Автор Тема: Въпрос относно  (Прочетена 70796 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Въпрос относно
« Отговор #75 -: Април 20, 2011, 01:42:57 am »
Я си прочети пак писанията, изясни си какво не ти е наред, пък после питай пак.
Нещо взе да ми омръзва всеки втори да се счита за автор на гениални теми, базирани на 1 ред несвързани писания подкрепени с линк от руски или български жълт вестник па след това да се обявява за поборник, потискан от злите администратори.
Ако ви се четат жълтини, що дирите тук? Да ви изредя любимите ви линкове в отделна тема ли?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 153
Re:Въпрос относно
« Отговор #76 -: Април 20, 2011, 16:38:07 pm »
Ставаше въпрос за  темата , която вчера обсъждахме - разпрата между ВМРО  и Свидетели на Йехова в Бургас. Това имах предвид в поста си, че се трият актуални теми свързани с НСР. Според мен си беше точно на мястото в раздел „против сектите" и отразяваше с факти нещата, т.е. не бе поредната жълта новинарска клюка измислена от някой журналист....
Как да е няма да спорим...минало - заминало, няма да питам повече  :hi:, исках само да уточня  коя тема конкретно имах предвид, а линковете от жълтите сайтове дето напълниха форума са си направо за кошчето  и няма какво да ги коментираме - трий!!!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Въпрос относно
« Отговор #77 -: Април 23, 2011, 23:29:44 pm »
Привет!

И аз имам въпрос - откъде намирате средства за поддържане на форума? Има те ли спонсор или го правите на доброволни начала в името на Х, т.е. неизвестното?

Светли великденски празници!
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Maq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Въпрос относно
« Отговор #78 -: Април 24, 2011, 12:21:58 pm »
Да и аз задавам същия въпрос като Ивета.
Как се издържа форума?От малкото си престой забелязах,че няма смс дарения или реклами.Малко ми е странно в цивилизация като нашата базирана на икономиката да има форум в пространството, който не изисква нищо, а само да се пише :).

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Въпрос относно
« Отговор #79 -: Април 24, 2011, 13:38:30 pm »
Казвано е многократно в различните теми.
Таксата за сървъра се плаща от Admin, поддръжката, администрирането и модерирането са на доброволни начала.


Странно ми е, че задавате такива въпроси, вместо да седнете и да се замислите малко!
Ако имаше 'спонсор' не би ли присъствала негова реклама навсякъде в сайта, за да си избие парите?

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Въпрос относно
« Отговор #80 -: Април 24, 2011, 14:23:10 pm »
Някои дами започнаха да търсят под вола теле. Спонсори, реклами/вероятни конспирации-такъв подтекст виждам/ и още не знам какво си. Не е ли по-важно общуването и контакта с най-различни, свободомислещи и четящи хора. Някои не могат да си представят, че може да има личности работещи за идеята. Поне аз така мисля. Честит празник. :drinks:
« Последна редакция: Април 24, 2011, 14:24:20 pm от teni »

Неактивен Maq

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Въпрос относно
« Отговор #81 -: Април 24, 2011, 16:31:47 pm »
Не може ли човек да попита?Какво толкова станало,сякаш ви разследват за убийство.
Black Adder, благодаря за отговара.Да,замислих се и за това попитах.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Въпрос относно
« Отговор #82 -: Април 24, 2011, 18:16:17 pm »
Скъпа Maq, виждам че с ентусиазъм приемаш форума, но един приятелски съвет, правиш лека грешка, хвърляйки се тутакси да пишеш и да изказваш мнения. /та даже да се сърдиш за някои изказвания/
След като форума ти харесва, прочети темите в него. Тук норма няма, когато успееш - тогава, защото те наистина са много, все пак 6 години събирани мнения не са малко и си  трябва време да бъдат прегледани поне основните.
Четейки мненията, ще опознаеш и хората които са допринесли за тези теми, а след това ще ти бъде по-лесно да разбираш техните отговори.

Това важи и за другите нови потребители  @---
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Въпрос относно
« Отговор #83 -: Септември 17, 2011, 11:04:38 am »
Black Ader: получих забележка..не знаех къде да пиша,няма опция за лс. Та правописните ми грешки създавали негативни емоции?!? Извинявам се но тва форум за езотерика и уфология ли е или за български език и комплекси?! Темите ли се гледат или кво и как се пише? Ми може да съм без образование..висше ли кво някви нива образование ли се изискват за форумите вече? Щото разбираш ли грешките водели до негативни емоции?!? Не вярвах че мога да прочета подобно нещо в този форум..

Пс: чат,интернет живота води до перфектно пунктоационно и правописно комуникиране....

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 789
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Въпрос относно
« Отговор #84 -: Септември 17, 2011, 13:35:34 pm »
Ще отворя отделна тема със заглавие "Чат,интернет живота води до перфектно пунктоационно и правописно комуникиране...". В нея ще предложа на вашето внимание мнения от форума, в които липсват главни букви и елементарните препинателни знаци "." и ",". Не знам вече на колко човека съм отправял молба чрез ЛС да бъдат така добри и да ги използват, защото това тук е форум, а не чат. Имайте уважение към свещения български език, защото във всяка една дума(правилно изписана)е кодирана много мъдрост! Имайте уважение и към четящите, които не са малко! Елементарни усилия са нужни, за да покажете и уважение към самите себе си като към истински българи.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Въпрос относно
« Отговор #85 -: Септември 17, 2011, 15:28:12 pm »
Миротворец уважавам мнението ти,но за мен то е някъв стереотип пълен с его и гордост...аз не съм българин не съм американец и т.н сложени титли..аз съм човек живеещ на земята. :hi: нима форум подкрепящ свободата налага такива правила и етикети?!
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 15:33:14 pm от Mildo »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Въпрос относно
« Отговор #86 -: Септември 17, 2011, 16:17:30 pm »
Ако става въпрос за моята забележка, в нея нямаше нито дума за "негативни емоции".
Просто обясних очевидното, че човек с такива правописни грешки трудно ще ме убеди в тезата си, защото грешките са символ на доста неща за мен, включително липса на отговорност, прецизност, недостатъчно внимание, прибързаност, и не на последно място НЕМИСЛЕНЕ.
Може и да издребнявам, разбира се, но такива сме хората, дето си живеем в интернет.
Между впрочем, пиша без правописни грешки и на английски. А на другите езици, се старая до колкото мога, макар да не се получава винаги. И това няма нищо общо с това дали си българин или американец, а е въпрос на лично уважение, и уважение на четящите след теб. За уважение към българския език, пък, не говорим.
До колкото си спомням, висше образование за български език не се изисква. Учи се някъде в 4-5-6 клас. Въпроса беше, че дори който НЕ е учил тогава, ако е чел книги по-късно, от четенето се поемат правилния правопис и пунктоация. Или поне би трябвало ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Въпрос относно
« Отговор #87 -: Септември 17, 2011, 22:51:27 pm »
Tangrata_, младежа говори за моя забележка под неграмотните му писания.
Факта, че не е успял да намери ЛС за мен е показателен. А и щом мисли, че правописа няма общо с този форум, значи мястото му не е тук.
Дадох му 30 дни за размисъл, ако намери истината, ще може да пише пак /ама надали/
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Въпрос относно
« Отговор #88 -: Септември 20, 2011, 22:56:18 pm »
Българският език в училище е задължителен предмет от 1-ви до 12-ти клас, но както знаем задължителните неща в България в повечето случаи се игнорират и не се обръща толкова голямо внимание.
Няма начин, човек, който не е учил през училищния период да обикне книгите, да прояви любов към тях на по-късен етап и да му правят впечатление правописът, пунктоацията, граматиката, стилистиката и т.н. Най-напред се започва с писане и повторение, за да се придобие опитност. Няма как да се научи езика само с четене, не познавайки основните правила. 
Правилното писане, познаването на езика е уважение най-напред към самите нас, после към езика и родината.

Парадоксът е, че все повече изказваме мнения по различни теми, спорим, налагаме позицията си, правим се на велики колко езици знаем... пишем по форуми, а същевременно не можем да напишем едно правилно граматически построено изречение без грешка на родния си език!?
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Въпрос относно
« Отговор #89 -: Септември 21, 2011, 13:42:11 pm »
 От известно време подписът под публикациите ми е непълен.Опитах да го оправя но не става.А той е :
      Мрежата е, за да се хване рибата.
Хване ли се рибата — мрежата се забравя.
Примката е, за да се улови заекът.
Уловен ли е заекът — примката се забравя.
Целта на думите е да се разбере смисълът.
Разбран ли е смисълът-думите се забравят.
Къде е човекът забравил думите да си поговорим?
 

  Незнам дали това значи нещо за вас,опитвам се да комуникирам във форума,допускам грешки често в думите ,защото нямам кирилица на клавиатурата ,а тези които написах с маркер отдавна се изтриха и никога не проверявам ,защото си мисля че важно е какъв смисъл носи написаното.Напоследък  повече чета грамотно написани послания ,кухи като тенекия от старо сирене ,или носещи повече информация за егото на автора ,отколкото за някоя тема.Да не говорим за т.н. празни постове.Все още се въздържам да се заяждам с участниците,мисля и че не е редно.Приемам ,че повечето активни форУМци са млади и незнаят много за материята,а другите са стари и изкукали,търсещи признание на идеи,респект или удоволствие да мачкат вместо да помагат.Къде е истината?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27