Автор Тема: Черна фигура с качулка ?!  (Прочетена 33822 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #45 -: Април 29, 2012, 12:31:44 pm »
Аз лично установих,реалността на случващото се,след като за малко не ми запали къщата..А да..и половината кухненска стъклария беше изпочупена..Не знам кво пише уикито,ама след срещата с халюцинацията си, ми се наложи да пребоядисвам стените..

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #46 -: Април 29, 2012, 12:48:18 pm »
Амчи значи и пребоядисването на стените е било халюцинация :lol: . То нали времето е илюзия. ::)
Как може да наречеш нещо "халюцинация" щом влияе на материално ниво.
И мен една халюцинация ме удари и синината седя дълго време.

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #47 -: Май 25, 2012, 14:50:01 pm »
здравейте  :hi:
за пръв път пиша в сайта и се надявам да се разбираме чудесно  :blush:
И така да започна със странната ми случка която се случи снощи... :writer:
както  знаете на 22 май имаше силни трусове  от който много се  изплаших и така започнаха да говорят че ще има трусове с 6.2 , 7.2 по рихтер и така не можах да заспя.
Когато в стаята ми е тъмно ама много тъмно малко ме е страх
И така снощи както беше утихнала цялата къща към 02:48  нещо падна а нямаше нито трусове нито никой АЗ веднага скочиих и се огледах но нямаше никой  :--- мислех си че халюцинирам  ::) и така 2-3 пъти докато не се завих през глава.когато спря всичко бавно и внимателно се отвих и когато се отвих нямаше нищо но усещах че зад мен има някой  :S :S :S :S когато се обърнах видях "ЧЕрна фигура с качула" и червени очи
като смъртта от филма Коледна песен най старя обаче. Потърках си очите и видях че това не е ннищо ами просто тате  :lol: :lol: ЯКО МЕ ПРЕМЕТНА ЗРЕНИЕТО МИ  :lol: :lol:
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #48 -: Май 25, 2012, 16:33:40 pm »
Кой да знае. Тъмнината и сенките си правят странни шеги понякога. Като дете може би на 5 или 6 години преди да заспя съм виждала разни чудовища или животни. А понякога и човешки фигури. Стоях втренчена и почти парализирана известно време. След което обикновено скачах рязко обляна в пот и светвах лампата. И какво се оказа? Просто дрехите били. И на светло определено нямаха форма на куче, вълк, или страшен човек. Имаше период това се повтаряше почти всяка вечер. Докато една нощ пак се вгледах в страшната фигура от дрешки :D и накрая си викам наум " Абе ако ще да ме напада, аз мисля да спя най накрая" Обърнах се на другата страна и заспах след малко. След тази нощ дрехите ми вече не образуваха страшни форми.

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #49 -: Май 25, 2012, 16:52:21 pm »
Понякога ни премята и като четем подобни теми примерно.
И на мен ми се е случвало, явно много ми работи фантазията :D [size=78%]  [/size]

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #50 -: Май 25, 2012, 17:33:10 pm »
И това е така. Но на 5,6 години не съм чела още.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #51 -: Май 26, 2012, 12:45:07 pm »
В българската митология съществуват така наречените Стии, известни и като стиво,  стихя или Сенище.  Описват ги като тъмни закачулени фигури. Срещат се във фолклора и на други народи. :)

Неактивен HristoBG

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #52 -: Март 10, 2013, 21:04:08 pm »
Здравейте.

Първо, извинявам се, че изрових стара тема.

Авторе, да ти кажа ли... малко ти завиждам. Защото и аз съм имал подобни случки, но остана само като спомен, а не като преживяване. Колко глупаво е, да, но го сънувах, а не го видях на живо (ако бях, сигурно щях сега да съм в болницата за душевно-болни в Раднево). Въпреки това обаче, усещането, емоциите и чувствата бяха прекалено силни. Осъзнавах абсолютно всичко в съня, усещах страха, който изпитах (не знам дали човек изпитва емоции в съня си) при вида на затъмнения персонаж. Ето и поредната значителна разлика – макар и страшен на вид, макар и мистериозен и т.н., усетих това успокояващо чувство, усетих, че не е тук да ме нарани. Да, би наранил някой друг, но интересно, не и мен. В съня бяхме цялото семейство на вечеря, светлините бяха намалени и изведнъж светкавица изпращя отвън, отваряйки вратата. Така се появи и това създание във формата на човек, след това си подаде ръката към мен, аз понечих своята с голяма доза страх, и се събудих.

Общо взето съм голям скептик към паранормалното, но четейки тук вашите разкази, се изумявам все повече. Може да нямам много лични "паранормални" случки, но все пак бих искал да бъда приет на сериозно, ако не като писател, то като читател на темите в този форум. :)

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #53 -: Март 21, 2013, 20:50:52 pm »
В българският фолклор има една прокоба и тя гласи: ``Мътните да те вземат!`` Винаги съм свързвал това кълнене със сивите или подобни черни фигури с качулка, както и сенки мътни и безплътни създания. Това исках да споделя с вас.  :hi:
TRUE OR DEATH

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #54 -: Март 27, 2013, 09:24:04 am »
Ето и нещо интересно, което не знаех и научих преди няколко дни - първите сведения за "нещото" с черната качулка и косата са от XIII-ти век. Точно по времето на чумната епидемия в Европа. Появявало се е в покрайнините на градовете, съпроводено от някаква странна мъгла. Според хората тогава, появата му до някой град или село била сигурен знак, че в съответното населено място ще избухне епидемия. Някои хора дори твърдели, че са виждали как самата болест се разнася по земята като... , познахте, мъгла.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #55 -: Март 28, 2013, 00:34:51 am »
От доста време наблюдавам този форум с интерес, но чак сега реших да напиша нещо. :hi:
Относно чумата и повечето епидемии в човешката история имаше епизод на познатото (предполагам поне на някои от вас) предаване по  History Channel, "Ancient Aliens". Теорията беше, че преди и по време на всяка епидемия има странни явления които са записани или нарисувани по един или друг начин. Болестите биваха свързани с извънземни. В момента не мога да споделя повече информация, но в Zamunda има всичките сезони. Доста интересни теории има в това предаване. Съветвам ви да си го изтеглите.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #56 -: Март 28, 2013, 18:55:37 pm »
От доста време наблюдавам този форум с интерес, но чак сега реших да напиша нещо. :hi:
Относно чумата и повечето епидемии в човешката история имаше епизод на познатото (предполагам поне на някои от вас) предаване по  History Channel, "Ancient Aliens". Теорията беше, че преди и по време на всяка епидемия има странни явления които са записани или нарисувани по един или друг начин. Болестите биваха свързани с извънземни. В момента не мога да споделя повече информация, но в Zamunda има всичките сезони. Доста интересни теории има в това предаване. Съветвам ви да си го изтеглите.

Абе, аз гледах 2-3 епизода, какво да ти кажа...по-добре си пусни класическата българска комедия "Топло" :) Ако ме разбираш. Те в тия епизоди, започнаха като Фон Деникен - той навсякъде вижда намеса на извънземни. А това, че хората са живели буквално в лайната си, явно няма значение. Хвърляли са си всички мизерии на улицата, после що имало чуми, холери и не знам си какво.

Ако искате да разберете истината за черната фигура с качулката, прочетете книгата на Тери Пратчет - "Mort" :))) Тук ми става много смешно:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен petq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #57 -: Септември 17, 2015, 18:56:31 pm »
Здравей на мен ми се случи подомно при мен три нощи подред идваше някои облечен в черна роба с качулка инемусе виждаше лицето първата нощ докато спах усетих чуждо присъствие отворих си очите и видях сянка на някой които стоеше прав зад мен държеше си ръцете все моли когато се обърнах той всякаш изчезна внищото мислих си че е сън но след като ме посети още двапъти разбрах че е истина .не се страхувох от него той просто стоеше до леглотоми незнам защо се молеше незнам каквое или кой е  немога да си обясня 
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 19:14:35 pm от petq »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #58 -: Септември 17, 2015, 21:56:44 pm »
Скъпа petq, разбирам, че си разстроена от среднощните си преживявания, но е твърде жалко един човек на 27 години да пише по подобен начин.
Няма главни букви, няма запетайки, няма нов ред.
Изречение съставено  от 94 думи!!!от които 10% грешно изписани!?!.
А стилистиката и израза са направо на ниво 1 клас, втори срок.
Знам, че е късно да промениш нещо, но все пак опитай.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен DNPDNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Черна фигура с качулка ?!
« Отговор #59 -: Септември 30, 2015, 07:43:39 am »
Здравей на мен ми се случи подомно при мен три нощи подред идваше някои облечен в черна роба с качулка инемусе виждаше лицето първата нощ докато спах усетих чуждо присъствие отворих си очите и видях сянка на някой които стоеше прав зад мен държеше си ръцете все моли когато се обърнах той всякаш изчезна внищото мислих си че е сън но след като ме посети още двапъти разбрах че е истина .не се страхувох от него той просто стоеше до леглотоми незнам защо се молеше незнам каквое или кой е  немога да си обясня

И какво мислиш, че е това? Опитва се да ти каже нещо?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27