Автор Тема: Етническо напреженение  (Прочетена 29425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #15 -: Септември 22, 2005, 18:08:36 pm »
Оберон, икономист съм. Е нямам магистратура, само скромен бакалавър. Ама не щот ме домързя, а имах публичен (лекционен) спор с един от прокламаторите на Новия Световен Ред - преподавател по Европейска Икономическа Интеграция. Смятам знаеш за какво иде реч. И човечеца каза, че от мене икономист (по- точно бизнес администратор) нема стане щом съм евроскептик и таквиз немат место сред нас. И така останах неук - само тоя изпит не можах да взема. Ма като гледам загубата не е особено тежка - хахахаха.
Иначе съм привърженик на Алвин Тофлър. Наистина е велик. И най интересното е, че след разговори с един преподавател, даже май беше и декан на стопанския, стигнах до извода (по- точно ме насочиха), че другаря Маркс е мнооого по- близко до Тофлър и технологично - информационната парадигма отколкото до познатите ни на всички социализъм и марксизъм-ленинизъм. Те са предимно политически инструменти за подчинение на масите. Подобно на фашизма, развития капитализъм и т.н. Китайците - Евала. Някой учен мозък беше казал, че те са Цивилизация с претенциите да се нарича Нация.
Относно шефката ти - светния, че нещата са малко по- сложни от колкото си го мисли, ама простено да и е...
Виж, от гледна точка на ограничените ресурси - точно тяхната ограниченост и непропорционално разпределение водят до асиметрия на властовото отношение. Щото властта не е предмет и никой не я притежава. Тя е отношение. И това отношение е породено (основано, възможно) точно от ресурсня дефицит и начина на неговото разпределение, както в познатата ни природа, така и между индивидите и групите индивиди. Прощавай, че използвам филисофски категории, но те най- точно изясняват проблематиката. На пръв поглед звучи много логично. И би било цялата истина. Да ама не, както казваше Бочаров. За да се поддържа тази властова асиметрия някой някога е създал научния филтър, а за да се запази тайната - историческия филтър. И двете системки си бачкат.
Мдааа, ресурсите, дори и във Вселенски мащаб са ограничени. Това означава, че и генераторите на Тесла не са перпетум мобиле, а разходват някакъв енергоносител - торсия, ефирни частици и т.н. Да ама от гледна точка на това, че ограничеността на тези ресурси от наш мащаб, от гледна точка на нашето потребление не съществува, а те са и безплатни ресурси..... Кво става - асиметрията става симетрия, и какво - йок властимащи, илюминати и др. бандити. И това е пример само с едно нещо - енергията. Я насложи и фармацията, медицината, транспорта, комуникациите. И както един неук попита тук - ако всички тея мечти се сбъднат кво ша праим - има какво. Еми вместо да се бориме ша вземеме да се развиваме. Духовно. Ше вземеме да станеме Прогресори, после Странници и т.н. Нима е лошо да даваш на неимащия, когато имаш в изобилие. Но си си мисля, че питащия имаше по- прозаичен въпрос. Как ще се развиваме, ако живееме по- дълго и всичко е еднакво възможно и еднакво скъпо (евтино за всички). Значи нема да има конкуренция и конкурентноспособните да управляват неконкурентноспособните и да богатеят на техен гръб. Ша взеиме да вегетираме и край с назе. Еми има полета на изява като дизайн, изкуство.... Там, чрез личностни качества ще се конкурираме, а не база аз ще скрия от теб благинките и ако ми се репчиш - девет грама в сърцето, и колкото да моеш пак ще си под мен.
Хубавото е, че тука има хора, които не са на принципа око да види ръка да пипне. Щото и аз не съм виждал совалката, нито съм я пипал ама тя си лети. Е чат пат и гори. Лошото е, че някои изпадат в параноични истерии от време на време. Но така е по- добре от колкото овчедушието на елементарния материализъм.

Мне, не си ми разбрал въпроса изобщо. Въпроса ми беше, като "паднат всички окови", с какво ще се занимавате специално вие, конспиралното лоби? Няма какво да чакаме светлото бъдеще, що не почнем всички да се развиваме духовно още сега а? То като всичко е еднакво възможно е най-лесно. Неслучайно хората направили най-големите технологични открития и нововъведения са били или материално осигурени и са имали време да мислят за това, или пък са били притиснати от пазара да го направят за да оцелеят. Не че на мен не ми се иска, колкото и да не вярваш, да живеем в райско общество. Ника ми е взет от Стар Трек, с което би трябвало да сте запознати щото и там корабите приличат малко на чинии ... Та в техния свят, след 100на години човечеството прави  именно това - развива се духовно след като е решило материалните си проблеми.  Само че от гледна точка на нашето време това е една утопия. Не казвам че не е възможна в бъдеще, а че не е възможна на сегашното ни ниво на развитие. Не защото "някой крие" предпоставките за това, а просто щото тези предпоставки ги няма. Не само технологичните. Но и психологическите такива. Кой ще се развива в това общество, хора като теб ли? Дето идва някой като мен при тях и започва да им развива различно мнение и те веднага го обявяват за неук? Имате се за много светнати и отворени за всичко, а нямате елементарна толерантност. Ако ще и двайсет вида перпетуум мобиле -та да измислят, пак никаква работа няма да свършат щом още има подобен начин на мислене. Първата част от постинга ти не ми се коментира сега че си имам друга работа, а и май малко се отклонихме от темата за "етническото напрежение" ...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #16 -: Септември 22, 2005, 18:18:03 pm »
Ти пробвал ли си да се развиваш духовно, че да твърдиш, че е невъзможно. Май, за да се развиваме в този план, трябва да вярваме в съществуването на духовния свят.
Първо, за да се развива духовно човек, не му трябват предпоставки - той или го прави независимо от обстоятелствата - или не. Второ, нали ние градим света си? Ако всеки реши като теб, че в момента е невъзможно, то няма да има еволюция. Защото трябва да се промени вътрешното, за да се трансформира външният свят. Или не мислиш така. ''Алиса в страната на чудесата'' си чел нали? Когато Алиса говореше с кралицата ба сърцата, тя й каза: "Невъзпитано е да заговаряш, ако преди това не те заговарят", или нещо от сорта. А Алиса отговаря: "Ако всеки чака да заговори другия, всички ще мълчат" (пак нещо от сорта). Та ако чакаме времето да е "подходящо", май ще се загубим, а?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #17 -: Септември 22, 2005, 19:24:13 pm »
Малко се отклонихме от темата но държа да репликирам тезата че "технологически" не е възможно нещата да стоят по друг начин. Тази технология която днес пускат на пазара е като детска играчка в сравнение с това с което някои "хора" разполагат в действителност. Просто не е изгодно на тези които контролират тези технологии да бъдат използвани за благото на човечеството тъй като тогава те няма да  се страхуват от напълно изфабрикуваните проблеми от сорта да си платиш тока или да не умреш от глад. Тези така наречени проблеми могат да бъдат решени с един замах но просто не е изгодно на някои! Ако само 1 % от световните транзакции бъде обявен за данък срещу глада и парите бъдат преведени за тази цел този проблем ще бъде ликвидиран - но няма желание ! За сметка на това има други инициативи които намирам за много оригинални и меко казано нагли като се има предвид колко деца умират от глад от изкуствено създадени ситуации! Та инициативата е следната - Събрали са 400 милиона $ защото са се загрижили за изчезването на някои видове крокодили и гущери и тези пари ще служат за запазванена техните популации! Има ли нужда да коментирам колко деца могат да бъдат хранени с години с тези пари ? Дори няма да се  впускам защо баш крокодили и гущери ще спасяват !

Eon

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #18 -: Септември 23, 2005, 16:37:28 pm »
Евала на Всички

Тука сме се събрали само Финансисти
айде и аз към вашта група (Financial Management-Master)
Zikko стига си ни баламосвал с Микро и Макро 
дай тука Финансов анализ, потфейлиране, теория на игрите, опции, и техническия анализ (колкото и да го отричат в моя Юни, признават че от него може да се правят пари....)

Respect!! For All of You....

политиката(властта)/икономиката(парите) са двете страни на една монета...
това аз си го измислих, може да го е казал някой преди мене де....
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 17:42:00 pm от Horus »

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #19 -: Септември 25, 2005, 21:13:48 pm »
Ей, икономистчета кухавелки ... като икономиката се признае за "наука" тогава ми се хвалете кви сте велики и кво разбирате ...

и спрете да пишете покрай темата !!!

над някои градове летят военни хеликоптери (ко правят никoй не зане), медиите продължават да бълват инфо за цигaнски набези и турски изцепки ...

p.s. - и аз съм икономист :-(
sorry за шлокавицата

поздрави
Атила, бич божи
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 17:40:34 pm от Horus »

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #20 -: Септември 25, 2005, 23:09:23 pm »
Еон - май съм малко тъп, ама не схванах ебавката (насока, обект и т.н.) Относно политиката и икономиката - споделям максимата, че политиката е концентриран израз на икономиката. Смятам знаеш кой го е казал. А и има още нещо ценно по въпроса - Клаузевиц казва, че войната е последната фаза на политиката, докато Сун Дзъ, че политиката е първата стъпка на войната. Кой е прав. На пръв поглед - еднаквост, в по- дълбок аспект - огромна разлика. За това казват, че Клаузевиц е като невръстно дете пред Сун Дзъ. Относно икономистите - еми нормално е повечето събудени да имат интереси и/или познания в областта - виж по- горе. Относно - дисковете - имах огромно желание - даже май ти пращах части от сайта в PDF формат. Ама имах и още по- огромни проблеми (не свързани с дисковете), но спазих това, което ти казах - копие никой освен мене няма, но за туй пък популяризирам сайта ти!!!
Атила, това с което излизаме от темата в същност е по самата тема. Та нима етническото напрежение не е инструмент на политиката за постигане на икономически цели. А дали Икономикс е наука - еми от времето на "За богатството на народите" вече е наука. Е малко спада към приложните науки (някой да не си направи паралел с френски приложим ;D).
Хорус - що му обясняваш на човечеца. Акъла нема му доди. И мене ме сърбят пръстите да му отговоря, но няма пак да схване за ко му думам. Как да му обясниш, че ако няма проблем, няма интерес, няма такива като назе. Че проблемите поставяни тук не са истински проблеми на човечеството, а изкуствено създадени, и че на нас най- малко ни се иска да ги има... Че всеки от нас си има житейски цели различни от това да виси по барикади и митинги. Че въпроса е прост - мразя войната, ама ако някой навлезе в дома ми да го завоюва ша му шатна главата (ако мога...). Човека си е тъп - просто му обясних разликата между перпетум мобиле и това, което ни се вижда такова, ама той пак си лалоти щуротии. Не мое схване, че ако таквоз нещо се допусне свободно нема да има нужда от етнически напрежения...
И сам войнът е войн!

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #21 -: Септември 25, 2005, 23:59:00 pm »
Цитат
мразя войната, ама ако някой навлезе в дома ми да го завоюва ша му шатна главата (ако мога...)
War is shit, but the sound is cool !

КГБ е на друго мнение - добра икономика без отлична политика е нищо (=0).
България го доказа на практика след разпада на социализма - имаше икономика с много лоша политика и резултата е налице.
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 17:38:03 pm от Horus »

Eon

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #22 -: Септември 26, 2005, 21:06:58 pm »
става въпрос за обект  :D
пошегувах се, че даваш примери от микро и макро (базовите работи)
няма значение :)
няма проблеми за дисковете, просто се чудих какво стана, не се обади ...затова..
дай боже наскоро да направя сайта .com или от сорта
тогава ще ги сложа всички работи там....

поздрави...
на всички
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 21:47:38 pm от Horus »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #23 -: Септември 27, 2005, 16:05:54 pm »
Еон - май съм малко тъп, ама не схванах ебавката (насока, обект и т.н.) Относно политиката и икономиката - споделям максимата, че политиката е концентриран израз на икономиката. Смятам знаеш кой го е казал. А и има още нещо ценно по въпроса - Клаузевиц казва, че войната е последната фаза на политиката, докато Сун Дзъ, че политиката е първата стъпка на войната. Кой е прав. На пръв поглед - еднаквост, в по- дълбок аспект - огромна разлика. За това казват, че Клаузевиц е като невръстно дете пред Сун Дзъ. Относно икономистите - еми нормално е повечето събудени да имат интереси и/или познания в областта - виж по- горе. Относно - дисковете - имах огромно желание - даже май ти пращах части от сайта в PDF формат. Ама имах и още по- огромни проблеми (не свързани с дисковете), но спазих това, което ти казах - копие никой освен мене няма, но за туй пък популяризирам сайта ти!!!
Атила, това с което излизаме от темата в същност е по самата тема. Та нима етническото напрежение не е инструмент на политиката за постигане на икономически цели. А дали Икономикс е наука - еми от времето на "За богатството на народите" вече е наука. Е малко спада към приложните науки (някой да не си направи паралел с френски приложим ;D).
Хорус - що му обясняваш на човечеца. Акъла нема му доди. И мене ме сърбят пръстите да му отговоря, но няма пак да схване за ко му думам. Как да му обясниш, че ако няма проблем, няма интерес, няма такива като назе. Че проблемите поставяни тук не са истински проблеми на човечеството, а изкуствено създадени, и че на нас най- малко ни се иска да ги има... Че всеки от нас си има житейски цели различни от това да виси по барикади и митинги. Че въпроса е прост - мразя войната, ама ако някой навлезе в дома ми да го завоюва ша му шатна главата (ако мога...). Човека си е тъп - просто му обясних разликата между перпетум мобиле и това, което ни се вижда такова, ама той пак си лалоти щуротии. Не мое схване, че ако таквоз нещо се допусне свободно нема да има нужда от етнически напрежения...
Постоянството в обиждащото ти поведение е признак на безсилие. Имам чувството че си говорим на различни езици - аз се опитвам търпеливо да погледна през твоята гледна точка нещата, да обясня защо не я смятам за вярна, а ти седиш и ми врещиш в лицето "Еби си майката", образно казано. Поведение, като по учебник от ранните политически митинги в началото на 90те - "Щом не е от "наште", значи "Долу!!!"

Но да видим кой ще се окаже по-тъп. Примерно след 20на години да осъзнаеш как си си загубил времето в приказване на щуротии за неща, за които единственото "доказателство" за съществуване са били неясните снимки на някой сайт. Или пък теорията в някоя книга. То ако приемахме всичко, което прочетем, за истина ...

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #24 -: Септември 27, 2005, 17:06:55 pm »
Поправка - поведението не ми е обиждащо, а снизходително - иронично. А що се отнася до губенето на времето - преценил съм нещата много преди да можеш да пишеш... Прост пример за дебелоочието ти - БИОДИЗЕЛ. Не е на картинки в книгите и сайтовете... Реалност. В Япония - задължителен. А таквиз кат тебе, но в конкурентноспособния ни парламент искат да ползваме продуктите на петролните магнати. Що ли? Еми балансират, глобално...
« Последна редакция: Септември 27, 2005, 17:12:16 pm от Zikko »
И сам войнът е войн!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #25 -: Септември 27, 2005, 17:15:57 pm »
В допълнение понеже видяха че всички минаха на метан щото е много по  - ефтин и веднага почнаха да мислят как да вдигнат акциза че да стане колкото бензина. Да не говорим за разработки с олио и алкохол които ако се произвеждат серийно и не за консумация като хранителни вещества  биха били много по-ефтини и екологични.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #26 -: Септември 27, 2005, 17:18:12 pm »
Даваха преди време някъв българин дето караше колата си със сено :D :D :D Правеше си някаква смеска човека и си караше със сено :P

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #27 -: Септември 27, 2005, 22:16:20 pm »
стига сте изкривявали темата !!!

ето малко новини пак по същата линия
Цитат
Европейската банка за възстановяване и развитие може да опрости кредита от 3 млн. долара, отпуснат на Столична община по проекта за изграждане на ромски кооперации в квартал “Христо Ботев”.

... за изпадналите в нищета българи няма помощ ама за мангаите няма проблеми

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #28 -: Септември 27, 2005, 22:18:32 pm »
captain_picard излишен си тук!!
Що смяташ че си губим времето с глупости не си губи твоето ценно времето с нас

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #29 -: Септември 28, 2005, 12:02:47 pm »
captain_picard излишен си тук!!
Що смяташ че си губим времето с глупости не си губи твоето ценно времето с нас

Абе не ми казвай пък ти къде съм излишен! Сам ще разбера когато ще се почувствам излишен.

Защо гледаш в паничката на другия, т.е. тия три милиона са за циганите, не за българите. Доколко си ги заслужават е отделен въпрос. Помисли над това как можеш да получиш нещо, без да го взимаш от някой друг.
« Последна редакция: Септември 28, 2005, 12:06:18 pm от captain_picard »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27