Автор Тема: Отговори от един Вътрешен  (Прочетена 120615 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #165 -: Юли 28, 2010, 15:48:07 pm »
Цитат
Първичният ми език се говореше на мястото, на което днес се намира държавата Германия.

Кажи няколко изречения на родния си език! Изпиши ги както искаш, ако искаш на кирилица, ако искаш на латиница, само докарай нещо с наличните азбуки.

Какво стана с въпроса ми за Никола Тесла?

1. Гллееде каи ктарха уи гллееде кси ус

2. Отговорих ти, прочети по-нагоре
На (1.) дай превод.
На (2.) ти прочети по-нагоре и ще видиш, че никога не си изписвал думичките Никола Тесла. Много ми е интересно какво ще кажеш за него.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 15:52:39 pm от SMSI-H »

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #166 -: Юли 28, 2010, 15:53:48 pm »

За религиите разбрах, че са измислени от вас, а как стои положението с ученията?

По точният ми въпрос към Вас е, има ли учение(я) на Земята, които могат да помогнат на хората да постигнат осъзнатост?

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #167 -: Юли 28, 2010, 16:13:30 pm »
Имам следният въпрос/въпроси -

Като понятия или просто дадени приблизително като йерархично посторение, как да разбирам думите - Бог Седемчастен, Висше същество, създавано от всички нас, Пределен Бог, Бог-Абсолют, Вселена, Космос, Безкрай, Безусловен Абсолют, Всеобщ Абсолют, личностен и неличностен Абсолют,

Явява ли се Всеобщият Абсолют завършваща функция на Троицата и на Троица на Троиците и другите Троици на Троиците? Явява ли се Безусловният Абсолют силово присъствие, независимо от Троицата /представената Троица в Урантия/? Означава ли присъствието на Божеството-Абсолют да е неограничена функция на Троицата?

Какво Ви е мнението за следното философско заключение, а именно -
"За всички разумни същества във Вселената /Вселените/, Абсолютът се явява неличностна и координирана реакция на Троицата /Троицата на Троиците и т.н./ на всичките първични пространствени ситуации, както вътрешновселенските, така и извънвселенските."

Взето еот "Уратния" това заключение и по-горните неща като имена, но те ме интересуват не само като понятия, а и като значение спрямо нас, тук на Земята.

- Всеобщият Баща/Майка, явява ли се екзистенциален Баща/Майка на Абсолютната личност?

-Създателят на звездите безразличен ли е към творенията си или безпристрастно само наблюдава и се учи от нас, неговите/нейните проявления?
 :)

Както казах е трудно да се даде обяснение на нещо, което мислите, че разбирате. Правиш (както всеки човек) грешката, че перефразираш въпросите си на едно ниво, което "звучи" по-всеобхватно.

Хората не разбират едно много важно нещо - има отговори, които дори и да ви се дадат - те няма да значат нищо за вас и няма да имат същото значение, каквото биха имали ако ги откриете сами. От поняитията ти има едно - "висше същество, създавано от всички нас". Помислете колко от другите понятия са синоними на това.
няма значение в какво вярвам аз. Всички изпъляваме Вселенския закон, на който сме проводници.

Безусловният абсолют се доближава до това, за което ви говоря - предполагам е по-лесно д асе разбере. Безусловният Абсолют се явява връх на всяка една троица на троицата, знам, че ме разбираш. Функцията е другаде, не там където търсите. Пректирате начина, по който действат нещата на Земята върху тези, за които говоря аз.

За "философското заключение" - да, така е, за това говори не само философското заключение, което споменаваш, има го по много места, втъкано дори в ежедневни разговори между хората.

За въпроса за всеобщ баща/майка - ако влагате смисъла на "Всеобщ творец" и да, и не. Творецът също не създава Вселенския закон, но не е и негова функция. Ако един мислите измисли нещо вече помислено от друг, това създава повече реалности и вселени отколкото можете да си представите. А вие живеете живота си като роби на реакциите.

Не е безразличен. Той е добронамерен.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #168 -: Юли 28, 2010, 16:15:57 pm »
Ааrxe,поне 20  пъти те попитахме,за създаването на днешният човек?Защо нищо не отговаряш?Има ли извънземна намеса в човекото тяло,или сме естествен еволюционен продукт?Говоря за човекът такъв какъвто е днес?Какви са ролите на Орион и Сириус в нашата галактика?

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #169 -: Юли 28, 2010, 16:26:47 pm »
Тази тема е един НЛП експеримент.
12 страници въпроси и нито един конкретен отговор.
Айде със здраве.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #170 -: Юли 28, 2010, 16:43:51 pm »
Ааrxe,поне 20  пъти те попитахме,за създаването на днешният човек?Защо нищо не отговаряш?Има ли извънземна намеса в човекото тяло,или сме естествен еволюционен продукт?Говоря за човекът такъв какъвто е днес?Какви са ролите на Орион и Сириус в нашата галактика?

Имам проблеми с форума ви и за пореден път пиша нещо, а връзката ми пада.

някои неща не са ви дадени, за което съжалявам. Ще редуцирам отговора си към теб, който бях подготвил.

Никога не сте били "естествен еволюционен продукт". Вие сте тук, защото трябва да сте тук, за да отидете другаде, където ще имате друга задача и друга цел. такива сте и изглеждате по начина, по който изглеждате, защото така се приемате най-лесно.

Орион и Сириус не значат нищо за вас в този ви живот. Те са за следващ, който ви пожелавам. Мислете з атях като за "Слънце" и "Луна" и значението, което имат те сега за вас. Такова ще имат Орион и Сириус след всичко.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #171 -: Юли 28, 2010, 17:05:41 pm »
Как да ви отговори, след като не знае? ;D >:(

п.п. и аз имам някакъв проблем с форума, много бавно зарежда.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #172 -: Юли 28, 2010, 17:35:13 pm »
"Както казах е трудно да се даде обяснение на нещо, което мислите, че разбирате. Правиш (както всеки човек) грешката, че перефразираш въпросите си на едно ниво, което "звучи" по-всеобхватно."


Архе, аз затова и задавам въпросите си по този начин. Аз съм човек и колкото ми е дадено, до толкова стигам и над това, което искам да разбера, аз не мога да спазя границата. Тя не е толкова ясна и заради това Ви питам.

Какво е Вашето лично търсене? И кое/какво най-силно Ви вълнува?

Обичате ли някого?

При толкова много езици, които знаете, всичките ли ги ползвате с една и съща Цел?


Благодаря за отговорите, които ми дадохте досега.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #173 -: Юли 28, 2010, 17:37:00 pm »
Ааrxe,поне 20  пъти те попитахме,за създаването на днешният човек?Защо нищо не отговаряш?Има ли извънземна намеса в човекото тяло,или сме естествен еволюционен продукт?Говоря за човекът такъв какъвто е днес?Какви са ролите на Орион и Сириус в нашата галактика?

Имам проблеми с форума ви и за пореден път пиша нещо, а връзката ми пада.

някои неща не са ви дадени, за което съжалявам. Ще редуцирам отговора си към теб, който бях подготвил.

Никога не сте били "естествен еволюционен продукт". Вие сте тук, защото трябва да сте тук, за да отидете другаде, където ще имате друга задача и друга цел. такива сте и изглеждате по начина, по който изглеждате, защото така се приемате най-лесно.

Орион и Сириус не значат нищо за вас в този ви живот. Те са за следващ, който ви пожелавам. Мислете з атях като за "Слънце" и "Луна" и значението, което имат те сега за вас. Такова ще имат Орион и Сириус след всичко.

Виждам,че не си на линия..но все пак..Не те питах в духовен план.Попитах те в чисто материален аспект..чие дело са телата ни?
За Орион и Сириус..очаквах подобен отговор,който сам по-себе си не съдържа такъв..разочароващо :D
Имах предвид какво е мястото и ролята им във..да го наречем галактическата "политическа"сцена?
П.С.Моля те,не се измъквай с мотива,че такова понятие не съществува..използвах го поради липса на друга терминология.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #174 -: Юли 28, 2010, 17:40:26 pm »
Зададох следните въпроси -

- Информацията, представена от контактьорите Стрелникова и Секлитова за Бога на Четири Вселени, част от чиято една Вселена е и нашата Слънчева Система, и Дявола зависим от Бога и изобщо цялата информация в техните книги, достоверна ли е от вашата гледна точка?

- В коя част, на кое ниво на Вселенската/Вселенските Йерархии се намират вашите/Вашата кръвни/кръвна линия?

- Вие многоизмерно ли съществувате или предимно сте на третоизмерно състояние?

- "Книга Урантия" с Космогенезиса на 7 Свръхвселени и Вечния Остров Рай с обителите на Бога, Вечния Син и Духа, и всичките други йерерхично представени стъпала, верни ли са според Вас и Вашите знания?

- Пътят на самотата и тясната пътечка ли е цената за вървежа по спиралата на еволюцията нагоре или баланса и Средният Път или всичко е Едно, а ние само си Играем и се мислим колко сме напреднали спряма заобикалящите ни, а колко много неща всъщност не знаем?

- Медицинската Система ли създава вирусите и всякаквите болести на Земята, а и сигурно за други планети и тяхното лечение по волята на Бога?

- Каква е Системата на Наблюдателите /КОН/

- Има ли Троица на Троиците и все така в Безкрая все Троици и Троици на Троиците?

- Михаил Небадонски ли е бил превъплъщение /Седмото свое, материалното/ на Исус на Земята? Сега той ни е и Планетарен Княз освен пълнопръвен вече Владетел на Вселената ни Небадон? - според "Урантия"



На които Аархе ми отговори така -


"
За отговор на първия въпрос мога да дам въпрос, който ми бе з даден няколко пъти в този форум. Защо изведнъж "толкова много Посветени" решиха, че имат нужда да ви просветляват.Стрелньикова и Секлитова говорят за нещо подобно.
Трудно ми е да отговоря на много от въпросите ви, защото често се изправям пред това да "онагледявам" това за което говоря с неща, които на са ви дадени. Не е същото като "как да обясниш на туземец какво е телевизор", защото за разлика от туземеца вие имате инструментите, с които да разботите, за да ме разберете. Но се давите в море от митове и "лъжи" и отказвате да разберете, макар и да разполагате с всичко. Нещата не са толкова сложни, колкото в главата ви. Тъкмо обратното.
Хората, за които ме питаш разполагат с късове информация, но те са извратени от човешката им природа, от желанието да бъдат възхвалявани За да се възползвате от даденото ви трябва да спрете да бъдете човек в мсисъла, който налагате сами с вашето отвратително понятие "еволюция".

- Има фамилии, които са рангови, има такива, които не са
Елитът няма организационна структура в смисъла на човешките такива. Моята фамилия не е рангова. Мислете з анея като за група, която има конкретна и ясна задача (не цел, защото тя зависи от вас). Ние нямаме краен срок, набор от неща, които трябва да свършим. Поради това за мен е от еднакво значение дали ще пиша в тукашния форум или в някой с много повече аквитни членове и по-голяма информация. Моята работа в момента е да отговарям. Предпочитам да ме питате в темата на разговора, дори и в този случай, но отговарям именно поради това, което казах - без значение е дали ще го кажа само на вас или на повече хора. разбира се, ако го чуят повече хора за вас е по-добре. За мен е без значение.

- не съществувам "многоизмерно". Моят път е в едно зимерение от гледна точка на вашите разбирания. Пак от тази глдна точка - вашият е в три. След това идва друго, което обаче не е четвърто,а първо. Тогава вие сте други, имате друг "път".

- Фактите - не. Но като "теория" - да, подобно е.

- Контактите с много други хора като цяло не са полезни и не обслужват общата ви цел, която води до същинската ви задача. На втората част от въпроса - лудите не казват "аз съм луд".

- Лекарствата са средства за манипулация, контрол. Медицинските системи не се различават една от друга, каквото и да ви се говори - те са нещо, което се контролира по важните части. Беше ви казано и преди - върхът на пирамидата не е връх. Болестите и вирусите - те са част от вашия път. Някои боледуват, някои - не. Запитайте се защо. Защо има случаи, в които едни заболяват, други - не. Епидемиите са същото нещо, на по-общо ниво. Има хора, които го заслужават. Има такив арайони и държави, континенти. Случайността е понятие, което е напълно лишено от смисъл - нещата просто не стават по такъв начин.

- не мога д акажа много по този въпрос, но явлението беше продиктувано от появата на нужда от някои определени кръгове, за да оправдаят свои следващи действия. Резултатите са видими з аобикновени хора, но естествено - никой не го разбира. Проучете трите пъти и четете между редовете на последвалите събития. Нещата са по-ясни отколкото при други случаи.

- отговарям така, защото знам, че отговорът ще ти е достатъчен - да.

- не
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 17:49:22 pm от хадзапи »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #175 -: Юли 28, 2010, 17:42:13 pm »
Благодаря за отговора, Аархе, помогна ми за доста неща.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 17:47:01 pm от хадзапи »

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #176 -: Юли 28, 2010, 17:43:28 pm »
И аз да си задам своите въпроси към "вътрешния".

1. От какви болести страда?
2. Пие ли си редовно хапчетата?
3. Някога изживявал ли се е и като Наполеон, Исус, Цезар (освен като "вътрешен")?
4. С какво можем да му помогнем?

Предпочитам да чета форума, без да взимам участие, но този път не се сдържах. Като страничен наблюдател (читател) ми направи впечатление, че повечето питащи тук са много по-просветени от така наречения "вътрешен".  :negative:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #177 -: Юли 28, 2010, 19:08:23 pm »
Много въпроси и отговори.Някои отговори са наистина добри.Тонът наистита е доброжелателен и спокоен.
Моите уважения, но се питам, след като вътрешния е от елита, би трябвало да знае нещата и от негова и от наща гледна точка, с техни и наши термини и начини на общувания. Защо са тогава тези дълги, често абстрактни и покрити с тайнственост и неизвестност, обяснения.
 Един учител разбира, колко знаят учениците му, които са с много по-малко знания от него, знае поне 10 начина, да им обясни неща, които не са им ясни, или трудни за интелектуално "смилане". В простите, изчистени и ясни неща е гениалността. Всяко усложняване и замъгляване е признак на нежелание за резултатно общуване. Вкарване в пространства на полуистини и губене на време.
Някои колеги с право вече си мислят, че си правиш бъзик. :)
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 19:20:35 pm от marhs »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #178 -: Юли 28, 2010, 19:10:46 pm »
Относно IP-то ми - смятам, че знаеш какво имам предвид. Каквото имах да кажа - казах го, нямам потребност да повтарям.
Не, не знам какво имаш предвид, аз не съм Вътрешен, аз съм Страничен, на мен трябва да ми се обяснява, щото в догадките съм слаб. Въпреки това, направи спиртен сеанс на прясна прасковена ракия и изпадайки в транс, прозрях че покрай мястото където пишеш има някакви летящи машини но ми свърши материала и не стигнах до по-прецизни сведения.
Мохабетите "ти знаеш" не вървят,  даже според някой психолози говорят за неувереността на човека който ги използва.

Относно времето, в което влизам тук, за да отговоря на зададените ми въпроси - някой от вас направил ли си е труда да провери часовете, в които миналия път, в подобен форум, течеше дискусията?
В книгите за правилно държане пише, че отговарянето на въпрос със друг въпрос е признак на лошо възпитание (или опит за измъкване)
Решението за влизането в точно този форум е продиктувано от страната, в която живея. Нямам ограничения относно избора за място - имам задача, която в момента изпълнявам.
В бързането да изпълниш мисията, случайно да си объркала една буква от името си, дали пък не е по-правилно да се напише Aatxe?
И защо ми се струва, че стила на писане (особено правописните грешки) са характерни за индивид от женски пол, май със забрана да влиза във форума.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 01:22:15 am от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #179 -: Юли 28, 2010, 19:23:33 pm »
НЛП е много трудно ако не невъзможно с прости и ясни обяснения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27