Автор Тема: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?  (Прочетена 41706 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #15 -: Април 30, 2011, 22:44:11 pm »
Ако горе някой ме съди със сигурност ще обжалвам. :lol:
 А  ако  ти  самата  се  съдиш?   
       Търсеща  ти  да  не  вземеш  насериозно,  че  си  Бог.
О, Мите, та аз едно врабче не мога да създам. ;D
Обаче мога да обичам безрезервно и безусловно като него! Е старая се, де, човек съм! :hi:
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #16 -: Май 01, 2011, 00:44:18 am »
Ако си добър човек си добър и без бог. Дори по-добър човек. Ако вярваш в бог какво? Можеш да си грешиш на воля и да очакваш добрия бог да ти прости. :) Ако сам си си съдник, гаранция че от друг няма да имаш нужда.


       Даже  Бог  може  да  заблудиш,  но  съвеста  си  никога!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #17 -: Май 02, 2011, 09:18:05 am »
Мите, не съм съгласна, никой не може да го заблуди, естествено по моите представи за това що е  Бог.  :hi: Това, че имаме свобода на избора, и можем да правим всичко не значи, че някой заблуден ни го е дал, а по-скоро някой, който наистина ни обича.
« Последна редакция: Май 02, 2011, 12:40:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #18 -: Май 02, 2011, 11:52:42 am »
Мите не съм съгласна, никой не може да го заблуди, естествено по моите претстави за това що е  Бог.  :hi:
Търсеща  :hi:, бих ти казал една голяма истина Бог ама изобщо не му пука нито за теб нито за мен, за никого ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #19 -: Май 02, 2011, 14:02:58 pm »
         Прав  е  Олд  и  друг  път  съм  го  казвал - Бог  се  грижи  за  човечеството,  а  не  за  отделният  индивид.  Нали  никой  не  се  грижи  за  отделната  пчела,  грижим  се  за  пчелното  семейство  като  цяло.
         Как  става  съденето - След  като  ни  посети  Госпожата  отиваме  в  астрала,  кому  стиска  да  се  изправи  срещу  себе  си  продължава,  а  кому  не  изнася  и  се  страхува  от  равносметката  остава  в  астралната  област  докат  реши,  че  въпреки  всичко  е  по-добре  да  продължи,  винаги  се  съжалява  за  времето  прекарано  в  повече  от  необходимото  като  астрално  съществуване.  Отиваме  си  в  къщи - приветствия  за  добре  дошъл - срещи  с  приятели  познати - въпроси  и  възклицания  от  рода  на - Я  кой  си  бил,  ама  никога  ни  бих  предположил  и  т.н.  Еуфорията  отминава  и  започва  същинската  работа,  а  тя  се  състои  от  гледането  на  един  хологравски  филм.  Моят  ще  се  нарича  "Филма  на  Митко"  Ще  го  гледаме  двама,  инкарнационната  ми  същност,  тоест  Митко  и  същинският  ми  аз  тоест  Дик  (името  ми  оттатък).  Митко  ще  се  срамува  и  евентуолно  ще се  гордее,  а  Дик  ще  си  прави  изводи!!  В  залата  ще  присъстват  и  всички  актьори,  задължително  всички,  но  не  заедно,  а  в  зависимост  от  разглежаният  епизод.  Тука  е  тънкоста,  аз  ще  гледам  епизода  с  "очите"  на  другия,  ще  изпитвам  това  което  той  е  изпитвал - ще  се  радвам  когато  той  се  е  радвал,  ще  ме  боли  когато  него  го  е  боляло  и  така  до  края!!! 
     Има  късометражни  филми  (отишлите  си  без  време  души),  но  има  и  сериали!  Духовните  ни  наставници  се  намесват  само  когато  има  повтаряемост  на  негативно  поведение  в  няколко  инкарнации,  помагат  на  същинската  ни  същност  в  случая  ще  помогнат  на  Дик  да  прекъсне  негативната  нишка  да  убива  например!
     Така,  че  внимавайте  какъв  сценарии  избирате,  какво  ще  бъде  оформлението,  трябва  да  знаете,  че  едни  от  актьорите  са  със  статус  задължителни,  а  другите  в  по-голямата  част  ги  избираме  ние! 
      Приятно  гледане  ха ха ха     
« Последна редакция: Май 03, 2011, 07:25:33 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #20 -: Май 02, 2011, 15:43:06 pm »

         Прав  е  Олд  и  друг  път  съм  го  казвал - Бог  се  грижи  за  човечеството,  а  не  за  отделният  индивид.  Нали  никой  не  се  грижи  за  отделната  пчела,  грижим  се  за  пчелното  семейство  като  цяло.
              

Добре де Митко, ако Бог не се грижи за отделният индивид това не обесмисля ли молитвата. Значи няма смисъл да се молим и  т.н. Значи каквото и да казваме в молитвите си е глас в пустиня. Като се молим чува ли ни въобще? Въобще някой чува ли?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #21 -: Май 02, 2011, 16:56:04 pm »
Въобще някой чува ли?
Твоят свят те чува и не само, можеш да му благодариш за това, друг .... надали.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #22 -: Май 02, 2011, 22:02:54 pm »

Добре де Митко, ако Бог не се грижи за отделният индивид това не обесмисля ли молитвата. Значи няма смисъл да се молим и  т.н. Значи каквото и да казваме в молитвите си е глас в пустиня. Като се молим чува ли ни въобще? Въобще някой чува ли?
      Всеки  има  духовни  наставници,  и  те  са  просто  на  една  мисъл  разтояние  от  теб,  чуват  всяка  твоя  мисъл,  и  ако  твоята  молба  отговаря  на  плана  ти  за  развитие  се  удоволетворява.  Друг  е  въпроса  трябва  ли  да  се  молим  изобщо,  та  те  по-добре  от  нас  самите  знаят  какво  ни  е  нужно
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #23 -: Май 02, 2011, 23:54:19 pm »
 
Цитат
Тука  е  тънкоста,  аз  ще  гледам  епизода  с  "очите"  на  другия,  ще  изпитвам  това  което  той  е  изпитвал - ще  се  радвам  когато  той  се  е  радвал,  ще  ме  боли  когато  него  го  е  боляло  и  така  до  края!!! 
  :hi:Мите, съгласна съм с това, което казваш, чела съм го , обаче това, че изпитваме болката, не значи, че ни съди някой. Аз вече разграничавам двете неща.
Искам да Ви питам вас двамата нещо с old4.  Можете ли да ми датете пример за проява на  по-висша любов от тази, която ти дава свободен избор? Та те, родителите  и любимите ни хора са склонни понякога да ни го отнемат.
И след като мислите, че Бог го е грижа повече за човечеството, защо не отнеме свободния избор на човека? Човечеството е това, което в е момента благодарение на изборите на някои хора. ;)
Цитат
Търсеща  , бих ти казал една голяма истина Бог ама изобщо не му пука нито за теб нито за мен, за никого .
old4, мойте уважения, обаче за мен това не е голямата истина, както ти казваш, това е твой избор, можеш да вярваш в каквото поискаш.

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #24 -: Май 03, 2011, 09:59:02 am »
Митко, искам да ти споделя нещо, което научих скоро. Има хора, които изпитват тази болка и докато живеят и ще ти цитирам думите на Сузана Макмахън в нейният " Джобен психотерапевт":
Цитат
" Когато сте се научили на себеуважение и правите грешки, а това задължително ще става, искрено ще съжалявате за болката, която сте причинили на себе си или на другите."
Казвам ти го от личен опит!
« Последна редакция: Май 03, 2011, 10:05:19 am от Търсеща »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #25 -: Май 03, 2011, 10:16:22 am »
1.И след като мислите, че Бог го е грижа повече за човечеството, защо не отнеме свободния избор на човека? Човечеството е това, което в е момента благодарение на изборите на някои хора. ;)
2.
Цитат
Търсеща  , бих ти казал една голяма истина Бог ама изобщо не му пука нито за теб нито за мен, за никого .
old4, мойте уважения, обаче за мен това не е голямата истина, както ти казваш, това е твой избор, можеш да вярваш в каквото поискаш.

1.Свободен избор няма тук на земята, или е толкова минимален че нетрябва да се говори за него.Ти вървиш по предварително начертан план, кривваш с милиметри но това неможе да промени съществено нещата, писал съм го многократно но никой не се съгласява защото едно нещо ви пречи, няма да ви го казвам сетете се сами.
2.Вярвай кой ти пречи но истината е друга, съжалявам но е така.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #26 -: Май 03, 2011, 10:35:27 am »
1.Свободен избор няма тук на земята, или е толкова минимален че нетрябва да се говори за него.Ти вървиш по предварително начертан план, кривваш с милиметри но това неможе да промени съществено нещата
Ако беше както го казваш, технически нямаше да е възможно никой да създава карма по никакъв начин - всичко шеще да върви стриктно по ПЛАНЪТ!
Свободната воля и кармата вървят ръка за ръка. Без едното - няма другото.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #27 -: Май 03, 2011, 10:43:41 am »
  Някои казват, че егото пречи на човека да осъзнае безпомощността си и предопределеността на живота. Тук поставям следната тема за размисъл: ако един човек наистина вярва, че животът е детерминиран, той не е ли най-щастливият човек на света? Такъв човек не би следвало да съди себе си и другите, не би трябвало да съжалява за нищо, което вече е минало, нито да се тревожи за бъдещето. Такъв човек не би трябвало да изпитва вина или угризения нито за миг в своя живот. Колко щастлив би бил такъв човек! А такива ли са детерминистите? Колко хора, които вярват, че съдбата си играе с тях познавате, и колко от тях живеят по гореописания начин? Това истински детерминисти ли са? Ако имаш детерминистки мироглед, кой би те съдил и за какво, след като нищо не зависи от теб? Било тук, или отвъд, каквото и да има там.
  Ако вярваш в свободната воля, съдията се появява, но това можеш да си ти, а можеш да прехвърлиш топката на някой или нещо извън теб. Какво предпочиташ, да се съдиш сама по свои критерии, или да оставиш да те съди нещо друго, било то и дълбока част от самата теб?
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #28 -: Май 03, 2011, 11:50:44 am »
всичко шеще да върви стриктно по ПЛАНЪТ!
А и то си върви по план, зависи кой как го разбира  ;).

П.С. Нека не забравяме че темата е дали има "съдник" и кой е той ако го има, интересно ще ми е мнение от човек изповядваш християнска религия, какво ще каже той по въпроса за митарите, "страшния съд" и т.н.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #29 -: Май 03, 2011, 12:46:19 pm »
всичко шеще да върви стриктно по ПЛАНЪТ!
А и то си върви по план, зависи кой как го разбира  ;).
Знаех си, че така ще кажеш. Но не каза, според теб съществува ли кармата или не? ;)
old, казаното от теб е правилно , но в друг смисъл, а именно, че "няма пропилян живот - всичко е опит!" и още в смисъл, че "всичко върви по планът, защото то кой знае какъв план - просто няма!"   :) Така да. Ако това имаше предвид, би бил прав. Но ти нямаш предвид моето тълкуване...

Това истински детерминисти ли са? Ако имаш детерминистки мироглед, кой би те съдил и за какво, след като нищо не зависи от теб? Било тук, или отвъд, каквото и да има там.
Много добър въпрос! Моят отговор: не, не са. Дълбоко в себе си, невидимо за себе си, те тайно се надяват да не са прави, някой да им докаже обратното, т.е, че имат свободната си воля и избор. Защото не им харесва ролята в която мислят, че са. И, да, те съдят другите, доста ги съдят даже... :)Което показва, че те дълбоко в себе си не вярват на думите си...
Колкото до въпросът ти какъв съд предпочитам...никакъв не предпочитам. Защото вярвам, че в същността си сме любов. И няма за какво да се съдим. Имаме задачата само да растем. :)
« Последна редакция: Май 03, 2011, 12:50:22 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12109 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6081 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27