Автор Тема: Нови типове космически двигатели... И още  (Прочетена 27655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #30 -: Септември 02, 2010, 00:44:43 am »
 :) ОК Peacekeeper! Но нали знаеш - любопитен съм!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #31 -: Септември 02, 2010, 00:52:35 am »
Ще те помоля онзи превод, който направи за Уудуард, да го постнеш в Уикипедия ;)  Много е добър :)

Що се отнася до останалото, ето един филм, който много ще те заинтригува:
http://zamunda.net/details.php?id=187467&hit=1

Важно: там където е преведено "шайби и жици", е шайби и шпилки ;)  Малко недодялан превод, ама ти ще го разбереш :)

Очаквам мнението ти! :writer:

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #32 -: Септември 02, 2010, 01:00:56 am »
 :) :drinks: - за качеството на превода! Ще го постна, за да има полза от него, разбира се. Сега отивам да видя филмчето! Благодарско!!!
Виж, не съм твърдоглав скептик и съм склонен да приема всяко нещо, което може да бъде подкрепено с факти. С проблемите на овладяването и проучването на космоса с ВСЯКАКВИ средства се занимавам повече от 35 години и както изглежда, никога няма да изгубя интереса си към тази тема.  :) :hi: Желая ти приятна вечер!!!
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 05:54:14 am от Sirius »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #33 -: Септември 02, 2010, 01:02:16 am »
Приятно гледане ;D  Сигурно ще останеш с отворена уста 8)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #34 -: Септември 02, 2010, 05:42:07 am »
Peacekeeper, дано не те разочаровам с отговора си.
Ами не знам откъде да започна, но хайде да е с това - филмът ми хареса, а лекторът е много, много добър... популяризатор! Гледах с удоволствие изнесената от г-н Дейо лекция по вълнова физика, но да си призная честно, никак не успя да ме шашне с научно-техническата страна на нещата, които по същността си са добре изучени и известни вълнови физически явления. Да, светлината има дуалистичен характер. Да, предполага се и то още от средата на миналия век, че гравитацията - също. Да, вярно е, че отново се заговори активно в днешно време за етера и свойствата му. Стан Дейо направи пред камерата и няколко интересни опита, обяснявайки ги доста добре...
Интересно бе признанието му, относно принадлежността на австралийския му работодател към Илюминатски орден, както и това, защо показаните снимки на летателните апарати в края на филма, не са засекретени, подавайки мимоходом инфото, че истинските кораби не са толкова красиви и са с драскулки по тях. Това неволно ми припомни "камбаната" от снимката, останала от времето на Третия райх, с свастиката и руническите надписи по корпуса й, а също и писмените знаци които се намирали върху останките от катастрофиралия през 47-ма година в ранчото на Брейзил, до Розуел - Ню Мексико, кораб на извънземните и показани от майор Марсел на сина му.
Друго едно обяснение също предизвика интереса ми - как става комуникацията между НЛО, как те се събират и летят във формация, и какъв е всъщност механизмът на образуването тази формация, както и природата на маневреността на тези кораби, обяснена с феномена на времето.
Какво обаче остави празнина в мен, докато гледах филма - ами най-вече това, че не бе показан запис на демонстрационен полет на онзи модел с дъските и намотките, въпреки уверението на лектора, че той лично участва в конструирането на подобни устройства в настоящето. За съжаление, разработките в тази насока и датиращи от средата на 20-ти век, според думите на лектора, са си все още толкова секретни, колкото са били и тогава и както се оказва, те не са собственост на нито едно правителство, а на ордена на Илюминати. Така обаче космосът няма да стане по-близък никога на Човечеството. Въпросът е защо? Защо, ако има в наличност такива летателни средства, огромни правителствени организации като НАСА и Роскосмос пръскат милиарди за разработките на конвенционални прототипи и скъпоструващи и опасни химически ракети и спътници? Защо трябва да се строят орбитални станции, когато космическото пространство може да е достъпно с всяка една своя точка за проучване, във всеки един момент? Ето тези, а и още, по същността си риторични, въпроси възникнаха в мен спонтанно, още докато гледах филма.
Всъщност, днес вероятно ще го гледам отново, защото с моите 5,5 диоптъра, може и да съм изтървал нещо. Надявам се обаче, че няма да те разочаровам, ако кажа, че мнението ми за нещата не се е променило, дори след гледането на филма. ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #35 -: Септември 02, 2010, 08:28:37 am »
Разбира се, че не, изглежда не си спал цяла вечер ;D

Въопроса ти за космическите агенции: те са фарс. Не знам дали те удовлетворява като отговор, но се заклевам, че това е самата истина и само истина. Естествено това е друга тема и няма да подходи на вече започнатата.

Мога да ти покажа как тези летателни апарати се движат в орбиталното пространство и колко много приличат на описанията на лектора:

ето го материала и на български от БТВ Документите:
http://www.vbox7.com/play:ef349994&start=286

Димни кръгчета, а :drinks:

Питаш ме за модела с дъските. Преди него той говори за Таунсенд Браун. Популярните лифтъри ги има навсякъде в нета как летят. Но нали се сещаш. Не са истинска антигравитация както той се изрази. А такива неща се следят строго в нета. Освен това моделчето с дъските изобщо не е лесно за направа. Ще ти дам физичния принцип, който го кара да лети:

Не е ли интересна формацията :o
Същото е и с "тортата" ;D

Ами виж това към края?
;)

Качил съм книгата на лектора тук:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14034.0.html
ако те интересува де :blum2:

Лек ден :)
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 08:39:06 am от Peacekeeper »

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #36 -: Септември 26, 2010, 21:27:44 pm »
Много интересно,начина на мислене не се е променил откакто са измислили първата ракета,защо пък всички са останали с убеждението че задължително за да получат тяга трябва да изгорят нещо?

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #37 -: Септември 27, 2010, 16:34:03 pm »
Всъщност имам идея за направа на центробежен ускорител;все още събирам чаркове за конструкцията му;изцяло механичен че и елементарен като конструкция!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #38 -: Септември 27, 2010, 16:41:02 pm »
Всъщност имам идея за направа на центробежен ускорител;все още събирам чаркове за конструкцията му;изцяло механичен че и елементарен като конструкция!
Дай да видим проекта може и някой друг да се навие да го направи.  :hi:

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #39 -: Септември 27, 2010, 20:01:03 pm »
Ми не зная как да го начертая,чак до толкоз не съм запознат с компютърната дейност!
 

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #40 -: Септември 27, 2010, 23:26:25 pm »
Има безплатни програми за рисуване като тази Artweaver.
Не очакваме инженерни чертежи с точност до милиметъра, а примерна скица .  :hi:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #41 -: Септември 28, 2010, 01:49:42 am »
Ми не зная как да го начертая,чак до толкоз не съм запознат с компютърната дейност!
 

Ако не искаш да го покажеш пред публика,т.е.пред нас,прати го на Л.С. на Peacekeeper.Той е много в час и ще прецени,става или не става проекта.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #42 -: Септември 28, 2010, 07:51:04 am »
Всъщност имам идея за направа на центробежен ускорител;все още събирам чаркове за конструкцията му;изцяло механичен че и елементарен като конструкция!
Имаше такава идея един потребител от You Tube. Той даже беше конструирал устройството, а на скиците обясняваше теорията. След 2 месеца го изтриха :o ;)

Неактивен бивш Китаец!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #43 -: Септември 28, 2010, 12:54:35 pm »
Всъщност аз прототипа вече го правих,сега искам да сътворя работен вариант.
 Прототипа даде тяга от около 6 килограма при 500-600оборота!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нови типове космически двигатели... И още
« Отговор #44 -: Септември 28, 2010, 19:11:22 pm »
Тягата не се ли измерваше в Нютони, тъй като е сила?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27