Автор Тема: Етническо напреженение  (Прочетена 29428 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #45 -: Август 22, 2008, 09:48:08 am »
Таке е Breath.
Тцц как може бе  :-X Кой е пуснал тия турски фирми да ни ровят природните богатства :-X  >:( Да ходят да си ровят чакъл в Анадола  >:(
Плутос, мисля че имаш много ограничено мислене по този въпрос. Ако фирмите бяха норвежки или шведски, щеше ли да се изкажеш по същия начин? Не познавам фирмите и собствениците им, но имам чувството, че действаш параноично в момента. В България има много турски фирми, които правят нормален бизнес в България и всичко е наред.

Малко ще се отклоня от темата, но например над 50% от банките в България (класифирам ги по какъвто критерий искаш: сума на активите, депозити, кредити или каквото още искаш) са на ГЪРЦИ. И кво правим??? Какво право имат гърците да ни ровят из спестяванията.

Ако същото беше с турски банки сигурно щяхте да пропищите до небесата. И досега не съм забелязъл да има недоволни от този факт.

Пример ще ти дам с една компания наречена Алкомет. Тя е в Шумен и произвежда алуминиеви профили (не такива профили за прозорци, а индустриални) и обработва алуминий. Шефовете са турци и от всички заводи и фабрики в Шумен мога да ти кажа със сигурност, че дават най-много пари. Дай да ги разкараме и тях, а? Защото именно тези хора дойдоха и дадоха хляб на 1000 семейства в Шумен.

Айде без крайности моля.
« Последна редакция: Септември 04, 2008, 17:49:09 pm от RedGuy »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #46 -: Август 22, 2008, 12:34:00 pm »
Много интересно докога ще се води един и същ разговор, след като е ДОКАЗАНО, че чисто статистически се води геноцид от турци и цигани над българския народ. Претопяват ни.
И колко пъти трябва да се казва, че като се казва "турци" нямам предвид съседа Осман, а политика Доган.
Правителството ни е турско бе! Интересно защо в Турция няма българска партия/министри? И изобщо как биха приели тази идея ако я чуят те? А вие самите как я приемате? Еон? Нещо прави ли ви впечатление изобщо? Някъде има ли го това? Министрите ни са турски! Айде стига превземки и обиди! Тази страна се разграби, разпродаде и разори от турци, евреи и българи! Никой не заклеймява нищо и един единствен човек/етнос.
Ако геноцида беше гръцки, щях да кажа същото. Тъй че вие спрете да пищите и вижте какво се случва.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #47 -: Август 22, 2008, 12:51:53 pm »
Много интересно докога ще се води един и същ разговор, след като е ДОКАЗАНО, че чисто статистически се води геноцид от турци и цигани над българския народ. Претопяват ни.
И колко пъти трябва да се казва, че като се казва "турци" нямам предвид съседа Осман, а политика Доган.
Правителството ни е турско бе! Интересно защо в Турция няма българска партия/министри? И изобщо как биха приели тази идея ако я чуят те? А вие самите как я приемате? Еон? Нещо прави ли ви впечатление изобщо? Някъде има ли го това? Министрите ни са турски!
Е за правителството си прав - не го отричам. За разграбването от политици (турци, българи и т.н.) също си прав.

Само, че Plutos говори за компании. За нормален бизнес. Дай като имаме скапани управляващи да плюем и компаниите.

А между другото, за геноцида/претопяването от страна на турците мисля, че не си прав. Много турци след '89 си заминаха в Турция и си останаха там. Така че, след тази година по лични наблюдения, поне 50% от останаха там, и малцинството им в БГ още повече намаля. От НСИ също може да се види как се променя процента им през годините, само че ти няма да повярваш на цифрите и ще кажеш, че са манипулирани.  ;)

Плс, преместете темата в БГ конспирации, имаше някаква такава подобна тема, но не знам коя...

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #48 -: Август 22, 2008, 14:56:53 pm »
Еон ти чуваш ли се какво приказваш :-[ ела да видиш тук в нашия град на какъв език се говори и тогава ми приказвай с какво мислене съм тука гяури ни викат бе ей >:( Утре като поискат част от държавата ни друга песен ще пееш и ти и другите като теб :-\ Да си ровят в АНАДОЛА пясък както казах вече :-[

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #49 -: Август 22, 2008, 15:32:59 pm »
Еон ти чуваш ли се какво приказваш :-[ ела да видиш тук в нашия град на какъв език се говори и тогава ми приказвай с какво мислене съм тука гяури ни викат бе ей >:( Утре като поискат част от държавата ни друга песен ще пееш и ти и другите като теб :-\ Да си ровят в АНАДОЛА пясък както казах вече :-[

Ами като ти вика гяур скачаш и му биеш 2 шамара и това е.
Или му викаш турчоля/рязан и сте квит.

И говорим за компаниите, а не за някакви олигофрени в твоя град.

cdms

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #50 -: Август 26, 2008, 19:57:47 pm »
ДПС се опитва да направи Втора Македония. Втълпява на помаците, че не са българи, а турци, както коминтерна е промил мозъците на българите в Македония преди 65г. Можем да се оправим, само ако се обединим. Не съм социолог, но ако имаме следващите 10-12г дясно-центристко управление с политика на ребългаризация настоящите проблеми биха останали в историята. Проблемът само че е по-машабен. В началото на 2008г Западът призна Косово за независима държава. Сега Русия ги контрира с признаването на Абхазия и Южна Осетия. Смятам, че започва верижна реакция, коята ще обхване целия свят. Като започнем Чечня, Тибет, о.Тайван, Западна Македония и стигнем до милите ни Родопи. Нищо не пречи ДПС да си "отреже" Родопите.
Единственият начин е да си съберем всички българи от кол и въже по света и да си развием икономиката. Но за всичко това трябва обединителен център. Обша калза за Велика България(не Санстефанска, а в сегашните й граници). Не може да не присъства в учебниците по история клането в Батак през 1976г., а в учебника по история за 5 клас да има цял урок за устройството на Османстата империя. Да питат по телевизията ученици кой е написал Азбучната молитва и те да не знаят. В същото време да знаят наизуст песните на Азис, Софи Маринова и другите "говеда".
ТРЯБВА ДА СЕ СЪБУЖДАМЕ!!!  :'( :'( :'( :'( ,че ще изпаднем в мозъчна смърт.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #51 -: Август 26, 2008, 21:28:39 pm »
Във вестник "Атака" преди няколко дена имаше статия от журналист, българин от Якоруда. Било страшно там. Пишеше, че заплашвали българите със смърт, ако не приемат исляма и че целите Родопи били техни, на турците. Някой яко обработва българските помаци, че са етнически турци, щом говорели турски. А то даже не е турския, който се говори в Турция, а друго турско наречие.
В някакво село местните християни си направили малък параклис и няколко пъти храмчето било обирано, поругавано и все в този род.

cdms

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #52 -: Август 26, 2008, 21:52:56 pm »
Другият радикален и ефикасен вариант е да направим, като гърците през Първата световна. Етническо прочистване на Родопите и настаняване на български имигранти от Молдова, Украйна и Казакстан. Така са направили гърците - направили са гонения и геноцид на българите в Беломорска Тракия и са си настанили бежанци от Мала Азия.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #53 -: Август 26, 2008, 22:09:16 pm »
Всъщност от Беломорска Тракия само към 40% от българите са се изселили. Другите ги репресират и до днес.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #54 -: Август 27, 2008, 18:26:14 pm »
Ако не бяха турците, България сигурно сега щеше да цъфти и връзва.
Всеки един от нас познава поне по един турчин и по един циганин, нали? Е, те какви са?

Работя в средно голям интернет клуб и имаше времена където на ден минаваха по 30-40 такива, като полвината от тях редовни, другите се сменяха на няколко дни и мога без капка угризения да сложа ВСИЧКИ цигани под 1 знаменател. Както някой някъде беше казал - това е начин на живот, култура, а не "етнос"
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

cdms

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #55 -: Август 31, 2008, 13:46:46 pm »
Ако има програма за изтребване на българския народ трябва да има и програма за изтребване на циганския етност. "Потуши огъня с огън".

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #56 -: Септември 02, 2008, 20:35:21 pm »
Ако има програма за изтребване на българския народ трябва да има и програма за изтребване на циганския етност. "Потуши огъня с огън".
Гета - тука вече прекали, както и с по-горните си постове.

Ако има някаква конспирация относно радикализирането на турското малцинство унас, то тя е по линия на Кенан/Конгюн или на масонството/ционизма, (доколкото българските политлидери са членове на такива организации) и изобщо не се движи и организира от самата етническа група. Тоест, ако някой има някакъв проблем с турското малцинство, по-добре е да се насочи в посока отделни личности и организации. Така че, на "проблемът с турците" трябва да се гледа като на проблема с тайните организации и подстрекателите на българска териротиря.

В този контекст, също така именно тези писания по вестник Атака и ако това, което пишат е истина, може да се тълкува като реакция на идването на Атака.  ...
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 20:37:16 pm от RedGuy »

cdms

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #57 -: Септември 03, 2008, 20:30:33 pm »
Red, наистина май съм излязъл малко от темата.
Обаче не мога да се съглася с това да се търсят "виновни" само в тайните организации и т.н. Другите етноси са и други култури. Трябва българският етнос да е задружен, за да може да се запази. В противен случай ще бъдем асимилирани. Ще присъстваме само в учебниците по история.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #58 -: Септември 06, 2008, 10:00:40 am »
А тряяше само едно законче-който се роди (от малцинствата)-първото му име да е българско-както е в щатите.


Как е в щатите, че нещо не схванах?!?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #59 -: Септември 06, 2008, 10:06:56 am »
В Щатите знам, че когато се роди дете първата му име задължително тряя да е Английско или американско-и те си имат наръчници с имена.Аз съм виждал такива-български. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27