Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #45 -: Юни 29, 2006, 19:15:35 pm »
Трябва да уточним какво е наука, какво трябва да е наука, какво Би трябвало да е наука, коя наука загубихме, и коя наука ще открием.
За мен науката не е сбор от закони и теореми. Между другото, в науката има много фундаментални закони, които важат тук и сега, важат на 1 млрд. ly оттук.
Нека не се дразним един друг, а да говорим за Времето - кой какво знае и тн. И защо отброяването на Времето е било толкова важно за Древните, а за нас е само часовник на ръката и картинка в 19:59 по Първа програма...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Проблем с времето
« Отговор #46 -: Юни 29, 2006, 19:18:31 pm »
В Рим са въвели календар. Думата Calendar произлиза от нещо, чието значение е "таблица", или "колонка със сметки". Става дума за книгата с данъците, които населението на Рим е трябвало да плаща на хазната периодично. Заради това са въвели там календар и отчитане на време - заради дължимите вноски...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #47 -: Юни 29, 2006, 19:23:24 pm »
така е да, и много хитро нали:))))

Докато "гениалните" римляни са се занимавали с оргии, простотии и данъци, халдейците са смятали лунните дни, предсказвали са затъмнения и тн. Календарът сам по себе си се явява като концепция още в Древен Шумер, само дето си мисля, че това знание им е предадено.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #48 -: Юни 29, 2006, 22:48:56 pm »
"Мисля че Невена е луда:)"
Обероне,такива като теб приемат за нормални всички индивиди ,чието психологическо поведение се придържа към колективните правила.Този който не се вмества в тези норми се счита за луд,ненормален.Питал ли си се някога в каква степен "нормалното" се приближава до "оптималното"?И изобщо на този етап доближава ли се?
Такива като мен "луди"правят света не толко скучен. :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #49 -: Юни 30, 2006, 00:52:40 am »
Времето е нищо повече от имагинерна величина,чрез която се охаректеризират промените и по-точно състоянието на природата в миналото,настоящето и бъдещето.
А промените са без значение,защото енергия не се създава и не се унищожава,тя просто преминава от един вид в друг.Време имат само преходните неща .Тъй като ние се мислим за  преходни и че когато се раждаме се създаваме и когато умираме се унищожаваме,затова и си въобразяваме,че времето видите ли е нещо значимо.
Да,втълпено ни е,че е значимо.Дали,за да изживеем младините си на воля и за да не ревем за младостта,когато се сбръчкаме или за да бачкаме като луди,защото няма за кога да ставаме богати и властни,ако не почнем от сега,на момента,не знам. В първият случай времето не е необходимо.
« Последна редакция: Юни 30, 2006, 01:18:12 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #50 -: Юни 30, 2006, 19:00:52 pm »
Не казвам откъд ее дошло, само ти казвам че не е тяхна измишльотина :))

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Проблем с времето
« Отговор #51 -: Юни 30, 2006, 19:16:29 pm »
Календарът сам по себе си се явява като концепция още в Древен Шумер, само дето си мисля, че това знание им е предадено.
И ако искаш да кажеш, че е предадено от извънземна цивилизация, то по логиката на flyDragon, най-вероятно те са въвели календара за да си събират междугалактическите данъци?! ;D


Естествено че е предадено от извънземна цивилизация - Ануннаките! При това ето ти и подробности каква е уловката на така предадения календар и какъв би следвало да бъде ако искаме да живеем в хармония  ;)
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=264.0

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #52 -: Юни 30, 2006, 19:57:19 pm »
Legionnaire ти изписа няколко листа по темата, но аз така и не съзрях доказателство за съществуването на времето. Не можеш да ми го дадеш нито ти, нито някой учен, по простата причина, че това са неща, които са доста извън разбиранията на ограничениете ни мозъци. Препоръчвам ти тази книга ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #53 -: Юни 30, 2006, 21:27:19 pm »
Благодаря.Лека ирония ли долавям в думите ти за влиянието над времето?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Проблем с времето
« Отговор #54 -: Юни 30, 2006, 21:45:13 pm »
Какъв е проблема човека да влияе над времето обаче само върху него ? Тоест да  забавя или забързва своя ритъм.

Eon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #55 -: Юни 30, 2006, 21:46:04 pm »
Направете си една черна дупка и вижте какво влияние само пада върху времето.

Купон.
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 10:39:29 am от Eon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Проблем с времето
« Отговор #56 -: Юни 30, 2006, 22:01:22 pm »
Времето за всеки отделен субект тече по различен начин на базата на биологичния му часовник. Но като цяло се измерва в цикли. В момента определено се забелязва сериозно забързване на времето поради промяната на Пумановия резонанс от 8 цикъла на почти 13.  - 24 часа сега не се равняват на същите преди 50 години - сега същите тези 24 часа минават относително много по-бързо!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #57 -: Юни 30, 2006, 22:28:01 pm »
Шуманов резонанс има предвид човека.ТОва е един вид пулса на Земята
Само разиграй теоретично възможността човек да се движи със скоростта на светлината и ми кажи какви ще са последствията от едно такова пътуване.
T=0 V= 300 000 km/s
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #58 -: Юли 01, 2006, 00:20:12 am »
Legionnaire, когато говориш за мен пък и за хората, моля те не ми говори с термини и не ми казвай какво мога и не как евентуално би било, тъй като ти самият не знаеш, защото не можеш да го установиш експериментално, нали :)

Питай Св. Августин за времето и ще видиш какво той ще ти каже... Той не го отрича, но ще ти даде основа, чрез която можеш да стигнеш по-надалеч...

И бъди човек ако обичаш. Не био-робот. Искам да ми вкараш в термини и формули любовта, състраданието, болката, усмивката. Чак тогава ще покриеш претенциите си.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проблем с времето
« Отговор #59 -: Юли 01, 2006, 01:20:51 am »
Ако беше прочел правилно, щеше да разбереш че целта ми е не да се заяждам, а да предизвикам размисъл у теб.
Аргументи не чух. Не чух и теб. Чета заучени фрази, които не са Ти.
Отдавна се опитвам да не критикувам - разбрал си и сам че е пагубно. Да надникнем отвъд себе си и петте си сетива! Отвъд формулите и кухите шаблони "Това е Реалността, това е Реалността и нищо повече!!!"

Тогава ще говорим пак :)

Виждаш, чуваш и възприемаш със сетивата и научните си инструменти, по-малко от 5 % от това, което е около теб. Не го забравяй никога.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27