Автор Тема: Предстои преброяване на населението февруари месец.  (Прочетена 36430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Примерно ако дойдат на вратата да ми звънят за преброяване, мога ли да ги лъгна, че съм пуснал формуляр в интернет и да не ме броят повече? 8)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Предстои преброяване на населението фев
« Отговор #17 -: Януари 25, 2011, 03:25:37 am »
Не ако си се преброил по интернет, трябва да им дадеш специален код, който получаваш е-майла след като си се преброил там.

Не сте длъжни да пускате анкетьорите в домовете си, напомнят от НСИ. Преброяването може да бъде извършено, например, на площадката пред апартамента.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 08:45:36 am от Mirotvorec »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Значи мога да не ги пусна, ама този формуляр е 15 листа.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Предстои преброяване на населението фев
« Отговор #19 -: Януари 25, 2011, 16:47:44 pm »
Не е казано, че ще се попълват всичките. Зависи от броя на членовете в семейството.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 22:47:33 pm от Mirotvorec »

Неактивен kristian4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Добре де,по какъв начин ще разберат,че аз не съм преброен ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Те не могат да ме намерят, каква глоба ;D

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Това не е никакво преброяване, а събиране на лична информация за определено лице/овца.
Анкетната карта, която по-горе е дал sidewinder го доказва.
http://www.nsi.bg/census2011/PDOCS2/Karta_Census2010.pdf
---------------
Зън-зън.
Отваряте вратата и виждате насреща си дебил/овца от стадото/, решил да припечели няколко мизерни левчета.
-Добър вечер.
-Довър вечер.
-Аз съм преброител.
-Е и?
-Дошил съм да ви преброявам. Трябва да попълним с вас анкетната карта.
-Не става. Изчезвай!
-Длъжен сте. Ще ви се наложи глоба, ако откажете.
-Как ще стане?
-Отказвате ли да отговорите на анкетата.
-Да!
-Кажете си трите имена и овчия номер/ЕГН/!
-Казах да изчезваш!
Затваряте вратата, като преди това сте го предупредили, че ако звънне още един път, ще му разбиете муцуната.

Някой може ли да ме светне как ще ме глобят, при евентуално реагиране като в гореописаната сценка?

А ако повечето се освестят и реагират така, какво прави така наречената "Държава"? До всеки преброител за респект-ченгел може би? Ха-ха.

Знам, че няма как да стане, защото повечето са с овчи мозъци и само при споменаването на глоба ще нацапат гащите и ще си изпеят майчиното мляко.

А и резултатите от самата анкета-тук показва доста... ;D
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 11:10:52 am от Гален »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Всеки, който е ходил в казарма знае, че като се "издъни" някой има два варианта - да го отнесе само издънилия се или да го отнесе цялата рота заради него. Това има и дисциплиниращ ефект. Но какво става, ако се "издънят" всички? Едва ли ще накажат цялото поделение.

Същото би се получило, ако откажем всички едновременно да ни преброят. Но за това трябва да има организация и единомислие.

Неактивен ellimar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Абе има доста странни и дискриминиращи въпроси.
То цялото преброяване е дискриминиращо.
Подлежим ли на санкции, ако дадем неверни данни тук-там. Подписваш ли се някъде, че отговорите отговарят на истината, че не видях във формуляра?
Писна ми да плащам глоби, че съм жива!!   :---

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Това не е никакво преброяване, а събиране на лична информация за определено лице/овца.
Анкетната карта, която по-горе е дал sidewinder го доказва.
http://www.nsi.bg/census2011/PDOCS2/Karta_Census2010.pdf
---------------
Зън-зън.
Отваряте вратата и виждате насреща си дебил/овца от стадото/, решил да припечели няколко мизерни левчета.
-Добър вечер.
-Довър вечер.
-Аз съм преброител.
-Е и?
-Дошил съм да ви преброявам. Трябва да попълним с вас анкетната карта.
-Не става. Изчезвай!
-Длъжен сте. Ще ви се наложи глоба, ако откажете.
-Как ще стане?
-Отказвате ли да отговорите на анкетата.
-Да!
-Кажете си трите имена и овчия номер/ЕГН/!
-Казах да изчезваш!
Затваряте вратата, като преди това сте го предупредили, че ако звънне още един път, ще му разбиете муцуната.

Някой може ли да ме светне как ще ме глобят, при евентуално реагиране като в гореописаната сценка?

А ако повечето се освестят и реагират така, какво прави така наречената "Държава"? До всеки преброител за респект-ченгел може би? Ха-ха.

Знам, че няма как да стане, защото повечето са с овчи мозъци и само при споменаването на глоба ще нацапат гащите и ще си изпеят майчиното мляко.

А и резултатите от самата анкета-тук показва доста... ;D

20 листа!!!

Съдържанието наистина е обидно. Отказвам да бъда преброен.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Да, това е идея и то много проста-просто не отваряш. Не са те намерили.Да си звънят.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Има такъв процент непреброени на всяко преброяване. На това смятам да съм от тях.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828

Същото би се получило, ако откажем всички едновременно да ни преброят. Но за това трябва да има организация и единомислие.


В този случай няма нужда от организации, sidewinder. ;)
Както казах в по-предно мнение, ампутирано е критичното мислене на отделният човек във Фермата от най-ранна възраст. Казват му "трябва", и той се навежда... без да обмисли защо. Или ако случайно се поразмисли и стигне до извод, че не трябва да изпълнява дадена заповед на Овчаря, гледа другите Овчици дали биха реагирали критично като него. Но той няма как да види реакцията им, а и е почти сигурен, че ще паднат на колене... Е, и той кляка поради тази причина. Нама да се цепи от стадото я!?
Толкова са дресирани всички, че чак се разсмивам, макар да не е до смях.
Роби от люлка до гроб! Робски мисли и дела! :D
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 13:48:19 pm от Гален »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Галене, за съжаление си абсолютно прав. Само като видиш как хората реагират на простотиите и лъжите, които ги облъчват от СМИ, ти става ясно за какво става въпрос.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27