Автор Тема: Рептилната холографска матрица и изфабрикуваната “реалност”  (Прочетена 29872 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Някой от Вас, изобщо може ли да благодари на тези омразни Вам и Обични за мен същества?
Какво се преструвате, че бъкел не разбирате?
Още ли сте в плен на разума?
Погледнете в дълбините на Душата си!!!
Нима Тя не Ви е казвала, че Има само Един/Една?
Че всички сме едно и няма дяволи и други безподобни човешки глупотевини?
Че сме в един процес на себеизучаване, и го правим с помоща на другите Свои части?
Когато искаш да се изкъпеш, двете ръце си помагат, нали? Никога едната не казва на другата "Защо ти взе сапуна а на мене остави гъбата?"
Осъзнайте се бре Хора!
Какво бихте правили без опонентите си? Без провокациите им?
Когато гледате Филм сте под влиянието на сцени, костюми, сценарии. Но след Филма обсъждате Актьорите, Режисьорите.
"Рептилната холографска матрица и изфабрикуваната “реалност”"
Благодаря им за уникалната сцена, която са ни предоставили.
Благодаря им и за това, че са ни позволили да я преправяме в разумни граници.
Запитайте се "Как се чувства на сцената артиста в роляра на лошия?"
Опитайте поне, ако не Ви стига познание или опит!

Няма лошо или Зло, нито у нас нито у тях.
Има само, несъвпадение на действията спрямо целите, към които се стремим.
Нужно е само малко разбиране и корекция.
Направете го! Ако това е върховната Ви цел.
Но помнете! Не е казал Истината Хорус, че
Те нямат духовно-енергийна матрица. Като същества, ние сме много по-висши от тях.
.
Това изказване е пример за преекспонирано чувство на собствена значимост. Или по народному казано придаване на важности.
Ако главата Ви се самозабрави и каже на другите части на тялото: "Аз съм по-висша от Вас, защото имам мозък." Ако се отдели от тялото, какво става? Всеки знае.
Няма нещо съществуващо без Душа. И тя Е Една.
Ако не осъзнаете с Духа си поне едно от написаните сега от мен неща, ще си останем като в детска забавачница - всеки да дърпа куклата и камиончето към себе си, и когато спечели, ще се чувства самотен, защото никой не иска да играе с него.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Още един носител на Окончателната Истина?

Жоро Велев, как разбра, че преекспонирам чувството за собствената си значимост?
Казах го защото съм го чел, а не защото подхранвам чувството за собствена уникалност и върховност?
Ок? :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Мисля, че тук Joro Velev се самозабрави и в стремежа към плурализъм допусна известна нечистоплътност; още повече, че тонът беше доста наративен (почти като моя  :P ) и това ме затруднява да си представя претендираната от него скромност! Значи,

=НЕ СМЕ РАВНИ=


и в еволюционно отношение има както по-висши, така и по-нисши същества. и Horus даде приблизителен критерий за това със завъртяния лаф за изграждане на "духовно-енергийна матрица". Разбира се, от божествена гледна точка различията в нашите еволюции са пренебрежимо малки и в този смисъл може да се говори за еднаквост, за братство. Запазването на усещане за регистъра на извисеност обаче, е неотменим инструмент за всеки, който иска да има ориентир и надежда да се придвижи напред към божественото единение. Един от основните лостове на гущерите беше именно това - да се съсипят, обезсилят и презират всички аристократични удостоявания, за да се превърне населението в една безпаметна боза; всеки опит за налагане на някакъв ценностен ред да се парира от обвинения, че опитващият няма правото да надига глава над народа и като резултат всички трябваше да се слегнат до равнището на едно всенародно, свинско и пошло задоволство + дебнене да не би някой да се окаже нещо "по-". Естествената функция на аристокрацията - да дава пример за извисеност и да вдъхновява към извисяване, беше премахната по този начин. Недейте да утвърждавате този позор - поне не в този форум!

=ИМА ЗЛО=


и то е различно от онова, което е Добро. За удоволствие на Gil-Galadh ще си позволя да поразсъждавам и по този въпрос. Категориите "добро" и "зло" нямат съществено значение от космическа гледна точка, както и пренебрежимомалките различия в еволюцията. Тук на Земята обаче, тези категории са въведени специално, за да позволяват на хората да изграждат своите духовни качества. Ето защо, Gil-Galadh, ако ти се откажеш от тези категории, значи се отказваш и от това да се учиш и имаш шансове единствено за деградация. Всъщност, това е и съвсем закономерно, още повече, че доказателството е на лице - а именно, че ти, твърдейки, че Добро и Зло няма, се държиш и клониш към това, което аз бих нарекъл "Зло". Това не е лична нападка (аз не те познавам като човек), а е примерен анализ на post-овете, пускани от един user-name. И тъй като въпреки тази бележка ти ще се почувстваш засегнат (защото оценяваш моето поведение спрямо теб като "зло"), ще те изпреваря с критиката - МОЕТО ИЗКАЗВАНЕ по отношение на теб е нахално, може би високомерно, нетактично.  :) И така, съществуват "Добро" и "Зло" на Земята, за да могат хората да се учат, да си дърпат играчките в детската градина, да си ги споделят и да осъзнават разликите. А от гледна точка на Учителката, разбира се, кой ще държи камьончетата и куклите въобще не представлява интерес пред една истинска, сочна и неупотребявана кръстословица с кафе! От божестевена гледна точка тези малки противоречия не съществуват.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Eто и още една суперинтересна теза относно позитивно -негативно , Бог -  Михаил - Луцифер  и играта , която всички играем  ;)

ТУК

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Още един носител на Окончателната Истина?

Жоро Велев, как разбра, че преекспонирам чувството за собствената си значимост?
Казах го защото съм го чел, а не защото подхранвам чувството за собствена уникалност и върховност?
Ок? :)
Няма окончателна истина.
Хорус,
не съм визирал теб лично защо се засягаш? Това, че не си казал истината, до която аз съм достигнал е мое лично мнение. Това не означава, че ти я знаеш или не я знаеш. Когато визирам или се обръщам директно към някого лично, пиша името(ника) му само на реда или го оцветявам.
Защо не написа "Прочетох, че...."? Вместо това изрази твърдение. Докажи го ако си убеден в това? Невъзможно е, освен ако събеседника ти вече не е достигнал поне близо до същото познание.
Не съм срещал възвишен, който да твърди " Аз съм много по-висш от Вас." А твърдението, което ти помести, дори си позволява да се изказва от името на мнозина.
Има един закон, който според нивото ти би следвало да знаеш:
Когато си чул, кажи "Чух..."!
Когато си прочел, кажи "Прочетох...."!
Когато си видял, кажи "Видях...."!
Когато си преживял, кажи "Преживях...."!
Когато си разбрал, кажи "Разбрах...."!
Когато се съмняваш, кажи "Съмнявам се..."!
Когато не знаеш какво да говориш, говори Истината!

Структурата на поста ти, който визирах, идеално пасва на програма от егрегор - невярно твърдение, последвано от превъзнасяне на прицелния обект с цел възприемане на твърдението.
Да поясня, това не съм го чел или чул - преживяно е.
Мисля, че тук Joro Velev се самозабрави и в стремежа към плурализъм допусна известна нечистоплътност; още повече, че тонът беше доста наративен (почти като моя  :P ) и това ме затруднява да си представя претендираната от него скромност! Значи,

=НЕ СМЕ РАВНИ=


и в еволюционно отношение има както по-висши, така и по-нисши същества.
Не съм се самозабравил. Съвсем умишлено беше всичко.
Всяка една думичка съм я премислил доста пъти.
Как по-безболезнено да споделя опита си, с цел да помогна на приятел и да го предпазя от следващ по ред срив. :(
Но явно личността Жоро Велев е трън в очите.
"Защо гледате носача на кошницата я не какво има в неа?"
Гледа се начина по който съм се изразил, а не изразеното.
Дори Исус да дойде и да Ви каже Истината, кой ще му повярва? Истината е много по-парадоксална от видимия свят.
А кой съм аз? Някой си Жоро, претендиращ за скромност?
Ако съм нетолерантен и нескромен, щях да идвам на сбирките на форума, да пия биричка демонстрирайки безхаберие и надменност, или парадирайки с природосъобразен начин на живот да назидавам пиещите бира, или демонстрирайки умения, способности и техники да надменнича над околните, или при липса на каквото и да е мое достойнство да рецитирам чужди постижения маскирайки ги като свои.
НЕ
Не, мерси. Няма да събуждам Егото си, което с труд и постоянство съм успял да приспя някак си....

....
И кой пък Ви каза, че дори и една думичка от написаното от мен в този форум е Истина? ;D
Това е просто моето преживяно, не е Вашето.
"Чул, чел, видял? Ппровери!
Градивно ли е? Приложи!"

Вече не очаквам някой да прочете, какво изобщо съм писал в предния пост.
( ВНИМАНИЕ!!! Това е провокативно изречение, не се хващайте на номера! ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
ОСЕМДЕСЕТ И ЕДНО

Истинските слова не са красиви.
Красивите слова не са истински.
Добрите хора не спорят.
Онези, които спорят, не са добри.
Онези, които знаят, не са учени.
Учените не знаят.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Осемдесет и едно е добре
Horus,
а нещо лично, не от Разум а от Душа?

Разума като прочете осемдесет и едно, много добре може да се нагоди и да имитира.
Осемдесет и едно е финала, ако се тръгне от него обаче се попада в капан. :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ех, дефиниции сега кое от разум било и кое от душа. Ти как разбра от кое е, още повече като го казвам аз, а не ти, Joro Velev ;D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
След като цитираш един авторитет, наемаш ли се да живееш живота му?
Заслужава ли си повторението?
И от кога един цитат има силата на отговор и лично мнение?
В основата на матрицата е повторението.
Цитата е точно това.
Замислял ли си се? Приятелю.
...
Но, стига сме се гъбаркали двамата с теб.
....
Да запитам и по темата (не че последните постове не са но....те са тънка работа;) )

Да допуснем за момент, че Рептилите нямат духовно-енергийна матрица.
Откъде за Бога се е взело у тях изобщо понятието за да ни спретнат на нас матрица?
И то такава, която да окове нашата духовно-енергийна матрица?
И последен въпрос (за сега):
Някой от Вас виждал ли е някой от Рептилиите? Ако не познавате ли някой такъв?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Да не търся сега твои цитати и да те питам на всеки от тях дали си готов да живееш живота на автора им...
Има силата на лично мнение, когато споделям същият възглед, излишен въпрос.
Да си повтарям новият хит на Ивана, може да е от Матрицата.
Да си напомняме за мъдростта на Лао-дзъ, която никой от нас няма да постигне - склонен съм да мисля, че не е от Матрицата.
Стига с този абсурден разговор.

------------------------------------------------

За рептилиите:

Пак казвам: не си ги измислям. Където се пише за тях, се казва, че нямат душа. Това и е техният проблем.

Цитат
Откъде за Бога се е взело у тях изобщо понятието за да ни спретнат на нас матрица?

Това можеш да си отговориш като прочетеш лекцията на Дейвид Айк, която бе публикувана миналият месец ;)

Цитат
Някой от Вас виждал ли е някой от Рептилиите?

Да, много пъти астрално.

Цитат
Ако не познавате ли някой такъв?

Симеон Сакскобурготски има гена.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Хорка,
сори брат.
Щом се робува на авторитети мене не ме търси.
Аз предпочитам личния опит.
Да беше намерил цитатите до сега, повече от година съм тук, щях да се радвам да ми помогнеш за издигането.
Матрицата?
Ако искаш да я схванеш ще се наложи да прочетеш целия форум от началото.
Но нито ти, нито който и да е ще го стори.
Никой от хората няма да преанализира всичко писано тук
Мнозинството тук разработва ексклузивното си мислене, но мужния метод е инклузивност.
В почти 40 годишното си пребиваване на Земята (от сегашния живот)30 и малко съм прекарал в усвояването на метода.
Философи колкото щеш, комичното е в това, че може да мине цял живот докато разбереш дали онзи пред теб е дървен философ или практикуващ откривател.
.....
Нямаш време, но опитай да свържеш всички теми в едно общо цяло.
Само не изтръпвай.
Оттеглям се, имам по-интересна за мене дейност.
Ако преценя ще се върна .
Внимавай с Дейвид Айк, идея си нямаш кой е :( питай Паолу Куелю  :-X
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Сега вали дъжд.
Joro Velev се побърка.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
"Преди да видиш сламката в чуждото око, виж гредата в своето"

Един мъдър човек:)

Много обичаш да даваш класификации на хората:) Да не съм те чул още веднъж да ми разсъждаваш за Егото, защото често го виждам да блести и по твоето чело, Flydragon

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Разбира се! Нима някога съм твърдял, че аз самият съм скромен?! ПОДДЪРЖАМ мнението си и това не е укоримо, когато открито твърдя, че съм склонен да давам дори арогантни оценки, щом те са откровени и не се коренят в някакво себелюбие. Нека да не ставаме роби на предразсъдъка "всеки си има право". По-добре критикувай същността на моето мнение, колкото и арогантно да е... Ще се радвам да чуя твоето разбиране за отношението, което горе съм квалифицирал. Защото за разлика от много други квалификатори, аз се опитвам да има някаква почва под краката ми. И това не означава непременно "демократизъм", особено, когато някой просто изтрещи със своята позиция, Oberon! А по отношение на моето его - о!, аз далеч не съм скромен и тих монах, поне не и в публичните речи...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Специално за Oberon и неговия протест срещу арогантността ми;
дали тук няма да се намери някаква нотка на его?

.....
Нямаш време, но опитай да свържеш всички теми в едно общо цяло.
Само не изтръпвай.
Оттеглям се, имам по-интересна за мене дейност.
Ако преценя ще се върна .
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27