Автор Тема: DMT  (Прочетена 34740 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rebellious_lion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
DMT
« -: Декември 29, 2010, 21:08:27 pm »
Честно да ви кажа,чудех се в коя секция да публикувам въпросната тема,понеже става дума за най-уникалния(по мое мнение) халюциген,при това природен.Научих за него от песен на Tool,поинтересувах се и попаднах на различни истории,свързани с него.Интересното тук е,че се отделя в малки количества в епифизата на човек при раждането му,както и при смъртта му.Това ме навежда на мисълта,че това вещество е нещо като проводник за човешката душа.Други интересен факт е,че при употребата на халюцигена,често халюциниращият вижда космоса,както и евентуални срещи с извънземни?!Вие какво мислите по въпроса?

"-Sense of transcending time or space
 -Strange plants or plantlike forms
 -The universe of formless vibration
 -Strange machines
 -Alien music
 -Alien languages, understandable or not
 -Intelligent entities in a variety of forms"


Ето малко източници:
http://bg.wikipedia.org/wiki/ДМТ
http://www.pharmacy-bg.com/narkotici/dmt
http://www.serendipity.li/dmt/lawrence.html
http://deoxy.org/gz_howy.htm

Only action has power to turn knowledge into wisdom.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:DMT
« Отговор #1 -: Декември 29, 2010, 21:29:26 pm »
Отделя се също така и при медитация или силна вярва в нещо. Има и случеи, където епифизата без стимулиране отделя по-големи количества от него и кара хората да чуват гласове или да халюцинират. Предполага се, че ако може да се редуцира или нормализира това отделяне и ще може да се лекуват шизофренията и още куп болести.
Също така този халюциген е в полезрението на военните, тъй като се съдържа във всеки човек и ако могат да го активирват по изкуствен начин, то ще могат да си правят и каквото си искат с нас. ;)

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:DMT
« Отговор #2 -: Декември 29, 2010, 22:05:30 pm »
Добре де, ако този пироден халюциноген е причината за "ясновиждането", "ясночуването" и "ясновидството" въобще, то излиза че такива изобщо няма? Тоест всичко е болестно състояние на съзнанието? Не съм съгласна с това обяснение и според мен изобщо не е ясно на медицината какво точно се случва в човешкия мозък. Още повече в епифизата. Моите уважения към нея, но в случая всичко е опит да се обясни нещо нематериално с познатите ни закони.  >:(
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 01:06:07 am от Mirotvorec »

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:DMT
« Отговор #3 -: Декември 29, 2010, 22:29:10 pm »
Каква е разликата според тебе между "ясновидка" и "шизофреничка"? Като изключим разбира се, че ясновидката вижда за пари, а шизофреничката по принуда :)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:DMT
« Отговор #4 -: Декември 30, 2010, 14:49:11 pm »

Същата като разликата между хляба и песен от MTV.
Знам, че няма да ме разбереш, но фанатичният ти материализъм лъха от виски твои постове, и точно това е причината за неразбирането.
Няма как да ми седиш със затворени очи и да ми спориш, че цвета синьо не съществува.


rebellious_lion
Joe Rogan има едно интересно интервю за ДМТ, на мен ми хареса, веселяшко и едновременно информативно.
Има и една книга - ДМТ - The Spirit Molecule. И филм май даже по книгата.

Като цяло халюцигените, психотропните вещества и някои наркотици разширяват съзнанието. Но го правят като външни дразнители и разширението е следствие. Би следвало сами да се научим да мислим "извън кутията", но пътат на всички е различен. Само трябва да се внимава с ВСИЧКО, което е от външния свят.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 18:43:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:DMT
« Отговор #5 -: Декември 30, 2010, 20:48:40 pm »
Каква е разликата според тебе между "ясновидка" и "шизофреничка"? Като изключим разбира се, че ясновидката вижда за пари, а шизофреничката по принуда :)
Пълни глупости са това. Не се излагай. Според теб човек който разполага с повече от 5% от капацитета на мозъка си е задължително шизофреник? Дано някога имаш възможността да се увериш и изумиш от чудото ясновидство. Гарантирам ти, че живота ти ще се преобърне на 180 градуса. P.E.A.C.E. наистина е прав/а/ - материализма ти е много краен. Странно ми е, че в днешно време може да има все още хора живеещи в това ограничение. Събуди малко и дясното си полукълбо, то знае всичко.

Наркотиците и алкохола вкл. и ДМТ P.E.A.C.E., са насилствен начин да изпитаме това, което душата изпитва извън тялото си. При медитация, ако човек я увладее /аз лично неможах/, състоянието е подобно. Естествено-волево напускане на душата от тялото още не ни е дадено, или е дадено само на избрани. И познай защо? Просто защото могат да се направят куп поразии завръщайки се от онова измерение, където всичко е било на показ, където сме научили кой какъв е, какво мисли и какви планове крои.С една дума морала за това ни е на ниско ниво. Разрешено ни е само да открехнем вратата с пом. на медитацията, или не дай боже с горе споменатите  средства, за да ни бъде загатнато, че не съществува само това което виждаме тук.

Неактивен Konstantin

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 424
Re:DMT
« Отговор #6 -: Декември 31, 2010, 02:27:30 am »
@P.E.A.C.E.

Недей така емоционално да реагираш, когато някой заеме позиция различна от твоята. Не е редно да се кръставаш на "мир" и да ми изповядваш езотерично духовенство, а в същото време да се чудиш как да си налагаш мнението. В този свят има достатъчно свободна мисъл, така че да не се превърнем в роби на дадена илюзия. Или пък ти смяташ, че твоята илюзия трябва да е приемем за уникалната истина и да потъпчем всичко, което и застрашава достоверността?

@ети

Капацитета на мозъка какво общо има с ясновидството?
Я да ти задам един въпрос: Ако Баба ти Пена се води в родното си село ясновидка, понеже чува гласове да и говорят и блещи по цял ден какво щяло да става някъде из бъдещето ни, то ти на драго сърце ще и вярваш и ще си изстрадваш или радваш нейните пророчества.
Обаче същата тази Баба ти Пена може да получи шизофренична диагноза и дори да бъде лекувана, а аз въобще да не знам за нея.
Та пита се тука: кой от нас двамата би се занимавал с "пълни глупости"?

Вие и двамата с P.E.A.C.E трябва да се научите, че просветеността съвсем не значи да приемаш нещо на 100% и да отхвърляш друго също така на 100%. За момента най-доброто решение е да живеем на планетата Земя и ако нещо не ни е ясно, то не е нужно да вярваме на съпътстващите го илюзионни вярвания. Редно е всичко да го подлагаме на съмнения и да търсим отговори, но никога не трябва да се спираме и дадено вярване да го издигаме в култ. 






Неактивен starduh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:DMT
« Отговор #7 -: Декември 31, 2010, 13:01:17 pm »
Цитат
Редно е всичко да го подлагаме на съмнения и да търсим отговори, но никога не трябва да се спираме и дадено вярване да го издигаме в култ. 
И аз споделям това мнение.Според някои хипотези виждаме само около 1% от заобикалящата ни среда.Ако погледнем от тази гледна точка  не виждам голяма разлика между ясновидец и шизофреник.
...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:DMT
« Отговор #8 -: Декември 31, 2010, 13:15:58 pm »
Константине темата е за DMT,
ти си човека който налага своите илюзии и заблуди въргу другите в почти всяка друга оспамена тема.
Ясновиждането и ясновидстовото е факт.
Ако искаш отвори тема или виж други теми свързани с това. Не ми се занимава с теб повече... Оспами и тази тема и не само нея, а целия форум. Едно и също навсякъде...

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:DMT
« Отговор #9 -: Декември 31, 2010, 13:54:59 pm »
@P.E.A.C.E.

Недей така емоционално да реагираш, когато някой заеме позиция различна от твоята. Не е редно да се кръставаш на "мир" и да ми изповядваш езотерично духовенство, а в същото време да се чудиш как да си налагаш мнението. В този свят има достатъчно свободна мисъл, така че да не се превърнем в роби на дадена илюзия. Или пък ти смяташ, че твоята илюзия трябва да е приемем за уникалната истина и да потъпчем всичко, което и застрашава достоверността?

@ети

Капацитета на мозъка какво общо има с ясновидството?
Я да ти задам един въпрос: Ако Баба ти Пена се води в родното си село ясновидка, понеже чува гласове да и говорят и блещи по цял ден какво щяло да става някъде из бъдещето ни, то ти на драго сърце ще и вярваш и ще си изстрадваш или радваш нейните пророчества.
Обаче същата тази Баба ти Пена може да получи шизофренична диагноза и дори да бъде лекувана, а аз въобще да не знам за нея.
Та пита се тука: кой от нас двамата би се занимавал с "пълни глупости"?

Вие и двамата с P.E.A.C.E трябва да се научите, че просветеността съвсем не значи да приемаш нещо на 100% и да отхвърляш друго също така на 100%. За момента най-доброто решение е да живеем на планетата Земя и ако нещо не ни е ясно, то не е нужно да вярваме на съпътстващите го илюзионни вярвания. Редно е всичко да го подлагаме на съмнения и да търсим отговори, но никога не трябва да се спираме и дадено вярване да го издигаме в култ. 






Първо да кажа за "баба ми  Пена" ;) : Както може да получи шизофренична диагноза, така мозъкът й може да бъде изследван с най-прецизна апаратура, във водещи страни, за да се докаже на такива като теб, че причината за ясновидството не е шизофрения, а е нещото, което я прави малко по-информирана от нас. А такива самозвани наистина има, но това не значи, че ясновидство не съществува.
Второ: Какво според теб отхвърлям 100%? Тук не ми стана ясно? Приемам материалната действителност за реална /това което и ти/ + това обаче, допускам,по-скоро ЗНАМ, че освен нея има и друго знание, други измерения, друга реалност, паралелни светове, акаша, или както искаш така го наречи, до които се докосват само определени хора. Много малко!!! Не си мисли, че се доверявам на всеки самообявил се за ясновидец. Честно казано, срещала съм само един такъв. Но това беше достатъчно, за да преобърне живота ми и възгледите ми за него. Преди това и аз бях убедена в противното като теб, на принципа "око да види,ръка да пипне". Е, видях и се убедих. Не ми е нужно повече някой да ме връща назад.
Така, че Константин, Ти си този, който отхвърля 100% нещо и то без да има доказателства. За това, че не го разбираш, нямаш вина,но с това че го отхвърляш правиш огромна грешка.
И един въпрос: Според теб "просветеността" какво е? Да си заровиш главата в пясъка?
Аз лично нямам никакви, ама наистина никакви претенции да съм просветена. Аз съм един бивш материалист /98% да речем/, който позволи да бъде убеден в противното, с цената на огромни житейски изпитания и човек който му показа какво има зад "бариерата". Това е. Излишно е да спорим повече. Всяко нещо с времето си, както се казва. :)
Съжалявам, че и аз оспамих темата, но трябваше да отговоря все пак нещо.

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:DMT
« Отговор #10 -: Януари 07, 2011, 02:35:24 am »
Книжката която PEACE препоръча е наистина добра като инфо за Диметил триптамина(ДМТ-молекулата на духа от Рик Страсман).
ДМТ си е вещество което се образува в организма, и то ежедневно. Особенно засилено по време на сън. Също отделянето му води до визуализации(при мечтаене,при медитации и т.нт).
Много силен стимулант е. Има ефект само венозно и то голям при малки дози-0,3 мг/кг. Иначе човек може да изпие значително количество без да има ефект- бъбреците го разграждат преди да е достигнал до мозъка.
Орален ДМТ има в "въшебните гъбки"- казва се псилоцин(от псилоцибин).
Но да не го обръщам на час по химия, а и да не подтикваме към наркомания.
Има племена дето пият разни гадни отвари, които стимулират отделянето на ДМТ.
Но според мен си има и далеч по лесни методи за да изцедим малко ДМТ- и то натурално.
Не съм чел за това ,но някакси интуицията ми подсказва че "ХЕМИ СИНК" може да е от полза. прочетете малко инфо за това.Автор Робърт Монро.ето линкче но е на английски-
В нета има и аудио което може да си свалите безплатно.Навремето като са нямали слушалки и са "добивали" този вид бинарни звуци натурално- в рядко срещани пещери с подходящи коридори.
После се появила инжинерната наука и си построили пирамиди с подходящи коридори за подобни занимания.
Абе инфо има по въпроса.
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:DMT
« Отговор #11 -: Януари 10, 2011, 10:49:09 am »
Но според мен си има и далеч по лесни методи за да изцедим малко ДМТ- и то натурално.

 Ако става въпрос за традиционните методи като медитация и визуализация,полученото количеството ДМТ е недостатъчно за да се постигне ефекта на външно приетото ДМТ в подходяща форма.
 Със сигурност има изключения и дадени хора могат да секретират по естествен път ДМТ чрез посочените или подобни методи.

 Ако става въпрос за други методи би ли споделил ?

Не съм чел за това ,но някакси интуицията ми подсказва че "ХЕМИ СИНК" може да е от полза. прочетете малко инфо за това.Автор Робърт Монро.ето линкче но е на английски-
В нета има и аудио което може да си свалите безплатно.

Трябва МНОГО да се внимава с подобни експерименти.Това са директни подпрагови,надпрагови и подсъзнателни настройки на психиката,на мозъка,на възприятията и на какво ли още не.Няма никаква гаранция каква е целта на подобни "безплатни" подаръци.
 
 ДМТ е средство.То отваря врати,дава отговори на редица въпроси и осигурява достъп до трудно достъпно ниво на реалността и съзнанието.Ако сме решили да тестваме този метод е хубаво да имаме ясна представа какво правим,какво търсим и къде отиваме.Под "ясна представа" слагам достатъчно високо ниво на религиозно и езотерично образование,известен СЪЗНАТЕЛЕН опит в ОИТ и осъзнатото сънуване.
 
 Трябва да бъдем максимално непредубедени за случващите се ТАМ събития защото лесно можем да попаднем в капана собствената си матрица от езотерично-религиозни убеждения.Отвъд сетивните усещания могат да бъдат толкова силни и откровени,че недостатъчно подготвеният човек да припознае в това "смъртта си","раждането си",да "срещне" и комуникира с "Бог","извънземни","светци","мъртви".

 Безсмислена е употребата на ДМТ просто за удоволствие.Нещата са прекалено сериозни и истински.На физическо ниво съществува опасност от провокиране на епифизата към повишено или свръхпроизводство на ДМТ,което с основание може да достигне до шизофрения.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:DMT
« Отговор #12 -: Януари 10, 2011, 15:53:43 pm »
Това ДМТ ми изглежда направо страшно.Особено след като прочетох че на повечето хора им се случват "кофти пътувания".За търсене на отговори според мен средството е Ребъртинг.

Неактивен woda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:DMT
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2011, 11:53:41 am »
Има вече и филмче за ДМТ в колибката- www.kolibka.com/2.html
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:DMT
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2011, 19:32:47 pm »
С външните стимуланти трябва да се внимава много, защото при неправилна употреба психиката се объркава което води до неправилни процеси в тялото които пък водят до задълбочаване на проблема. Според мен вече би трябвало да сме минали през времето на външните стимуланти и сега да се намираме на нивото на вътрешно-волево стимулиране. Знанията винаги са били изкушаващи и някои хора се впускат в необмислени приключения които им навреждат.
Не мислите ли, че ако сме достигнали вибрация която ни позволява преживявания базирани на отделянето на ДМТ щяхме да разберем, а до тогава трябва на внимаваме какво взимаме.
На мен лично са ми се случвали преживявания подобни на тези които се описват от хора стимулирали такива с ДМТ. При мен беше спонтанно но понякога се получаваше волево.
Само ще помоля ако има някой от форума който употребява подобни вещества да внимава, виждал съм как се променя психиката на познати ми хора.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27