Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #105 -: Април 25, 2012, 11:27:07 am »
Не искам да влизам в конфликт с теб, безсмислено е :bomb: 
Не ме познаваш, че да знаеш кое как приемам и защо. Престани да се вълнуваш от моята проста същност, достатъчно интересна съм си сама на себе си, че и други да се вълнуват от нея.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #106 -: Април 25, 2012, 15:27:29 pm »
Аз също не искам конфликти.
Само отбелязах, че написаното, независимо дали във форум или в книжка може да е важно за някой човек. И да му помогне много.
И по тази причина понякога е важно да може да е разчита на качеството, на дадени теми и форуми.
Такова качество преди време се наложи във форума за бойни изкуства - даобг.
Друг е въпроса, че с това се наложи и цензура, която затвори някои по-екзотични концепции. В които може би има много голяма ценност.

Също така, отбелязах, че както не виждаш смисъл някои хора да вярват на нещо написано на 100%, по същата аналогия ти е все тая и ти какво четеш (и какво вярваш).

Наистина, тона ми на обяснение е малко обиден и язвителен. Но това не пречи да уцелвам правилните места.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #107 -: Април 26, 2012, 01:30:40 am »
Аз пък не искам да чета само някакви хора, които се мислят за експерти и ми гарантират достоверност - кой ще прави кастинга, кой ще подбира кой за какво става и за какво не, дипломи ли ще се мерят или дължината и броя на невроните? Това са глупости.
Предпочитам всеки да си пише, каквото прецени, че е по дадената тема. Важното е да не се спира да се прави, защото не се знае думите до кого ще достигнат, кой ще ги използва за стъпало и кого ще трансформират.


Можеш да уцелваш само своите собствени места, не на някой друг. Да не забравяме, че животът е едно пътуване към самите себе си.

oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #108 -: Април 26, 2012, 06:57:38 am »
 :D ..Бе не знам какво може,и какво не може Танграта..ама като гледам,баш си е в целта!Ъъ--пардон..неговото място... :D

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #109 -: Април 26, 2012, 09:49:38 am »
Iveta:
Цитат
кой ще прави кастинга, кой ще подбира кой за какво става и за какво не, дипломи ли ще се мерят или дължината и броя на невроните? Това са глупости.

"Кастинг" е много точна дума. Ако я разтълкуваме и буквално по смисъл, ще може да си отговорим на останалите въпроси.
Администраторите ще имат това удоволствие да допускат до определените раздели след ... може да са няколко тест-въпроса, които са тясно свързани с тематиката и проблематиката на разделите.
Аз отговорно подкрепям подобна промяна и инициатива и като начало бих предложила очевидно информативните раздели, а не толкова общите и тривиалните.
Историческите конспирации- поне минимална обща култура да имаш за исторически събития и ФАКТИ, Науката и здравето.
Не може за здравето всеки да си пише каквото му хрумне, при/след поредно посещение на лекар, без ясно съзнание защо го прави. Било за ваксини, алергии, диети и т.н.
Респективно за науката, чели недочели определени хора ... да не правят разлика между гравитация и лустрация...
Но, има си Мастери, те да решават!  И Нека силата бъде с тях :)
« Последна редакция: Април 26, 2012, 09:53:22 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #110 -: Април 26, 2012, 13:29:37 pm »
Всяко ограничение прави системата (в случая форума) по-стабилна.Обаче ограничава развитието ;) .Мисля,че на подобно място,създадено за свободния полет на човешкия дух,фантазия и мисъл,не трябва да има никакви ограничения кой и какво да пише.Както знаете,в спора се ражда истината.
В екипната работа винаги трябва да има т.н. "генератори на идеи".Това са умишлено подбрани хора с нестандартно и нешаблонно мислене,непрофесионалисти.Точно защото не са много наясно с "материята",често те дават най-полезните и оригинални идеи.Така,че не се плашете от нечии глупости,винаги може да има нещо интересно 8)
Освен това не може да има всепризнат авторитет в такава материя (Форум за конспирации, уфология и мистика),който да прави подбор на участниците.Едиствените ограничения трябва да бъдат личните нападки и културния език.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #111 -: Април 26, 2012, 17:45:24 pm »
Всяко ограничение прави системата (в случая форума) по-стабилна.Обаче ограничава развитието ;) .Мисля,че на подобно място,създадено за свободния полет на човешкия дух,фантазия и мисъл,не трябва да има никакви ограничения кой и какво да пише.Както знаете,в спора се ражда истината.
В екипната работа винаги трябва да има т.н. "генератори на идеи".Това са умишлено подбрани хора с нестандартно и нешаблонно мислене,непрофесионалисти.Точно защото не са много наясно с "материята",често те дават най-полезните и оригинални идеи.Така,че не се плашете от нечии глупости,винаги може да има нещо интересно 8)
Освен това не може да има всепризнат авторитет в такава материя (Форум за конспирации, уфология и мистика),който да прави подбор на участниците.Едиствените ограничения трябва да бъдат личните нападки и културния език.

АБСОЛТНО! Браво колега, добре казано. ЕОН веднага да ти сдава поста:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #112 -: Април 26, 2012, 22:06:51 pm »
кой ще прави кастинга, кой ще подбира кой за какво става и за какво не, дипломи ли ще се мерят или дължината и броя на невроните?
Кастинга мисля да е общ за всички потребители, жури ще сме Администраторите на форума.
А да, за малко да забравя, за да няма дискриминирани по възраст, пол, религия, раса, социално положение, умствен багаж и т.н.т - мисля кастинга да представлява дефилиране по бански костюми, така всичко ще бъде честно и открито  :lol:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #113 -: Април 26, 2012, 22:19:37 pm »
Ми да минавам тогаз..



Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #114 -: Април 26, 2012, 23:50:36 pm »
Да бе да! Аз един крак в чорап показах, че ми го изтрихте, камо ли по бански да се покажа...
Мноооого сте консервативни, но справедливи. Пробвайте със снимки от ядрено-магнитен резонанс на мозъка...
А и мъжките фотографии не са за подценяване. Нищо, че само мъже сте администратори. И жените имат вкус ...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #115 -: Април 26, 2012, 23:59:44 pm »
Еее..ма ти беше пуснала специално тема за да си покажеш чорапа..
Таа...за тва.Изтриха темата..не чорапа ти.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #116 -: Април 27, 2012, 06:55:37 am »
Всяко ограничение прави системата (в случая форума) по-стабилна.Обаче ограничава развитието ;) .Мисля,че на подобно място,създадено за свободния полет на човешкия дух,фантазия и мисъл,не трябва да има никакви ограничения кой и какво да пише.Както знаете,в спора се ражда истината.
В екипната работа винаги трябва да има т.н. "генератори на идеи".Това са умишлено подбрани хора с нестандартно и нешаблонно мислене,непрофесионалисти.Точно защото не са много наясно с "материята",често те дават най-полезните и оригинални идеи.Така,че не се плашете от нечии глупости,винаги може да има нещо интересно 8)
Освен това не може да има всепризнат авторитет в такава материя (Форум за конспирации, уфология и мистика),който да прави подбор на участниците.Едиствените ограничения трябва да бъдат личните нападки и културния език.
Генераторите на идеи, както и хората с нестандартно и шаблонно мислене са безценни.
За съжаление преобладават хора, които си мислят, че липсата на мислене е изобщо близко до нестандартното мислене.
Нестандартното мислене се разработва в ранна детска възраст. Като се започне със "нестандартни задачи", главно математически, (да, има такова словосъчетание), и се завърши със литература, може и романи, но на доказани умове, да не изброявам имена. Даже наскоро се активира пак темата за фантастичната литература.
При "нестандартното мислене" много по-съществено е момента "мислене", отколкото момента "нестандартно".
От "глупостите" излиза само едно, единствено нещо: забавление.
Но за да излезе нещо полезно, ще трябват поне минимални познания по тематиката на спора. Било наука, било спорт, било изкуства, било на Тесла генераторите.
Също,
за мен е крайно неуместно (ако ще гледаме под ъгъл подобряване на качеството на форума), и в същото време безкрайно забавно, когато на маса потребители им липсват елементарни познания по водене на дискусия, спор, аргументация, наблюдаване и внимаване в това, което пишат, както и това, което им се пише.
Т.е. ... получава се някакъв парадокс. Имат претенциите, да са компетентни в дадена дисциплина, а в същото време не са внимателни и старателни в информацията, и всичко свързано с полето им на интерес. Включително и собствените им изявления и позиция.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #117 -: Април 27, 2012, 12:09:45 pm »
Знаете ли, какво се сетих като оптимален вариант, при който хем да няма обидени, поради некомпетентност- въпреки, че няма нищо срамно човек да признае, че не разбира и не знае всичко- хем да се избягват пък прекалено компетентните, но неразбираеми мнения и текстове.
Хубаво е да се направи така, че да е и с участието на самите потребители- т.е. повече от това демократично не знам на къде.
Всеки сам да има да си избере от три до пет раздела, в които да участва. Самите администратори да предценят дали да има такива потребители заслужаващи да участват във всички теми, но ... аз не мисля, че е нужно чак такава активност и еднолично или двулично Господство.
Така всеки сам като си знае от какво разбира и какво му е интересно няма да се сърди, а ще участва пълноценно, ако иска и може.
Иначе е вярно, че смисълът на един форум е да се `събереш` на едно място, където да `общуваш` предимно, а не толкова тепърва да научаваш и да се учиш. Т.е. обмяната на информация е много по-важно и интересно, и то като е правено интересно, отколкото просто цъкането по линкове да четеш, да четеш, пък да четеш, и да четеш, докато ти писне...
Не знам дали е възможно технически това, но батковците Администратори ще кажат :)
- това да не се чете като опит да си спестя снимката по бански, но ако има и остане подобно условие, мисля ще е справедливо нещо и като награда за участниците да има :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #118 -: Април 27, 2012, 12:20:55 pm »
И ако искам да задам въпрос в раздел астрономия,ма не мога да пиша там,щот  батковците са преценили,че нямам диплома за астроном?А?Или може би ще вдигаме ръчичка?Ъъъ..таковата.. Л.С.на някой админ,с молба да посне въпроса ни?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #119 -: Април 27, 2012, 12:28:04 pm »
нали това обяснявам. Ако на теб ти е интересна астрономията, езотериката, религията, науката и Фън раздела, избираш си тях и си пишеш там. Ако искаш да ти се промени достъпа, тогава пишеш на Админите. Ама не, днес съм в това настроение, утре в друго и да ги побъркате само да ви сменят достъпа. Изберете си за половин година интересите- като в университет. Все едно си избираш предмети по програмата и така.
И няма да нервиш Админите! Само в краен случай...  ;)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27