Автор Тема: Отговори от един Вътрешен  (Прочетена 120549 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #240 -: Юли 29, 2010, 14:02:16 pm »
Напълно съм съгласна с това....но той направи ли го? Непрекъснато отговаряше с "обяснения" в стил - "понятията са ви грешни и не можете да разберете", "каквото и да ви кажа няма да го разберете"....тогава..какъв е изобщо смисъла на подобна комуникация? След като знае, че понятията са ни грешни как очаква от нас да формулираме правилни въпроси? То априори е ясно, че и въпросите ще са грешни...а от там се обезсмислят и отговорите!
Значи целта не може да е предаване на знания.
Друга е.

Прав е сащо за това, че някои неща не трябва да ни се дават на готово, а да ги усвоим сами. Тогава ще ценим повече даденото познание и ще е по-трайно.

Той дава жокери и поле за размисъл.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 14:07:00 pm от sidewinder »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #241 -: Юли 29, 2010, 14:11:22 pm »

      Жалко,много жалко...толкова много въпроси,а толкова малко отговори!


Даммм.

Да направим сравнение м/у Вътрешния тук и Посветения.

Заключителни думи от книжката "Разкритията на един Посветен":

"Тук е моментът в, който Посветеният изчезна, 4 дни, 660 поста и 20 000 + преглеждания на темата и всичко това без да бъде "затапен".

"... Посветеният беше фокусиран върху предоставянето на колкото е възможно повече информация..."


"Слаба ракия", както е казал народа!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #242 -: Юли 29, 2010, 14:14:48 pm »

Не съм тук, за да се доказвам.
      А  трябва  щом  претендираш,  че  си  повече  от  нас! 
     

"Когато човек е интелигентен, проява на лош вкус е да му личи."
Жан Кокто
     И  какво  трябва  да  направи  един  интелигентен  човек  за  да  не  му  личи  интелигентноста!  Предполагам  да  псува  като  хамалин?  И  да  се  облича  като  клошар?

Да бъде по-нисък от тревата и по тих от водата!
      Тоест  да  не  пише  във  форуми!  Да  не  дава  съвети  и  квалификации  от  рода  вие  не  сте  дорасли  и  т.н.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #243 -: Юли 29, 2010, 14:17:58 pm »
На мен комуникацията не ми приличаше на подаване на жокери, а на констатации колко сме зле и колко нищо не знаем, не разбираме и не можем да разберем.
Не отричам, че то може и така да е, но това е отделен въпрос.
В случая говорим за неговото послание, какво той ни казва или иска да ни каже.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #244 -: Юли 29, 2010, 14:30:02 pm »

Прав е сащо за това, че някои неща не трябва да ни се дават на готово, а да ги усвоим сами. Тогава ще ценим повече даденото познание и ще е по-трайно.

Той дава жокери и поле за размисъл.

Ако си поставиш за цел, и се позамислиш в някои направления, същите жокери би могал да дадеш и ти. Не ли вярно.Просто не си си направил труда.
А  човекът просто се беше подготвил предварително. Но не беше очаквал толкова сложни и разнообразни въпроси. А и позицията му беше такава, че водеше парада и можеше да спре когато си поиска.  :nea:
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 14:38:56 pm от marhs »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #245 -: Юли 29, 2010, 14:37:25 pm »
Той дава жокери и поле за размисъл.

Какви полета? Къде ги видя?

Ако все пак упорито ги виждаш, моля, систематизирай ги и ги представи тук в обобщен вид, за да.... видим кои полета не ни дава и да се съсредоточим върху тях.  :lol:

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #246 -: Юли 29, 2010, 15:08:18 pm »
Другото странно нещо е множеството правописни грешки. Някои от които много характерни.Едно е да бъркаш от бързане или неправилно натискане на погрешен кловиш (ето например сега сбърках и написах клОвиш). Друго е правописна грешка, която показва неправилно научена дума. Забелязала съм, че правописните грешки са по-типични за родното образование...в смисъл когато учиш своя си език. Когато учиш чужд език обикновено научаваш думата правилно или грешката няма да е такава, каквато ще направи някой местен но неграмотен. Освен това въпросният персонаж допускаше една много характерна грешка, която бях забелязала в един съфорумник, който изчезна от доста време от форума. Това е поставяне на крайната буква от една думичка към следващата. Например вместо "на гости" пише  "н агости".Почаках да видя дали не е случайно, но грешката се затвърди. Повтаряше се редовно.
Това са моите наблюдения, не задължавам никого с тях.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #247 -: Юли 29, 2010, 15:59:06 pm »

Това е поставяне на крайната буква от една думичка към следващата. Например вместо "на гости" пише  "н агости".Почаках да видя дали не е случайно, но грешката се затвърди. Повтаряше се редовно.


Така се получава, когато пишеш бързо.
Просто избързваш при поставянето на интервала...

Друг извод е, че щом пише бързо, Българският език може и да му е майчин на Вътрешния. :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #248 -: Юли 29, 2010, 16:09:37 pm »
Другото странно нещо е множеството правописни грешки. Някои от които много характерни.Едно е да бъркаш от бързане или неправилно натискане на погрешен кловиш (ето например сега сбърках и написах клОвиш). Друго е правописна грешка, която показва неправилно научена дума. Забелязала съм, че правописните грешки са по-типични за родното образование...в смисъл когато учиш своя си език. Когато учиш чужд език обикновено научаваш думата правилно или грешката няма да е такава, каквато ще направи някой местен но неграмотен. Освен това въпросният персонаж допускаше една много характерна грешка, която бях забелязала в един съфорумник, който изчезна от доста време от форума. Това е поставяне на крайната буква от една думичка към следващата. Например вместо "на гости" пише  "н агости".Почаках да видя дали не е случайно, но грешката се затвърди. Повтаряше се редовно.
Това са моите наблюдения, не задължавам никого с тях.
Нали точно този въпрос Й зададох на 'Вътрешната', но нещо не и беше удобно да отговори. Ще се самоцитирам пак:
В бързането да изпълниш мисията, случайно да си объркала една буква от името си, дали пък не е по-правилно да се напише Aatxe?
И защо ми се струва, че стила на писане (особено правописните грешки) са характерни за индивид от женски пол, май със забрана да влиза във форума.

Дали пък затова не и свърши толкоз бързо времето тук ;)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #249 -: Юли 29, 2010, 16:11:31 pm »
Да, и други ми казаха същото, че това се получава когато пишеш бързо. ОБАЧЕ защо не се получава и при други хора, а само при онзи съфорумник и при този?
Аз самата пиша бързо и тряскам грешни букви непрестанно, но НИКОГА не е това!
САМО в два случая досега, а вече стана бая време откак пиша, съм забелязала подобна грешка.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #250 -: Юли 29, 2010, 16:16:03 pm »
Black Adder, направи ми впечатление това, което и ти си забелязъл, обаче в случая аз говоря за мъж (поне така се представяше де) и то не е банван, а просто изчезна от форума.
Явно говорим за различни персони.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #251 -: Юли 29, 2010, 16:24:08 pm »
Отдавам го на Мърльовщина, алибаба.

Мързел да си проверят мненията за правописни грешки.

Говорите с Админа за различни хора.
Ти имаш в предвид Гил-Галад или Спорта, докато той говори може би за Амрита.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #252 -: Юли 29, 2010, 16:31:21 pm »
Отдавам го на Мърльовщина, алибаба.

Мързел да си проверят мненията за правописни грешки.

Говорите с Админа за различни хора.
Ти имаш в предвид Гил-Галад или Спорта, докато той говори може би за Амрита.

Може и да си прав, но...аз пак подчертавам, че точно такава правописна грешка не срещнах при никой друг, а за всичко, което касае словото, особено писменото съм много наблюдателна. Може в слон да се блъсна на улицата, но ...не и в правописна грешка.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #253 -: Юли 29, 2010, 16:50:50 pm »
Имам странното усещане, че се разиграва цирк с участието точно на вътрешен човек, т.е. някой от админите с цел повече кликания в сайта и поддържане на интереса ;D. Тези "мероприятия" се правят и в други сайтове :)
Просто хипотеза. Между другото направих някои радиестезични замервания, свързани с темата и резултатите бяха интересни, но не и изненадващи!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #254 -: Юли 29, 2010, 16:52:27 pm »
Е няма ли да ни светнеш?
Кажи за резултатите  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27