Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 471847 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ваксини
« Отговор #1080 -: Октомври 05, 2012, 11:16:03 am »
Усещат, че губят, но... съжалявам ;)
     Но  докато  загубят  колко  народ  ще  затрият!  И  което е  по  лошото,  ще  намерят  друг  начин  да  вършат  делата  си!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1081 -: Октомври 05, 2012, 11:29:37 am »
Нов филм купих и няма да съм аз, ако не го кача във vimeo, като 2 ГБ avi file ;)
Shoot 'Em Up - The Truth About Vaccines

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 317
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Ваксини
« Отговор #1082 -: Октомври 05, 2012, 11:51:36 am »
Таман вчера се зачудих къде се изгуби Xvisible? :) Знаеш, че чакаме за субтитри към филма... :writer:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1083 -: Октомври 10, 2012, 16:51:02 pm »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 919
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #1084 -: Октомври 10, 2012, 21:22:00 pm »
@XVisible « -: Днес в 16:51:02 »
Това не е свързано с ваксините, пусниго в темаи за рака.
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1085 -: Октомври 10, 2012, 21:54:28 pm »
Не съм сигурен коя от двете индустрии е по-печеливша за медицината - тази за рака или тази за ваксините....
Ако има нужда преместете.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 919
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #1086 -: Октомври 18, 2012, 14:53:59 pm »
Дискусия за правото на избор при ваксините иницират във В. Търново
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=979834

Българите да имат право на избор да виксинират или да не ваксинират децата и себе си, предлага неформалната гражданска организация „Обединени за глобална промяна". Тази вечер от 18,00 часа формацията инициира дискусия на тема „Ваксините- право или задължение, свободният избор" в ОУ „Димитър Благоев" във Велико Търново.

Според Ирина Велкова целта на дискусията е родителите да коментират как да получат свободния и отговорен избор за лечението на техните деца. По думите и много са държавите, в които имунизациите не са задължителни. Така е в Германия, Холандия, Люксембург, Великобритания, Дания, Гърция, Испания и др., а в САЩ ваксините са задължителни, но се допуска изключение по религиозни и лични причини.

Защо самата Ирина Велкова иска право на избор, чуйте от нея в първия звуков файл.

Ирина Велкова добави, че в България вече е правена подписка за отмяна на приетия през 2005 г. закон за задължително имунизиране с определени ваксини. Писано е и писмо до омбудсмана. Има глобени хора, а и такива, които са осъдили държавата заради неполучени детски надбавки, каза още тя.

Чуйте я във втория звуков файл.

В момента много родители заобикалят законодателството, за да си вземат детските надбавки или пък да си спестят разправиите, без да имунизират децата си, информира Ани Велкова от същото сдружение. Според нея промените са необходими, за да се сложи край и на тази практика и хората наистина да имат право на избор.

Повече в третия звуков файл.
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1087 -: Октомври 18, 2012, 15:04:34 pm »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 919
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #1088 -: Октомври 18, 2012, 19:33:09 pm »
Как я намери тая с това деколте,  8) понеже си по навътре с нещата можеш ли да провериш дали има застраховки срещу увреждане при ваксини по света?
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1089 -: Октомври 19, 2012, 14:18:50 pm »
Ваксинации?

Невероятна лекция представена от педиатъра д-р Джей Гордън. Покриват се много въпроси, засягащи пряко родителите и техните деца. Филмът със субтитри е достъпен за оффлайн гледане оттук - http://download.vaksini.eu/Vaccinations/

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Ваксини
« Отговор #1090 -: Октомври 19, 2012, 15:11:55 pm »
Попитах в училището на големия си син, след като не искам да бъде ваксиниран, как да представя лична здравна профилактична карта, която в училище изискват, с отразените имунизации. Училищната сестра сподели, че един родител завел дело, защото също не искал детето му да се подлага на имунизации, за което го глобили... Могло да се отлага задължителна ваксина ако се изтъкне основателна причина, говоря за задължителните, които остават отразени в картоните на децата ни.

ето една статия по въпроса: http://mariaradeva.com/07-2011/a%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82/
ето цитат от нея:
"Санкции и за родител, отказал задължителни имунизации

През 2010 РИОКОЗ (сега РЗИ) Пловдив по повод приемане на сведение за извършените задължителни имунизации от общопрактикуващ лекар установява, че М.Д.Й., в качеството си на родител, категорично отказва извършването на задължителните имунизации на детето.
...
На майката е наложена глоба в размер на 50.00 лева за нарушение по чл.58 ал.1 от Закона за здравето.
Интерес представляват мотивите на Районен съд – Пловдив, с които е отменил наложената глоба. Съдът е констатирал процесуални нарушения, които с формалният повод за отмяната на санкцията. В подобни случаи съдът не е длъжен да се произнася по съществото на санкцията, но в този случай съдията е преценил, че следва да се “да отбележи и още нещо”.


"Възраженията на майката са в насока, че отказът й не е принципен, а е свързан с това, че преди всяка манипулация, свързана с поставяне на съответна ваксина на детето й, доколкото последното представлява инвазивна процедура по смисъла на Закона за здравето, тя желае да бъде информирана за рисковете и последиците, които следват една такава имунизация. Това нейно искане е съвсем резонно и основано на законното й право като законен представител на малолетното си дете, гарантирано и от Конституцията на РБ, който е и най-висшият нормативен акт в страната и на който не може да противоречи Закона за здравето, че никой не може да бъде подлаган на принудително лечение и на санитарни мерки освен в предвидените от закона случаи. В настоящия случай майката иска да е запозната с препарата, който се поставя на детето й, за да може в случай на възникване на нежелани последствия, които не са изключени при прилагане на ваксини, тя да може да вземе адекватни мерки в защита на правата и здравето на дъщеря й. Последните изложени обстоятелства може да се струват и абстрактни на медицинските власти, но налагат промяна в подхода им към гражданите, които все повече се информират за правата, които им се гарантират от законите и не се страхуват да ги отстояват пред съответните институции, когато считат, че те са накърнени.”
Решението е потвърдено от АС – Пловдив.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re: Ваксини
« Отговор #1091 -: Октомври 19, 2012, 15:29:46 pm »
Дел, на първо време ми идва на ум да ти предложа, ако се съберете няколко майки, които също не искат да имунизират като теб децата си, да заявите, че ще ги спрете от училище. Събирате се комплект, написвате заявление, подписвате се и го връчвате на директорката.
Ала-бала е да тръгвате по бюрократичните процедури-съд и т.н. Ти се изправяш с/у Системата, но искаш тя да ти помогне. Гарван гарвану око не вади...

Иначе аз съм споменавал как съм решил проблема с ваксинацията и на двете ми деца - доста назад в темата...

Малкият има само първата, за хепетит Б. Другите са в канала... Мина си през ясла, градина и вече е втори клас, да е жив и здрав.

Успех! :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 15:34:51 pm от Гален »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 919
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Ваксини
« Отговор #1092 -: Октомври 20, 2012, 00:56:58 am »
Това от линка на del « -: Вчера в 15:11:55 »
е много яко, накарй бюрократа да свърши нещо и да видиш как ще се свре в дупката си, мого разумен начин на действие.
Soli Deo Gloria!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re: Ваксини
« Отговор #1093 -: Октомври 20, 2012, 03:23:08 am »
Писаха това клипче и не знам кой би се заел да го преведе, вгради субс и качи...

Кой има полза от ваксинациите (3 min) - вградени BG субтитри

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re: Ваксини
« Отговор #1094 -: Октомври 20, 2012, 11:47:51 am »

Това от линка на del « -: Вчера в 15:11:55 »
е много яко, накарй бюрократа да свърши нещо и да видиш как ще се свре в дупката си, мого разумен начин на действие.



То наистина е много яко, но трябва ли всеки обикновен човек да се образова юридически, да се рови в закони, подзакони и наредби или да се изкихва за адвокатски хонорари, за да дири правда..?!?
Много закони, с които се съобразяват гражданите са противоконституционни и нарушавт техните права.
Като пиша това, веднага се сещам, че всички шофьори си купуват винетки безропотно, но тази такса противоречи на чл.35 ал.1 от конституцията.
Ето:"Чл. 35.
(1) Всеки има право СВОБОДНО да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани."
Винетката е финансова бариера против свободното ни придвижване.

Както казах по-горе, бюрократичните мишоци няма как да работят в наша полза, защото те са слуги на Системата, а тя в по-голямата си част е против нас и ни третира като добитъци.
Може някой да си е помислил, че горното ми предложение към Дел е крайно, но щом няма изход с нормални действия, "крайните" са препоръчителни и желателни. Друг начин няма.
Аз с решаването на проблема с ваксините съм намерил пробойна в Системата и съм се възползвал от нея, но ако не бях намерил такава, на 100% щях да предприема радикални действия.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27