Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проблем с времето
« Отговор #60 -: Юли 01, 2006, 13:04:20 pm »
Настройване за петото измерение

Много неща се случват. Ние ви казахме преди, че има много еволюционни стадии, през които преминава човешката биология. Много от вас започнаха да се будят в 3 часа сутринта, присъединявайки се към клуба на будещите се в 3. Да, можете да свалите ръцете си. Ние знаем кои сте. Ние ви посещаваме често в 3, 4 и 5 часа. Това е част от триадата на съня, която ще става все по-разпространена сред хората. Тази триада ще ви позволи да спите в продължение на три часа, да будувате два и след това да спите още три. Това ще се превърне в нормалния модел на съня, докато се развивате. Ние ви казахме също, че аритмиите и сърцебиенето ще бъдат често срещани. Повдигайки ускорено вибрацията си, физическото тяло трябва понякога да пропуска удари на сърцето или да бие неритмично, за да достигне по-високото ниво на трептене,  което става обичайно за вас. Вие не сте сами в промените си. Нещо се случва, докато навлизате в петото измерение. Най-лесният начин да разберете петото измерение е като опознаете първите три. Ще го кажем с много прости думи. Първите три са просто височина, ширина и дълбочина. Двете измерения, към които сега изграждате ново отношение са време и пространство. Следователно, времето и пространството също трябва да се пренастроят много подобно на начина, по който вашата вибрация трябва да се настрои, за да навлезе в по-високите състояния на новата планета Земя. Може да се каже, че самата Земя пропуска един удар тази година. Ще имате допълнителна секунда, с която трябва да се съобразите тази година при отчитането на времето. Дава ви се време, многообични. Може да е само миг, но е магичски миг.

Магическата секунда

Това е настройване не само на начина, по който се развивате или отчитате времето, но и настройване на самата планета Земя. Вашето възприемане на секундата е да броите от едно до две. Ние ви казваме, че тя е много, много повече, защото има цели светове, които живеят в рамките на тази магическа секунда. Ще се сложи началото на пресичане на реалности, при което две реалности се пресичат и оставят постоянен отпечатък. Това започва тази година и е едно от обозначенията и приготовленията за тази допълнителна секунда, която вашите учени ще добавят в календарите и часовниците. Това е неочаквано пренастройване, което трябва да се направи, поради настъпващата еволюция. Да, Земята се променя. Земята сменя вибрацията си. Въртенето на Земята се променя по отношение на другите планети. Въпреки че нейното въртене се забавя, тя издига своя вибрационен модел. Това настройване ще бъде много подобно на настройването, което изпитват собствените ви сърца когато бият ускорено или неравномерно. То е факт. Осъзнайте го. Какво смятате да направите с дарената ви допълнителна секунда?

http://transbeacon.lightworker.com/011506MagicSecond-bg.php
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #61 -: Юли 01, 2006, 15:11:15 pm »
Измеренията са 4 - трите изброени + времето. Пространстовото може да се характеризира като едномерно, двумерно, триизмерно и т.н.
..........
Авторът не позна. За мен една секунда е разстоянието от 299 792 458 метра изминато от светлината за това време и го възприемам чисто мисловно.

Вече мисля че съм го споменавал, но пак ще кажа. Един от преподавателите ми в университета спомена че математически е доказано че линейното пространство в което живеем е 23 измерно. Даде и някои доста изчанчени примери с червей движещ се по лист хартия ама не ги помня.
 Много правилно си се ориентирал в концепцията си за време, поне според мен. Ако трябва да се задълбаем още по дълбоко в нещата може да се стигне до теологичният спор че абстракцията "време" не трябва да се смята за четвъртото измерение. Тя може да се представи като функция на скоростта (на светлината разбира се) или на изминато разстояние. Той самият човек който ги е осмислял тези неща за съвременната наука си го е казал:

" Във вселената има една единственна константа. Скоростта на светлината"       
                                                              -Алберт Айнщайн

 Математиците по подразбиране ги приемат тези неща. За хората имали поне малък досег с висшата математика ще прост пример- въвеждането на естествения параметър при него времето се преставя като функция на изминатия път и по този начин се елиминира като променлива в уравнението. Да не говорим че във висшата математика се използват и така наречените безпространствени променливи.
« Последна редакция: Юли 01, 2006, 15:12:35 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #62 -: Юли 01, 2006, 16:17:58 pm »
     Междувпрочем искам да взема отношение по темата  :) . И аз усещам "забързване на времето. Но може да се дължи на изкривени спомени. Просто като си помисля сега колко малко неща мога да правя за 1 час и като си спомня какво бше в 10ти клас например......... .... . Тогава времето между 20 и 00 беше като цял ден сега :). Не мога да си обясня феномена, само ми е жал че се получава така. Дали не идва от факта че съм остарял и мозъка ми съответно е минал на по-малко обороти. Иначе субективно е ясно как можеш биологически да забързаш времето. Човешкия мозък опреснява информацията от очите мисля че няколко стотин пъти в секунда. Да ама като тръгне да те блъска кола следва адреналинов ръш, промяна на  химията в мозъка и съответно мозъка започва да опреснява информацията от очите няколко десетки хиляди по-често в секунда (не твърдя че броя на 0лите след 1цата е точен ма май толкова беше) и съответно времето ти се забавя  и всичко е на забавен каданс и си виждаш целия живот и... колата те блъска  :).
     Същият ефект може да се постигне и с химии. Някой от закоравелите алкохолици и тревомани в форума моля да сподели опит  :D .
      А иначе имаше едно научно доказателство за което май се е споменавало в форума. Само съм го зачитал и ми изглеждаше правдоподобно, макар да се води псевдонаучно. Говоря за "скъсяващата се амплитуда на синусоидата на времето" това е теория направенавъв връзка са края на света 2012 г. Според нея тогава тази синусоида толкова ще истънее че накрая ще се "скъса" и после ще видим... Сега не ми се търси инфо ако някой е попадал моля да допълни поста ми, че в момента уча за утре за изпит по механика на непрекъснатите среди :)
« Последна редакция: Юли 01, 2006, 16:19:08 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #63 -: Юли 01, 2006, 16:21:46 pm »

Вече мисля че съм го споменавал, но пак ще кажа. Един от преподавателите ми в университета спомена че математически е доказано че линейното пространство в което живеем е 23 измерно. Даде и някои доста изчанчени примери с червей движещ се по лист хартия ама не ги помня.
 Много правилно си се ориентирал в концепцията си за време, поне според мен. Ако трябва да се задълбаем още по дълбоко в нещата може да се стигне до теологичният спор че абстракцията "време" не трябва да се смята за четвъртото измерение. Тя може да се представи като функция на скоростта (на светлината разбира се) или на изминато разстояние. Той самият човек който ги е осмислял тези неща за съвременната наука си го е казал:
23 измерно чак не.Според съвременната м-банд теория е 11-12.Проблема е че май повечето измерения са "усукани"  в себе си и са твърде мали за да ги наблюдаваме.
 А време не е функция на скоростта на светлината,попрочети и ще разбереш "Елегантната вселена" като за начало
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #64 -: Юли 01, 2006, 16:51:07 pm »
Не твърдя че времето е функция на скоростта на светлината, твърдя че може да се представи като функция на величината скорост или величината изминат път, две понятия само по себе си във функционална зависимост. Твърдя че чрез естествена параметъризация величината време се изключва от математическите уравнения , а чрез инвариантността се постига известна независимост от въведената координатна система. Тоест времето може да се изключи като определяща величина (не е точно така де но ще ми простите  :) ) . Твърдя също че скоростта на светлината е единствената константа. Естествено че времето  не може да се представи като функция само на скоростта на светлината- тя е константа , съответно се представя като точка по числовата ос. Биективните изображения които имат само нея за допустимо множество приемат стойности в едноелементно множество, тоест няма как да характеризират времето което също е права. Няма да се мъча до там че да осмислям какво би станало ако се представи чрез съвкупност от изображения, въвеждане на топологии и така нататък безсмислено е и доникъде няма да доведе.

А иначе съм съгласен че може да са 11-12. И наистина повечето са усукани в себе си и са прекалено малки за да се наблюдават(всъщност всичките май са такива). Примера за червея за който ви говорех е че ако се движи по повърхност и пред него се изправи стена , то той ако има размери клонящи към епсилон (колкото да се побере в тези измерения), то теоритично той може да мине през стената.

П.П. Опа дам видях каво визираш. Онези малки скобки. Противореча с в двата поста, но просто в онзи случай искам да кажа друго не съм се изяснил. Искам да кажа че дадената скорост трябва да бъде взета в отношение на скоростта на светлината за да може да се избегне недвусмислието получаващо се при скорости относно обекти.
« Последна редакция: Юли 01, 2006, 16:56:18 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #65 -: Юли 01, 2006, 17:16:28 pm »
По същия начин можем да разгледаме пътя или скоростта като функции на времето.Зле съм с математиката,но предполагам че ще постигнем аналогични резултати,само че някоя от другите величини ще е неопределяща.
 Всяка една от величините в системата е зависима от другите,и съответно може да се представи чрез тях(напредването по една ос влияе  на напредването по другите)

  какви са тия биективни изображения,че нещо май не съм запознат(не май,ами си е така)

п.с.Вкара ме в шах с тоя сложен език.Айде да си основен клан на "Злите побъркани физици" във Форума :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #66 -: Юли 01, 2006, 17:26:40 pm »
Айде само дето не съм физик  :). Карам две висши 1во Математика 2ро Информатика
Вярно е че величините могат да се представят като функции една на друга и ето тука за да могат да се получават независими резултати при математическите анализи се ползва инвариантността. Абе общо взето канонични форми, инвариантност естествена параметризация и такива ми ти работи
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #67 -: Юли 01, 2006, 18:27:14 pm »
Eй, голяма дандания стана тука! То физика ,то математика ,термини какви ли не :)Момчета ,по-спокойно давайте -времето е ваше :)

Mirotvorec, това дето го пусна ми хареса.Нямаш ли някакъв ченелинг от Плеядите.Симпатизант съм им :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #68 -: Юли 01, 2006, 20:53:39 pm »
Това че виждаме като звезди, вече избухнали планети, не е доказателство за съществуване на времето :)

Поне за мен ;) Прочете ли това, което ти пратих на ЛС?

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Проблем с времето
« Отговор #69 -: Юли 01, 2006, 22:41:33 pm »
Я да се включа колкото да налея малко масло в огъня (то вече разбрахме че маргарин и без това не трябва да ползваме  :) :) )

http://www.scienceagogo.com/news/denying_time.shtml

А ето и сайт на цяла книга по въпроса:
http://www.doestimeexist.info/

Много добър цитат:
The best way to show time doesn't exist is to explain motion without it. And there are reasons to do so!

Това се прави при изследването на движението на планетите например там се използват автономни системи диференциални уравнения при които времето не влиза във явен вид. Изследва се периодичност на базата на движение на точка по теактория. Междувпрочем едно определение за време е честотата на слуването на някое събитие на базата на друго периодично повтарящо се събитие (не съм сигурен дали е точно така)

 Спорът съществува ли наистина време или няма е "теологичен". Самият Айнщайн май се е изказал доста неясно по въпроса.

I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #70 -: Юли 02, 2006, 00:42:34 am »
Аз не разбирам кво му е толкова сложното.Времето е просто измислица чрез която се описва последователността на събитията,които между в прочем са необратими,а не времето.И събитията са необратими само за съзнанието,което вече е отчело промяната.Напрактика,ако се вкопчим единствено в науката и разглеждаме човека като биологична машина,то една от най-важните му цели е да отчита протичащите промени и да ги запомня.Също така може да се каже,че за всяка една единица време (като имаме предвид че времето е имагинерна величина) имаме различни вселени и единствената връзка между тях се oсъществява от съзнанието.

Ще си позволя да цитирам прочутият Др. Емет Браун от филма "Завръщане в бъдещето" : 
"Триста физици!!!" :D

Нещо ми се загуби връзката с темата ,навлезнах в абсолютният офф-топик.
« Последна редакция: Юли 02, 2006, 02:59:19 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #71 -: Юли 02, 2006, 00:51:07 am »
Аз не разбирам кво му е толкова сложното.Времето е просто измислица чрез която се описва последователността на събитията,които между в прочем са необратими,а не времето.И събитията са необратими само за съзнанието,което вече е отчело промяната.Напрактика,ако се вкопчим единствено в науката и разглеждаме човека като биологична машина,то една от най-важните му цели е да отчита протичащите промени и да ги запомня.Също така може да се каже,че във всяка една единица време (като имаме предвид че времето е имагинерна величина) имаме различни вселени и единствената връзка между тях се усъществява от съзнанието.

Добре казано!

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #72 -: Юли 02, 2006, 03:13:48 am »
Напрактика,ако се вкопчим единствено в науката и разглеждаме човека като биологична машина,то една от най-важните му цели е да отчита протичащите промени и да ги запомня.
Това може да е твоето мнение, но в никакъв случай не е научното виждане по въпроса.

Също така може да се каже,че във всяка една единица време имаме различни вселени и единствената връзка между тях се осъществява от съзнанието.

Колко е голяма тази единица време, през която можеш да имаш устойчива вселена, която да съществува достатъчно дълго, че да може твоето всемогъщо съзнание да я свърже със следващата? И преди човешкото съзнание кое е свързвало отделните вселени?
Нима науката признава съществуването на душа?
Дефакто,ако сме без душа,то не сме нищо повече от биологични машини с неясна цел.

Единицата време е каквато искаш,от най-малката до най-голямата.
Ми може би и при най-малката промяна (например "прескачането" на електроните) резултатът трябва да е устойчива вселена,иначе може би отдавана да я няма,но всъщност какво означава неустойчива вселена,че да има устойчива.Може би става дума за равновесие и уравновесяване.
Моето съзнание,както и твоето,свързва света,който съм научил преди секунда и този който научавам настоящата секунда.Всичко,което то не е научило и запомнило,всъщност не съществува за него,както и за мен като цялостен организъм.
Затова може би в психологията се казва,че всеки човек си има свой собствен свят.

Все още за някои хора,думите Бог,вяра и религия не са изпразнени от съдържание.
« Последна редакция: Юли 02, 2006, 03:19:03 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #73 -: Юли 02, 2006, 18:41:41 pm »
Не се и съмнявам.Даже подозирам причината - безцелие и безмислие.
Само че има една малка подробност,научното аргументиране е точно толкова безмислено и безцелно,колкото и  бърборенето.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #74 -: Юли 03, 2006, 06:05:42 am »
И накрая - Защо път,време и скорост са величини,които не зависят една от друга?
И ето едно поредно просташко мое мислене:
ПЪТ
Мога да поискам да стигна до Пловдив, но мога да променя избора си и да стигна до София.
Т.е. пътя зависи от мен.
ВРЕМЕ
Мога да поискам да стигна в 12 часа, но мота да поискам да стигна и в 17.
Т.е. времето зависи от мен.
СКОРОСТ
Мога да пътувам с 5км/ч, мога и със 100км/ч. Може и повече.
Т.е. скороста зависи от мен.
И какво излиза?
Всичките на куп, дали зависят помежду си или не, зависят от това, дали съм на кеф или не.
А ще ми разправят, че "Времето е най-простото нещо"?
Аз къде оставам тогава?  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27