Автор Тема: Освобождаване  (Прочетена 10514 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #30 -: Септември 24, 2010, 10:14:36 am »
Кога пък съм казвала подобно нещо?  :unknown:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Освобождаване
« Отговор #31 -: Септември 24, 2010, 10:17:57 am »
До скоро моята истина беше една огромна съвкупност от чужди такива.Тепърва след като се сринаха те,започнах да търся в себе си,(въпреки че преди пак си мислех че идват от мен)затова че не мога да кажа ,че живея в истината сега,но поне съм се насочила на правилното място да я търся. Срещам трудност както вече казах по горе с различаването и "чуването" на моята истина от плявата.другото което правя и може би е грешно е че видя ли и капка чужда истина я отхвърлям. Митко ,би ли ми превел какво точно си казал,защото понятията всеки ги разбира както си иска, интересно ми е точно какво искаш да кажеш.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Освобождаване
« Отговор #32 -: Септември 24, 2010, 10:32:53 am »
...и губиш ценно време. физическият ни живот все пак има граница.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #33 -: Септември 24, 2010, 11:22:36 am »
.....Когато си стигнал до задънената улица няма друг вариант освен или да приемеш фактите и тогава вече следващата стъпка я виждаш и тя обикновено е нещо съвсем практично,  или да НЕ приемеш фактите и да се оставиш на отчаянието, болестта, лудостта....а надеждата е това, което винаги отлага задънената улица за понататък...и губиш ценно време. физическият ни живот все пак има граница.

Аз говоря за капитулацията.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Освобождаване
« Отговор #34 -: Септември 24, 2010, 12:00:08 pm »
И не само рарзбира се ...даже намесваш(отчаянието, болестта, лудостта и надеждата намесваш)ако се захванем за думите коетоо няма да е много добре и не съм казал обратното. Иначе е ми пределно ясно, че за капитулацията става дума. Все пак мерси за пояснението.
А аз говоря за онова що може да ни направи свободни.. И с това твое изречение ме подсети, че времето е кратко и трябва да се двйства навременно и ежеминутно, за което ти благодаря. :)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Освобождаване
« Отговор #35 -: Септември 24, 2010, 14:01:41 pm »
Цитат
а надеждата е това, което винаги отлага задънената улица за понататък...
И това в голяма част от случаите не е така...обикновенно това върши мързелът и безверието, както и илюзията но надеждата не е илюзия. Тя надеждата е по близо до мечтата отколкото до илюзията.

П.П Ако на някой мечтите му са илюзорни то проблема си е негов.
« Последна редакция: Септември 24, 2010, 14:04:39 pm от fishbone »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #36 -: Септември 24, 2010, 15:07:27 pm »
Спомних си нещо - на времето (пък може и още да е така, не знам)беше прието за всяко нещо да пишеш молба. Все да се молиш. И естествено имаше си стандарт как се пише и най-отдолу задължително трябваше да напишеш "Надявам се, че молбата ми ще бъде удовлетворена". Не стига, че се молиш, но трябваше задължително и да се надяваш.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Освобождаване
« Отговор #37 -: Септември 30, 2010, 16:20:24 pm »
Търсете я не спирайте, че няма време както каза алибаба!


Няма нужда да я търсим, тя е в нас.

Докажете го. Т.е. как ще разберем за това. Можем ли да владеем това, което е в нас. Или  така да си го пазим. Ако ще ни е полезно с нещо как точно да се насочи и употреби?  :)
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 16:25:51 pm от cassio »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27