Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 859072 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1110 -: Май 18, 2012, 23:02:00 pm »
...Въпросните черупки могат ли да се използват за зареждане на оргонитите?...
За зареждане - не. За специализирани оргонити може да се натрошат на ситно и да се вложат в 'матрицата'.

...Какъв ще е ефектът от поставяне на такава черупка вътре в оргонита? Имам предвид цялата черупка, например вместо кроп бобина на дъното/върха на устройството, за да насочва енергията.

Не съм се замислял, зависи. Ако потокът на оргона тече /както е положено/ от дъното /и стените/ на оргонита към върха му/ а черупката се разположи отдолу мисля че не би било добра идея. Не се знае какво ще излезе от посоката хаос--->микросвят---->макро /считаме нашия/ свят, който символизира черупката /макар че за това трябва да питаме охлювите :) , шегувам се, не пробвай, най-малкото няма да стане нищо или може да създаде нееднородност в полето на излъчване на оргонита/. От друга страна - ако подходим малко по-философски  ;)  - "всичко е дошло от хаоса" ----> при грамотно взаимодействие /с хаоса шега не бива, затова го давам само като пример/ може да се 'въплъти' нещо интригуващо. Такава работа не е за нас.  :)


А в случая като пасивна защита се използва точно обратната посока и принцип.

Черупките се ползват просто като неутрализатори - 'същностите' отиват в 'лабиринта' /изразявам се образно/ на хаоса. Много помага за хора, които сънуват често кошмари да имат близо до себе си черупки от охлюви - няма особено значение рапани или сухоземни са... За конкретната бройка не знам, мисля че зависи от мощността и броя на изделията, с които се работи в момента /или се създават/.
« Последна редакция: Май 18, 2012, 23:07:52 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1111 -: Май 18, 2012, 23:56:43 pm »
Кое наричаш дясно и кое лявовъртяща черупка на охлюв? Ако може дай някоя снимка, че на мен ми е малко спорен този въпрос.

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1112 -: Май 19, 2012, 09:10:50 am »
Откъде да си купя няколко метра медна тел, подходяща за изработка на хармонизатори ?

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1113 -: Май 19, 2012, 10:08:41 am »
Кое наричаш дясно и кое лявовъртяща черупка на охлюв? Ако може дай някоя снимка, че на мен ми е малко спорен този въпрос.

Дясновъртяща означава, когато започва от самия център и се завива на дясно /Все едно си забиваш пръста в пясъка и започваш да чертаеш спирала по посока на часовниковата - това е дясно доколкото знам  ;) /. Снимки - източник интернет, а и в по-горен пост съм дал.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 10:09:47 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1114 -: Май 19, 2012, 10:09:13 am »
Откъде да си купя няколко метра медна тел, подходяща за изработка на хармонизатори ?


От магазините за електрически кабели. Мостов кабел, единични проводници за ел. табла. Има всичко.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1115 -: Май 19, 2012, 10:12:53 am »
Охлюви. Ако в природата съществува 'лявовъртяща' черупка на охлюв ще ми бъде интересно да я видя. Естествено, ако се погледне от противоположната страна да черупката може да се спори безкрайно дълго дали е лява или дясна, но се гледа самото начало, там откъдето възниква спиралата /завиването/ и посоката, т.е. 'връхчето'.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 10:15:42 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1116 -: Май 19, 2012, 10:19:22 am »
То и аз някъде в темата подхванах тази спор. Аз също мисля, че няма охлювени черупки обратно на ч.с.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1117 -: Май 19, 2012, 11:52:54 am »
Понеже попитахте какви са ми впечатленията от СВ. Ето ги. Това растение е слез - лечебно. В ботаническите определители му дават височина 20-50см. Тези на снимките са 1.5м

По принцип е пълзящо, но тук явно е предпочело да расте нагоре.






Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1118 -: Май 19, 2012, 11:57:24 am »

Ето и точните размери и ъгли на Хеопсовата пирамида в случай, че някой иска да си направи пропорционално копие:
Проектна височина - 146,7292m
Западна страна -  230,3565m
Северна страна -  230,2505m
Източна страна -  230,3905m
Южна страна -  230,4313m
Обиколката на основата - 921,459m
Наклон на стените - 51*50'35''
Югозападен - < 90*00'33"
Североизточен - < 90*03'02"
Югоизточен - < 89*56'27"
Северозападен - < 89*59'58"
В един разговор с GARVAN стана въпрос, че една пирамида няма да работи както трябва, ако е с връх. Така че не е ясно дали изобщо Хеопсовата пирамида е имала връх. Даже в логото с пирамидата и окото се загатва за това нещо. (не си купувайте кристални пирамиди с някаква лазерна инкрустация в тях - много далеч са от истинските пропорции на пирамидата)


Като допълнение към размерите намерих и тези съотношения:

a : h=1,564625
a : l=1,2365591
h : l=0,7903225


където (а) е основен ръб
(h) височина на пирамидата
(l) апотема на пирамидата (височина на стената на пирамидата)


Още не мога да реша пресечена ли да бъде пирамидката или с връх.   :(   Чудя се какъв ли ще е ефектът, ако на всяка от стените гравирам по един символ?  И последно-трябва ли да има основа или са достатъчни стените, а отдолу да е отворена?


Давайте мнения и идеи, че съм решил да сглобя една дървена със страна 8см.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1119 -: Май 19, 2012, 12:08:01 pm »
Т.нар. Вертушка Рината - за сръчни хора е.


Представлява устройство, което генерира... оргон. В линка, който съм посочил е обяснено всичко, как да се изработи, с каква мощност, от какви материали /общо взето за човек, който разбира от такава специфика доколкото знам може и за една вечер да се направи/.


Има немалко доволни хора - повечето го използват за намаляване на разхода на гориво в автомобили и други превозни средства /има няколко варианта на самата Вертушка, във всеки са посочени подробности/.


Малко хора обаче знаят, че най-обикновения и съответно евтин вариант /и не само той, а и всички останали, но от по-мощните може да се получи предозиране с оргон, което, знаем, не е добре, трябва с мярка/ може да послужи за получаване на здравословни ефекти, свързани с оргонната енергия. 


Възможностите са много - от създаване на аналог на 'място на силата' вкъщи /когато човек иска - включва си Вертушата и помещението се изпълва с чист оргон/, до полагането й в различни животински ферми и... При застиване на оргонити - ще се получат такива с много силно изразени енергетични свойства /Ян-енергия/, т.е. оргоноотдаващата им способност ще нарастне, но с какви стойности - не знам.

Има отзиви за хора /дори самият създател - Ринат Шаймуратов го е пробвал със собствен биологичен материал и за времето докато отиде до магазина вече е усетил ефекта/, че работи сериозно и с биолинк, т.е. там, където се излъчва оргонът се поставя биологичен материал и след известно време започва да влияе и върху самият източник на този материал - няма значение, човек, животно или растение... Защото това е чист оргон, не е модифициран от различни матрици и съставни части за определени цели.


Искрено ще се радвам тази информация да бъде от полза за някой, дори да го ползва в колата си /как се използва е обяснено подробно в самият сайт /за съжаление - на руски/.


п.с. тъй като една от основните части е харддиск от компютър - може да се намерят доста евтини хардискове /на старо/, които напълно нормално ще вършат работа.


п.п.с. аз лично... нямам такова устройство, защото така и не намерих кой да ми направи...  :unknown: /Обущарят май накрая остава самият той бос.../
« Последна редакция: Май 19, 2012, 12:18:21 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1120 -: Май 19, 2012, 12:20:56 pm »
То и аз някъде в темата подхванах тази спор. Аз също мисля, че няма охлювени черупки обратно на ч.с.

Има! Но са СТРАШНО рядки!!! В Тибет, от дълбока древност такива черупки са ценени много, защото се смята, че животинчето е било в много напреднал стадий на духовно развитие (спестете си ироничните коментари!) и в следващото си прераждане се е преродило в човешко същество или като обитател на висшите сфери. Някъде в нета бях попадал на снимка на такава черупка, но беше преди време и едва ли ще мога да ги открия отново....

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
6285174923344176257

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1122 -: Май 19, 2012, 14:09:50 pm »
Mirotvorec, появиха се мнения, че пирамидата трябва да е без връх. За Хеопсовата пирамида има предание, мит или както и да го наричаме там, че на върха е имало малка пирамида/финал/, от няколко златни хоризонтални пласта -7 на брой, наречен "пирамидон". Това нещо естествено е вече изчезнало. Та според мен е редно да има връх. :hi:

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1123 -: Май 19, 2012, 15:49:22 pm »
Mirotvorec,

Всички пирамиди имат основи. Ти като искаш можеш да си направиш пирамида само от скелет, без стени, но ме съмнява да има голяма полза.

Не ползвай дърво, а стъкло. Така хем ще имаш по-добър ефект, хем по-малко ще си играеш. И дървото е изолатор, и стъклото е изолатор. Но пък стъклото е много по-добър изолатор, иначе нямаше да го ползват по далекопроводите, където има напрежение 400 000 волта. А за да има полза от пирамидата, трябва да се използват свойствата на материалите, от които е изградена. Което ще рече, че трябва да се ползват материали съдържащи най-вече пиезокристали, затова в миналото са ползвали скали съдържащи кварцити. Но и стъклото е доста добър заместител на кварцовите частици, защото то си е течен кристал. Дървото не става. В още по-добър вариант от стъклото е да се ползват пластмасови плоскости с участието на стъклена вата, водно стъкло и др. подобни, който пък материал си е труден за намиране. Друг начин е да се облицова пирамидата със серия пластове от текстил и стъклосъдържащи материали, лепила и т.н. В този си вид се изработва един вид кондензатор на оргон. Варианти много и за всекиго според джоба.

За да има смисъл да си играем да правим пирамида, трябва да я направим задължително от електроизолираци материали с участието на кристални елементи в тях, за да се получава пиезокристален ефект. В всички случаи стъклото върши добра работа. Достатъчно е да имаме в къщи пирамида с височина един метър. Примерно нещо такова, но при решението ни да си направим идеална пирамида, а не стъпаловидна, тя трябва да е с връх /пък си е направо по-лесно да е с връх  :D /.



bojnkata,

Както има пирамиди без връх, така има и пирамиди с връх. Разликите се основават на различните ефекти, които се стремим да постигнем.

Идеалната пирамида с прави стени трябва да има връх, но... Но съществена подробност на този вид пирамиди е, че върхът трябва да е от монолитен кристал, КОЙТО ДА СЕ ПОЛЗВА КАТО ЛЕЩА, КОНТРОЛИРАЩА ИЗХОДЯЩИЯ ОТ ВЪРХА НА ПИРАМИДАТА СТЪЛБ ОТ ОРГОННА ЕНЕРГИЯ; каква оргонна енергия излиза от пирамидата, од или доор, и как се осъществява процеса на контрол на насищането на атмосферата с енергия, си е друг въпрос. При наличието на този вид пирамиди имаме насочен нагоре лъч от енергия, която може да бъде засечена с най-нормален радар за наблюдение на самолети. Като подробност, над платото Гиза е забранено да летят самолети, защо... ми досетете се.

Стъпаловидната пирамида има съвсем други цели. При нея нямаме пирамидон /леща/ на върха й. Предполагам, не ми е напълно ясно обаче, че при този вид конструкция се цели достигането на не изходящ във височина лъч, а хармонизиране на околното пространство в равнината на земната повърхност, т.е. цели се покриването на по-голяма площ от повърхността.

Лично мнение: Пирамидите представляват хармонизатори на околната среда от най-висш тип. Те са огледални конструкции от тип резонатор и са изключително мощен инструмент. С най-прости думи, това са си огромни "лазери за хармоничен оргон". Не случайно ги има пръснати по цялата планета и по дъното на океаните. Какво конкретно представляват и какви са целите им? Ми това са си огледални конструкции, които имат за цел да вземат съставката ИН и да я внесат в атмосферното пространство, за да балансира съставката ЯН, която идва директно от Слънцето. Така извлечена от земните недра, съставката ИН не остава натрупана в тях, а влиза в пряко взаимодействие със съставката ЯН от Слънцето. И както в Дао, имаме достигане на баланс, благодарение на което се предотвратяват катаклизмите в земните недра. Т.е. вместо да има деструктивен характер в земните недра, съставката ИН е в полза на биологичните организми на Земята, когато изведена от Земята се среща с ЯН в атмосферата и заедно, в процеса им на взаимодействие, те се балансират като до някаква степен се гасят, и вибрациите в пространството стават благоприятни за живите организми, и по-специално за човека.

P.S.

Употребата на думичката оргон и неговите подразделения на Од и Доор е в пряка зависимост от най-популярните теории, владеещи в момента европейците. По същия начин можем да говорим за ИН и ЯН. Така и в различните части на древния свят ЖИЗНЕНАТА ЕНЕРГИЯ е наричана по различен начин, но смисълът е бил един и същ.
sidewinder,
Още ми е чудно братко, как така не си се хванал да проучваш въпросите свързани с пирамидите, и да си направиш поне една. Руснаците в това отношение са светлинни години напред и трябва да ги гоним.
« Последна редакция: Май 19, 2012, 16:07:15 pm от SMSI-H »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #1124 -: Май 19, 2012, 16:11:30 pm »
bofara, дори за моя нестихващ ентусиазъм вертушката ми идва в повече като труд за изработка. Още повече, че вкъщи вече ще ме бият за дето се занимавам с тези неща.  :D

Иначе ми харесва като идея.

Браво хора, темата живна. Разчупихме рамките.


SMSI-H, на Земята не винаги е имало пирамиди. Преди това как се е извършвал баланса на енергиите. И каква е разликата между плътната и кухата пирамида в енергиен план?

« Последна редакция: Май 19, 2012, 16:23:31 pm от sidewinder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27