Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 472640 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 919
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Ваксини
« Отговор #510 -: Март 01, 2010, 22:36:02 pm »
Казваш, че го има по торентите.. Аз го намерих само в concen.org и в момента му правя субтитри. Проблема е, че става много бавно и страдам от сериозна липса на време.
Стигнал съм едва до 5-тата минута за два дни!  :nea:
Аз го бях намерил преди време при демоноида, но едва преди няколко дена реших да го гледам. Бих могъл да помогна с превод, но ако се намерят готови субтитри на английски или руски.
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:Ваксини
« Отговор #511 -: Март 02, 2010, 08:25:19 am »
Повечето време се "изяжда" от тайминга, а не в самия превод...
Реших да пиша тук, че го правя и по този начин да се амбицирам да завърша превода възможно най-скоро! ;)

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #512 -: Март 02, 2010, 11:36:09 am »
Здравейте! Пак ще ви потормозя с темата за ваксините. Понеже малкото ми дете е на възраст за задължитерна МПР ваксина, пък и съвпада и с извънредната заради епидемията от морбили, искам да споделите мнението си за тази доста опасна имунизация. Ако има медицински лица във форума, моля, "светнете" ме за морбилито, защото цялата информация в нета май е доста подвеждаща. Сега както стана ясно, имунизирани се разболяват, също и хора, за които възрастта им не позволява да се заразят, както се твърди в описанията на болестта. Всичко е доста странно! Не е ли по- добре човек да си изкара морбилито, да предаде имунитет на децата си, а не да се боцкат децата през няколко години и като станат зрели хора да се окажат без имунитет и уязвими? Аз лично съм готова да поема риска... Само моля не се нападайте един друг заради различни мнения, просто искам да поразсъждаваме по темата и всеки да си направи изводите и да вземе собственото си решение.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Ваксини
« Отговор #513 -: Март 02, 2010, 12:54:58 pm »

      Аз лично съм готова да поема риска...


Мамче, кой риск?

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Ваксини
« Отговор #514 -: Март 02, 2010, 15:13:39 pm »
Не е ли по- добре човек да си изкара морбилито, да предаде имунитет на децата си, а не да се боцкат децата през няколко години и като станат зрели хора да се окажат без имунитет и уязвими?

По-добре е.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Re:Ваксини
« Отговор #515 -: Март 03, 2010, 11:48:04 am »
Като не успяха да изкарат пари от ваксините за свинския вирус, сега поеха кампания за ваксини срещу тетанус. Изровили са картоните на цялото население на Англия и почват масови ваксини - всички деца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се ваксинират преди да свършат средно, а възрастните всеки 10 години.

И да ви напомня пак за кучето ми: Отказаха да му лекуват хранително натравяне, защото не съм го била ваксинирвала всяка година! Средна цена на ваксината £38!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #516 -: Март 03, 2010, 14:06:42 pm »
Ами т.нар. риск от морбили. Нали уж се смята за опасна болест. Само, че ваксината предизвиква симптомите на болестта, слаби разбира се, без обрива, но с риск за мозъка и лимфните възли. Направо се ужасявам...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Ваксини
« Отговор #517 -: Март 03, 2010, 15:16:33 pm »
Мамче, въпроса ми бе ироничен. ;)
Умишлено го поставих така, за да се замислиш дали наистина има риск, и ако има къде се крие. Дали в имунизирането или в неимунизирането. Виждам, че си запозната и с двете страни на въпроса, но се колебаеш доста. Един път завинаги реши дали ще я караш "по течението" или ще гребеш "срещу него"...
Решила си да зачекнеш пак въпроса, защото сигурно наскоро са ти предоставили бележка за подпис, че си съгласна да се ваксинира детето ти в детската градина/ясла-ферма/. На мен ми предоставиха такава и аз отговорих твърдо "НЕ". А са го дупнали, а са се разхвъчали глави... Опитват се да вкарат пак практиките от татово време.
Запозната си с последствията от ваксинирането.
Детето си е твое.
Сама си прецени дали да "рискуваш" с неваксиниране или да рискуваш със. :)

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #518 -: Март 04, 2010, 07:48:30 am »
Въпросът е как да се измъкна законно, без глоби, защото съм абсолютно сигурна, че с това раздухване на мобрилито ще започнат да налагат такива. А детето ми няма индикации за освобождаване по здравословни причини. И лекарката съм сигурна, че няма да "измисли" накива. Определено ще я сменям юли месец. Може и да потърся свидетелите на Йехова...

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Ваксини
« Отговор #519 -: Март 04, 2010, 09:15:04 am »
 Има една много хубава книга по темата, "Ваксини,въпроси и отговори за мислещи родители''. Написана е от руски микробиолог/Александър Коток, мисля че се казваше/.
 Там основната идея е че няма добра ваксина, а наи-добрата е тази която не се бие. Авторът споделя убеждението , че всички болести с които ни плашат/морбили,заушки,паротит ит.н./имат решение по хомеопатичен път и дори детето да се разболее, болестта минава много леко и без последствия, като се създава основа за една стабилна имунна система.
 Решението за сега е да не биете много тъпана, а да си намерите доверен лекар или познат,който да не му ги бие, а да пише в картона че всичко е ок.
За пред хората. Живеем в БГ и знаете много добре, че ако човек иска да заобиколи системата, винаги може да го направи.
 Децата без ваксини са много по-спокойни и усмихнати.
Успех.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Ваксини
« Отговор #520 -: Март 04, 2010, 10:23:37 am »
Законно няма как да стане при теб. Единствения начин е да чакаш да го повредиш нещо детето/дано да не става/ и тогава да те отпишат законно от ваксиниране.
Сабазий много точно ти е описал начина за действие. Мисля, че и аз по-назад в темата съм го споменал.
Като/ако/ почнеш да действаш ти препоръчвам да го даваш малко по-остро при контактите ти с докторята. Покажи им, че си наясно с цялата ситуация и не мънкай. Много-много не им се обяснявай. Влизаш и поставяш въпроса едно към едно. Не се притеснявай ако сестрата е там. Повечето, да не кажа всички, знаят за какво става въпрос, но си мълчат, защото ще им изстинат местата. Търси докато намериш някой свестен само да отбелязва, че са поставени ваксини, но на практика не са. Решиш ли се, все ще намериш. Моя малкия има само една ваксина-тази за хепатит Б, която я бият още докато се пръкнат. На 6 години е и други не сме му слагали досега и нямаме намерение. На документи всичко е наред според правилата във Фермата. Начина съм го описал горе. Не чакай юли. Действай! Стига стоя "разкрачена".

П.П. Не се занимавай със Свидетелите, че може да избягаш от едната дупка, но да хлътнеш в друга...  Там даже не е дупка, а блато. Няма да се усетиш как ще потънеш. :)
« Последна редакция: Март 04, 2010, 10:26:52 am от Гален »

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 231
Re:Ваксини
« Отговор #521 -: Март 04, 2010, 22:02:03 pm »
Преди , в централната емисия новини по БТВ говориха за ваксините и как все по-често хората НЕ прибягват до тях, понеже не били на 100% ефективни. Дори водещата (на живо) каза, че почти половината доктори в страната се обявили против задължителните ваксинации, понеже смущавали имунната система у децата и още. Може да се гледа на сайта на БТВ.
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #522 -: Март 05, 2010, 11:26:13 am »
Благодаря за подкрепата! Просто ми е нужно да споделя, макар и с непознати хора вълненията си. Защото реакцията на всички мои близки е: "О! Как така без ваксини!!!" Като изобщо не се замислят за проблема. В наредбата пише, че ако не се ЯВИШ, подлежиш на глоба. Мисля, да се явявам, но да не позволявам. Поне докато върви номера, пък после ще видим.

Неактивен crescent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
  • like black ink in water
    • 500px
Re:Ваксини
« Отговор #523 -: Март 05, 2010, 17:23:56 pm »
При мен проблема с тези санкции същият.Днес личната ми се скара,че съм пропуснала три ваксини досега,а предстои още някаква тия седмици.Извади някакъв документ,в който бяха описани санкциите[горе-долу около 50лв в зависимост от възрастта].
Като дойде времето да се ходи ще почвам с уговорките да ме пишат,като "явена" пък да не ми вкарват химиите.
А това ще е четвърта ваксина за последната година,която е срещу туберкулоза.Винаги ми е било странно защо,след като един път са проверили за имунна реакция и е нямало проблем трябва след 3-4 месеца отново.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Ваксини
« Отговор #524 -: Март 05, 2010, 19:27:54 pm »
Имаше някаква секта, чиито членове не позволяваха да им се правеха ваксини и всякакви други манипулации. Коя беше тази секта, искам да стана член. Може би така законно ще отказвам ваксините на децата си.
   :) А какво ти пречи самостойно да отстояваш правото си на мнение?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27