мен Тенсор генератора е работи перфектно, в него почиствам и зареждам кристалите и минералите които имам, а махалото се върти като лудо когато го поставя вътре в близост до центъра. Направих и един комплект от тези медни генератори за една моя позната, и какво е интересното което се случи. Един ден ми каза, че е държала в ръка елемента въздух Khaleme  за около 5 мин и е започнала да изтръпва цялата от енергиите които са преминавали през нея, сериозна работа. :) Всичко работи!

Поздрави на всички и специално на sidewinder за чудесните му постове и теми, респект!

Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1252 -: Юни 28, 2012, 11:29:04 am »
Stilgar, благодаря за доброто отношение. Така е, не всички телени хармонизатори съм споменал в темата, въпреки че знам за останалите. Те хората е тези да направят, пак бива.

Телените хармонизатори с една думи са просто чудо. Наистина и аз подкрепям твърдението, че работят. Имаш главоболие, поставяш един тенсор над главата и след 5-10мин край с главоболието. Дето се вика - око да види, ръка да пипне. За работата на един оргонит можем да съдим единствено по косвени признаци, освен ако не сте медиуми или врачки. Засаждате семена в два съда, под единия има оргонит, под другия няма. И ако процента на покълване е по-голям и кълновете растат по-бързо от контролната проба, значи оргонита ви работи и спирате да се терзаете. За растенията няма какво да говорим - щом една вишна пред блока се скърши от тежестта на плодовете си...

Много е трудно отчитането на работата на оргонитите, защото те са преобразуватели. Те работят пасивно, и поради това бавно. Направата на работещ оргонит не е проста задача. Представете си, че имате аератор на чешмата. Обаче той е с такива дупчици, че налягането на водата да не успее да я избута и тя да потече. Или пък е с много големи дупки и водата минава прекалено свободно и бързо и реално времето не стига тя да се обработи. Казват, че оргона е в състояние да мине през 70 фута плътен метал. Защо да не може да мине през една шайба оргонит?! Ами, има случай, при които наистина не може да премине. Метала е с монотонна структура, а хилядите алтернации метал-смола-метал-смола създават такова съпротивление, че той реално се затруднява да мине. Затова не ги правете прекалено гъсти.

 Това е груб пример колко е трудно да се уцели състава на един оргонит, така че да бъде работещ. Има някакъв процент минимален, който може да се извлече от оргонит, направен по произволен начин. Аз не смятам, че мога да направя 80-90% КПД оргонит. Не бива да очакваме повече от 30% ефективност от оргонит, направен едно към гьотере.

...И внимавайте! Не се увличайте в правенето на телени хармонизатори... пръстите още ме болят и сутрин като се събудя палците са ми вкоченени, а последния го завърших преди месец.

Здраве за всички!
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 11:46:14 am от sidewinder »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1253 -: Юни 28, 2012, 14:29:23 pm »
Plymella опитах да направя токущо. Пълна скръб. Много трудно се прави. Искат се точни пропорции и разстояния - откъде да започне да се навива всяка спирала. Това е най-трудния за изработка хармонизатор според мен.

Не случайно давам описание на определени хармонизатори. Давам само на тези, които съм успял да направя и изпробвал върху себе си.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 14:55:26 pm от sidewinder »

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1254 -: Юни 28, 2012, 14:48:37 pm »
Съгласен съм, много е труден поради факта, че трябва точно да се прецени от къде да се започне т.е. къде е средата.

Успех  :)
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1255 -: Юни 29, 2012, 00:14:59 am »
Попаднах на тези красиви оргонит обици

и реших да ви питам - някой носи ли оргонит във вид на бижу и какъв ефект усеща?
Вероятно е голям бонус човек да носи точно такива обици, покрай облъчването от телефоните.

И тук един оргонит рейки с лечебни камъни

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1256 -: Юни 29, 2012, 07:10:18 am »
Sidewinder, ти как пробва да направиш Plymella, имам предвид, от къде почна? Според мен, тъй като това е единственния който все още не съм направил, започнах да размишлявам как да бъде изработен чак сега :).

Мисля, че телта трябва да се раздели на 4 равни части, след което на средните две да се намери центъра от които се започва навиването на водещите въртоци, или нещо подобно? Ще пробвам довечера да го направя от обикновенна тел и ще кажа.

За тези на които вече медните генератори им се се окислили, почистват се с лимонтозу или лимонена киселина в чаша с вода, след което се подсушават :).
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1257 -: Юни 29, 2012, 08:10:05 am »
Ето още един енергиен хармонизатор но този път не от медна тел, така наречения Purple plate, изобретение на познайте кого - Тесла.



Какво прави това чудо (имам такава плочка в нас и мога да ви уверя, че наистина работи на много финно ниво):

Представете си, че притежавате един обект, който има силата да промени за по-добро, водата, която пием, храната, която ядем, и дори хора, които познавате? Това звучи като част от научно-фантастичен филм, но има някои невероятни твърдения и резултатите във връзка с виолетови цветни плочи на енергия, понякога наричани Лилави Хармонични Табели, в последните години. Въпреки че Тесла, вдъхновен от тези плочи ги е ползвал над 28 години те едва сега набира признаване поради факта, че сме в ерата на чудесата и духовността.

Атомната структура на лилавата плочка е бил променен, което позволява на атомите и електроните на алуминия да резонират в съзвучие с основната енергия, която кара частиците на всеки атом и молекула да бъдат в постоянна вибрация. След като структурата на атомите на алуминия са променени, те ще останат в това състояние-вероятно за неопределено време. Плочките създават положително енергийно поле около себе си, така те проникват във всяко вещество, материал чрез осмоза. Науката е доказала, че чрез проектиране на любов или позитивна енергия към растение, растението ще процъфтява. Енергийната плочка ще направи същото нещо за растенията. Изгаряния, порязвания, болки и страдания, свързани с внезапна промяна на нормалната скорост на вибрациите на тъканите. Теорията е, че енергията около плочките помага за ускоряване на лечението и по този начин наранената повърхност се възвръща до нормалното си ниво на вибрация. Използват се за повишаване на персоналните нива на енергия и за защита срещу електромагнитни лъчения (EMR) в околната среда и от EMR производство на оборудване, като компютри, телевизори и др. Енергията на жизнената сила, може да бъде измерена посредством специална теника - radionic оборудване. При използване на това измерване на енергийното ниво на физическо лице, което е в нормалното си състояние преди да започне да използва purple plate, показателите покавзат около 25,000 цикъла в секунда. Когато това лице притежава едно лилаво плоча, отчитането веднага се увеличава до 90,000 - 95,000 цикъла в секунда. Това ниво обаче не се запазва постоянно, но с продължителна употреба на плочката, ще се стабилизира на 100,000 цикъла в секунда.
Много хора използват големите плочи в хладилниците си, за да подобрят аромата и свежестта. С поставянето на чаша вода на малка лилава плочка за около 5 минути, ще се повиши духовната вибрация на Виолетовия седмия цвят, също така цветът на пламъка на Сен Жермен, който кореспондира с 7 енергиен център в нашите тела, известен също като коронната чакра. Някои хора спят с табелка под възглавницата си, за да се гарантира спокойствие, дори когато човек е спал само за кратко време. Други не могат да спят с плочите наблизо, тъй като те ще останат будни. Носенето на малка табела ще накара повечето хора да се почувстват увеличение в областта на енергиините си центрове. Други, да намерят най-добрите резултати, като да ги носите за кратък периоди от време, може би 30 минути или един час всеки ден. Моят собствен опит с лилави плочки, за последните 2 години и половина, е едно приключение. Аз редовно поставям чаша с питейна вода върху плочка и откривам, че когато пият от тази вода, аз съм значително по-енергичен и по-малко уморен. Въпреки това, когато се опитах да спя с малка лилав плочка под възглавницата си, страдах от безсъние. Изпробвах с поставянето на чаша евтино вино върху малка плочка, тъй като бях чел, че подобрява вкуса, и останах изумен от резултатите.

Има много начини за използване на лилавите плочки. Тук са само няколко предложения. При продължителна лична употреба ще откриете безброй други.

1. Поставете малки плоча в джоба или в чантата си за повече енергия. (Няма нужда от телесен контакт)

2. Поставете голяма плочка в хладилник (централния рафт е най-добре.) Храните, с изключение на прясно месо и риба, ще останат свежи дълго време.

3. Поставете на място под болни растения в къщата, или поливайте болни растения с вода, в която е била пусната малка плочка за една нощ.

4. Поставете малка плочка в легло за кучета и котки, или под храна ястие.

5. За да стимулирам кристали, поставям ги на лилава плочка за 12 часа.

6. Използвайте плочка на зарастване на рани на всяко живо същество.

7. Ако пътувате можете да носите малка табелка, за да активирате вашата питейна вода и да я изчистите.

8. Малка табела, поставен на челото, за облекчаване на болка, главоболие, върху ставите за облекчаване на подагра и артрит, болки в стомаха, за да се спре гадене.

9. Поставен върху челото на сутринта ще ви помогне да запомни вашите мечти. Също така поставете върху челото, за да се насърчи по-дълбоко медитация.

Твърди се, че помагат при различен тип болки, главоболие, стомашни разстройства, скованост на ставите, тортиколис, подуване, трихофития, "щракване" на челюст, алкохолизъм, тревожност, колики и депресия.

"Цялата материя идва от една първична субстанция, етер", заявява Никола Тесла.

Плочките се изработват в точно определени размери. Голямата е 30.48 см Х 30.48 см, а малкта с размер 7 см Х 11.43 см. В България не се продават оригинални, само в UK ги намирам. Малката е 15 лири, голямата 46 лири. Аз имам малка. :)


Поздрави най-сърдечни!
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1258 -: Юни 29, 2012, 09:30:34 am »
..имам такава плочка в нас и мога да ви уверя, че наистина работи на много финно ниво..

Правил ли си оргонит, който да застива върху /в близост/ до такава плочка? Ефекти, резултати? Благодаря предварително.

--------------

п.с. обиците /като цяло, а не точно оргонитните/ не са особено хармонично нещо. Който се интересува в дълбочина - ключова дума 'аурикулотерапия'.
6285174923344176257

Неактивен Stilgar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1259 -: Юни 29, 2012, 09:54:24 am »
Правил съм оргонити, но за съжаление тогава все още нямах и представа за тези плочки.
Si c’est ici le meilleur des mondes possibles, que sont donc les autres?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27