Автор Тема: Предстои преброяване на населението февруари месец.  (Прочетена 36319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Какво ви е мнението по въпроса? Аз лично съм много резервиран по този въпрос.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Да ще го допусна. Не знаех че питат и за социалния статус. Последния път само колко хора живеят писаха. Сега за статуса бих казал, че съм активен борец против труда. :) религия: Джедай
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Предстои преброяване на населението фев
« Отговор #2 -: Януари 20, 2011, 10:42:31 am »
Питат и още как. Половин час ти отнемат. Питат какви имоти имаш, доходи. Питали са дори колко книги има.
« Последна редакция: Януари 20, 2011, 13:42:55 pm от Mirotvorec »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Не сте длъжни да пускате анкетьорите в домовете си, напомнят от НСИ. Преброяването може да бъде извършено, например, на площадката пред апартамента.

Участието в него обаче е задължително. При отказ е предвидена глоба от 120 лева.

Преброяването по интернет – лесно и удобно

За първи път тази година преброяването може да бъде извършено в интернет – между 1 и 9 февруари включително. За целта трябва само да имате електронна поща и да влезете на страницата на Националното преброяване. Регистрирате се с три имена, ЕГН, номер на лична карта и електронна поща и получавате парола за достъп.

Анкетната карта в електронен вариант не се различава от хартиената, а попълването й отнема средно 10-15 минути. След като приключите с отговорите на въпросите, се генерира уникален код, който трябва да запишете и да продиктувате на преброителя, когато почука на вратата ви.

Електронното преброяване обаче ще бъде обезмислено, ако в анкетната карта не са описани всички хора, живеещи в даденото жилище. В противен случай, когато домът бъде посетен от преброител, ще трябва отново да се попълват анкетни карти.

Веднъж получил парола за електронно преброяване, човек може да преброи не само собственото си домакинство. Така например може да преброим нашите баби и дядовци, или познати, които нямат интернет, стига те да ни се доверят.

Достатъчно е просто да направим нова регистрация с личните данни на едно от лицата, чието домакинство ще се брои.
Ако по време на попълването на online анкетата възникнат въпроси, те могат да бъдат задавани на единния телефонен номер 0700 16 310. Операторите там работят между 8:00 и 20:00 часа, но през останалото време могат да бъдат оставяни гласови съобщения и телефон за обратна връзка.


Все пак в анкетната карта има въпроси, на които може да се отговори по желание. Това са въпросите за етническа принадлежност, майчин език, религиозност и вероизповедание. Пожелателен е и въпросът за здравния статус.

За да е ясно на всички за правата ни !!

Източник: www.dnes.bg   Подбрани цитати от различни статии.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Изобщо няма да ги пусна тези в "собствеността ми" и да ми задават лични въпроси, защото нарушават правото ми на свобен човек.
Целта на цялата тази пропаганда е да се събере информация за пред "братята масони(илюминати)" и да се види доколко са възможни етническите кофликти в тази страна. Също и дали е стигнало намаляването на населението на дадена страна според очакванията им - България до 5 милиона население.
Майната им нито ще ги пусна, нито ще им плащам глобата...започвам като циганите.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Притеснява ме глобата. Иначе не бих го пуснал.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Изобщо няма да ги пусна тези в "собствеността ми" и да ми задават лични въпроси, защото нарушават правото ми на свобен човек.
Целта на цялата тази пропаганда е да се събере информация за пред "братята масони(илюминати)" и да се види доколко са възможни етническите кофликти в тази страна. Също и дали е стигнало намаляването на населението на дадена страна според очакванията им - България до 5 милиона население.
Майната им нито ще ги пусна, нито ще им плащам глобата...започвам като циганите.

Ха-ха. Много правилно.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
На манго му пука кой и за какво ще го бройка,като няма далавера пък-хич.

Ама  не знам,илюминати ли,кой и кои стоят зад тези рамки-едно е ясно-това е Система,на която не можем да се противопоставяме или поне не безнаказано.Глобата е сигурна според мен,ако не ги пуснем  в къщи си,а на площадката-мисля,че това е виц,само дето не е смешен.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828

Притеснява ме глобата.


Не се притеснявай-страхувай!

Стадото във Фермата се контролира чрез страх от сопа-глоба.
 
Според овчаря то трябва да е в постоянен стрес, че ще бъде глобено/наказано/, ако не изпълнява "чудните" правила във Фермата!

Глоба за неподновени документи, глоба за неподадена декларация, глоба за отказ в преброяване, глоба за това..., глоба за онова..., глоба..., глоба..., глоба .... Страх, Страх, Страх....   Подчинение!

dragonn хубаво го е казал по-горе.
Така трябва да се действа, но малко хората биха реагирали по този начин, защото критичното им мислене е блокирано.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Така е Галене, но това е положението.

Неактивен sineglazka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Вероятно ще ги пусна, но смятам на въпросите "по желание" да не отговарям. Иначе като цяло тази работа с преброяването не ми харесва особено.

А ако откажа да участвам в преброяването ме глобяват 120 лв. Въпроса ми е, след тази глоба пак ли трябва да попълня анкетата или си оставам не преброена?

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Няма да ги пусна и не ме притесняват измислените им глоби. 8)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
 Ще се преброим по интернет! Не съм съгласен да се ровят в личното ни пространство, но на площадката може.

В преброяването ще бъдат ангажирани над 40 000 преброители и около 7000 контрольори. За времето от 10 до 24 март 2011 година всеки преброител ще трябва да преброи около 200-250 души и 80 жилища. Средното заплащане на един преброител ще бъде около 340 лв., но то е индивидуално и зависи от броя на преброените лица, жилища и сгради.
Преброителите ще бъдат с "работно време" от 8.00 сутрин до 20.00 часа вечер, включително събота и неделя.

Интернет страница на Преброяване 2011 ; Инфо ; Инструкция ; Преброителна карта; Ставките
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 13:13:33 pm от Hacko »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Предстои преброяване на населението фев
« Отговор #13 -: Януари 23, 2011, 18:39:55 pm »
Питат и още как. Половин час ти отнемат. Питат какви имоти имаш, доходи. Питали са дори колко книги има.
sidewinder,книгите ли са им проблема на тези хора?  ;D
А колкото до интернет преброяването-с него може да се злоупотреби.Всеки знае как може да намери личните данни на хората и чрез това интернет преброяване-може да се въведат,каквито пожелаят данни за дадено лице.Тоест те идват,ти им отговаряш и те пак може да си напишат,каквото поискат.Предполагам,че повечето(ако не всички)от пишещите във форума знаят какво стана с ВМРО и злоупотребата с личните данни на хората.А и ми се струва,че се пропуска факта,че тези преброители-те,пак ще са от народа.Хора!Няма нужда илюминатите или който,и да е-да прави нещо.Просто плаща по 300 лева на лице,да отиде и да преброи другите хора-и понеже има безработица,желаещи бол.Тоест пак самите хора работят в ущърб на самите себе си.А и дали просто някой няма нужда да си оправдае няколко милиона лева?Защото има ли нужда от това преброяване-просто да се сметнат хората,които си плащат всеки месец здравните осигуровки,а останалите по личните данни(карти)-да се намерят и попитат дали живеят в България.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Предстои преброяване на населението фев
« Отговор #14 -: Януари 23, 2011, 18:46:50 pm »
sidewinder,книгите ли са им проблема на тези хора? 

Дали са им проблем не мога да кажа, но едно е сигурно, като влезеш в един дом с много книги това говори какъв е човека, както и в дом без книги. Нали има разлика. Общо взето всичко това си е една форма на социално инженерство и събиране на данни.

Какво е първото нещо, което првави един фермер, когато се върне от паша - брои стадото. Същото правят  с нас, но по-рядко.
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 18:47:51 pm от sidewinder »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27