Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #15 -: Юни 26, 2006, 22:49:33 pm »
Бе време не съществува.То е измислено от хората и е за хората.Целта му е да измерва ме живот си и този на цивилизацията.То не е валидно за енергията и материята,а само за съзнанието.Минало,настояще и бъдеще не съществуват,ако се погледне от птични поглед.Всичко,което се е случило се случва,това,което трябва да се случи - се е случило вече.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #16 -: Юни 27, 2006, 08:46:06 am »
а вие защо не си изхвърлите скептицизма и не ни повярвате? пък и именно в книжки са описани подобни действия и техните последствия, но аз ги четох след като си правих експерименти... и честно казано предпочитам да ги бях прочела
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #17 -: Юни 27, 2006, 09:07:05 am »
“Метафизиците на Тлон разглеждат времето като най-илюзорната от мисловните конструкции.

Според една от школите настоящето е безформено и неопределено, докато бъдещето е просто настояща надежда, а миналото не е нищо повече от настоящ спомен в умовете на хората.

Друга школа учи, че Вселената е сътворена само преди мигове (или че постоянно се сътворява), и че всички разумни същества със съвършена яснота помнят минало, което никога не е съществувало.

Според фундаменталната доктрина на трета школа цялото време вече се е случило и нашият живот е само смътен спомен в ума на Господ.”

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #18 -: Юни 27, 2006, 10:04:18 am »
да, освен това има неща, които официалната физика и психология не могат да обяснят, но те се случват
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #19 -: Юни 27, 2006, 13:25:16 pm »
честно казано далеч не всичко в този форум е научно доказано и никой не смята, че трябва да бъде
времето има куп дефиниции, в случая се има предвид усещането за промени в околния свят, относителното съизмерение на собственото и външното развитие
лично за мен времето започна да тече по-бързо, и то не чисто психологически, а физически, за което обаче не ми се разказва, има описан подобен случай в една от книгите на Лазарев /което ме учуди, понеже не мислех че това е свързано с моите експерименти, но се оказа, че във всеки случай има корелация ако не зависимост, но според мен не е случайно съвпадение - не ми се иска да обяснявам в подробности обаче/
лошото е че тези механизми влизат дълбоко в съзнанието и после е трудно да спреш да го правиш, дори и да не искаш, доста труд ми отне да престана неволно да въздействам на времето и още не съм сигурна, че няма да го направя несъзнателно пак
и между другото има описани 'феноменални' случаи, когато хора в екстремална ситуация успяват да направят за секунди неща, които изискват доста повече време /в момента не мога да си спомня нищо конкретно за съжаление/, така че времето, именно защото е плод на нашата фантазия, може да бъде управлявано, дори и да е просто абстрактно понятие - все пак всички знаем доколко е истинско и какво значение има за живота и съдбата на всеки
да, това е 'локална' промяна, само за въпросния индивид, но е напълно истинска и доловима
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #20 -: Юни 27, 2006, 13:43:33 pm »
Времето никак не е плод на нашата фантазия, напротив, ние сме в него. Това е много сложна материя, не съветвам никой да се занимава с нея :)

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #21 -: Юни 27, 2006, 14:00:05 pm »
Ти си поел линия на заяждане с мен ли?
Обясни ми тогава защо времето да е плод на нашата фантазия? Ако нас ни нямаше да си го измислим нямаше да има Време ли?

Antonium

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #22 -: Юни 27, 2006, 14:12:56 pm »
Та както казваше един приятел - ЗАКОНИТЕ ЗА ГРАВИТАЦИЯТА СА ДЕЙСТВАЛИ В РУСИЯ ДАЛЕЧ ПРЕДИ ТЯХНОТО ОТКРИВАНЕ ОТ НЮТОН.
Та и за Времето - то действа далеч преди Невенчето да осъзнае присъствието му. Имаше един разказ на Уди Алън, забравих заглавието, та главният герой беше видял НЛО и думите му бяха;
- сигурен съм, че беше 4 и 15, защото часовника в кухнята от две години е спрял на 4 и 15.
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #23 -: Юни 27, 2006, 15:17:31 pm »
Сори, не сме се разбрали, ти друго си имал предвид с въпроса "И що"?, а именно идеята ми да не се занимаваме с времето.
Иначе стилът ти ми харесва:) И аз съм доняъде математик, ако може МГ-то да означава нещо.
Дали кацането на Луната е поетапен НТН, не мога да коментирам. Само ти казвам, че един от полетите на Алоло е трябвало да взриви атомен заряд на повърхността на Луната, но малко преди да натиснат копчето, някакъв странен стържещ звук уплашил отговорника по копчето и той "забравил" да го натисне. Имай предвид че това са тренирани хора, и той сигурно е правил това и насън ...както и да е.
Не е задължително времето да е свързано с джижение. Но пък от друга страна, всичко във Вселената е в движение, няма тотална статичност на нещата, а само относителна - пирона в дъската видимо не се движи, но пък Земята си се върти, обикаля около Слънцето и тн...Има аномалии при които S=V.t  не важи, визирам мостовете на Айнщайн-Розен, при които се изминават огромни разстояния, з амалко време с нормална скорост:))) Точка:)
« Последна редакция: Юни 27, 2006, 16:11:04 pm от Oberon »

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #24 -: Юни 27, 2006, 16:01:01 pm »
и аз да се 'оправдая' пред другаря Legionnaire
1. въобще нямам амбиции някой да ме взема насериозно, при положение че самата аз не се вземам насериозно и не го искам - фактите са факти, дори и науката да не може да ги обясни а някои хора да не искат да ги признаят
2. не съм се занимавала с времето преди да намеря материалите по въпроса. обратно, всеки може да го направи по интуиция, вече писах, че е изключително лесно и е по-добре да не се опитва, процеса е като лавина. за решението - седях една вечер и скучаех, бях недоволна от живота си и взех решението, да опитам, защото знаех, че е възможно, за мое учудване се получи
кое ме подтикна към това - въпрос на отношение към живота и разбиране за света, честно казано не беше най-умната идея в живота ми и не искам да я споделям
може да звуча, сякаш спекулирам, да, не искам да давам подробности и не настоявам някой да следва примера ми, така даже е по-добре
някои неща са лични, други са неудобни за разказване, имам правото да ги запазя за себе си
просто поддържам мнение на съфорумец/ка
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #25 -: Юни 27, 2006, 17:17:56 pm »

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #26 -: Юни 27, 2006, 17:30:34 pm »
Много добър пост, мерси за цитата от другия форум. Не съм знаел че нещо трябва да уравоноеси скокът, наистина пропуск от моя страна..брб

Eon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #27 -: Юни 27, 2006, 19:49:30 pm »
Как така не знаеш, за уравновесяването....

Ех, Оберон-е, не си ме слушал внимателно. Засрами се!  ;D

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Отг: Проблем с времето
« Отговор #28 -: Юни 27, 2006, 22:16:11 pm »
честно казано далеч не всичко в този форум е научно доказано и никой не смята, че трябва да бъде
Ако искаш да те взимат насериозно трябва да бъде, иначе си само разказвач на невероятни истории
Хората претендиращи да са някакви феномени изказват мнението, че методите на науката са несъвършени и по този начин не могат да се опишат явленията, които те описват, че са преживели или наблюдавали. Но всъщност тези, които наистина си вярват и не спекулират умишлено, не съзнават че си правят свободни съчинения върху реални научни постановки, което по същество е функция на въображението. Значи, тези хора използват научни термини придавайки им друг смисъл и измерение в зависимост от това как тяхното въображение прави това. В смисъл такъв, че те нямат собствен понятиен апарат за това за което говорят. Ами много ясно, че ако наговориш подобни неща на някой учен той просто няма да те приеме на сериозно. А в друго време дори ще те обявят за обладан от Дявола и директно заминаваш на кладата. Аз не съм учен, но смятам че хората успяха да стигнат до Луната не благодарение на някакви свръхестествено явление а на поетапен НТП (научно-технически прогрес). Който смята, че има и друг път ще чакам да го докаже. Та в този смисъл неможе да вземеш понятието време и да си правиш свободни съчинения върху него.
Сега ще споделя какво за мен е времето. В математиката (която е един универсален език) има следната формула S=Vxt. Всички я знаем много добре. И какво всъщност излиза? Преобразувайки уравнението получаваме t=S/V. Което ще рече, че времето се характеризира с две величини - път и скорост. Пътя е разстояние от т.А до т.В, следователно тази величина характеризира пространството. Скоростта характеризира движението. Извод: без пространство и движение (изменение) няма време. Ако искате да влияете на времето трябва да влияте на тези две величини. Точка по въпроса.
Cenestelle, чудно ми е как взе решението да експериментираш с времето, след като материалите по въпроса си прочела по-късно? Кое те подтикна към това?
и между другото има описани 'феноменални' случаи, когато хора в екстремална ситуация успяват да направят за секунди неща, които изискват доста повече време /в момента не мога да си спомня нищо конкретно за съжаление/, така че времето, именно защото е плод на нашата фантазия, може да бъде управлявано
Колко жалко е, че не можеш да дадеш пример, в такъв случай не мога да го приема като факт. А дали времето е плод на фантазията ни или нещо друго тепърва предстои да се изясни.

Път,време и скорост са величини,които не зависят една от друга.
Контрола на личното време е нещо,което всеки трябва да усвои,поради простата причина,че увеличава своето КПД,разбира се в интелектуалната сфера.Проблема е в това,че после трябва да се наваксва в емоционалната,което е невъзможно да е със същите темпове,а и самата висока интелигентност пречи на това.Не случайно умните хора са по-нещастни от малко невежите и това не се дължи единствено на усъзнатостта.А от неспособноста събитията освен мисловно,да се изживяват и емоционално,което според мен задръства.Вярно че сме във 21 век и науката е слънце,но емоциите са нещо повече от инстинктти и химия и ако съзнанието не се нуждае от тях ,то тялото се нуждае.
Да беше радост,да беше смях!
Уви, отегчението  създава илюзия за бавно време.Точно тук се усеща ролята на нещастието,което се явява и катализатор.Бе въобще един затворен кръг от който трябва рано или късно да се излезе,иначе взимаш,та усъзнаваш,че не депресията е причината да виждаш едно световно безмислие.Цивилизацията е някак си изпразнена от съдържание и въпреки това не може без нея,защото другите хора са в нея.
А ако до всяко едно добро същество имаше поне още едно.
Не бъркайте мислите ми с жалеене по родови общества и тем подобни.Това са размисли за анархията,цивилизацията като дегрес и времето.
« Последна редакция: Юни 27, 2006, 23:21:27 pm от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #29 -: Юни 27, 2006, 22:50:26 pm »
Привет! Това "време" дойде навреме.  Поне за мен.Оказа се ,че аз не знам дефиницията за време.За да говорим за нещо трябва да знаем дефиницията за същото.Честно казано понапънах се ,обаче "Отдел дефиниции и закони" в моята глава  ме препрати към"Отдел философски мисли и сентенции." :(
 Аз - "Моля ви ,се искам дефиниция! Поне законче, а! Ще се изложа пред съфорумците!"
 Глас в пустиня .Какво искат да кажат? Че времето е философска категория?
 "Каква си тъпа система Невенке! Помниш закона на Нютон за гравитацията,/макар че много не си съгласна с него/,Питагоровата теорема,закона за кратните отношения и т.н.,а едно определение за времето не можеш да кажеш.Пък твърдиш ,че можеш да му влияеш ! Влияеш му на кукувден ! А доказателтва ? Къде ти са доказателствата?А !"-нарежда ли, нарежда някой в мен.
"Какво ти  пука ,споко Невко, най - много да те изкарат луда  и марш на Наречен."-чувам пак в главата си.
Простете ми  ,че ви отегчавам с моите мисли ,/ не ги крия-не е лошо нали?/
 А   сега според мен :
                                  -времето е създадено по тоя начин -да тече от минало към бъдеще за наше улеснение в този свят.
                                   - времето изглежда твърдо и неумолимо,/но то поддържа причиността/
                                   -  простронство,време и съзнание са взаимно свързани
                                   - времето вече тече по- бързо /в сравнение отпреди 20 г./а може би някой или нещо го прави по-бързо
                                     -времето вече не изглежда така твърдо и неумолимо
Изобщо времето е много интресно създание. :)

                                 
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27