Автор Тема: Честотни генератори в градовете за мозъчен контрол  (Прочетена 62928 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ssi

  • Гост
Цитат
иначе ,. има и звуци , който могат да ти разместят вътрешностите или да предизвикват тъканни разкъсвания ,. не ги чуваш на тялото ти ги усеща   
  ултра и инфра басс
  ултра високи ,.

Може би знаете ,но да кажа все пак. Вълните които един средностатистически човек чува са от 19Hz до 22KHz.
Под долната граница се наричат инфразвук и се усещат с тялото в зависимост от силата. Тези вълни са всяват страх (гръмотевица или близопреминаващ самолет) . Някъде се използват в театри и кина за да повишат страха на публиката в даден момент. С инфразвук могат да се чупят камъни. той се предава слабо по въздуха и доста добре по земята или стените, за разлика от ултра звука. Може да предизвика земетресение и разкъсвания в органите на тялото.
Пак подчертавам ,че силата е от голямо значение!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Мисля, че и честотата е много съществена... Чувал съм за не много силен звук, който обаче влиза в резонанс и това му позволява да направи сериозни промени в структурата на стъкло например - спомнете си приказките за чупене на такъв кристал чрез великолепен оперен глас... Това не е само приказка, има наистина такива случаи...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

ssi

  • Гост
Честотата разбира се че влияе мнооого , ама трябва да знаеш резонансната честота на целта.
За човешкото тяло и органи явно са ниските честоти.

ssi

  • Гост
Ето къде е обяснено просто ,а има и графики

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

всъщност сега ми дойде на ума , че говорихме в доста теми за човешките вибрации ,и ако имаме генератор на синусоидални трептения можем чрез промяна на честотата да намерим собствената си вибрация. Не зная само как би трябвало да се чувства човек , на който собствената му вибрация се усили.
Естествено ако под вибрация се има в предвид някаква собствена честота на човека или на мисълта или каквото и да е там...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Едно време по физика, учителката ни се караше като някой тропаше с крак. Един ден ни каза, че това е, не за да се прави на строга, а поради факта, че ако честотата от удара с крак съвпадне например с честотата на сърцето на някой в стаята - оставаш на място.

Смятайте за какво става дума.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Добре го е измислила. Не знам колко добра физичка е била, но психоложка-отлична!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Абе истина е.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851

 според мен по - лошият проблем е модерната поп музика, .  >:( >:( >:(
  зомбификация
 срещу нашата нация
 ще доведе до реформция
 после разбита конспирация
 не лъжлива демокрация .. :-*

  ЕЗК

 

Неактивен eler

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Едно време по физика, учителката ни се караше като някой тропаше с крак. Един ден ни каза, че това е, не за да се прави на строга, а поради факта, че ако честотата от удара с крак съвпадне например с честотата на сърцето на някой в стаята - оставаш на място.

Смятайте за какво става дума.

да

същото важи и за двигателите на мотори коли рейсове

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-37/id-3688/izgubenite-otkritia-dzheri-vasilatos.html

нямам фонетична пиша като snail тъй че не мога да обеснявам...пише подробно за инфразвука

и опитите да се направи машина оръжие за инфразвук

и че е използван от нациските инженери за сломяване и маломощяване на слушателите

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
В книгата "Великите загадки" автора разказва за професор Гавро, който искал да напусне работата си, защото постоянно получавал пристъпи на световъртеж в кабинета си. Търсил възможни причини за това състояние, но не открил нищо. Веднъж когато се облегнал на стената усетил, че цялата стая трепти с ниски недолувими за слуха вибрации. Климатика на покрива на отсрещната сграда ги причинявал. Това явление го заинтригувало и той конструирал инфразвуков детектор за да го изследва. Първият му уред бил гигантска двуметрова свирка, захранвана със сгъсен въздух. Този уред се базирал на конструкцията на свирката на френските полицаи. Тя генерира звук и инфра звук с помощта на сушен грах. Когато изпробвал устройството, техника, който го включил умрял. При аутопсията се установило, че органите му били станали на желе. В по-нататъшните си изследвания той успял с помощта на два генератора да разруши сграда на 8 км. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Създаването на духовна концентрация и изграждането на стена чрез нея е важен път за защита при положение, че нашата цивилизация навлиза във все по-безразсъдна експлоатация на първичния комфорт и едно примитивно причиняване на необосновано удоволствие, което не се съпътства от каквото и да било нравствено овладяване на ценности. Цивилизацията ни става все по-изпразнена от съдаржание и паралелно на това оскотяване трябва да се издигат защитни стени, да се овенчават издигащи куполи и да се скупчват възвисинни намерения, които да поддържат съществуване малко над-пряката безчовечна реалност. Това някои от вас го наричат съществуване в 4D, 5D и така нататък...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Tangrata

  • Гост
Подобно осезателно, причиняващо умора излъчване съм усещал от работещата кутия на компютър. Може би е от захранването.
Затова и съм се старал винаги да не я държа на бюрото а някъде, колкото може по-далеч.
С лаптоп, такова нещо почти не се усеща.

Може да е от топлинното излъчване,шума на вентилаторите, или захранването или кой знае какво.
Но ако си в компютърна зала с много компютри си е направо ад.

п.с. най вероятно е от шума на вентилаторите и/или мониторите дето са с кинескоп. В университета ни залите са с маркови компютри, почти безшумни и такова нещо не съм усещал.

Неактивен heretic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Маркови компютри?!  :o ::)

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Маркови компютри?!  :o ::)
Маркови са компютрите на Dell, IBM, Compaq и т.н. - тоест не са сглобявани от тайвански части, тествани са многократно и дават много по-малко дефекти и по-голяма производителност. Вибрациите са от вентилаторите - както знаете са лагерни и след време се износват и започват да не се въртят точно в средата - получава с така нареченото "биене". Звук с висока честота може да се появи от твърдия диск (Хард диска). Преди няколко месеца си бях взел един Hitachi на старо и като го включих стържеше - работеше нормално, но издаваше високо честотен звук и бързо ме забояваше главата - за около 2-3 часа, като това не се е случвало дори и при 12-14 часа преди това. Не случайно някой хора си правят Downgrade на компютъра - намаляват му работните параметри, като с тях се повишава стабилността и се намалява шума от охлаждащите вентилатори - процесорът работи на по-ниска честота, загрява по-малко, отделя по-малко топлина и вентилатора над радиатора над процесора се върти по-бавно  :D

П.С. Малко като за олигофрени съм обяснил, но дано да стане ясно  :P
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Antonium

  • Гост
Обичам обясненията от които на човек му става ясно. Още Ръдърфорд е казал че нещо, което не можеш да обясниш на чистачката в лабораторията и на нея да и стане ясно, то тогава ти самият нищо не разбираш от проблема :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27