Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2012, 23:03:57 pm »
Калан, калан, калан....

колко много редове си написала, колко неверни неща си казала. Ще те помоля да не изопачаваш ситуацията и да се изкарвате борци за свобода срещу злите администратори. От подобна евтина и жалка пропаганда нищо няма да получиш.

От доста време спрях да пиша, да отговарям и да се обяснявам на потребители. Както ти е казал Black Adder, пари не сме взимали и не връщаме.

Няма смисъл да ти се обяснявам и оборвам неверните ти твърдения - нито ще ме разбереш, нищо ще можеш да погледнеш ситуацията от моята гледна точка.

Форуми много в интернет - избери си някой, ако тук не ти харесва.
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 23:07:19 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #151 -: Ноември 12, 2012, 23:13:28 pm »
<a href="http://www.youtube.com/v/z0rwAWz7K0o" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/z0rwAWz7K0o</a>

И пак да напомня на някои хора. Имате Привилегията, а не ПРАВОТО да пишете в Този форум. Не ми се правете на ощетени и онеправдани, на каквото сте си послали, на това лежите.

Замислете се над този факт, за 1001 път ви го казвам. На много хора съм правил сайтове и форуми, за всеки един потребител на този форум ще му съдействам и БЕЗПЛАТНО ще му инсталирам форум на домейна който си регистрира и плати. АКо не умее, пак БЕЗПЛАТНО ще му съдействам за регистрацията.
За справка на цените - www.dom.bg или www.superhosting.bg
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 23:20:09 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен alexxx39

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #152 -: Ноември 13, 2012, 01:14:02 am »
Махате солта от манджата ,добре, дано да обичате безсолна манджа. :hi:

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #153 -: Ноември 13, 2012, 09:17:01 am »
 "Какво се случва тук?"
  Случва се това,което се случва масово във всеки аспект от живота-много хора търсят някой да ги оправи,защото не могат да се оправят сами.Търсят някой,когото да обвинят,защото не са способни да поемат отговорност за действията си.Търсят си гениалните мнения,нелепо изтрити-ах,каква загуба.Ами напишете книга,за да не ви се губят бисерите.Чак се чудя на Админите за търпението на детски възпитатели,при това безплатно...Ами дошли сме на гости-нека се държим нормално,нека не разхвърляме,да пазим чисто,че да ни е приятен престоя.Една изкуствена драма се разиграва.Прекалено на сериозно се взимат доста потребители,приели са форума като бащиния.Къде били стойностните хора,които са писали преди-изкласили са,другите повтарят първи клас многократно.Но пък стойностните работи в клас са в хранилището-който има желание -нека чете.Работата е там,че на много малчугани не им се чете-пише им се.Каквото и да е-само да се трупа бройката.Като У фейсбуката-имат 3756 приятели :rofl2:Приятели?!? :rofl:Хайде отпуснете се малко от примката на важността.
   Хубав и спокоен ден :-*

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #154 -: Ноември 13, 2012, 13:10:23 pm »
Калан, калан, калан....

...
1. Ще те помоля да не изопачаваш ситуацията и да се изкарвате борци за свобода срещу злите администратори.
2. От подобна евтина и жалка пропаганда нищо няма да получиш. ...

3. От доста време спрях да пиша, да отговарям и да се обяснявам на потребители. Няма смисъл да ти се обяснявам и оборвам неверните ти твърдения - нито ще ме разбереш,

4. нищо ще можеш да погледнеш ситуацията от моята гледна точка.

Форуми много в интернет - избери си някой, ако тук не ти харесва.

1. Каква е неизопачената ситуация?

2. От какъв вид пропаганда нещо "се получава" като резултат, а не като полза?

3. Забеляза се липсата на адекватно участие от администратор. Но това не обяснява нежеланието за участие в определени дискусии, в които би се показал пример или желание как да се обсъждат нещата и темите.
Лично ще помоля да преразгледате този ваш отказ от активно участие. Имате сигурно по-интересни и полезни неща за вършене и изживяване, но поради някаква сантименталност и заради времето, когато сте създали този форум не пречи да помислите. Без да се налага да сте зависими от техническата страна за сметка на информативната и помагащата със знания.

4. Винаги е трудно да се погледне ситуацията от чужда гледна точка, но в случая ненужно се поема вината и амплоато на друг, който очевидно има основание да прави каквото си иска, но хора като останалите не заслужават.

Както спомена "konstantin2007" в една тема, като дойде момента за възнесението всички наравно явно ще се възнасяме, без оглед на постъпките си и живота си.

Относно правата и привилегиите за писане, същото се отнася и за администраторите, за тях е привилегия да има потребители, които да обслужват. Ако им беше по право да налагат своите разбирания и принципи щяха да са ни родители "по право".


Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #155 -: Ноември 13, 2012, 19:50:26 pm »
Добре де, защо и в други форуми срещам това "най-ценните хора в този форум отдавна не влизат"? Къде отидоха всичките тези хора? Защо не си направиха техни форуми, в които да влизат само те(малко конспиративно прозвуча :lol:)? Въпросите ми не са конкретно към теб. Просто ми е интересно.
Моето мнение е, че този, от когото има какво да се научи прекрасно знае и разбира, че никого на нищо не може да научи, /поради естеството на процеса на учене/. Затова и спира активно да присъства и да се изживява като учител. Губи интерес към назидаването и се превръща в съзерцател.
Егрегора му постепенно кристализира.
Тези си думи взимам назад: ако процеса е естествен - да, но щом има външен фактор /бан/, тогава не съм права за състоянието на егрегора на форума.
И пак да напомня на някои хора. Имате Привилегията, а не ПРАВОТО да пишете в Този форум.
Споделям това и никога не съм се чувствала тук като у дома си, а по-скоро като на гости. Тук съм за да уча. Изчезне ли ми тази опция, изчезвам и аз. Защото не съм тук да "помпам енергия". Нито да си "чеша егото".
...много хора търсят някой да ги оправи,защото не могат да се оправят сами.Търсят някой,когото да обвинят,защото не са способни да поемат отговорност за действията си.
Това, ако за мен си го казала... :-* е най-неверният анализ, който ми е правен някога....
 :hi:


 
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #156 -: Ноември 13, 2012, 21:42:51 pm »
Тези си думи взимам назад: ако процеса е естествен - да, но щом има външен фактор /бан/, тогава не съм права за състоянието на егрегора на форума.

Няма нужда да ги вземаш назад m2f. Първоначалното ти наблюдение е напълно коректно. Егрегора на форума изкристализира. И това се дължеше на участниците във форума. Те сами станаха причина егрегора да изкристализира. Целта на занятието беше точно такава - да изкристализира егрегора и всички да свалят маските. Е... направиха го - свалиха маските. Хората, които в момента могат да пишат във форума са именно тези, които сме преценили, че могат да водят смислена и конструктивна дискусия. Лесно е като има някой да чисти лайната след изсраното и да отваря прозореца да се проветри някой като се изпърди. Лесно е да изглеждаш красив, умен и интелигентен като си на виенски бал примерно, където има етикет и всеки го спазва и се усмихва мазно мазно (това е ситуацията когато ви триехме спама и простотиите).... е какво стана: излязохте от залата на бала (можехте да пишете каквото и където искате), прибрахте се вкъщи и лъснаха истинските лица. (благодаря на Блек Адър за сравнението).

Най-ценните хора в този форум не влизат, защото НЯМА какво да си кажат с ВАС (не ти m2f, защото не си в списъка с баннатите). Най-ценните хора бяха тук и пишеха в началото на форума, когато той прохождаше. С повечето от тях се познавам лично и сме се виждали и все още подържам контакт. Затова аз не се питам къде отидоха тези хора. Аз ги знам къде са и винаги мога да се свържа с тях и да обсъдя нещо или езотерично (да, аз също се интересувам от езотерика макар да не го показвам) или конспиративно. Но защо да го обсъждам във форума - с кой, с тези които пишеха довреме ли? С тези, които без свян ръсеха псувни наред като каруцари, с тези които постваха в дадена тема без да си направят труда дори да прочетат заглавието й.... Какво мога да очаквам аз от такива хора, които дори нямат елементарна самодисциплина и мисъл в главата?

В началото на създаването на форума бяхме към 5 човека. Вземи прочети постове от 2005г. и да видиш каква е била обстановката - виж кой е пускал интересни теми (да, тези които в момента не пишат), как са течали дискусиите и каква атмосфера е царяла.

Сега виж в последната година колко теми са създадени и какво е естеството им? Мисля, всеки ще се съгласи, че предишните са много по интересни. Виж каква е атмосферата сега, виж постовете на хората.

Всяка година съм забелязал пиша едни такива дъъъълги постове с обяснения към потребителите - то не бяха молби, не бяха закани, какво ли не... резултат - никакъв. Не се научиха на няколко елементарни неща:

  • да четат заглавието на темата преди да постнат нещо и да видят дали то съотвества на темата
  • ако искат да кажат нещо в отговор и то не съотвества на темата, да цитират автора и да копират цитата в подходящата тема и там да му отговорят
  • да водят конструктивен диалог - а не да сипят обидни квалификации само защото другия не е на същото мнение
и т.н. и т.н. 100% съм сигурен, че ВСЕКИ един от баннатите потребители ще се припознае, че не е спазвал тези заръки. Така, че не се чудете, защо този или онзи е баннат. Те си знаят.

Разберете го - тука не ви е бащиния. След вас и потоп. Не става така. На никой новодошъл не му е приятно да отвори тема в езотерика за Исус, и след 20 страници да се усети, че е затънал в калчища и около него се говори за егрегори, прераждания, деца индиго, путки, еди-кой-си е прост, тъпанар, "а какво е любов", 2012г., и рецептите на Иван Звездев.

Ето това правеха всички тези, които са баннати. Кой в повече, кой в по-малко...

И резултата какъв е? 100 страници тонове помия, която никой влязъл няма да чете и ще използва култовото напоследък изречение: "темата е много дълга, не съм я чел, ама да кажа и аз само, че ...." и ще произведе поредния самосвал пълен с ШИТ!

Не ви баннахме, защото не ни кефите и защото сме несъгласни с теориите ви. Баннахме ви, защото нямате елементарна култура на общуване и елементарна мисъл. (пример за такъв човек е: който пуска пост без дори да прочете заглавието на темата и да прецени дали трябва да пише тук - "странно" защо се наблюдаваше масово в религия, философия и езотерика).

И така нататък и така нататък.... това е един от малкото ми постове тази година. Следващата ако съм пак тук и пак се получи същата ситуация с нови 20 потребителя, няма да си правя да пиша нов пост (както правя всяка година), а ще копирам директно този, ако ми се занимава да ви отговарям.

И както беше казано:

Имате, ПРИВИЛЕГИЯТА, а не правото,  да пишете в този форум.

Лека вечер на всички пишещи (и четящи).
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 22:21:59 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #157 -: Ноември 13, 2012, 23:14:02 pm »
Еон, няма никакво изкристализиране, има просто деградиране. Няма никакви критерии, няма правила, няма и обяснения, най-лесно е нещо да се забърше под килима, т.е. да се изтрие и/или да се банне някой без обяснение, както е написало Черното Влечуго в точка едно на правилника ; Админите са винаги прави.
Ще имате някаква активност по простата причина, няма друг подобен голям форум, но малко по-малко ще си оставате само админите и ще си говорите един с друг и накрая сами със себе си.
Тук влизам периодично от почти самото създаване, и това което стана е, че отсяхте тия които имаха какво да кажат от тия които нямат какво да кажат и сте останали предимно от вторите(с някои малки изключения).
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 23:17:26 pm от xtring »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #158 -: Ноември 13, 2012, 23:18:07 pm »
Еон, няма никакво изкристализиране, има просто деградиране. Няма никакви критерии, няма правила, няма и обяснения, най-лесно е нещо да се забърше под килима, т.е. да се изтрие и/или да се банне някой без обянснение, както е написало Черното Влечуго в точка едно на правилника ; Админите са винаги прави.
Ще имате някаква активност по простата причина, няма друг подобен голям форум, но малко по-малко ще си оставате само админите и ще ди говирите един с друг и накрая сами със себе си.

Лошо няма. Значи е дошъл краят на форума и той ще бъде затворен. А аз винаги имам с кой да си говоря, и предпочитам да го правя - но не тука.

Нека добавя - не ние отсяхме тези, които имат нещо да кажат - отсяха ги тези, които са баннати. За справка, прочетете този линк:

http://parallelreality-bg.com/whois.html

и по-специално първото изречение.

И това: http://parallelreality-bg.com/statii/53-technical/288-2011-02-03-19-56-24.html    -  предпоследния абзац.

А ние админите си говорим един с друг постоянно - на нас не ни трябва форум.
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 06:58:45 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #159 -: Ноември 14, 2012, 15:44:03 pm »
С тези, които без свян ръсеха псувни наред като каруцари, с тези които постваха в дадена тема без да си направят труда дори да прочетат заглавието й.... Какво мога да очаквам аз от такива хора, които дори нямат елементарна самодисциплина и мисъл в главата?.

Еоне,при цялото ми уважение към екипа ви,но нито Митко нито Олд са псували или са си позволявали да бъдат неучтиви в изказа си.
Други бяха дето ръсеха псувни наляво и надясно..Но нейсе..Бъдете живи и здрави.


МФ2, на гости викаш...На гости на кого си да те питам все пак?И друго..Ако няма гости,домакина се явява като понятие без покритие.Дървото на гости ли е у гората,или без дърветата си,понятието гора също престава да съществува? :hi:
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 15:48:37 pm от konstantin2007 »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #160 -: Ноември 14, 2012, 15:54:08 pm »
Че Митко не е баннат. За олд не знам. Даже и монолит гледам че му се е оправил аватара. Може да са махнали бана. Може митко сам да е избрал да не пише.
Наистина предложението на аддера да направи форум на който иска е много щедро. Може би ще си направя форум някой ден. Но така и не съм измислил на каква тематика да е.  :D

Ей това му е лошото на модерирането. Изтървеш някоя патаклама, модераторите разчистят и после всеки приказва за нея, само ти не знаеш за какво става въпрос.  :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #161 -: Ноември 14, 2012, 16:15:58 pm »
Еоне,при цялото ми уважение към екипа ви,но нито Митко нито Олд са псували или са си позволявали да бъдат неучтиви в изказа си.
Други бяха дето ръсеха псувни наляво и надясно..Но нейсе..Бъдете живи и здрави.

konstantin2007, прочети внимателно поста ми (моля те, не чети избирателно, а прочети ЦЯЛОТО изречение) и ще видиш, че не визирам само псувните, а спама като цяло. Не може в тема за прераждания например да говориш за любов, в тема за исус да говориш за чакри, в тема за бога да говориш за 2012г, и т.н.
Ако прекарам цял следобяд в събиране на по 20-тина постове-спам за всеки от баннатите и ти публикувам списък с конкретни примери, ще ти стане ли по-леко?

(примерите, които съм дал са хипотетични, но близки до реалността)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #162 -: Ноември 14, 2012, 18:28:19 pm »
Ще се съглася с Еон и ще кажа, че най-големият проблем на форума е писането не по темите. Точно в това отношение липсва самодисциплината и отговорността към форума и се почва едно местене на мнения в подходящите за тях теми....
А другият проблем са мненията без мисъл, някакво подобие на мнение, без което дадената тема спокойно може да си съществува. Празнота, само трупане на бройка.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #163 -: Ноември 14, 2012, 19:20:48 pm »
Аз заставам зад Еон ( метафорично, де:) в този му пост. Аз съм един от първите тук, и аз също имам контакт с най-ценните хора. И аз не разбирам, защото трябва да стига до момент, в който да се налага модератор да пише и да се обеснява. Като знам, колко сме толерантни. Аз един път си позволих да изтрия 2 поста, после 10 лични...Ами съобразявайте се малко. Шегата си е шега, и аз съм за. Но все пак, тук се обсъждаха ( за съжаление, в минало време ) важни и интересни неща. Някои хора го обърнаха на бг мама...

Разберете, че ние много ценим качеството, а не количеството. Аз много дълго време не пиша в дадена тема, докато няма какво да кажа. Ама само да пиша, колкото да търкам КБД-то...по-добре да си направим скайп конференция.

Поздрави.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #164 -: Ноември 14, 2012, 20:33:06 pm »
МФ2, на гости викаш...На гости на кого си да те питам все пак?И друго..Ако няма гости,домакина се явява като понятие без покритие.Дървото на гости ли е у гората,или без дърветата си,понятието гора също престава да съществува? :hi:
:hi: След като не съм в личния си блог, след като не съм плащала за да съм тук, значи не съм си у дома, а съм на гости. За принципа с гората и дърветата си права. НО! Както съм ти казвала в личен разговор, иска ми се темите да са по същество, без емоционални изплесвания, стегнато, без километрични постове, разбираеми, добронамерени и конструктивни. Омръзна ми да поемам изплисканите неуравновесени емоции, неподредената и неграмотна реч, открития  /или зле прикрития/ вампиризъм на част от пишещите тук. Не искам форума да стане чат. Не искам да лекувам ничии психични проблеми. Тук съм за да обменям инфо, не емоции.
 За мен до някаква степен е признак на лоша "емоционална хигиена" във форум като този човек да е заради обмена на емоции. Последното е като в учебник по химия да чета как се чувства автора на учебника в този момент!!! Намирам го за неуместно и се дразня от подобни практики. Защото не съм тук да общувам, а да обменям инфо и опит, разбираш ли? Общувам на лични или в скайпа.
Това казвам и стоя зад думите си.

П.П. За голямо мое съжаление, и аз съм част от цитирания проблем с "изместването на точната тема", най-вече в раздел "езотерика". При мен това се е случвало и са ми местили постове. Причината е, че в даден момент съм виждала възможност да "вметна" нещо...Ама така става бъркотия, наистина. Ще се опитам да дисциплинирам себе си и да се придържам към точната тема занапред.
 :hi:
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 20:41:46 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27