Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 456930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #270 -: Февруари 08, 2009, 12:23:27 pm »
За тетаничния анатоксин: прави се задилжително на 10 годишен период, но ако си го пропуснал не е беда. При всяко по-сериозно нараняване се прави задължително подкожно и натренира 6-месечен имунитет. Благодарение на него смъртността от тетанус е намаляла многократно, всъщност е сведена до 0


Как е доказано това?

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #271 -: Февруари 08, 2009, 12:46:17 pm »
Ами доказано е с изледване на титър на антитела, който се повишава още в ранна детска възраст на едно базисно ниво с ваксините ДТК, имаш си нет, прочети си сам, също така в библиотеките има доста учебници- там се информираш по стария начин- с книга в ръка. Именно ИНФОРМАЦИЯ- тя ти трябва, за да не търсиш под вола теле.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #272 -: Февруари 08, 2009, 13:36:50 pm »
Не мисля, че е разумно да лобираме срещу ваксинирането в първата година от живота на децата,стига , разбира се, да се поставят качествени ваксини.
Добре де, нали кърмата създава имунитет за първите 1-2 години(или докато кърми беше, не съм сигурен)? Защо не се слагат след това ваксините?
И въпроса е точно там, че ваксините не са качествени, а се появяват усложнения и дори водят до разболяване от дадената болест. Вече е ясно, че усложнения "1 на милион" няма, а са много повече.
Другият въпрос, защо на бебета се слагат ваксини за болести, които са основно срещани при наркомани, хомосексуалисти или хора без лична хигиена? Ясно е, че и за тях има малка опастност от разболяване, но за всички останали е само допълнително изнежване на имунната система.

ПП: Радвам се, че най-после имаме лекар в темата.

« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 13:42:39 pm от jediguardian »

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #273 -: Февруари 08, 2009, 13:53:20 pm »
Дифтерия-инфекциозно заболяване, опасно за ранна детска смъртност от асфиксия от болезнения възпалителен налеп по цялото гърло на детети и от отока на лигавицата. Имате си нет-прочетете и се информирайте преди да задавате въпроси. Коклюш-изразява се в жестока кашлица, суха, дразнеща, която може да доведе даже до спонтанен пневмоторакс.Какво е това?-отново ще си прочетете само за домашно, например.Тетанус-заболяване, протичащо с гърчове, отначало само около мястото на нараняването,по-късно  се генерализират. Причинителят на тетанус си живее необезпокояван навсякъде около нас, включително в пръстта, по мебелите у дома във въздуха, който дишаме. Той е от флората нормално обитаваща нашата среда на земята. Не зависи от хигиената на даден човек, дали ще се разболее от тетанус или не.Зависи от неговия имунитет.Ако той вече се е срещал с агента, има запомнящи клетки, които дават команда за производство на антитела. Знаете ли, в учебниците по биолобия за гимназията е казано това за имунната система. Намеререте си по един такъв, сериозно. Полиомиелит-жестоко неврологично заболяване, водещо до инвалидизиране и смърт в ранна детска възраст. Ако сте виждали човек с такова заболяване, никога повече няма да спорите за  и против приложението на ваксина срещу него.

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #274 -: Февруари 08, 2009, 14:14:21 pm »
Сега за кърмата и кърменето. Детето се ражда с известно ниво на антитела, предадени от мама по време на бременността.Първите имуноглобулини получава с коластрата в първите часове, след раждането, затова е много важно да засуче до 5-6 час от раждането , защото после вече излиза кърма. Имуноглобулините, получени с коластрата, и после с кърмата вече по-малко но редовно, дават на детето имунна защита до към 4. месец. Точно затова е изчислено, че тогава е най-добре да се започне ваксинирането.Защото, нали се сещаш, вече е отделен организъм и трябва сам да си изгражда защита, а не само да разчита на мамината. Тя природата, разбираш ли, така е казала. Ако имате други въпроси, моля след като прочетете повече за имунитета и ваксините. Нямах представа, че сте толкова неинформирани, да не кажа нещо друго. Имах представи, че тези дето шетат из форума, са малко по-в час. Явно нещо греша. Но това, което ме дразни не много малко всъщност, е че хем не сте от много информираните, хем искате да знаете много и се предсавяте за мислещи, хем задавате въпроси, от които личи, че просто хабер си нямате, ама спорите само за спорта и само защото трябва да търсим конспирации навсякъде. Нещо не се вързва, поне за мен. Ваксинирането е довело до спасяване на цели нации от унищожение. Това, което е постигнато добро за човечеството, не бива да се отрича. Това, че днес у нас някой се опитва да ви пробутва някакви Ваксини?, на които вие не вярвате, е друг въпрос. Ами предизвикайте проверка на тези ваксини! Не си го изкарвайте тук само с говорене във форума, защото оставам с впечатлението, че просто искате да има повод за дрънкане.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #275 -: Февруари 08, 2009, 14:51:23 pm »
Относно първия ти пост - аз визирах хепатита :D.
За втория - ами добре, до 4 месец. Тогава защо се поставят някои ваксини веднага след раждането?
А за спасяването на цели нации - колкото са помогнали на едни, толкова има и повредени други. Има множество изследвания за заболяваемостта след ваксиниране. Поставяне на ваксини, когато вече е спаднала на 10-15 процента заболеваемостта, за да се покаже колко са ефикасни. Епидемии след ваксинационни кампании и то с по-голяма част от разболелите се ваксинирани. Покачване на заболяваемостта след въвеждане на дадена ваксина.
Аз поне не отричам, че ваксините помагат, особено на хора от третия свят, които нямат тукашната хигиена и хранене, но основните ми опасения са насочени към страничните ефекти и към прекомерното им използване, дори когато не са наистина нужни. За второто има страшно много вирусолози, които са на мнение, че ваксините изнежват и трябва да се контролира използването им.

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #276 -: Февруари 08, 2009, 15:05:12 pm »
И още нещо в този ред на мисли: Информираните хора, които мислят, много трудно се манипулират. Информирайте се, за да не сте такива и вие. За всичко, което ви попадне, не случайно е дошла до вас дадена информация. Не спорете за ваксините в детската възраст, които отдавна е доказано ,че само полза има от тях, ами скептично се отнасяйте, когато някой в зряла възраст ви каже: "Я се ваксинирай за това, че ще вземеш да умреш".
Например вече 15-годишната психоза за тези измислени противогрипни ваксини. И промивките по радио и телевизия- видите ли, каква страшна епидемия от грип идва ПАК. Непременно се ваксинирайте. Само да не забравите, пък ако забравите, може и по-късно. Ама не може, не бива. Тази манипулация продължава години наред и много малко хора се замислят защо.
А другата "мода" - дето тепърва навлиза? Става дума за ваксина против рак на шийката на матката. Струва 600-800 лева. Прави се на млади момичета, които още не са водили редовен полов живот. Е, аз мисля, точно като лекар, че ако има "нещо" дето може да предизвиква стерилитет, тук нещата са много съмнителни, но недоказани. Предлагам , да си го доказват другаде, а не върху нас. Просто не се поддавайте на манипулацията да си купите ваксината,като по този начин за пореден път обогатите фармацевтичната компания, и второ, не си я поставяйте!  
   Спомняте ли си истерията от преди няколко години за птичия грип? Как го търсихме къде ли не, не че го намерихме, но пък за това се изкупиха значителни количества Тамифлу от аптечната мрежа, дето някой ги внесе без да знае защо, и трябваше непременно да спечели от този внос. Ето ти конспирация: навсякъде се тръби за птичи грип и народа започва да купува от аптеките. Печалбата е сигурна.

   Мислете за тези неща, а не за ДТК-ваксината, дето със сигурност ще спаси живота на детето ви.
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 15:18:21 pm от Black Adder »

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #277 -: Февруари 08, 2009, 15:21:15 pm »
Знаете ли защо изобщо се въведе противохепатитната ваксина в задължителните ваксини до 1 година? Защото майките, носителки на HB-антигени се оказаха много, и зашото дете родено от мама положителна, умира в ранна детска възраст. Има сигурно и други  "конспиративни" причини , не зная. На мен като лекар ми е умирало бебе на 4 месеца от контигента, за който се грижех. Имаше вроден хепатит Б от мама положителна на антигените. Замислете се за причините:ниска здравна култура, ниска полова култура, безразборен секс без предпазни средства, ниска антисептика в миналото преди ерата на еднократните спринцовки и игли. И ред други причини, свързани с нашата ИНФОРМИРАНОСТ.

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #278 -: Февруари 08, 2009, 15:40:38 pm »
Ама ето това имах предвид, когато говоря за информираност, подобно незнание напр. на думичката "титър" на антитяло. Ама някакси в моето мислене не се побира да не знаеш какво значи думичката, пък да спориш компетентно и не чак толкова.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:54:06 pm от Eon »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Ваксини
« Отговор #279 -: Февруари 08, 2009, 16:34:34 pm »
Уважаема Mara,

Не ми стана и ясно, какво мислиш за разликите между живите и мъртвите ваксини? Кои от тях са по безвредни?

Доколкото помня, в първия си пост ти спомена, че имаш някои мисли и основателни причини против използването на ваксините, които не си ги била видяла да са обсъждани във форума. Но не разбрах, какви са те, а това е важно?
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:52:45 pm от Eon »

Неактивен Mara

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Ваксини
« Отговор #280 -: Февруари 08, 2009, 17:15:19 pm »
Между другото, не се казва 'Мъртви" ваксини, а убити. Те безусловно са по-малко вредни от живите ваксини. При убитите се използват само сегменти от белтъчните вериги на антигена, но и имунитета, който се изгражда, е по-непълноценен. Спорове ще има винаги. Аз се ръководя от максимата "Преди всичко, не вреди".
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:51:52 pm от Eon »

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #281 -: Февруари 09, 2009, 13:36:59 pm »
Цитат
Имуноглобулините, получени с коластрата, и после с кърмата вече по-малко но редовно, дават на детето имунна защита до към 4. месец. Точно затова е изчислено, че тогава е най-добре да се започне ваксинирането.Защото, нали се сещаш, вече е отделен организъм и трябва сам да си изгражда защита, а не само да разчита на мамината. Тя природата, разбираш ли, така е казала

Мара,а ти сещаш ли се,че този отделен организъм е перфектно програмиран да си изгражда защитата сам,така както споменатата от теб природа е направила.Ако вярваш в природата за какви ваксини става дума в един детски организъм!Така ли го е измислила природата,или някой е решил да я надмине за пореден път?
Много си назад с материала,елементарни пропуски и подвеждаща информация,трудно ми е да повярвам,че си лекар.Каква медцинска литература четеш и от коя година?
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:49:31 pm от Eon »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Ваксини
« Отговор #282 -: Февруари 09, 2009, 18:10:03 pm »
Аз като нормален човек,хал хабер си нямащ от медицина,четящ този форум от къде да разбера да си ваксинирам ли децата или не?Имам едно усещане,че ще е най-добре изобщо никаква ваксина да не им слагам,но ме глождят съмнения,предизвикани от противоречивите мнения тук.
И ако не им сложа никаква ваксина и случайно нещо се случи(да не дава господ) ,кой ще е виновен тогава и ще има ли смисъл да търся виновни изобщо.
Блаженни са незнаещите

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Ваксини
« Отговор #283 -: Февруари 09, 2009, 19:05:25 pm »
Незнанието не е оправдание, всяко (не)действие си има последствия.
Най- добре е да се информираш възможно най- пълно за ваксината, възможните ефекти и странични действия (по възможност от няколко източника), както и ако вече много се съмняваш, да занесеш въпросната ваксина в ХЕИ за изследване и да видиш от там какво ще излезе.
Успех!
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #284 -: Февруари 10, 2009, 11:23:39 am »
Max,според някои теории вируси не съществуват,така че остава открит въпроса срещу какво "защитават" ваксините.И сифилиса и туберкулозата са съществували и преди.Новите болести дойдоха с навлизането на модерната недицина.Случаите на туберкулоза сега се диагностицират по-често като рак на дробовете обаче.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 16:45:21 pm от Eon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27