Автор Тема: Днешната Младеж ?  (Прочетена 51588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #45 -: Януари 22, 2011, 11:52:49 am »
А замислял ли си се, че по този начин се опитваш да ги превърнеш в себе си и им отнемаш правото на личен избор?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #46 -: Януари 22, 2011, 13:21:38 pm »
       А   не  смяташ  ли,  че  ако  не  искам  да  са  като  мен,  то  има  от  нещо  което  се  срамувам?  Нещо  което  не  искам  да  съм. 
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 13:35:47 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #47 -: Януари 22, 2011, 13:30:26 pm »
Нищо лично, прости ти дадох нова гледна точка за размисъл.  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #48 -: Януари 22, 2011, 13:38:56 pm »
Напълно съм съгласна с mitko, че се възпитава чрез личен пример. Другото би било лицемерие.dragonn, не се отнема правото на избор така, защото това не е налагане. Освен това всеки човек е уникален, дори спрямо родителите си, независимо от гените. И мисля, че не е случайно къде се е родил.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 13:44:45 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #49 -: Януари 22, 2011, 14:12:07 pm »
Съгласен съм.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #50 -: Януари 22, 2011, 14:41:17 pm »
      Драгон,  аз  съм  привърженик  на  старото  възпитание,  но  моята  възпитателна  мисия  приключи,  зега  бера  плодовете  й.  Дъщеря  ми  е  на  30+ години, изпитах  истинско  удоволствие  когато  свекърва  й  заяви: "Свате,  благодаря  ти,  че  си  възпитал  така  Надюхата"  Синът  ми  е  на  40+,  когато  беше  на  30  на  една  сбирка  в  12часът  заявява  трябва  да  се  прибирам,  че  не  съм  се  обадил  на  нашите,  всички  му  се   чудели  какво  ще  стане  ако  не  се  приере.  Отговора  бил - Нашите  ще  се  тревожат,  а  онзи  дребният,  (тоест  аз)  ще  тръгне  да  ме  търси,  е  срешнахме  се  на  улицата,  синът  спечели  каса  бира.  Доволен  съм  от  децата  си!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #51 -: Януари 22, 2011, 14:51:07 pm »
Цитат
Доволен  съм  от  децата  си!

Това е най-важното Митко.
Успех!
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 15:00:14 pm от dragonn »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #52 -: Януари 22, 2011, 17:45:16 pm »
Хъм. Малко има преувеличаване. И неразбиране на другата гледна точка, а именно на децата.
Нямам представа дали моите родители са получавали добри отзиви от някой, освен от учителката в началните класове, която казала на една родителска среща, че съм амбициозна и не се примирявам, ако някой знае повече от мен.
Впоследствие, нито майка ми живее със "свекърва" ми, нито баща ми с биологичният баща на детето ми. И в този ред на мисли им е повече мъчно, че имам здравословни проблеми вследствие на стреса си с тези хора и конкретно живота с тях, отколкото, че специално са направили всичко възможно да ме възпитат и обучат, за да бъда добър и стойностен човек.
В един момент оценката на други чужди хора в никакъв случай не е обективна, спрямо това какво са имали моите родители и на каква цена са ме възпитали, за сметка на други, които са имали всичко (уж) но са едни... нестойностни и безполезни индивиди.

Впоследствие, ето на и аз имам дете. Откакто е ученик е непрекъсната разправия с други родители и учители. И странно за мен ми стана добре, когато класната му един ден ми каза "много малко родители са като вас". Едва ли ще чуя похвала от майка и татко дори, камо ли от другите му баба и дядо, но реално аз съм поела отговорност да направя от този индивид Човек! Това че на чичо Гошо или леля Пенка не им харесва, не ми дреме.
Когато моето дете ми каже: обичам те мамо повече от всичко на света.
това не е просто мила и сладка невинна изповед, а отговорност. И ако утре на някой не му хареса как аз съм възпитала детето си, това няма да е пропуск в мен, а в чуждото невежество.
Така че, аз лично не очаквам, а и не е това критерият ми за стойностен живот- похвалата на чужди- а по-скоро всичко за което аз мога да похваля и да се възхитя на детето си. От това, което съм го научила то да е направило нещо по-добро. Когато аз си помисля: Имам най-умното и добро дете на света, това ще е ВАЖНО! защото тогава то наистина ще е най-умното и добро.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 17:48:26 pm от cassio »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #53 -: Януари 22, 2011, 18:54:26 pm »

Впоследствие, нито майка ми живее със "свекърва" ми, нито баща ми с биологичният баща на детето ми. И в този ред на мисли им е повече мъчно, че имам здравословни проблеми вследствие на стреса си с тези хора и конкретно живота с тях, отколкото, че специално са направили всичко възможно да ме възпитат и обучат, за да бъда добър и стойностен човек.
     Това  го  прочети  отново  и  го  редактирай!  Аз  не  живея  със  сватовете  си,  но  дъщеря  ми  да  и  се  радвам  и  ми  е  спокойно,  че  снаха  и  свекърва  се  разбират  идеално!  А  дъщеря  ми  е  наистина  стойностен  човек!  Ти  какво  разбираш  под  добър  и  стойностен  човек?

Впоследствие, ето на и аз имам дете. Откакто е ученик е непрекъсната разправия с други родители и учители. И странно за мен ми стана добре, когато класната му един ден ми каза "много малко родители са като вас". Едва ли ще чуя похвала от майка и татко дори, камо ли от другите му баба и дядо, но реално аз съм поела отговорност да направя от този индивид Човек! Това че на чичо Гошо или леля Пенка не им харесва, не ми дреме.
   Знам  какво  ще  излезе  от  синът  ти,  но  ще  дойде  време  да  береш  плодовете  на  това  което  сега  сееш,  както  сега  майка  ти  и  баща  ти  берат  своите.  Радвам  се,  че  нямам  внучки!

Когато моето дете ми каже: обичам те мамо повече от всичко на света.
това не е просто мила и сладка невинна изповед, а отговорност. И ако утре на някой не му хареса как аз съм възпитала детето си, това няма да е пропуск в мен, а в чуждото невежество.
  Е  те  такава  глупост  отдавна  не  бях  чувал

Така че, аз лично не очаквам, а и не е това критерият ми за стойностен живот- похвалата на чужди- а по-скоро всичко за което аз мога да похваля и да се възхитя на детето си. От това, което съм го научила то да е направило нещо по-добро. Когато аз си помисля: Имам най-умното и добро дете на света, това ще е ВАЖНО! защото тогава то наистина ще е най-умното и добро.
   Е  това  го  оставям  да  го  коментират  другите  аз  не  мога  над  възможностите  ми  е!!!!!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #54 -: Януари 22, 2011, 19:15:18 pm »
Ето какво чичо Митко, мислех дали въобще да си правя труда и да си губя времето да отговарям на несъщественият ти отговор, но ще го направя, ей така да не си помислиш със старческото си самочувствие, че в един момент възрастните имащи достъп до Интернет, трябва само да се уважават и да им мълчиш като преди 50 години.
Ако дъщеря ти е такава, аз не съм.
И то не защото съм от арогантната младеж, а защото това ме дразни във вашето старо поколение

Непрекъснато да имате изисквания без да знаете какво ни коства на нас в момента да се справяме!

Просто щото сте ни родители.
Казвала съм го на майка- защото е жена, но ще ти го кажа и на теб, въпреки че си мъж с все самочувствието ти, което само... кучето ти може да оцени.

Нейният живот на 35 и моят нямат нищо  общо! ФАКТ!!!!!
Тя реално е имала всичко, а аз не! За един елементарен преглед трябва да имам кинти, а аз съм безработна, кво прайм? Боледувам нали!

Това че ти си мислиш колко е щастлива дъщеря ти със свекърва си, а пък свекърва ти с дъщеря ти, моля те не ме разплаквай, да не взема да напиша имейл на тия от "Листопад" че нищо не разбират и вместо да ми правят измислени бози да ходят в харема си кльопат локум.
Та отиди поживей с всички накуп, ама хубав куп и със Зет ти и приятелите му и любовниците му и тогава ми обяснявай кво е глупост и как да се инкарнирам в шестото ниво за да съм стойностен младеж, чичо!

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #55 -: Януари 22, 2011, 19:34:27 pm »
Ето какво чичо Митко........

+1 Ситуацията за сегашната младеж е тежка ,аз съм студент и немога да си намеря работа вече 2 години така ,че просто неможе да се сравняват поколенията които сега са на 50 и 20-30 години...... И ако родителите на тези които сега са на по 50 години са имали работа то в не едно българско семейство сега работи само по 1 човек ... преди години храната не е била толкова скъпа ,образованието е имало качествени учители които не са презирали учениците както правят много от тях факт сега ,то нямаше да бъдат унижавани в момента ,факт е също ,че тогава си взимаш жилище за 15 000 а сега за около 100 000, преди години хората са стимулирани да работят дадена професия дори да не е престижна а сега се чудат как да те сложат на минимална заплата. Има ли смисъл да говоря повече ? Държавата просто иска да ни изгони и да заселят тук цигани и турци за да намалят техния демографски спад западните народи.....
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 08:55:59 am от Mirotvorec »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #56 -: Януари 22, 2011, 20:01:53 pm »
Аз не съм съгласен с горните две мнения. Който търси - намира. Не може все да се оправдаваме с обстоятелствата.

И преди кризата имаше хора, които се оплакват от безработица. И сега пак. Така че важна е личната инициатива.

И най-вече - уловете мига. Птиченцето не каца на рамото всеки ден. Възползвайте се от възможностите, които живота ви дава.


@ cassio - ти самотна майка ли си - никъде не споменаваш мъжа си? И ако да - как се справяш с всичките си задължения?
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 20:27:16 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #57 -: Януари 22, 2011, 20:12:58 pm »
Абе има нещо вярно в твърдението,че младото поколение в момента е доста прецакано от гледна точка на най-елементарните възможности за развитие и условия за живот. Факт е,че ако искаш да получиш качествено образование и някаква нормална работа просто за да се издържаш трябва да драпаш много яко. А има и хора, които не спират да обвиняват именно младите за всичко това. Сочи се с пръст, отритва се и се заклеймява като сбирщина на много сбъркани и изгубени хора - наистина срашно погрешен и сриващ подход. Обаче е тъпо и да се нахвърляме върху предишното поколение. В общи линии то има вина за положението толкова колкото и ние. А и аз поне не мога да кажа без никакви притеснения, че на времето всичко е било прекрасно, небето се е синеело, а птичките са пеели. Със сигурност е имало милиони хора със сходни проблеми. Дори да е било в пъти по-добре и организирано, времената се променят, такова е положението. Едва ли някой възрастен човек, ако ще да е имал всички шансове и възможности, би умирал от кеф да гледа децата си, които лазят и едвам успявам да изкарат някак си. Единственото, което ни остава е да се опитаме самите ние да направим нещо по въпроса. Всеки търси някакъв вариянт за себе си, но най-важното е в цялата тая работа да не загубим чисто човешкото разбиране към другия, не бива да се озлобяваме. Именно това е огромна слабост на едно поколение или въобще на цяла нация, дори човечество. Проблемът е, че по тоя начин хората се настройват един срещу друг, всеки мизерства и гледа да прецака, който може само и само да излезе от горе и да бъде прав. И в цялата тая дребнавост и мънички битови проблемчета, всички се забравяме страшно много и губим ясен поглед върху нещата около нас - върху красивото и същественото, а и върху уродливото и отвратителното. Не бива да има такова отделяне на младо и старо поколение - всичко е свързано, хората са свързани - както едните не биха съществували без другите, така е и в обратен ред - няма бъдеще и живот без младите хора. Много е лошо, че още от малки децата свикват да се разделят и разграничават и да се сочат едно друго с пръстче, за да в крайна сметка да излязат чисти. А с годините това става само в по-голям мащаб и по-груб и грозен вид.
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 20:16:04 pm от Red »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #58 -: Януари 22, 2011, 20:41:32 pm »
И още едно доказателство хората които сега са на 20 години вероятно ще се пенсионират на 70 и повече години..... а ти Monolith каква заплата получаваш..... и в кой град защото ако отидеш в град от рода на Асеновград или някой друг по малък примерно харманли ако вашите нямат финанси ти оставаш на дъното. Излизането от там е трудно и да със стояне в къщи не се получава но не си прав за нещо: не на всеки му каца птичката на рамото ,няма да забравя как на рожденния ден един френд една птичка му се изака на главата....
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 20:43:13 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #59 -: Януари 22, 2011, 21:17:39 pm »
На всички е трудно и на 20 и на 60 годишните, а вие младите не ревете по форумите ами си стягайте опинците и оправете тази скапана държава, във вас е надеждата, моето и по-старото поколение трябва да даде отбой и път на младите, но ако и вие крадете и лъжете като нас ............!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27