Автор Тема: Проблем с времето  (Прочетена 55921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Проблем с времето
« -: Юни 09, 2006, 13:48:09 pm »
Здравейте! Обръщам се към всички  вас,първо защото виждам,че сте много напред с материала и второ защото ви имам доверие.Прочетох тук-там във форумите за сгъстяващото се време ,но искам по- подробна информация.Наясно съм,че времето тече по-бързо, но  установих,че с мислите си мога даго контролирам,което малко ме стресна.Дали не е внушение? Безобидни ли са моите игрички с времето? Дори не знам как го правя.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Oberon

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #1 -: Юни 09, 2006, 13:57:06 pm »
Ако това е така, то ти трябва Учител. Иначе можеш да разрушиш сама тъкан на Времето
Да не стане като Х-мен и Джйин....

Идеята ми е да изследваш тази своя дарба, да намериш хора, които да те упътят как да я използваш, да не навредиш на себе си, на нас и на самата Реалност
« Последна редакция: Юни 09, 2006, 14:13:05 pm от Oberon »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Отг: Проблем с времето
« Отговор #2 -: Юни 09, 2006, 14:03:55 pm »
Звучи готино...но предполагам можеш да правиш това само за теб и за твоята реалност... :)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проблем с времето
« Отговор #3 -: Юни 09, 2006, 14:05:50 pm »
Нали съм си любопитен, какво по-точно "контролираш", какво променяш?

Прав е  Oberon, трябва много да внимаваш.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #4 -: Юни 09, 2006, 15:06:24 pm »
не си играй с времето, това много бърка в кармата - наистина е интересно, аз съм го правила, но тогава не знаех, че може да има последствия - в интерес на истината при жените си личи особено силно, но няма да обяснявам подробно
прави се изключително лесно Миротворец, но имай волята да не го правиш
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Проблем с времето
« Отговор #5 -: Юни 09, 2006, 15:25:48 pm »
Времето не е някаква абсолютна величина, то съответства на операциите, които протичат в едно пространство. Така, ако например тичаш цял ден като луд и вършиш хиляди неща, които са ти интересни и раздвижват съзнанието ти в многообразни идеи, денят ще ти се стори много кратък; ако обаче застанеш на метър от една бяла стена и цял ден останеш на стола си, гледайки нейната повърхнина, ще се побъркаш от безкрайното продължаване на този ден (стига да не си лудо склонен към медитация). И така, времето не е никак непроменима величина, то зависи изцяло от протичащите процеси. За пример можем да покажем една музейна витрина, където, чрез поддържане на определени условия, се стремят да "забавят" или да "спрат" времето, като съхранят по-успешно пазения експонат.

Тъй като за човек реалността е най-близо на мястото, където неговите мисли, чувства и интуиция се допират до нея, то те трите са от съществено значение за преминаването на времето в тази реалност. Мисля, че Admin правилно предполага, че подобно "изкривяване" на времето е преди всичко вътрешно, за личността, а не за околния свят. Идеята, че можеш да разрушиш света с такова нещо или да си навлечеш карма, ми се вижда прекомерна - може би единствено има да се опасяваш от едно евентуално вманиячаване в забелязаното свойство на съзнанието. Друг е въпросът, разбира се, ако използваш това свойство по користен начин!

По принцип съзнанието е способно не само да модулира локалното време, но също така и локалното пространство; локално, защото тези явления се отнасят преди всичко за личната реалност и влиянието им трудно надхвърля най-близкото ни обкръжение. На мен например ми се случва да "разширявам възприятията си" - правя го преди всичко волево и тогава сетивата ми се насищат с много повече впечатления от нормалното, а съзнанието ми интерпретира много повече от тях; времето сякаш се забавя, защото съзнанието ми преминава през много повече неща за единица време, която на други би дала доста по-ограничено пространство.

Ако все пак има нещо глобално по отношение на времето, което наистина му влияе, това е развитието на нашите съзнания в общопланетарен аспект. Тук из Форума много се пише по този въпрос, като това развитие се отдава на логичен еволюционен етап, до който сме достигнали след много хиляди години упорито изкачване. В следствие на това днес имаме много по-безкатегориални съзнания, които схващат нещата интуитивно, дифузно, отколкото това беше възможно между 19-ти и20-ти век например; почти всички хора са повлияни /на ниво "фентъзи" или "наука" - все тая/ от идеите за пътуване във времето, свръх-нормални способности и прочея; много повече хора използват технологии и практики, които са електронни, или като internet, където времетраенето, местоположението и пространствените размери все повече се релативизират. Всичко това води до съзнания, които все по-лесно ще са способни да превключат, да си спомнят и да се върнат вкъщи...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Проблем с времето
« Отговор #6 -: Юни 09, 2006, 16:07:02 pm »
наистина промяната на времето е само за индивида НО може да стане навик на разума, и после да е трудно да се спреш, дори и да искаш, а и последиците за тялото са доста неприятни, все пак ако забързаш времето това не може да не се отрази на тялото ти, забавянето може да води до други проблеми, объркване, странни настроения и т.н. По принцип не винаги е нещо много страшно, но може да бъде и е по-добре да не се прави, просто хората нямат право да се занимават с това, особено както не са напълно наясно с последствията...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проблем с времето
« Отговор #7 -: Юни 09, 2006, 18:52:25 pm »
Здравейте! Обръщам се към всички  вас,първо защото виждам,че сте много напред с материала и второ защото ви имам доверие.Прочетох тук-там във форумите за сгъстяващото се време ,но искам по- подробна информация.Наясно съм,че времето тече по-бързо, но  установих,че с мислите си мога даго контролирам,което малко ме стресна.Дали не е внушение? Безобидни ли са моите игрички с времето? Дори не знам как го правя.
Тъй де като оставим глупостите които някоуи написаха такова нещо като време НЯМА.Има илюзия,която е ссвързана с 3д.Това,което контролираш е възприятието на илюзията за време.И можеш да го правиш колкото си искаш,споко.
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Antonium

  • Гост
Отг: Проблем с времето
« Отговор #8 -: Юни 20, 2006, 13:02:40 pm »
Абе нещо някой са прекалили с някой химии. Всичко е на психо основа. В казармата преди уволнение сядах на пейка в 4 часа изпушвах една кутия цигари  гледам станало 4 и 15 .Гадно нещо е времето :P :P :P
Има една страхотна книга на Клифърд Саймък - казва се Времето е най-простото нещо. Супер е!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Проблем с времето
« Отговор #9 -: Юни 20, 2006, 15:17:50 pm »
В казармата времето тече ужасно бавно. Аз направо си мислех че тази година която прекарах се равнява поне на 3 !  После като излязах и други приятели влязаха и са чудех тоз кога влезе кога излезе  ;)
Същото е по врме на важен мач и ако водиш с 1 гол и остават 5 мин напрао спират да текат ако губиш обаче свършват веднага  :P

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Проблем с времето
« Отговор #10 -: Юни 20, 2006, 15:43:20 pm »
...и тези процеси са слудствие от процесите,
които протичат в съзнанието ни...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #11 -: Юни 20, 2006, 21:45:06 pm »
Аз мисля, че всеки по някакъв начин влияе на времето ,но само ,че едни го осъзнават,а други - не.Лично аз съм привърженик на идеята,че няма минало,настояще и бъдеще.Макар ,че с моя ограничен мозък не мога да си го обясня ,вярвам че е така.Много бях впечатлена  от това какво казват Плеядианците:"Ние идваме от вашето бъдеще".Значи бъдеще и минало съществуват едновременно.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проблем с времето
« Отговор #12 -: Юни 20, 2006, 22:01:34 pm »
С моя ограничен човешки мозък не мога да схвана това, ама не се и напъвам.
Цитат
"Ние идваме от вашето бъдеще"
Е, нали няма минало и бъдеще, всичко е сега?

За мен мога да кажа, че никога не ми стига времето  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Проблем с времето
« Отговор #13 -: Юни 20, 2006, 22:10:29 pm »
Ами понапъни се малко де,разтегни го :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Tosheto2002

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Отг: Проблем с времето
« Отговор #14 -: Юни 20, 2006, 22:24:00 pm »
Не може да влияете на времето! Това става индивидуално. Всеки от нас е изпадал в такива ситуации да му се струва, че времето тече по бавно, а всъщност то е постоянна величина. За да повлияете на времето на Земята трябва да полияете и на времето на Вселената (времето е едно). Това едва ли може да се постигне от човек. Просто не сме достигнали този етап в еволюцията си, за да правиме такива неща!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27