Автор Тема: Надеждата  (Прочетена 36388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Надеждата
« Отговор #30 -: Септември 21, 2010, 15:08:13 pm »
 ;D  ;D  ;D
Какъв хубав пример!  :hi:
Веднага ми изва на ум "По лайната ще ГО познаете". Разни абстрактни препъни -понятия са лайната МУ. НЕГО не го виждаме (осъзнаваме), но лайна има, следователно има ГО и него  :diablo:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Надеждата
« Отговор #31 -: Септември 21, 2010, 15:32:36 pm »
Аз не ти казвам каква си.

Естествено,че не ми казваш каква съм.Та кой по-добре от самата мен би могъл да знае..Просто дадох пример със себе си..


Ето ти приложение на този пример - щеше ли да се надяваш на нещо по-добро, ако не беше отчаяна от настоящите неща?

Ако ми отговориш с "да", ще съм твърде убеден, че не различаваш добре надеждата от знанието.

Хм..харесвам положението си такова каквото е.И на практика отчаяние у мен няма.И въпреки всичко..искам промяна..Не знам защо..може да скука,досада..но искам промяна.И се НАДЯВАМ нещо да се случи..С други думи,надежда има,отчаяние не!И това мие най-странното.И ся не ме убеждавайте колко отчаяна съм всъщност,щото съм изпитвала и отчаяние и тогава единствено надеждата ме е крепяла.Ма тази надежда която съм чуствала в такива моменти,като,че няма много общо с "перманентата"надежда..Че най-хубавото винаги тепърва предстои :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #32 -: Септември 21, 2010, 15:37:38 pm »
О не, не се и наемам да комуникирам по такъв начин с такива циментирани убеждения.

Интересното е, че се взимаш за чиста монета.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Надеждата
« Отговор #33 -: Септември 21, 2010, 15:41:43 pm »
константин 2007 напълно съм съгласна с теб, така го изживявам и аз.Живота ми е хубав,но се надявам да се случи нещо още по хубаво,най вече в глобален план.Не съм отчаяна и не се приемам за чиста монета,приемам това което изживявам за моя истина.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Надеждата
« Отговор #34 -: Септември 21, 2010, 16:17:35 pm »
Когато има отчаяние, няма надежда.
Когато има надежда, няма отчаяние.
Когато има разбиране, няма нито надежда, нито отчаяние, само тогава разбираш че тези две емоции са безмислени и илюзорни.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Надеждата
« Отговор #35 -: Септември 21, 2010, 16:35:16 pm »
Много точно! само бих променила думата "няма" с "не виждаш" и всичко, ама всичко си идва по местата  :hi:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Надеждата
« Отговор #36 -: Септември 21, 2010, 16:42:01 pm »
Когато има отчаяние, няма надежда.
Когато има надежда, няма отчаяние.
Когато има разбиране, няма нито надежда, нито отчаяние, само тогава разбираш че тези две емоции са безмислени и илюзорни.



Old,така е.Но когато мислиш,че ще ти се случи нещо хубаво..когато го искаш,очакваш го..надяваш се..това значи ли очакването..пардон..надеждата е илюзорна?
Например..когато започнах да чета този форум,се надявах да ми помогне да променя малко мисленето си,надявах се и да срещна приятели тук..Е,надеждите ми се оправдаха.Илюзия ли е било тогава?
п.с.Мисля,че конфронтацията идва от разглеждането на надеждата само като противовес на отчаянието...излиза,че е нужно да си непременно отчаян за да имаш надежда
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 17:13:20 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Надеждата
« Отговор #37 -: Септември 21, 2010, 16:57:31 pm »
Old,така е.Но когато мислиш,че ще ти се случи нещо хубаво..когато го искаш,очакваш го..надяваш се..това значи ли очакването..пардон..надеждата е илюзорна?
Например..когато започнах да чета този форум,се надявах да ми помогне да променя малко мисленето си,надявах се и да срещна приятели тук..Е,надеждите ми се оправдаха.Илюзия ли е било тогава?
п.с.Мисля,че конфронтацията идва от разглеждането на надеждата само като противовес на отчаянието.Но,от друга страна..излиза,че е нужно да си непременно отчаян за имаш надежда
Човек живее с илюзиите си и така си умира, да не мислиш че като го знам това което съм го писал съм от разбиращите .... голяма грешка, аз познавам себе си много добре, знам своите слабости и грешки и продължавам да ги правя...
Аз съм просто един човек!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Надеждата
« Отговор #38 -: Септември 21, 2010, 17:16:43 pm »
Мдамм..май тряя да се направи тема и за илюзиите..
Иначе..надежда и отчаяние,са две страни на една и съща монета както казахме..Но поста на Спорт-Здраве ме накара да се замисля..същото е и с любовта и омразата.Но как така,много хора са способни да обичат,без да мразят?Може би е същото и с надеждата..Човек може да се надява и без да е отчаян :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #39 -: Септември 21, 2010, 17:52:42 pm »
Светските противоположности не са верни.

Например противоположното на живот не е смърт, а равнодушие. Смъртта и живота се допълват, понеже са една монета.

Противоположното на любовта не е омраза, а страх. Любоват и омразата се допълват, понеже са една монета.

Противоположното на страха не е смелостта, а безстрашието. Страха и смелостта се допълват, понеже са една монета.



Не можеш да си смел, без да те е страх. Стахът поражда смелостта.
Не можеш да обичаш без да мразиш, омразата поражда любов.
Не можеш да живееш без да умираш. Животът поражда смърт.


Първото са противоположностите. Второто са монетите.

Имаш ли монета, имаш И ДВЕТЕ. Ако нямаш дадена монета, нямаш ТЕЗИ ДВЕ. Винаги вървят по две.

И не бързай да казваш, че няма отчаяние в теб, ако има надежда. Може да го констатирам ей така, но за дтова стоят много сериозни преживявания и размисли. Така че замисли се и ти.


П.П.
Но пък винаги може да не разпознаваш надеждата и само да си мислиш, че се надяваш на нещо, а всъщност да не е така. Тогава значи наистина няма отчаяние в теб.


П.П.1.

Има и тройки.

Например черното не е противоположно на бялото. Бялото и черното са една монета. Сивото е противоположно и на черното и на бялото.

Знание и заблуда са една монета. Незнанието е противоположно и на знанието и на заблудата.

Предразсъдък и разум са една монета и се допълват. Малоумието е противоположност и на разума и на предразсъдъка.
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 17:57:04 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #40 -: Септември 21, 2010, 18:02:49 pm »
Което също така вади много интересни забележки, като например...

Заблудата не е незнание, предразсъдъкът не е малоумие и сивото не е черно.

А също и - разбирането не е надежда.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Надеждата
« Отговор #41 -: Септември 21, 2010, 18:09:06 pm »
И страхът не е смелост нито може да я породи ....
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 18:30:36 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #42 -: Септември 21, 2010, 18:12:01 pm »
И страхът не е мелост нито да я породи ....

Точно така - колкото смъртта е живот, толкова и страхът е смелост.


П.П.
смелост = престрашаване

думата смелост осмисля цялото си същестувване на страха.

Но нека не се надцакваме, old4, понеже с един определен наборен диапазон споренето е най-безплодно и за двете страни.
« Последна редакция: Септември 21, 2010, 18:15:34 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Надеждата
« Отговор #43 -: Септември 21, 2010, 18:14:15 pm »
Има Живот без смърт.
Има Любов без омраза.
Това не противоречи на вашата парадигма за монетата, двете неща и "монетата" и страната без другото - съществуват едновременно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Надеждата
« Отговор #44 -: Септември 21, 2010, 18:15:13 pm »
Аз открих и още нещо интересно...и то е, че когато определим едната страна на монетата и другата страна на монетата, можем да сложим ето този знак = между всички понятия от едната страна и пак да сложим знак = между всички понятия от другата страна.
Тогава също се получават доста интересни неща...и започва да намирисва на това, че в края на краищата всички думи са произлязли от една единствена (в началото бе словото).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27