Автор Тема: Предстои преброяване на населението февруари месец.  (Прочетена 36397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Големи глупости изписахте  ;D Няма как да стане всички да откажат преброяването. Тези които го откажат ще са доста малко, като процент и ако откажат да платят глобата ще бъдат принудени да си наемат и адвокат и глобата ще бъде платена + тлъстия хонорар за адвоката. Може да се изръсите и над 1000 лева за едното нищо и да ви вкарат в базата данни и да ви направят досиенца. За това най-доброто решение за момента е където ви се отдава да попълните формуляра с грешни отговори. Така вашия профил няма да отговаря на истината и по-голямата част от информацията ще им е безполезна. А за имена, адрес, телефон и ЕГН знаете, че могат да си ги намерят когато си искат.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Аз няма да им дам никаква информация, пък ще се съдим ако искат. ;)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Примерно ако дойдат на вратата да ми звънят за преброяване, мога ли да ги лъгна, че съм пуснал формуляр в интернет и да не ме броят повече? 8)

От 01,02,2011 ще може да се преброим online в сайта на Националният Статистически Институт след регистрация . След като се попълни анкетната online карта ще ви се генерира код, който трябва да си запишите . Когато преброителят позвъни и на вашата врата му представяте кода , той проверява дали кода е валиден /ще има справочник / и ако е валиден - ви отмята като преброен.
Така преброителят вместо да получи 1,40 за вашето домакинство , ще получи само 0,80стотинки !
http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/home.php?sk=group_174809002555060#!/home.php?sk=group_174809002555060

Неактивен LorD_oF_JusTiCe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Изглежда че тази година ще се преброява цяла Европа,без французите които са го сторили през 2006,а в световен мащаб вече са го сторили през миналата год.САЩ,Китай и др.оставям линка,ако някой иска да се порови http://unstats.un.org/unsd/demographic/sources/census/censusdates.htm
независимо че има въпроси които да не ни харесват това все пак е преброяване целта е да се събират данни и е неизбежно
"Няма попътен вятър за моряка който не знае накъде да върви"-Сенека

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Аз няма да се преброявам. Ще им приготвя 120 лв. по една стотинка и ще си платя глобата. Следете новините за мойта медийна изява.  8)
TRUE OR DEATH

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Преброяване 2011 с оглед горчивия опит от Преброяване Давидово



Коментар от Стопанина: Ако отворим Библията, Книга „Битие“, глава 24, там четем следното…

1. Гневът Господен пак се разпали против израилтяните и подбуди между тях Давида да рече: иди, преброй Израиля и Иуда.
2. И царят каза на военачалника Иоава, който беше при него: обиколи всички колена Израилеви (и Иудини) от Дан до Вирсавия, и пребройте народа, за да зная, колко народ има.
3. Иоав каза на царя: Господ, Бог твой, да умножи народа толкова, колкото е, и още стократно толкова, и очите на господаря ми царя да видят това; но защо моят цар-господар иска това нещо?
4. Но царската дума към Иоава и военачалниците надделя. И Иоав заедно с военачалниците излезе от царя да преброява израилския народ.
5. Те преминаха Иордан и се спряха в Ароер, отдясно на града, който е сред долината Гадова, към Иазер;
6. и дойдоха в Галаад и в земята Тахтим-Ходши; и стигнаха в Дан-Яан и избиколиха Сидон;
7. дойдоха до Тирската крепост и във всички хивейски и хананейски градове, излязоха на юг от Иудея, във Вирсавия,
8. обходиха цялата страна и стигнаха в Иерусалим след девет месеца и двайсет дена.
9. Иоав подаде на царя списъка за народното преброяване; и излезе, че израилтяни имаше осемстотин хиляди мъже силни, способни за война, а иудеи – петстотин хиляди.
10. И след като Давид преброи народа, трепна му сърце. И каза Давид на Господа: тежко съгреших, дето постъпих тъй; и сега моля Ти се, Господи, прости греха на Твоя раб, защото аз постъпих твърде неразумно.
11. Когато Давид стана на другия ден сутринта, биде слово Господне към пророк Гада, Давидов ясновидец:
12. иди и кажи на Давида: тъй говори Господ: три наказания ти предлагам; избери си от тях едно, което да се изпълни над тебе.
13. И дойде Гад при Давида, обади му и му каза: избери си, глад ли да бъде в земята ти седем години, или три месеца да бягаш от неприятелите си, и те да те гонят, или пък три дни да върлува мор по твоята земя? Сега размисли и реши, какво да отговоря на Оногова, Който ме е пратил.
14. Давид отговори на Гада: много ми е тежко; но нека падна в ръцете на Господа, защото е голямо Неговото милосърдие; само да не падна в човешки ръце. (И Давид си избра мор във време на пшенична жетва.)
15. И напрати Господ мор върху израилтяните от сутринта до определеното време; (и морът се начена у народа) и умряха от народа, от Дан до Вирсавия, седемдесет хиляди души.
http://www.ivanstamenov.com/2011/01/2429/
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен calibra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #36 -: Февруари 01, 2011, 04:35:48 am »
колкото повече вървят дните напред ,толкова ние отиваме към все по-голямо робство...
Яд ме е много,че така става...ноо...
Някой ако знае някакъв начин да одбегнем всичката тази дъндания маля да бъде така добър да изкаже мнението си :-X

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #37 -: Февруари 01, 2011, 06:18:58 am »
Вече се преброихме електронно. Не се пенявите, щото няма смисъл и защото още около 200 страни в света провеждат преброяване на населението, а това е 17–тото поред преброяване у нас за 130–годишната история на националната статистика. Началото на преброяването на населението в Княжество България е поставено със Закон от 13 декември 1880 г. Съединението с Източна Румелия е причината за провеждането на второто преброяване към 31 декември 1892 г. През 1897 на 10 ноември от Деветото народно събрание е приет специален закон за преброяването, който   се ползва и сега. А пък щом е ЗаКон, то важи и за МаГарета като нас!
Най–много - почти 9 милиона българите са били при преброяването през 1985 г. През следващите две преброявания населението на страната ни намалява.
През периода 4.12.1992 г.-1.03.2001 г. населението на страната, в резултат на миграционните процеси, е намалял с 217 809 души, а общо за периода 4.12.1985 – 1.03.2001 г. поради външна емиграция страната е загубила 680 хил. души.
Сега ще видим за тези 10 г. (след 2001) още колко се  е обезлюдила България!

 


Неактивен calibra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #38 -: Февруари 01, 2011, 06:31:45 am »
това е добре ама чак па и глоби да ни слагат значи има нещо ...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #39 -: Февруари 01, 2011, 09:49:08 am »

Коментар от Стопанина: ..............

http://www.ivanstamenov.com/2011/01/2429/


Добра аргументация на Стаменов, защо няма да се подложи на това унижение:

Конкретно за Преброяване 2011.

Декларирам, че няма да участвам в Преброяване 2011 по безброй причини, като основните пет са следните:


1. Преброяването на населението може да бъде оприличено на ревизия върху материалните активи на една корпорация. Държа да отбележа, че аналогията, която правя, съвсем не е произволна. Но има и друго – за разлика от материалните активи, преброяването на хора е още по-низко явление, защото принизява индивида до някаква си бройка – единица в материален план и кръгла нула от духовна гледна точка.

2. Така наречения „задължителен“ характер на преброяването и заплахите за икономически репресии, каквито са глобите. Аз със самовластници и икономически терористи не преговарям и не се смятам за длъжен да отговарям на каквито и да било техни изисквания и въпроси. Ако преброяването нямаше автократичен характер с терористични елементи, можеше да направя компромис заради лична добра воля. Това сега е невъзможно, защото самата тирания ме подтиква и задължава да проявя гражданско неподчинение.

3. Принципно не желая да бъда категоризиран и поставян в група с хора, които не познавам, от някакви си статистици, които също не познавам. А тъй като и те няма как да ме опознаят за 10-20 минути „интервю“, със сигурност дори няма да ме поставят в правилната графа, ако изобщо има графа, която да обхваща това, което съм. Следват и конкретни примери…

4. Разделението на етносите в Преброяване 2011 ще позволява даването само на четири възможни отговора: българин, турчин, ром и друго. Тъй като съм практикуващ християнин, а в християнството „няма ни скит, ни елин, ни друг“, няма как да се определя като българин. Аз съм наднационален. И разбира се, няма как да напиша „християнин“ в графата „друго“, защото а) това е принизяване на Христовото учение и б) защото под „християнин“ един невеж статистик ще разбере нещо различно от това, което съм вложил в отговора си.

5. Така стигаме и до религиозното самоопределение, където позволените възможни отговори са толкова повърхностни, че Корпорацията така или иначе няма да добие точна представа за възгледите ми. А не смятам, че идеята е да се върши безполезна работа – особено когато тази работа се заплаща с много от парите на данъкоплатците. Напомням, че възрастните хора продължават да ослепяват, защото нямат пари да си купят лекарствата за глаукома. И това са само една част от „бройките“, които страдат излишно, защото се харчат пари за диващини.

Всичко, описано дотук, важи и за останалите графи. Семейното и имотното ми положение са подробности, които са си моя лична работа, а не работа на НСИ и Корпорацията. Дори да дам някакви отговори, само след няколко месеца те може да са тотално неактуални – бих могъл да се оженя, бих могъл да остана на улицата и т.н.

Накратко, аз със скъпи прищевки и безсмислици не се занимавам, затова няма да губя и 10 минути от времето си за онлайн „изповеди“ и „отчети“ пред Корпорацията. Ако корподържавата иска да си казвам и майчиното мляко пред нея, първо тя трябва да започне с личен пример – пълно обнародване на досиетата на всички лица, служещи на Корпорацията, както и пълен отчет за това как, от кого и за какво се харчат парите на данъкоплатците – до стотинка.

И докато чакаме това илюзорно време, можем да сложим и оценка на прищевките на НСИ и техните господари: не струват и пукната пара. А диктаторските светски „задължения“ към не светските хора нямат тежестта и на пукнатите грошове."

-------------------
 
28 000 000лв.  ще ви струва това изследване неуважаеми данъкоплатци. Тези пари излизат от вашия джоб.
Хак да ви е!

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #40 -: Февруари 01, 2011, 10:57:53 am »
Има и друга опасност, много по-директна от изтичането на лична информация:

Цитат
В каква ебавка ще участваме скоро

Не ме разбирайте погрешно, не съм привърженик към някакви конспирационни теории. Нито пък съм някакъв сепаратист подстрекаващ за изтрепване на управниците.
Едно нещо ми задържа мандибулата доста ниско за дълго време.
Видиш ли, щели да идват някакви чичковци и лелички да ни преброяват след 10ти февруари.
Още след като прочетете горното, като бързосхващащи пикъпйори имащи трудности да заговарят хора по улицата, сигурно се сещате за идеята на поста ми.
Единственото условие да станеш преброител е да имаш основно образование. Бас държа, че поне 80% от престъпниците и крадците са с основно. Петъчната сесия на министерството по канал 1 ме навява, че доста от тях са и с висше...
Какво пречи на един средностатистически джепчия от ромски произход (не обиждам циганите, просто подсилвам ефекта)
да участва като преброител( или да се прави на такъв с изпринтирана карта за легитимация).
Каква е равносметката: Ще пускаме напълно непознати в къщите си и ще им даваме информация за имуществото с което разполагаме.
Сега някой от вас ще кажат:" Ами просто няма да пусна никой!".Ами ако имате 120 да си платите глобата после ОК.
Схванахте ли защо използвам думата "ебавка" по-горе.
Мисля да пратя сценарий на аламинут.
В скеча някаква бабичка ще отваря вратата и на прага ще стои мургав "преброител" и ще се усмихва с горният си ляв и позлатен кътник.

Цитат
"3. Регистрирайте се с валиден e‐mail адрес, име, презиме, фамилия, № на ЛК и ЕГН. Личните
данни, с които се регистрирате, не се обработват и не се съхраняват, а служат само за
идентифициране на лицето с оглед на неговата сигурност"
- това е от http://www.nsi.bg/Census2011/PDOCS2/Census_instrukcia.pdf


Източник: http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1810.0
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 11:34:25 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #41 -: Февруари 01, 2011, 12:05:26 pm »
Регистрирах се, но не ми пращат парола!!! Я, ше ги е*а... :mad: :bomb:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2011, 12:52:18 pm »
Добре де, къде пише че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО?!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2011, 13:10:10 pm »
А защо в Битие, гл. 24 не пише нищо за въпросното Давидово преброяване? Не можах да намеря. :(
Dreams are messages from the deep.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Предстои преброяване на населението февруари месец.
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2011, 14:25:06 pm »
Регистрирах се, но не ми пращат парола!!! Я, ше ги е*а... :mad: :bomb:

Идва по-бавно от обикновено. Ако пък изобщо не дойде, това е от филтър на пощенския сървър и те не носят отговорност за това.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27