Автор Тема: Какво се случва?  (Прочетена 11243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Какво се случва?
« -: Октомври 03, 2010, 15:37:05 pm »
Имате ли усещането ,че не знаете какво се случва? Сякаш времето е спряло, все едно сте извън себе си и се наблюдавате,а понякога че сте затворени в кутия,в която се въртят едни и същи неща? Трудно ли ви е да положите усилия?
Вчера гледах филма Home. И си мислех,колко сме жалки и нещастни и даже не го знаем.Стана ми много мъчно.Когато се качите на Витоша и погледнете София отгоре,виждате едни малки блокчета и ако ви е минавала мисълта за хората в тези блокчета,за това как всеки си мисли че има ужасни проблеми за решаване,всеки се вкарва в някакви филми,а отгоре нещата изглеждат смешни.Нещо подобно изпитвам аз сега.Само че ту съм там долу,в мойте филми,с моите вечни питания ,ту съм там горе и виждам колко е жалко всичко което си мисля и дори мечтая.Имам усещането ,че все едно седя и наблюдавам живота и нямам желанието да направя каквото и да било.Гледам го,чувам го,не ми харесва,но имам необикновенно търпение да изчакам това да отмине. Познато ли ви е това? И какво мислите че е?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво се случва?
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2010, 16:01:43 pm »
Просто си представям с какво настроение подхождъш към порви коментар по темата от моя страна -.-

И разбира се, че ще използвам случая отново да ти посоча тук всички неща, за които си говорихме напоследък...



Но пък ще дам и градиван идея. Опитай да се качиш на Витоша, да минеш в позиция на забелязване на жалките неща... и от тази позиция да започнеш да мислиш за други работи, които да нямат общо със жалките неща "там долу".

Опитай се да запазиш спомена и за идеите, които си построила "там горе" и... експериментирай, пробвай какво настраение създава спомена за тези мисли и идеи, когато си "там долу".

Неактивен Moon Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво се случва?
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2010, 16:23:16 pm »
Напълно съм съгласна с теб Eses. При мен се случва същото... Имам чуството, че времето е спряло и че някакъв филм се разиграва около мен без аз да мога да повлиая по някакъв начин. Обяснявам си това с предсказанието на Маите "Време на безвремие". Единственото нещо, което ме претиснява е, че доста хора изпитват същото и повечето го възприемат като мързел, липса на мотивация да се направи нещо. А от това се сещаш кой печели...
When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2010, 16:27:04 pm »
Там долу, прекарваме 99.9% от времето си и онзи 0.1% не е достатъчен да те държи постоянно в спомена за общата картина.Пробвала съм го доста пъти и всеки път съм си казвала като сляза долу,този път ще е различно.Дълго време успявах там долу да е като там горе,но все пак ежедневието ни помита. Да избягаш от ежедневието не е толкова трудно,хващаш си някаква цел и си я гониш.Така успяваш да моделираш ежедневието си според собствените си желания. Аз обаче нямам желание,да правя нищо,просто седя и наблюдаам.Това не е типично за мен.По принцип все съм в вихъра на някоя идея и цел.А сега нямам идей,цели и въобще никаква представа какво се случва.Това състояние на незнание,хем ме изнервя ,хем не ми дава възможност да продължа ,именно защото не знам,на къде,защо,как,какво и тн.И седя и чакам.Чакам вътрешния ми глас да ми подскаже,чакам ако период просто да отмине.
Нямам проблем с никой от форума,стига той да спазва добрия тон на общуване.С теб също.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2010, 16:30:40 pm »
Напълно съм съгласна с теб Eses. При мен се случва същото... Имам чуството, че времето е спряло и че някакъв филм се разиграва около мен без аз да мога да повлиая по някакъв начин. Обяснявам си това с предсказанието на Маите "Време на безвремие". Единственото нещо, което ме претиснява е, че доста хора изпитват същото и повечето го възприемат като мързел, липса на мотивация да се направи нещо. А от това се сещаш кой печели...
О не знам кой печели ,но и на мен ми минават тези мисли.Дали пък не съм мързелиа,защо мотивацията ми такава и тн. Не знам колко хора го изпитват ,но се надявам да е за хубаво,защото така и така от вътре не ми идва нищо да предприема.Просто гледам,дразня се,мисля и нищо не измислям.Нещо между апатия и спокойствие.Просто не искам да правя нищо,никакви усилия,нищо.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво се случва?
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2010, 16:31:18 pm »
Аз бях в това състояние до преди тъкмо 4 месеца. Като времетраене беше около година може би.

И ще чакам промяна във вашето състояние, давайки прогноза, че нещата ще се обърнат с двойна сила на 180 градуса, когато му дойде времето в индивидуалността ви.

Нарочно давам такава прогноза, в името на експеримента, и ще чакам заедно с вас, защото, ако това обръщане с двойна сила на 180 градуса също е всеобщо, както е и това състояние сега, което описвате, това ще е важен факт, от който ще могат да се извадят много заключения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2010, 16:36:53 pm »
Повече подробности може ли?В смисъл какъв точно резултат мислиш че може да има и по точно на какво се дължи това според теб?Какви заключения ще си извадиш ако е всеобщо обръщането на 180 градуса?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какво се случва?
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2010, 16:48:10 pm »
Ще си аправя извода, че е модел на съзнанието. Както е модел затишието пред бурята, окото на урагана, отдръпването преди цунамито, притихването на съзнанието преди вълната от прекомерен стрес за тялото и прочие.

Което е важно поради самия факт на множествеността на наблюдението.

Става дума АКО се покаже като всеобщ за множество хора ефект.



А резултат... ами Moon Light намеси маите в дискусията. Подобен на очаквания от тях резултат. Преход на съзнанието... ала бала.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2010, 17:13:24 pm »
Добре, ако е затишие пред буря,защо е неприятно?не би ли трябвало да е просто затишие.А и нещо друго,въпреки че не предприемам действие за промяна на това състояние,никак нямам усещането че нищо не правя. Напротив,постоянно си блъскам главата,на какво се дължи,в мен ли е проблема,в някаква външна всеобща намеса над земята,как да изляза,как да чуя вътрешния глас какво ми казва по въпроса и тн.Това ме уморява и нямам усещането че съм в затишие а в спряло време.Все едно че аз продължавам да мисля а времето не минава,седи на едно място и нищо не се случва.

Неактивен Moon Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво се случва?
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 18:07:55 pm »
Добре, ако е затишие пред буря,защо е неприятно?не би ли трябвало да е просто затишие.А и нещо друго,въпреки че не предприемам действие за промяна на това състояние,никак нямам усещането че нищо не правя. Напротив,постоянно си блъскам главата,на какво се дължи,в мен ли е проблема,в някаква външна всеобща намеса над земята,как да изляза,как да чуя вътрешния глас какво ми казва по въпроса и тн.Това ме уморява и нямам усещането че съм в затишие а в спряло време.Все едно че аз продължавам да мисля а времето не минава,седи на едно място и нищо не се случва.

Според мен остави се вътрешният ти глас да те води... Не се напрягай толкова. Може би астралното ти тяло има нужда да преосмисли някои неща / да се подготви... Аз например гледам да се занимавам с неща, които преди ми бяха много приятни ( а в момента не са..) Просто си поливам цветята,пръскам си ги, пресаждам си ги и мисля, че ми се отразява  добре.
Времето може да е спряло но най-правилното нещо, което може да се направи е да не се мисли много много върху причините..
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 18:09:08 pm от Moon Light »
When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2010, 18:25:55 pm »
"Може би" има много.Аз не мога да спра да мисля,за да не се случи така , после причината да е в мен,а аз да не съм мислила навреме.Свикнала съм да действам и сега ми е неприятен този застой.Имам усещането ,че съм спряла да се развивам и то се засилва от липсата ми на желание.Особенно след като гледах снощи Home.Почувствах бездействието си още по фатално.Този застой ме претиснява от гледна точка на развитието ми и нищо друго.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 18:37:10 pm от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2010, 18:38:20 pm »
Вътрешния ми глас,нещо е замлъкнал, и той сякаш е в застой  :D,та твоя вътрешен глас какво ти казва за този застой?

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Какво се случва?
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2010, 18:48:08 pm »
eses,много добре си се анализирала-така и приеми това време-не като в застой,а като време за анализ,преосмисляне на живота ти до тук,откриване на нещата,които те правят щастлива...Вече,след като си усетила,че нещо не е наред,впрегни целия си потенциал и направи нещо!Нещо,което истински обичаш да правиш!И тук мисля няма да ти помогнат филмите.Нещо малко направи-спомни си някоя детска мечта!Осъществи я!Нали вече си голяма!?!
Опитай!

Неактивен Moon Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Какво се случва?
« Отговор #13 -: Октомври 03, 2010, 18:49:59 pm »
Вътрешния ми глас,нещо е замлъкнал, и той сякаш е в застой  :D,та твоя вътрешен глас какво ти казва за този застой?

Че всяко нещо си има време за да се случи. Търпение и смирение. Причините за този период може да бъдат безброй ( планетарни промени, въздух, слънчеви изригвания, промяна на работа, неуспешна връзка, напълняване...) наистина безброй. Важно е да се успокоиш, и да се отдадеш на момента. След като го усещащ така, така и действай.Остави се малко на течението. Но в никакъв случай не си мисли лоши неща. Мисли позитивно. Виж колко е хубаво времето.. Виж как идва есента и листата на дърветата пожълтяват. Помоли се искрено.
Това е. И този период ще отмине :)

П.С. Моето скромно мнение ( надявам се няма да се засегнеш) е да не четеш много конспиративна литература и да гледаш подобни филми. Те ще те тласнат към атеизъм и меланхолия.
When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какво се случва?
« Отговор #14 -: Октомври 03, 2010, 18:54:58 pm »
 ;D е нали до сега обяснявах ,че нямам желание нищо да правя. Пък камо ли да осъществявам мечти.Всъщност нямам мечти.Мисля че отдавна нямам мечти.Искам да имам разни неща,да пътувам повече ,но това не бих нарекла мечти.искам да живея в по добър свят,но и това не е мечта.
Моон не чета нищо в последно време,именно защото реших да чуя какво ще ми каже вътрешния глас.А пък конспиративни книги ,не съм чела никога.не обичам да подхранвам нещо което няма да ме кара да се чувствам добре,затова.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27