Автор Тема: Днешната Младеж ?  (Прочетена 51566 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #15 -: Януари 03, 2011, 22:40:08 pm »
Днешната младеж-има не само къркачи и пушачи, има и доста качествени младежи, които не блестят с хиперактивен живот.Забелязват се само хиперактивните, които се набиват в очи. Но обща взето младежта не е виновна за това, което е.Такова е обществото в което живеят.Битието определя съзнанието.
А битието се определя от......? Кой ще познае? ;)
Абсолютно съм съглаен с теб.
А отговора е :Битието се определя от подражанието ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #16 -: Януари 03, 2011, 23:59:27 pm »
Едва ли има толкова голяма връзка между качествеността на даден младеж и активността/неактивността му.

Неактивността е по-скоро порок а не признак за качество. И е породена от страх и несигурност във собствените си възможности. Все продукти на егото.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #17 -: Януари 04, 2011, 00:11:55 am »
Обмислил ли си това което си писал? Особено за това че неактивноста била порок, точно "активноста" е порок и рожба на егото ;).Има така наречените кротки младежи които тези светски изхвърляници по барове дискотеки и лъскави автомобили изобщо за тях не са смисъла на живота и ти на това му викаш порок и рожба на егото, много чудно!Или аз не съм разбрал мисълта ти  :(.
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 08:03:22 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #18 -: Януари 04, 2011, 04:59:02 am »
Първо, не виждам никакъв проблем в хубавите коли, сами по себе си.
Виж ако ще крадеш пари, ще продаваш наркотици, ще проституираш и тн, тогава това е проблем. Но сама по себе си хубавата кола не е проблем.
Аз също искам да си купя хубава кола и като се позамогна ще го направя.

Но ако не можеш да имаш хубава кола и се самоуспокоявваш, че си над тия работи и не ти трябва, а всъщност искаш да имаш такава, то това си е проблем. Проблем е, че не си искрен със себе си, с живота си, с желанията си и това те прави нещастен. А понякога и комплексар.
Разбира се, ако наистина искрено не искаш хубава кола и хич, ама хич не ти трябва, то тогава няма никакъв проблем и никакво его. Но тоя вариант съм сигурен, че е много много малко разпостранен у "неактивните младежи".
(Сега е момента да запитам, неактивните младежи с какво си запълват времето? Дали играят на електронни игри, където на екрана са въоръжени с някоя супер хубава кола, а защо не и супер хубав космически кораб? Щом като в реалността нямат кола, или самолет, защо поне на екрана в къщи да нямат, и да си "позапълнят", разбирай 'пропилеят' свободното време.)

Воро, явно имаме различни определения за "активност".
Колата в случая не е съществена.
Аз под "активен" не разбирам човек, който пуши, пие, дрогира се, и ходи по курви.

Аз разбирам човек, който превъзмогва страха си и опрадванията в стил "старите не ми дадоха това, онова, пари, кола, образование и не знам какво още". Превъзмогва ги и действа креативно. Действа. Креативно.
Действието може да е най-разнообразно. Като почнеш от уроци по танци, бойни изкуства, медитации, музика, спортове, баскетбол, футбол, фитнес, излизане с приятели, с приятелки и прочие и прочие.

Ние сме всички хора, със нашите човешки нужди. Да си седиш кротко в къщи определено не е най-естественото и природно нещо. Ако човек нямаше страх, към каквото и да е, колкото и да е кротък, едва ли щеше да прекарва цялото си време в къщи сам. Има си сексуална мотивация, социална мотивация, мотивация за реализация и тн и тн.
За да се спират тия 3 мотивации обикновено има противоположно действаща инстинктивна сила. И тая инстинктивна сила е само една.
Разбира се, казах "обикновено", а не "винаги".
Съгласен съм в 1 на 10 000 случаи човека избира да е сам и социално пасивен съзнателно, за да следва някаква своя цел. Примерно тренира по 10 часа всеки ден бойни изкуства и иска да достига просветлението чрез това.
Но това са ужасно редки случаи...
В повечето случаи са в сила самооправдания в стил "гроздето е кисело" и "аз не харесвам това" "аз не харесвам онова", "аз не съм такъв човек" и тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #19 -: Януари 04, 2011, 07:53:05 am »
 :hi:
Тангра, ти си млад човек и виждаш нещата през други очи ;), новата и хубава кола не означава последен модел на мерцедес нали  ;)? Аз говоря не за младежи тип нещастието е с мен и започва с родителите ми, а за младежи които показноста и помпозноста им са чужди!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #20 -: Януари 04, 2011, 16:16:01 pm »
Е, знаех си аз, че говорим за различни работи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #21 -: Януари 04, 2011, 17:57:24 pm »

Абсолютно съм съглаен с теб.
А отговора е :Битието се определя от подражанието ;).

 :hi:  Може и така да се каже.
Бих добавил- битието се определя и от управляващите. :D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #22 -: Януари 04, 2011, 18:02:57 pm »
Едва ли има толкова голяма връзка между качествеността на даден младеж и активността/неактивността му.

Неактивността е по-скоро порок а не признак за качество. И е породена от страх и несигурност във собствените си възможности. Все продукти на егото.

Tangrata_ не съм казвал, че качествата зависят от активността.Така е не зависят.Исках да кажа, че активните по се забелязват.Е да сигурно по краткия ми пост си го видял-правилно, но сега уточнявам. :)
Неактивността се израства, и даже в зряла възраст, някои неактивни младежи стават по-активни от предишните си акрани. :drinks:
Неактивността понякога е и признак на задълбочена умствена дейност у младите.Което води понякога и до повече открития ;)

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #23 -: Януари 05, 2011, 09:16:36 am »
Колелото се върти! Тайната е да не забравяме, че сме били млади , за да не съдим несправедливо! Според мен, днешните деца са  много по-интелигентни, умни, решителни, интуитивни...Дори си мисля, че днес точно различните са на мода! Те са интересните, а не като едно време...да не смееш да се откъснеш от стадото!!!
Най -големият плюс за днешните млади хора е, че нямат ограничения. Имат свободен достъп до всичко. И всичко е въпрос на избор. Не че съм престаряла ( напротив), но си спомням  колко забранена литература имаше...колко филми...колко "забранени" хора...за които дори не знаехме, че съществуват!
Може и да са живели по-спокойно родителите ми, да речем, но аз предпочитам да живея Без-спокойно и Без-капаци! :hi:
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #24 -: Януари 05, 2011, 14:02:09 pm »
Цитат
Най -големият плюс за днешните млади хора е, че нямат ограничения. Имат свободен достъп до всичко.
И в същото време най - големият минус и подходяща почва за разврат....Понякога колкото повече свобода имаш в дадено направление, толкова повече уязвим си в друго.
Свободата е отговорност.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 14:10:36 pm от fishbone »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #25 -: Януари 05, 2011, 14:27:22 pm »
Така си е! Казвам, че е плюс, но не и че е лесно! :)
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Judith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #26 -: Януари 05, 2011, 14:33:20 pm »
Хъм? На младини се занимавах активно със спорт. Израстнах по лагери и състезания с тотална липса на родителски контрол и достъп до апсолютно всичко. Което не ми попречи да се съхраня емоционално и физически. Сигурна съм, че сред днешната младеж има доста сериозни и трезво мислещи хора.

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #27 -: Януари 05, 2011, 17:34:31 pm »
Трезвомислещ, мисля, не винаги е най-доброто - баланс м-ду светлата и тъмната страна на светлината, но все пак на светлината, е по-доброто.

Иначе трагедията е голяма (за масите) - оня ден една 14 годишна ме бутка с пръст и ми вика "най-обичам да се нашмъркам и да се отъркам"...

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #28 -: Януари 05, 2011, 22:55:33 pm »
Така ! Това е интересна тема.Аз може да се каже,че съм част или бях доскоро част от младежта(скоро ще правя 20 години).
От една страна е хубаво,че голяма част от младежите са бунтари и т.н.,но от друга страна липсва каквото и да е дисциплина и възпитание.
Следващите деца след моя набор са на доста отчайващо ниво.Една от причината е,че липсва внимание от страна на родителите.Доста често съм чувал как родилите всеки ден купували полуфабрикати за храна,ходели да се забавляват,а децата ги оставяли я на бабите я сами.Доста родители са отнасят с пренебрежение към децата си.
Радващо е,че повечето са свободномислещи и не спазват йерархията.Може да се каже,че неспазването на йерархия е добро и лошо качество.Просто трябва да се намери баланса,защото понякога е нужно да чуеш гледната точка на някой възрастен.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Днешната Младеж ?
« Отговор #29 -: Януари 05, 2011, 23:21:20 pm »
Именно!!! Не можем да говорим за Днешната младеж, без да споменаваме "приноса" на майките и бащите й! Аз, като майка на 4-годишно дете, се опитвам да не омаловажавам тежестта на "товара" си и последствията от (без) действията си! Не е лесно!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27