Автор Тема: Алтернатива на пастата за зъби  (Прочетена 44914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #45 -: Април 03, 2012, 11:59:58 am »
Както сте писали по-горе, SUPIRIVICKY е най-добрата паста. Само от билки, много добре се пени, велика! Един приятел ми я препоръча преди време, ползва я от години.
Намира се във всеки био магазин или на места, на които предлагат аюрведични продукти.
А и цената от 2 и нещо, на фона на всички супер скъпи пасти по 6, 7 лв, си е направо чудо.

Издържа месеци, така че няма проблем да си поръчаш 2 тубички. Не е нужно да се презареждаш толкова, защото се намира на доста места вече.

И аз съм изключително доволен от SUPIRIVICKY. Много добра паста, пени се супер.

Неактивен feral edge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #46 -: Април 10, 2012, 00:06:17 am »
Аз също си правя от години домашна паста за зъби от хума, която давам и на приятели, но за да имаш здрави зъби и приятен дъх не е достатъчно само да си търкаш зъбите с четка и паста. Има толкова много билки, корени и листа, които се използват за дентална и орална хигиена от хилядолетия от всички племена и култури по света.

Едно от най-добрите неща са пръчките от женско биле, които се продават по някои био-магазини или билкови аптеки.


За добър дъх можете да дъвчете пръчки канела, листа от мента, копър, мащерка, рокличка (градинска ружа), хвощ и много други. Жабурене с чай от жълъди, които изпускат много танини и т.н. Сега имам пиърсинг в устата, така че си я дезинфекцирам по няколко пъти на ден.

Който чете английски, препоръчвам да си разпечата това
http://zinelibrary.info/files/Primitive%20Toothcare%20PRINT.pdf

Иначе от пастите за зъби има много добри, които са без алуминий и без флуорид. Аз освен изброените по-горе натурални средства за хигиена от време на време си купувам и паста за зъби от био-продукти, като препоръчвам пастите за зъби на Weleda (могат да се намерят в почти всички био-магазини - Балев, Биомаг, Зелен...) В момента използвам една френска паста за зъби на марката Cattier Eridene, която е страхотна, най-добрата паста за зъби, която някога съм използвал.
http://www.mondebio.co.uk/cosmetique.bio/cattier/eridene-delicate-gums-whitening-toothpaste-75gr/179.html

За почистване на езика е най-добре да се използва шафран, както и има някои прекрасни йога практики за почистването на езика, които могат да се правят всяка сутрин и вечер преди лягане.
dismantle globally, renew locally

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #47 -: Април 10, 2012, 17:10:07 pm »
Би ли сподели повече за практиките?

Неактивен feral edge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #48 -: Април 11, 2012, 12:08:31 pm »
Почистването на езика се нарича jihvamula dhauti. Отивате до чешмата и си изплезвате езика максимално навън, така че струята вода да достига колкото се може повече към корена на езика. Събирате си показалеца и средния пръст, ако имате малки пръсти или голям език може да използвате и безименния пръст :) (разбира се трябва преди това да си измиеш ръцете много старателно) и започвате да изстъргвате езика по посока от корена към върха с ноктите на събраните пръсти, всичко се отмива с течащата вода. Не трябва да се правят обратни движения, защото нечистите плаки ще се вкарат обратно навътре. След като се извърши процедурата може да си намажете езика с парче лимон или да сдъвчете парче сушен карамфил. Изстъргването освен с пръсти може да се прави и с дървена лъжица или сами да си направите специална тел или дървената шпатулка с ръб към вътрешната страна.
 
 
 това представлява телчето, но според няма смисъл, когато може всичко да се прави с пръсти.
 
 Пречистванията в Аюрведа
 http://www.ayurvedabg.info/var/docs/Shatkarma-1.pdf
 
 Това е много добро пречистване на плаката в устата, което се прави със студенопресовано олио (най-лесните за намиране са шарлан или зехтин)
 http://www.zemianazaem.com/archives/194
 Аз гледам да не готвя със слънчогледово олио или зехтин, а с кокосово масло и като се жабуря с него резултатът е същия. Но, разбира се, е по-скъпо.
dismantle globally, renew locally

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #49 -: Април 11, 2012, 12:39:38 pm »
Аз пък последно си купих детска паста за зъби (българска) мисля, че Бочко се казва, пишеше на опаковката "без флуор" :)
Интересно, че за 2 дена зъбите ми побеляха осезаемо, което е много странно... данеби това да е сигнал, че всъщност има флуор?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #50 -: Април 11, 2012, 16:11:01 pm »
..Аз я купувам за сина ми.. ::)

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #51 -: Април 24, 2012, 14:09:46 pm »
Според учителя ми по йога почистването на езика е много по-важно от това на зъбите сутрин, защото чрез него се отделят токсини от организма навън, особено след сън. И когато сутрин изпиете чаша топла вода, кафе, чай или на кой каквото му е приятно, без да е изстърган езика, си поглъщате токсините отново. В аптеките има четки за език - така се водят, но всъщност си е точно шпатулка, с която изстъргването е доста по-ефективно, отколкото с пръсти само, 3-4 лв струват. В краен случай става и с малка чаена лъжичка.
За паста без флуорид - наскоро ми се наложи да взема някаква и открих, че Билка имат хомеопатична - без флуорид и мента, натурална уж, с вкус на грейпфруд.

Неактивен sunshy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #52 -: Юли 19, 2012, 09:40:10 am »
И аз използвам от почти година пастата за зъби на Билка (лимон - без флуорид и захар) ... не съм усетил негативни ефекти ... някои с повече познание по химия да сподели мнението си за нея?
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 09:57:04 am от sunshy »

Неактивен Miss Marple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #53 -: Юли 19, 2012, 16:18:21 pm »
Може да използвате мисвак.
За подробности - чичко Гугъл и леля Уикипедия.
В България може да се намери в някои от арабските магазини или  да ви донесат от Турция.Има и сайтове, откъдето може да се поръча, но цената на доставката многократно надхвърля тази на продукта.
2 % от хората мислят, 3 % мислят че мислят, останалите 95 % предпочитат да умрат, но не и да мислят.

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #54 -: Юли 19, 2012, 18:08:24 pm »
 Здравейте !Аз пък намерих паста за зъби с юзъм и истинска дъвка ,без флуор.На втората седмица изчезна чувствителността.От неправилна терапия в зъболекарския кабинет ми се напука зъбния емайл.Сега не е проблем топлото и студеното. ;)

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #55 -: Юли 19, 2012, 22:09:17 pm »
Може да споделиш как се казва и колко струва ;)

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #56 -: Юли 19, 2012, 22:31:25 pm »
На драго сърце ! Проблема е че живея в Гърция, и я намерих тук. Казва се "Mastic $ herbs" и струва 5.10е. От години ползвам салвия.Жабуря при миене на зъбите.Тя блокира кариесите и болката ,но чувствителността си остава.Ако ви интересува ще отърся цени на едро.

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #57 -: Юли 19, 2012, 22:45:36 pm »
Благодаря все пак!
Не знаех, че си в Гърция.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #58 -: Юли 19, 2012, 23:13:14 pm »
На драго сърце ! Проблема е че живея в Гърция, и я намерих тук. Казва се "Mastic $ herbs" и струва 5.10е. От години ползвам салвия.Жабуря при миене на зъбите.Тя блокира кариесите и болката ,но чувствителността си остава.Ако ви интересува ще отърся цени на едро.
В кои аптеки(или магазини)я има?Или навсякъде?Питам,щот някои продукти се намират само в определени вериги.

Неактивен darena.666

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Алтернатива на пастата за зъби
« Отговор #59 -: Юли 20, 2012, 00:55:49 am »
При нас е в един магазин за чайове и немляно кафе и в един където продават техни традициони продукти : сладки , бонбони ,истинска дъвка.Предполагам че и по някои аптеки може да се намери защото там има и сапун с дъвка,който между другото не изсушава кожата на лицето.Ползвам и него.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27