Автор Тема: вредно ли е палмовото масло  (Прочетена 22502 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:вредно ли е палмовото масло
« Отговор #30 -: Март 08, 2011, 19:55:58 pm »
Ок Иви, от утре минавам на зехтин. Кажи тогава някоя по интересна рецепта за пречистване от шлаките...с лимони имаше нещо, тях поне ги обожавам. :nyam2:
Шлаките по дебелото черво се чистят само с колонотерапия. За съжаление друг начин няма.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:вредно ли е палмовото масло
« Отговор #31 -: Март 08, 2011, 20:43:47 pm »
Зависи за кои шлаки става въпрос, но щом пък казваш дебелото черво има и други алтернативи не само този тип клизма ако са жлъчни шлаки например? Е аз неям проблеми със шлаките просто профилактично мислех нещо. Освен това колонотерапията може да има и негативни последствия.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:вредно ли е палмовото масло
« Отговор #32 -: Март 09, 2011, 14:46:08 pm »
Фиш, точно за шлаките в д.черво става въпрос. А негативни последствия има и от дишането на въздуха например. Както знаеш животът е заболяване, предавано по полов път и със задължителен летален изход. :hi:

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: вредно ли е палмовото масло
« Отговор #33 -: Октомври 23, 2012, 22:15:06 pm »
Някой използвал ли е за консумация - орехово, тиквено, ленено, сусамово масло? Споделете впечатления, моля! Аз от години използвам само зехтин, но съм решила да експериментирам.

И за да не е съвсем не по темата - днес си купих солети без сол, но с доволно количество палмово масло. Та... масово намалят солта, но увеличат хидрогенираните масла, та внимавайте какво купувате.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: вредно ли е палмовото масло
« Отговор #34 -: Октомври 23, 2012, 22:34:23 pm »
Ореховото и гроздовото олио са много приятни и ароматни.Особено за леки храни и салати.Тиквеното поне на мен не ми допада,но пък ако държиш на тиквата като хранителни качества,спокойно можеш да го заместиш с тиквени семки в менюто.Царевичното е като слънчогледовото,че и с по-лек вкус.Сусамовото пък е перфектно за пици и мръвки.Вкл.риба.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: вредно ли е палмовото масло
« Отговор #35 -: Октомври 23, 2012, 23:35:18 pm »
Благодаря ти! Масло от гроздови семки започнах да използвам за лицето, а сусамово съм ползвала за тялото. Не съм пробвала как ще са с храна, но супер щом стават за салати, ще се пробва :) 
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27