Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 472462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #525 -: Март 05, 2010, 19:45:33 pm »
Имаше някаква секта, чиито членове не позволяваха да им се правеха ваксини и всякакви други манипулации. Коя беше тази секта, искам да стана член. Може би така законно ще отказвам ваксините на децата си.
  :) А какво ти пречи самостойно да отстояваш правото си на мнение?  :hi:

Например шефовете, глобите... /Имам предвид личния си опит./
На теб това не ти ли пречи?
« Последна редакция: Март 05, 2010, 20:39:13 pm от Max »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Ваксини
« Отговор #526 -: Март 05, 2010, 22:16:45 pm »
Мама Котк-е,

Я погледни, какво съм цитирал като отговор с №261 от януари 27, 2009, 12:54:44 :

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,165.255.html и слез по-надолу на № 262, за да видиш глобичките! Виж нещата, които са подчертани с червен курсив!

Преспокойно можеш да се позовеш на чл. 89 (информираното съгласие за инвазивни и други диагностични и терапевтични методи, които водят до повишен риск за живота и здравето на пациента или до временна промяна в съзнанието му /инжектирането е стрес - временна промяна в съзнанието/ се предоставя в писмена форма), 220 и 221 от "Закона за здравето". Тогава, тежко му на лекаря, че не те е уведомил писменно за всички възможни изходи от ваксинирането. Виж и какво пише в чл. 91 от "Закона за здравето".

Беше януари 2009, когато искаха да правят календарна имунизация на детето ми. Говорих с личната и отказах. Мина месец и дойде края на срока за имунизациите на набора на детето. От ХЕИ ми искаха декларация, че отказвам да бъде извършена имунизация на детето ми. Надълго и нашироко им описах всичките ми правни основания за отказ според "Закона за здравето". Изрично подчертах в декларацията, че не съм уведомен писменно за възможния изход от ваксиниране, което ще рече, че лекарката е в нарушение. А при повторно такова може да й отнемат практиката за поне 6 месеца ;). Изрично подчертах в декларацията, че ако има налагане на глоби лично към мен заради отказа ми, след като медицинското лице е в нарушение на закона, ще отнеса въпроса до съответните инстанции за разрешаване, включително до съда и прокуратурата.
До момента нито глоба, нито вест. И хич ни не очаквам такива. Което значи, че ако си знаем правата според българския закон, никой не може да те пипне с пръст.

Ами чувала ли си за чл. 5 на Конституцията на Република България? Позаинтересувай се, какво пише там!


« Последна редакция: Март 05, 2010, 22:21:35 pm от SMSI-H »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #527 -: Март 08, 2010, 08:33:17 am »
SMSI-H, чела съм и съм препрочитала всичко, което споменаваш. Ваксините ги водят извън тези неща, което е много странно. Задължават те, а ако се случи нещо, недай си боже, няма отговорни. Така или иначе ваксините няма да бъдат поставени. Докато мога ще шикалкавя, после ще подписвам декларации и т.н. При голямата дъщеря номерът със страха от боцкането засега минава. Явявам се, тя не дава и си ходим. Само не зная като дойде ред със средното образование, имам предвид записването в друго училище какво ще правим Искат здравните картони. Като нищо магат да ми правят проблеми.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #528 -: Март 08, 2010, 09:11:31 am »
А знае ли някай докъде стигна Гражданска петиция срещу липсата на право на избор при ваксиниране? Или е прах в очите на родителите които имат надежда здравеопазването в държавата ни наистина да е такова, а не само бизнес.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Ваксини
« Отговор #529 -: Март 08, 2010, 11:59:38 am »
А знае ли някай докъде стигна Гражданска петиция срещу липсата на право на избор при ваксиниране? Или е прах в очите на родителите които имат надежда здравеопазването в държавата ни наистина да е такова, а не само бизнес.
  :) Там където са намесени бизнес(финикийски знаци),нито петиици, нито закони нищо не може да въздейства! ОСВЕН... ДОБРАТА ВОЛЯ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО ДА ПРОМЕНИ ЖИТИЕТО СИ!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #530 -: Март 10, 2010, 08:00:42 am »
Жалко само, че човечеството е с промити мозъци. Не осъзнава, че под формата на някаква загриженост му вредят. Лично за мен всяка профилактика е вредна. Ваксини, флуор, витамин Д и т.н.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Ваксини
« Отговор #531 -: Март 10, 2010, 22:20:31 pm »
Изкуствено създадените неща да, но природните неща не вредят. Стига и тях да не ги взимаш под формата на таблетки от аптеката.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #532 -: Март 11, 2010, 11:48:55 am »
Разбира се, че говоря за изкуствените витамини и микроелементи, т.нар. профилактика. Давай вит. Д на бебето, независимо, че е на слънчице, кърмиш го, тъпчи го с флуор на таблетки!... Нали трябва да е потенциален хроничен пациент, абониран за торбата с лекарствата...
И честно да ви кажа имам едни подозрения, че минералната вода, която е предназначена за деца я флуорират изкуствено, затова и не съм купила такава досега никога.

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:Ваксини
« Отговор #533 -: Март 13, 2010, 11:36:57 am »
Повечето време се "изяжда" от тайминга, а не в самия превод...
Реших да пиша тук, че го правя и по този начин да се амбицирам да завърша превода възможно най-скоро! ;)

Вече съм на 30-та минута от превода. Определено ще имам нужда от помощ с многото  медицински термини и засега не превеждам част от тях.

Моля, ако някой се чувства уверен в това и има желание да помогне, да се свърже с мен.

Предварително благодаря!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #534 -: Март 15, 2010, 13:37:36 pm »
В момента в Русе има детско заведение с морбили! Нали са имунизирани децата и не ги приемат на градина без всички ваксини?! Как ще се обясни този ФЕНОМЕН?!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ваксини
« Отговор #535 -: Март 15, 2010, 19:41:41 pm »
Три бебета са с токсична реакция след ваксина срещу хепатит В

Три едномесечни бебета от Добрич са с токсична реакция, след като една и съща лекарска практика ги е ваксинирала срещу хепатит В.
Те били приети в рамките на няколко часа в един и същи ден в добричката болница, научи ВарнаУтре от д-р Йовчо Йовев. Бебетата постъпили с еднотипни симптоми - диария със слуз, едно от които и с кръв, друго - и с обрив. Децата били леко отпаднали. Медиците са предприели действия за предотвратяване на обезводняването с вливане на глюкозно-солеви разтвори, на детето с обриви е включен и противоалергичен препарат. Според детските лекари, това е токсична реакция на ваксината Енжерикс В.

За случая са уведомени представителят на фирмата производител ГлаксоСмитКлай за Добрич и РИОКОЗ. Според фирмата производител, честотата на страничните реакции при тази ваксина е от едно на 10 000 до едно на хиляда.

Първият прием на Енжерикс В е 24 часа след раждането на бебето, вторият - на едномесечна възраст, а третият - на шест месеца, обясниха от РИОКОЗ - Добрич. Трите бебета днес бяха изписани.

(Източник: http://www.varnautre.bg/)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Ваксини
« Отговор #536 -: Март 15, 2010, 20:49:57 pm »
Цитат
Според фирмата производител, честотата на страничните реакции при тази ваксина е от едно на 10 000 до едно на хиляда.

Дори и да няма такива странични ефекти подобни на тези с бебетата пак се уврежда организмът. Само, че вредите се появяват по-натам.

Цитат
В момента в Русе има детско заведение с морбили! Нали са имунизирани децата и не ги приемат на градина без всички ваксини?! Как ще се обясни този ФЕНОМЕН?!

Аз си го обяснявам така. Поради това, че ваксината влиза директно в кръвта и не минава през стандартните защити на организма той не си изгражда никаква реална защита.
Пък и не е нужно от такива неща. Ако човек се храни с храни, които са възможно най-естествени няма да има нужда от такива неща.
Фармацията само печели пари върху здравето на хората. Донякъде и хората имат вина, защото се загрижват за здравето си само като са вече на легло. През останалото време само тормозят организма с какви ли не неща.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:Ваксини
« Отговор #537 -: Март 15, 2010, 22:27:10 pm »
Цитат
Дори и да няма такива странични ефекти подобни на тези с бебетата пак се уврежда организмът.

А аз предпочитам да казвам това - Ако не си бил ваксиниран, си щял да бъдеш повече от това, което си сега.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 22:33:47 pm от XVisible »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #538 -: Март 23, 2010, 07:45:20 am »
Слушахте ли снощи Новините по BTV? Обмислят детските да се изплащат срещу поставени всички ваксини и извършени профилактични прегледи!!! Това правителство, на което се надяваше целият български народ, ще ни удари секирата отвсякъде! НЯМА ДА МИ ТРОВЯТ ДЕЦАТА!!! Дори с цената на всичко! Кой ми гарантира, че ваксините са безопасни? НИКОЙ! Няма отговорност от никъде и от никого ако се случи нещо! КАКВО БЕЗУМИЕ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Ваксини
« Отговор #539 -: Март 23, 2010, 23:42:54 pm »
 ;) "ВЕРВАЙТЕ" на честна дума. Първо заразяваме ,после прилагаме лечние ;D И така си реализираме производството.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27