Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #75 -: Юли 03, 2006, 06:36:04 am »
"Двама монаси спорели.
Единият твърдял, че вятъра клати знамето. Другия не отстъпвал - знамето разклащало въздуха и така се появявал вятър.
Минал трети монах, послушал ги и им казал:
 - Мозъците ви се клатят."
 ;D
Та, времето не е константа. Както всичко в света, и то се променя. Ако то е величина породена от промените - двежението и протичането на събитията, и те от своя страна постоянно променящи се. Как очаквате науката в сегашното си състояние да го измери точно?
За нея е нужна повторяемост и лабораторни условия. А някои неща не искат да се съберат в лаборатория.
Времето е компромис, докато изнамерим нещо по-точно.
(нахвърлени лични мислички)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #76 -: Юли 03, 2006, 10:29:01 am »
как ще обясниш, на мен и всички останали, колко трябва да продължи нормалния акт, избягвайки ползването на мерните единици за време (секунди, минути, часове и т.н.)?
е тва е.Квото и да се говори,накрая винаги опираме до секса :D :D :D

 Времетраенето на актта няма абсолютно никакво значение извън съзнанието и желанието за повече.
Освен това може да се опише с брой на движенията и темпото,което пак няма абсолютно никакво значение извън съзнанието.
.
а има,има значение.
 бтв. Tempo по италиянски значи време...

И ето едно поредно просташко мое мислене:
ПЪТ
Мога да поискам да стигна до Пловдив, но мога да променя избора си и да стигна до София.
Т.е. пътя зависи от мен.
ВРЕМЕ
Мога да поискам да стигна в 12 часа, но мота да поискам да стигна и в 17.
Т.е. времето зависи от мен.
СКОРОСТ
Мога да пътувам с 5км/ч, мога и със 100км/ч. Може и повече.
Т.е. скороста зависи от мен.
И какво излиза?
Всичките на куп, дали зависят помежду си или не, зависят от това, дали съм на кеф или не.
А ще ми разправят, че "Времето е най-простото нещо"?
Аз къде оставам тогава?  ;)
За жалост в основата си неправилно.Път-в случая важна е дължината на пътя.не къде е началото и къде края.МОже дори да не стингеш до София,ти пак си изминал път.
 Напротив-времето си тече.От теб зависи скоростта.Ако времето зависи от теб трябва с пет километра/ч да можеш да стигнеш до София от Пловдив от 12 до 17
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #77 -: Юли 03, 2006, 12:39:30 pm »
neven, имам лоши новини, за теб.Ти явно си много назад с материала. neven, ти не съществуваш, както и времето, върху което се опитваш да влияеш. Откажи се. Това е просто само една матрица, илюзия. Излез от матрицата и всичко ще си дойде на мястото. Как ли? Е, за това вече трябва да питаш Horus. Аз така или иначе възнамерявам да си остана част от МатрицатаЛегионер,и двамата знаем ,че сме вътре.С тая разлика ,че на теб ти харесва.Харесва ти да зубкаш дефиниции ,формули, да спориш на воля.Кой ще ти се опре ,та нали  науката е с теб :)Та тая същата наука откри най -сетне ,че мислите имат влияние върху човека и всякакъв род експерименти.Аз го знам от собствен опит.
На ниво секретна наука учените пътуват във времето и измеренията и правят куп други експерименти,за които ти и идея си нямаш.Защото си от оная официалната наука, с която запълваш времето си на Земята ,за да не освободиш ума си да прогледне с Душата.Тая същата душа ,за която учените много добре знаят и се чудят как да манипулират човека,за да го отдалечат от нея.Хайде ,дай ми една формула където има като величина силата на мисълта. :---
Прав си-всичко е илюзия.Поне това и двамата знаем.
А бе,хора какво прави секса в тая тема?Що ли питам :) То и за ядрени реакции да беше темата ,секса пак щеше да присъства :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Проблем с времето
« Отговор #78 -: Юли 03, 2006, 18:48:53 pm »
След като стигнах до 3-тата страница ми писна да чета... та да обобщим :
1-во времето е математически модел абсолютно измислен от хората, за да измерват с лесно разбираеми единици "движението в пространството"
2-ро да твърдиш, че контролираш нещо, което не съществува е в сферата на фантастиката.
3-то една част несъзнателно и една изключително малка част от хората могат съзнателно да променят възприятието си за околната среда така, че според общоприетите категории за "време" ("Времето се движи с 60 минути в час" - Нютон) те могат да го забавят или ускоряват (Примера с футболния мач беше брилянтен). Но разбира се това е индивидуално качество.
4-то ако се приемем, че 1-во и 2-ро са верни, тогава такова нещо като time travel не съществува.

ПП. Един пример за промяна на възприятието - преди година спрях да играя cstrike, защото имах ban в почти всеки сървър. Мислеха, че играя с хак. Всъщност играя играта от толкова отдавна, че моето време за реакция (възприятие за време) беше два пъти по-бързо, понякога дори имах чувството, че съм в "bullet time". Според мен това доказва, че промяната(съзнателно) на възприятието за време е възможно чрез дългосрочно и целенасочено "трениране" в тази насока.
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #79 -: Юли 03, 2006, 18:53:14 pm »
Според мен това доказва, че промяната(съзнателно) на възприятието за време е възможно чрез дългосрочно и целенасочено "трениране" в тази насока.
Най-доброто и най-важното в темата!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #80 -: Юли 03, 2006, 19:00:06 pm »
Ако си мислиш, че Времето е измислено от хората си в заблуждение, клонящо към безкрайност хаха...

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #81 -: Юли 03, 2006, 19:28:27 pm »
Според мен това доказва, че промяната(съзнателно) на възприятието за време е възможно чрез дългосрочно и целенасочено "трениране" в тази насока.

 Ок след като си говорим на ниво забързване скоростта на мисловният процес , понеже според мен за тази форма на забавяне на времето става въпрос ако някой може да ме насочи към материали по въпроса, нещо което да да подскаже как става "тренирането". Много съм заинтересован от това нещо, но колкото и да съм се ровил из интернет не съм намерил нищо обективно което д може да ми помогне в тази насока. Някой да има линкче, книжка , нещо?
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #82 -: Юли 03, 2006, 22:45:18 pm »
Ок след като си говорим на ниво забързване скоростта на мисловният процес , понеже според мен за тази форма на забавяне на времето става въпрос ако някой може да ме насочи към материали по въпроса, нещо което да да подскаже как става "тренирането". Много съм заинтересован от това нещо, но колкото и да съм се ровил из интернет не съм намерил нищо обективно което д може да ми помогне в тази насока. Някой да има линкче, книжка , нещо?
Ами то ти казаха-много ЦС
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #83 -: Юли 04, 2006, 00:22:49 am »
Освен ЦС. Времето което си губя в игра пред компа е разпределено : 60% стратегии, 30% рпг (Главно под формата на WoW) 10% адвенчър
 Всичко друго въобще не припарва към харда ми.
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Проблем с времето
« Отговор #84 -: Юли 04, 2006, 00:57:27 am »

 Ок след като си говорим на ниво забързване скоростта на мисловният процес , понеже според мен за тази форма на забавяне на времето става въпрос ако някой може да ме насочи към материали по въпроса, нещо което да да подскаже как става "тренирането". Много съм заинтересован от това нещо, но колкото и да съм се ровил из интернет не съм намерил нищо обективно което да може да ми помогне в тази насока. Някой да има линкче, книжка , нещо?

Едно време докато търсех статии за НЛП се натъкнах на статия, която твърди, че е за усъвършенстване на мисълта http://www.psychology-bg.com/texts/dev_memory1.htm ето тук успях да я намеря (или поне една част от нея)
Първо трябва да знаеш какво точно искаш да подобриш, а след това целия google е на твое разположение :)

А иначе най-популярния метод е медитацията. И преди да се опитате да преместите някой лек предмет чрез концентрация и със силата на ума си трябва да ви кажа, че за няколко часа най-накрая успях да помръдна една химикалка с мисълта си... просто като прекараш толкове време в концентрация и мислене най-накрая разбираш, че нищо няма да стане докато не го пожелаеш т.е. след толкова размисъл преместих химикалката с ръка :) Това може и да ви се стори смешно, но ако го опитате ще стигнете до същия резултат и ще ме разберете. Стигнах до заключението, че физическото движение е функция на мисълта и в крайна сметка найстина съм преместил предмета с ума си.
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #85 -: Юли 04, 2006, 12:34:26 pm »
Ок след като си говорим на ниво забързване скоростта на мисловният процес , понеже според мен за тази форма на забавяне на времето става въпрос ако някой може да ме насочи към материали по въпроса, нещо което да да подскаже как става "тренирането". Много съм заинтересован от това нещо, но колкото и да съм се ровил из интернет не съм намерил нищо обективно което д може да ми помогне в тази насока. Някой да има линкче, книжка , нещо?
Имам описанието на метод за въздействие чрез мисълта (волята) на физически предмети.
Ползва се визуализация. ;)
Няколко месеца визуализираш махалото на стенен часовник. Когато визуализацията стане стабилна, се опитваш да спреш махалото в най-долната му точка от траекторията. Когато и това стане стабилно, опитваш с най-горната му точка. И това като стане стабилно, опитваш да го спираш в произволни точки. След стабилизирането и на това, може да опиташ да спреш в полет някоя птичка....ако ви позволи морала и етиката и приемете шашването на птицата за приемлива цена. ;)
При успех и вие ще се шашнете (може би).
Допускам ползването на подобно обучение, като обекта на забавяне е цялата околна действителност. Който иска нека опита. :)
Не знам Морихей, основателя на Айкидо, какво е ползвал. При катастрофа на лек автомобил с трамвая, в който е пътувал, той наддава "Киай". Никой от колата не е пострадал, а Морихей критикувал ученика си, че не бил достатъчно внимателен та изпуснал носения пакет - хванат от Учителя преди да падне. ;)
Развиването на тази способност ще ви позволи да предотвратявате катастрофи, или поне да намалите неприятните последици.
А Нео, от "Матрицата" спираше куршуми.
Правил съм го, но не в материалното (за сега ;))
Имам някъде описания и на други фрапиращи тайни китайски техники. Повечето изискват 10 години всекидневна практика. А нямаме толкова време, според някои.  ;)

Темата е за времето.
Има дълго медитиращи хора. Не само Йоги.
Те забавят локалното време на тялото си, като освобождават ресурс за висшата си същност.
Връх в това (за мен) е състоянието сомати. Това е много рядко постижение. Като изключа сомати, при медитиращи се наблюдава смяна функциите на органите в тялото. Когато сърцето спре, функцията му се приема от черния дроб, който пулсирайки изключително бавно, способства за снабдяването с кръв на един център в мозъка запазващ будно активно състояние.
Процесите на тялото са забавени (не спират) но съзнанието се ускорява до неузнаваемост. В това състояние може да се разхожда из времето.
Според някои практикуващи, времето е вектора на осъзнаване на събитията. За тях Вселената е замръзнала мисъл-форма, и те могат, с осъзнаването си, да пътуват напред и назад. "Всичко вече се е случило - сега. Времето е илюзия създадена от процеса на осъзнаване на Всичкото, като отправната-стартовата точка на осъзнаването способства за затвърждаване на илюзията за време." Отправната точка - добре, но спрямо какво определат бъдеще-минало, колкото и илюзорни и относителни да ги смятат? Нямам понятие.
Развилите тази способност могат да дават подробности от събития, на които не са свидетели. Но дали действително пътуват или четат от общото информационно поле на Земята?
Нямам представа. Дори Тот казва, че от един определен момент в миналото на Земята, дори той не може да прочете нищо.
Ако е така, ще се окаже, че времето си съществува само по себе си. А така нареченото пътуване назад във времето си е чисто четене на записа в общото информационно поле. Приетото по вероятност въздействие на минали събития, ще се окаже промяна на записа, но не и на самото станало вече (от наша гледна точка) събитие.
Пътуване в бъдещето тогава може да е четене на програмата която има да се изпълнява, съответно с възможните варианти на развитие.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #86 -: Юли 04, 2006, 12:44:03 pm »
Винаги съм мислил, че Айкидо е танц на по-финно ниво от нашето именно поради това усещане, което се придобива към партньора, а и не само. Жалко, че животът ми така се стече, че винаги слагаше някакво препятствие при всеки мой опит да практикувам това изкуство, но не губя надежда-времето е пред мен(Joro Velev, защо не си по-близо?).
Има и по-добри от мен. Но аз съм тук, където и да е това.
Oberon,
ако ти падне гледай филма "Спецназ" излъчен от руската телевизия. Там зашлевиха от разстояние един невярващ американски командос. Инструктура каза, че може да се справи с 15 едновременно. Поваляше боец от около 4-5 метра.
Бил Захопулус, инструктор на гръцките спец, майстор в няколко изкуства, гасейки свещ от разстояние, каза на демонстрацията си в НДК "Ако някой знае, че притежава тази способност, нека внимава. Това е равносилно на изстрел с пушка, с тази разлика, че няма дупка". :)

P.S.
Но нека не спамираме темата за времето. ;)
Надявам се да се спрат личните нападки и квалификации.
Недостойно е за хора желаещи развитие.
Така си мисля аз.
:)
« Последна редакция: Юли 04, 2006, 12:46:36 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #87 -: Юли 04, 2006, 13:18:07 pm »
Да споделя личен опит с различното възприемане на времето.
При демонстрация на техники от Айкидо (ирими наге), имах време да подложа ръка под главата на падащия (уке). Както уке така и страничните наблюдатели казаха: "Не видях какво стана", "Не разбрах кога се оказах на земята". Някои допускат, че са се ускорили прцесите в тялото ми. Но ако това беше така, след няколко изпълнения би следвало да се почувства умора и изтощение. Такова не съм преживявал в случаите на спазване основните принципи в Айкидо, т.е. когато техниката се изпълнява с Ки а не с физическо усилие.
Един от треньорите ми веднъж ме попита (на 4 очи) "Как го направи?" и поясни, че при свободната практика с него, е видял как двойника ми изпълнява техниката преди тялото ми да се задвижи. Аз го запитах "А ти как така си го видял?". И двамата не знаехме какво и как е станало.
Дали действително е видял някой от ефирните ми двойници или е погледнал в бъдещето? Нямам представа, но се е случвало няколко пъти.
Възможно е самото очакване на събитието да го прехвърли минимално напред, но също е възможно да са се включили прогностичните способности на съзнанието му.
Както знаете, светлината се забавя в очите за 1/10 от секундата, следва изпращане на импулса до съответния мозъчен център, анализ, взимане на решение, изпращане импулс към мускулните групи и реакцията им. При една ръка разстояние няма време за реакция - удара е преди реакцията.
Защо описвам всичко това?
На мнение съм, че при всеки локалното му време, т.е. скороста му на живот, е различно. Вероятно се влияе от нещо, което науката още не взима предвид - съзнанието и силата на мисълта. Доколко може да оказва въздейстие на околната среда и съществата не съм експериментирал.

Дюн! Предполагам че не е бил ефирен двойник,а самия ти,и останалото се дължи на забавената реакция на човешките сетива,нещо подобно на преместване без движение,ти просто си там или по точно квантово-вероятностната вълна която те изгражда,т.е. ти може да си навсякъде,и само фиксация  е необходима.

Застанах стабилно срещу него, той се концентрира, замахна с/у мен...юмрукът му НЕ докосна комера ми, но аз паднах на около 2 метра от мястото, на което стоях. От него разбрах, че има техника, при която енегрията Ки излиза по посока вектора на удара на известно разстояние. Красота :)) Поклоних му се смирено, удивен от този "удар".
Все още търся подходящи техники за обучение на такива номерца.Ако някой има нека сподели(ако требе на е-мейл).Имам няколко идеи(като онази по-горе) как ще става но още не съм ги изпробвал на практика поради липса на яснота и енергия.


Жоро,тая техника определено ще я пробвам.А ако можеш да намериш тея описания ще е много добре.
 Аз лично смятам че не е необходимо чаак толкова време като 10 години.Предполагам една-две са достатъчни.Цялата работа е да се изчисти подсъзнанието от блокажите,които са натрупани през живота и да с еизключи психическия сензор.Предполагхам чрез хипноза може да се постигне много.
 Също така добре се отразява на мисленето така нареченото "speed reading" или бързо четене.ОСвен скоростта на четене се вдига и тази на мислене.

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #88 -: Юли 04, 2006, 15:21:31 pm »
Имам някъде описания и на други фрапиращи тайни китайски техники. Повечето изискват 10 години всекидневна практика.

И аз се приъединявам  към молбата ако не ти е проблем да ги потърсиш тези техники и да ми ги пратиш на маила.
  Колкото до ударите от разстояние, доколкото те се дължат на Чи (Ки за по правилно) енергията, предполагам че добро начало в тази насока е практикуването на тай чи. Аз го "почвам" почети през месец ама съм яко непостоянен.
  А да питам за тези практикуващи speed reading как са с нивото на запомняне и възприемане. При мен има значително понижаване като го пробвам. Но не съм тренирал много. Пък и го изпробвам върху учебници по висша математика. Нещата подобряват ли се с тренинг? Някой достигал ли е нивото на диагонално четене на страницата?
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #89 -: Юли 04, 2006, 15:26:40 pm »
Сетих се за фиксацията на квантово-вероятностната вълна, говорят за това във филма "Какво си мислим че знаем". Анастасия ползва вероятно това. Но за да се разчупят блокажите научени от цивилизацията са нужни усилие, воля и време. И не малко вяра до придобиването на опитност.
Ето как завършва една от тайните техники:
"И когато на десетата година чуете бълбукане от водата в кладенеца под вас - остават само две години до постигане на майсторство. С един жест може да спрете атака или да елиминирате противник."
Дали е безопастно да я описвам?  ;)
Хипнозата ще свърши работа. Но аз съм против външните методи. Те правят човека податлив на влияние, а ние се борим против това, нали? Нека не даваме козове на нашите любими недоброжелатели. Те ползват външни или основани на технологии методи, нашата сила е във вътрешната работа.
За ускорено четене съм срещал няколко метода.
Единия е с летящ поглед над текста пропускайки едносричните. Смисъла се разбира от контекста. :)
Другия е също летящ поглед над текста, но да не се произнася на ум, както мнозина правят.
Третия е от Йога. В средата на текста, между редовете, се поставя малка зелена точица. Стремежа е да се прочетат съседните редове без да се мести фокуса от точката. С практика се прочитат все повече редове, докато се стигне подобие на моментна фотографската памет, с един поглед да се прочита цяла страница.
Последния метод е изключително полезен за практикуващите бойни изкуства. При тях се ползва или фокусиране в една точка (Хара) или високоскоростно прехвърляне на фокуса.
Има моменти, в които ставаш само страничен наблюдадел на действията си, извън времето и пространството. Това се е показвало в много екшън филми. Усвояването най-често е резултат от състоянието а не от целенасочена практика. Не отхвърлям последното за което явно е нужен учител с опит. При мен е станало като следствие от практиуване на основните принципи. Едва после дойде стремежа да се генерира състоянието според спомена. Понякога се получава.  ;)
Всичко това ме доведе до извода, че въздействието върху времето е възможен. Остава дилемата дали това е субективно. Дали е контрол на времето като такова или само на личното възприятие за него, като следствие от промяна скороста на психо-физичните процеси в индивида.
Нужно е повече опит за да съм по категоричен, поне за себе си.
------
P.S.
Скоро ще пусна една статия за една константа на финната материя. Проучва се дали винаги е била константа. А ако не е, то тогава много от законите и другите константи си губят значението и смисъла, включително и химическите и физическите взаимодействия. И ако се окаже, че за различни области на Вселената и в различни периоди от Времето тази константа е различна, то всички познати ни величини биха имали други стойности и взаимозависимости.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27