Автор Тема: Видове извънземни от А до Z  (Прочетена 122555 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #150 -: Февруари 19, 2012, 13:58:18 pm »
Що се отнася до по-горния пост, смятам, че "планетата на идиотите" е нашата, съответно ние хората сме идиотите. ;D Този сигнал го знам, но никога не съм проумял логиката му, тоест не му схващам шифъра - предполагам, че такъв има.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Рачо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #151 -: Февруари 19, 2012, 21:02:03 pm »
Относно сигнала, споменат в коментара на "bogoizbrania"

Става дума за съобщението, изпратено от радиотелескопа в Аресибо, Пуерто Рико през 1974 г.





Съобщението от Аресибо е радиосъобщение, изпратено в Космоса по време на церемонията по случай ремонтирането на радиотелескопа Аресибо на 16 ноември 1974. Насочено е към кълбовидния звезден куп M13, който се намира на на 25 000 светлинни години от Слънчевата система. Съобщението се състои от 1679 бита (близо 205 байта) и е предадено на честота от 2380 MHz, с мощност от 1000 киловата. Цялото предаване продължава 169 секунди и не е повторено. Числото 1679 е избрано защото е полупросто (произведение от две прости числа) и може да бъде разделено само или на 23 реда и 73 колони, или на 73 реда и 23 колони. Това е възможно, ако тези, които ще го прочетат го подредят като правоъгълник. Информацията подредена по първия начин (23 реда, 73 колони) е безсмислица, но ако е подредена по втория (73 реда, 23 колони) оформя изображението показано отгоре (това е възможно ако битовете са подредени отляво надясно, а редовете са подредени отгоре надолу).

При прочитане на съобщението отляво надясно и отгоре надолу, то може да бъде разделено на 7 части, които позват следното:

   1. числата от едно (1) до десет (10);
   2. атомният номер на елементите водород, въглерод, азот, кислород, и фосфор;
   3. формулите на захарта и основите в нуклеотидите на ДНК;
   4. броят на нуклеотидите в ДНК, и графика на двойната спирална структура на ДНК;
   5. графична фигура на човек, нейната големина (средния ръст на човека), и броя на населението на Земята;
   6. графика на Земната слънчева система; и
   7. графика на радиотелескопа Аресибо големината чинията на антената.

Тъй като ще отнеме 25 000 години докато съобщението достигне целта си (и още 25 000 за отговор), съобщението Аресибо е по-скоро демонстрация на технологичния прогрес на хората, отколкото реален опит за комуникация с извънземни форми на живот.

За повече информация:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82_%D0%90%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B1%D0%BE

И най-интересното, според мен (от същия сайт):
"Житен кръг съдържащ променена версия на съобщението от Аресибо, наречен "отговорът на Аресибо", е бил намерен близо до обсерваторията в Чилболтън, Англия, като на мястото на човешката фигура в средата е изобразен извънземен."





Този житен кръг е от 21 август 2001 год. (почти 27 години по-късно).

Още за този житен кръг (на английски):
http://www.cropcircleresearch.com/articles/arecibo.html
http://5thworld.com/Chilbolton/ChilboltonCode.html
http://in-erudita.blogspot.com/2011/06/arecibo-message.html
http://amo.net/Contact/
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 21:09:38 pm от Рачо »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #152 -: Май 29, 2012, 18:20:33 pm »
За извънземните инсекти някой знае ли нещо? Защото рових из нета и открих само, че са от друга галактика,  и са враждебни на всички от нашата галактика. Именно те планирали да атакуват Земята, която била част от Федерацията. Водачът им се наричал Упс, а планетата им Омая.  :unknown:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #153 -: Юни 14, 2012, 21:46:36 pm »
Явно харесваш "Мъже в черно"... и аз го харесвам. За създаването на такъв филм, след Междузвездни войни се иска не просто добро въображение, ами не знам какъв ...наглед, за да си представиш, образи и герои като извънземни.

Добрата новина е, че аз лично не се притеснявам от извънземни "инсекти", докато Уил и Томи Лий ни пазят  8)- всъщност не се шегувам. Защото мисля, че всяка измислица като филм е основана на някаква истина, доукрасена и представена смилаемо като филм, за да няма прекалено паника и изперкали Земляни :)

Но! това за, което пиша в тази тема и раздел е, нещо което намерих днес и ми се стори достатъчно правдоподобно, за да свикваме и разберем, че различните, не винаги са ни врагове и ни мислят унищожението ... дори да не се справяме според очакванията им.

Т.е. новината, че сме създадени от извънземни. Те са наши прародители или "донори" на генетичен материал, за да съществуваме.

Помествам два линка. И двата са на английски, но са разбираеми и с Гугъл-преводача  ;) Приятно четене  :hi:

http://www.ibtimes.co.in/articles/351679/20120613/new-study-suggest-aliens-resemble-humans.htm

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2157644/Why-aliens-look-like-DNA-universal-constant--making-humans-ET-closer-cousins.html

 :drinks:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #154 -: Юни 24, 2012, 10:24:24 am »
Търся информация за преживени срещи със същества, които за удобство ще нарека "извънземни", доколкото по външно възприятие не мога да нарека човеци. Това, което намирам като класификация не ме задоволява, ако някой може да даде определение, моля!
Описание на съществата:
Трима - Високи, приблизително два метра, гладки тела, сиво - мъгляв цвят, големи очи, матов блясък, голяма глава, дълги горни крайници, стабилни тела.
Говор: Гърлен, гласните са подчертани в края на думата, но присъства "глътване" на звуци като при задавено ръмжене, но с много подчертани твърди съгласни, като при енергично издишване в края на думата, напомня произнасянето на  звука "х" в иврит, но по -  енергично, гласните в средата на думата са някак свързани, бързо изговорени, интонирането е много ясно, подчертано, звучи "силово", бързо, без изчакване между фразите.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #155 -: Юни 24, 2012, 21:34:47 pm »
И данните за които черпиш са от?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #156 -: Юни 25, 2012, 09:55:39 am »
- "И данните за които черпиш са от?"
- От  мен.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #157 -: Юни 25, 2012, 13:30:55 pm »
Дай снимка или поне направи скица.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #159 -: Юни 26, 2012, 09:22:46 am »
Това май се наричаше Близка Среща от Трети Вид. 

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #160 -: Юни 26, 2012, 09:41:50 am »
Трудно разбирам разделението. Ако имаш идея за вида, сподели. Докато правех скицата изплуваха детайли, трудно сякаш отделям човешкото от скицата, всеки детайл е  близък с човешкия.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #161 -: Юни 26, 2012, 10:18:35 am »
http://tinypic.com/view.php?pic=308a6fb&s=6
Аз на тая скица "детайли" кой знае какви не виждам..Тоя е сивак от класиката

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #162 -: Юни 26, 2012, 13:43:52 pm »
Да, но има още един важен въпрос: къде е станало това и има ли кой да потвърди срещата? Оставили ли са някакви следи след себе си и какви са те? Дали в същият район не са наблюдавани и странни обекти наскоро?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #163 -: Юни 26, 2012, 13:56:53 pm »
За свидетел на срещата съм съгласна. Дори да няма такъв трети, да се осъществи контакт и самият "гост", ако може да гарантира (по възможност тук във форума) че срещата се е състояла.

За странните обекти не е толкова от значение, защото, ако се телепортират и не са им нужни "превозни средства" пак е възможно да е имало среща.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Видове извънземни от А до Z
« Отговор #164 -: Юни 26, 2012, 17:38:24 pm »
Това се случи в края на лятото на 2008. Спях до сина си, събудих се рязко, имаше говор, не можех да помръдна, но мисълта ми бе напълно ясна и за разлика от моментите, когато сънувам и се будя в състояние на сънна парализа (ако е нужно ще копирам от wikipedia описание на състоянието ), то в този случай, момента на блокаж бе докато се осъзная, защото успях да се извъртя и да погледна детето си, лежах в леглото и ми се струваше, че през мен гледат сина ми, това  ме накара да наблюдавам, три фигури, ( вече ги описах) говореха, всяко гледаше само напред и за миг не се погледнаха, говореха почти едновременно, сякаш обсъждаха, помня най- ясно говора им, все едно е сега, помня и последната им дума, която повториха два пъти с натъртване, това което искам да разбера е значението на думата, също защо са трима, кои са. Знам, че докато това се случваше знаех, че никой нищо няма да ми направи, наблюдавах, освен това, знам че е странно, но усещах възрастта им, бяха възрастни - ако това звучи нормално.
Думата, която казаха последно не звучеше както ще я чуя сега от човек или ако аз я изрека, думата е ( повторена два пъти, слято): "ХОРРАХ,-ХОРРАХ' и напомняше басовото ръмжане на голямо куче, а "а-то" в сричката "ах" бе удължено, сякаш отпускаш рязко брадата си надолу, докато я изговаряш, но съгласните -"Р-то" бе удърно изговорено и много ясно, а при "Х-то" имаше глътване, при изговор.
Ако някой има сведения за подобно преживяване, моля Ви да отбележи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27