Автор Тема: Много неща  (Прочетена 17246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #45 -: Юни 21, 2010, 17:00:11 pm »
Мисля, че е точно обратното. Колкото по-ясно и отчетливо виждаш детайлите и света около теб, и си тук и сега, толкова с по-силно съзнание си, по-адекватен, по-чист и имаш повече шансове за развитие.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Много неща
« Отговор #46 -: Юни 21, 2010, 17:00:29 pm »
.........................................................................И на едно по дълбоко ниво ние знаем това,затова сме си намерили разни "занимания" който да правят илюзията по поносима.

Аз не мисля, че животът ни е сън и трябва да се събуждаме от него. Дори не мисля, че е илюзия. Общо взето, от написаното до тук, ми се струва, че "Сън" се използва не по предназначение и смисъл, а "илюзия" е толкова неразбрано понятие, че по-добре да не се използва. Или поне да се дефинира, кое му е толкова илюзорно на животът, че да унифицираме, едва ли не отъждествим Живот с Илюзия.
Дори не са синоними.
Илюзия е виртуалността, Живота е реалност. Малко повтаряне се получава, но на реалността, това и е вълнуващото и смисълът, че можеш да я "извайваш", моделираш и осмисляш до край, докато илюзията, просто може да не я допуснеш никога в живота си. Въпрос на Избор(че!). Не е лесно, но никой не е виновен за реалността на друг! :)

пп. Тангра, признавам те за нинджа на по-високо ниво-изпревари ме 18 сек....засрами се :)
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 17:10:48 pm от cassio »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #47 -: Юни 21, 2010, 17:18:04 pm »
Дам, всичките мъдрости, логика и умения не могат да се сравнят с един стар старомоден късмет. Който при нужда вадиш от левия ръкав. (на крачола на нощницата ...)
... бъзикам се ...


бтв някой има ли усещането, че форума му отнема от късмета, или пък от силите? Защото аз да ...
Ама не знам дали причината е някаква обща, или конкретни хора са ме хванали на мушка.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #48 -: Юни 21, 2010, 17:45:33 pm »
Явно се получават две групи хора в темата ,тези който имат това ново и за мен усещане и другите които го отхвърлят и все още виждат това което са виждали и вчера.
Тангра, аз не успорвам влиянието на осъзнатостта, да по адекватни сме, по реално виждаме света около себе си,но това ако искаме да виждаме именно него.Когато обаче разбереш че всичко което виждаш е някак си относително реално,според зависи от твоите убеждения,тогава да видиш по реално света чрез осъзнаване става излишно защото знаеш че е лъжа. Ще дам един приемер.Когато бях много малка,може би 4-5 г. дядо ми каза че любимия му цвят е зеления,от тогава зеления цвят ми е любим и на мен и въпреки че знам че това не е мой личен избор,аз вече 32 години се удивлявам на зеленото. Когато съм сред природата и съм осъзната се наслаждавам изцяло на зеленината.А ако не бях чула дядо ми да го казва това?Ако любимия ми цвят бе розовото,как щях да съм щастлива сред природата? Това е най елементарния приемер и не е особенно показателен специално за осъзнатостта.По паказателен е имено дебата ни тук.Аз мисля това а ти другото ако в този момент и двамата се осъзнаем напълно ще видим две различни действителности и не защото сме различни, а защото цялата система от убеждения ни е различна.И виждаме различна реалност ,но все пак една и съща ,защото ако беше съвсем различна нямаше да си пишем ,аз щях да съм в тази в която питанията ми ги няма.Затова осъзнатостта ни помага,но когато искаме да видим света през призмата на -да това е света в който живея,аз съм тук.А когато аз го виждам като - този свят в който се намирам е непостоянен,убежденията ми го виждат днес красив а утре грозен,следователно той зависи от мен,следователно той е илюзия. Тогава почваш да виждаш как целия ти живот се е крепил именно на твойте убеждения и настроения а света е реагирал според тях,той е бил такъв какъвто ти си мислил че е ,това не е абсолютна истина и не можем да излезем от него, за да видим истината.Дали от него или от себе си все тая. Касио мисля че по някакъв начин отговорих и на теб,само ще опредля какво имам в предвид под сън в тази тема.Това че всекидневно влизаме и излизаме от някакви филми и наричаме това живот. имам колежка която постоянно лъже,за елементарни неща,друга която е постоянно в драма,един пък усмихнат и ведър ,но доста подмолен.Днес ти се обажда баща ти и ти казва че му откраднали колата и тн и всичко това всеки ще го изживее корено различно,защото всеки вижда света по различен начин,а това е абсурдно света е един,а не 6 милярда .Учените доказаха всичко.Знаете че мозъка ни вижда 3 измерно а не окото,знаете че всичко е празно пространсво,знаете че ако не наблюдаваме нещо то може да не е там и всичко това в като го прибавим към убежденията ни които изцяло влиаят върху светогледа,изборите и какво ли още не ,разбираш може би вече защо го наричам сън.
Пс ето Танграта сега може да спре да пише в форума че да не му вземат късмета ,немислите ли че цялата тази работа, зависимостта на убежденията ни с светогледа ни е като на сън?
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 17:56:11 pm от eses »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #49 -: Юни 21, 2010, 18:06:42 pm »
Най-напредналите хора, които познавам, най-духовни и най най най, са постигнали уникални неща в тоя си живот. Обикновено това се получава в страни от масовите погледи, но си остава факт за самия тях. Дали ще са основали ново бойно изкуство и никой предизвикател, дошъл от България или чужбина, който е идвал да ги предизвика не можел да ги победи; дали са основали школи (например да въведат за 1 път джудо в България), отворили са очите на маса народ.
Всички те са имали уникално амбициозни цели. В тоя живот, в тая "илюзия".
Защото за да разбиеш илюзията, трябва да преминеш отвъд. Да напънеш материята докрай, да видиш докъде може да стигнеш с нея, и едва тогава да я надскочиш.

А не да седиш и да се луташ хаотично накъде да потеглиш и да нямаш никакви цели в живота. Така не се постига нищо. Най-малкото пък илзлизане от илюзията. Напротив. Така илюзията те завладява със всички сили. И те побърква.

Аз съм си избрал да вярвам на тия хора. Още преди много много години. До сега казаното от тях не ме е подвело и на косъм. Всяка дума, колкото и малка да е, е била 100% истина.

Нека питам тези, които четат темата: (не искам да ми отговарят, а да отговорят на себе си. Така и аз едва ли ще отговоря такова нещо във форум)
Какви са ви целите?
Какво правите в ежедневието си? Към какво се стремите? Приближавате ли целта си, макар и с малко?

Има предостатъчно хора, които живеят без конкретна цел. Нима смятате, че това е начинът за развитие? Че това е начинът да се излезе извън илюзията?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #50 -: Юни 21, 2010, 18:12:21 pm »
Присъединявам се към усещането.Дори за много кратки моменти(няколко секунди или минути)-просто всякаш осъзнавах,че "сънувам",но уви,това усещане много бързо преминаваше или припадах(буквално),което е наистина странно.Тъй че не знам дали сме в "Матрица" или нещо подобно,но определено светът,който Е,и в който си мислим,че живеем-различни са,но как да се "събудим" идея си нямам-ако някой се е "събудил",позволявам му да ме "събуди",че това се нетрае вече положение...  ;D
Стана ми много интересно това с припадането, без да умаловажавам усещането ти естествено. Поминиш ли нещо различно да си правил преди това или да си практикувал нещо ново за теб? За да имам осъзнати сънища тренирах и осъзнатостта дойде, затова си мисля че може би нещо отключва това осъзнаване в будно състояние.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #51 -: Юни 21, 2010, 18:36:18 pm »
Знаеш ли Тангра, не знам на какво са те научили твойте учители, но със сигурност не са те научили да гледаш на другите като на равни.Защо трябва да сме без цели ,че да имаме тези питания?Защо си мислиш че знаеш какви са другите? Това е твоя голяма заблуда.Защо си мислиш че си различен?Защо си мислиш че другите са нехранимайковци и хора без цели и амбиции? Честно казано радвам се че си толкова убеден в свойте учения и учители, но се замисли дали това е единствената истина,точно в тази тема за илюзиите.Можеш да постигнеш каквото поискаш в този живот, можеш да станеш световно известен с хиляди медали и да си много мъдър и ако това според теб е живота, ок.Аз почвам да губя тази връзка с живота, имам цели и голяма част от тях съм постигнала, за останалата част започвам да се питам има ли смисъл,защото това не е истинско,това е просто един сън,много реален при това.Явно желанието ми за промяна е по силно от това за успешен (според приетото) живот. Искам да живея в света на истната, там където бялото си е бяло за всички и по всяко време ,а не спред зависи как мойте родители, учители, политици,убеждения,настроения и тн са ме научили и изкривили света ни

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #52 -: Юни 21, 2010, 19:00:21 pm »
Няма как да знам имат ли другите цели или нямат.

Но докато се стремиш към целите, останалите неща малко или много се самонагласят.


След като говориш за толкова илюзии и лъжливи истини, очевидно нямаш някаква постоянна цел.
Просто пиша на база на това, което ти си писала.
Ако имаше постоянна цел, как тогава може да се съмняваш в реалността на живота?

Звучиш като един човек без цели. А, ако не е така, преосмисли собственото си написано.
;)
А сега, мир, аз отивам да уча испански на слънце. Утре ми е изпита. Ще си взема и топката, че току виж останало малко време и да се попека гол на игрището.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #53 -: Юни 21, 2010, 19:58:01 pm »
Ти смяташ някой неща за очевидни, аз други, но като цяло за себе си минах периода в който имах нужда да анализирам другите и да им казвам какви са и какъв им е проблема, един ден и на теб ще ти дойде времето. Целите са различни,тези като да завърша висшето си образование,да си купя жилище,да си намеря интересна работа и подобни аз не приемам за цели, а за необходимост с която съм се съгласила.Цели за мен са да помагам на хората да намерят и открият себе си, данапиша книга, да възптам сина си, да обичам. Мойте цели явно се разминават с твойте, но това не означава че няма такива,че не ги следвам и постигам щом смятам света за илюзьорен и щом имам различни методи от твойте.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #54 -: Юни 21, 2010, 22:39:27 pm »
Не съм ти обсъждал какви са ти точно целите и не съм ги критикувал.

По начина, обаче, по който написа предишните си постове и зададе въпросите, звучеше като някой без цели.
Ти самата твърдеше, че света ни е илюзорен, всичко което правим е илюзорно и (няма никакъв смисъл). Това е горе долу същото, както да твърдиш и че целите на човек са илюзорни.
Защото ако са истински, то и събитията в живота ще са истински.


Също и звучеше като някой, който е изгубен и не знае кой е, какъв е и по какъв път да върви.
А сега твърдиш, че искаш да учиш другите да намерят и да открият себе си.  ;D
Това да го коментирам ли?

Твърдиш, че ти е писнало да четеш лъжливи книжки на тема езотерика, а ето, че ти самата се готвиш да пишеш книга.
Ами каква е гаранцията, че тя няма да е пълна със заблуди и измислици и да заблуди някой друг, или пък много други хора?

Аз лично не се наемам да пиша каквито и да е книги. Не съм чак толкова дорасъл и разбиращ.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Много неща
« Отговор #55 -: Юни 21, 2010, 23:13:51 pm »
Присъединявам се към усещането.Дори за много кратки моменти(няколко секунди или минути)-просто всякаш осъзнавах,че "сънувам",но уви,това усещане много бързо преминаваше или припадах(буквално),което е наистина странно.Тъй че не знам дали сме в "Матрица" или нещо подобно,но определено светът,който Е,и в който си мислим,че живеем-различни са,но как да се "събудим" идея си нямам-ако някой се е "събудил",позволявам му да ме "събуди",че това се нетрае вече положение...  ;D
Стана ми много интересно това с припадането, без да умаловажавам усещането ти естествено. Поминиш ли нещо различно да си правил преди това или да си практикувал нещо ново за теб? За да имам осъзнати сънища тренирах и осъзнатостта дойде, затова си мисля че може би нещо отключва това осъзнаване в будно състояние.
eses,предпочитам да се въздържа от отговор.Инак за целите-аз имам цели,Tangrata_,следвам ги,правя,каквото се иска от мен,но някак нещо е непълно.Просто усещам,че целите,желанията и прочие неща-всякаш ме отвличат,и изместват погледа ми върху "незначителни"(в кавички е,понеже за повечето хора това е смисъла може би на живота им)неща,а истинските неща някак ги пропускаме.Все повече животът ми прилича на един сън,в който сме толкова повярвали и сме се вглъбили,че дори пропускаме факта,че сънуваме.Дори сме разбрали,че рано или късно ще свърши,и какъв парадокс-цял живот се стремим да си запълваме времето с всичко друго,и "важно,но идеята за смъртта-отбягваме я.Няма проблем да мислим за съседа,за близките,познатите,за всички,но себе си приемаме като такива,които ще живеят вечно...Колкото до кое е истинско и кое илюзорно-за мен всичко,в което сме повярвали,и приемаме за истинско-то е такова.Инак за книжките-и Карлос Кастанеда е нямал намерение да става писател,пък виж накрая как му се е наложило да пропише на човека.Просто понякога ние си мислим едно,а става друго...Защо ще се въздържа също от коментар. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #56 -: Юни 21, 2010, 23:36:16 pm »

eses,предпочитам да се въздържа от отговор.Инак за целите-аз имам цели,Tangrata_,следвам ги,правя,каквото се иска от мен,но някак нещо е непълно.Просто усещам,че целите,желанията и прочие неща-всякаш ме отвличат,и изместват погледа ми върху "незначителни"(в кавички е,понеже за повечето хора това е смисъла може би на живота им)неща,а истинските неща някак ги пропускаме.Все повече животът ми прилича на един сън,в който сме толкова повярвали и сме се вглъбили,че дори пропускаме факта,че сънуваме.Дори сме разбрали,че рано или късно ще свърши,и какъв парадокс-цял живот се стремим да си запълваме времето с всичко друго,и "важно,но идеята за смъртта-отбягваме я.Няма проблем да мислим за съседа,за близките,познатите,за всички,но себе си приемаме като такива,които ще живеят вечно...Колкото до кое е истинско и кое илюзорно-за мен всичко,в което сме повярвали,и приемаме за истинско-то е такова.Инак за книжките-и Карлос Кастанеда е нямал намерение да става писател,пък виж накрая как му се е наложило да пропише на човека.Просто понякога ние си мислим едно,а става друго...Защо ще се въздържа също от коментар. :)
Ех колко добре си се изразил  :yes:
Тангра ,както не си ми обсъждал целите ,така на бързо ми ги обсъди.Нямам никакво намерение да ти обяснявам защо съм си поставила тези цели, както не ме интересува и ти до колко си осъзнат за свойте.Но знаеш ли аз по какво разпознавам кога един човек е осъзнат, по това как се държи когато мисли че има власт над нещо или някого.Ти също не слушаш мойте съвети,а те са найстина добронамерени.Предупредих те че не можеш да съдиш за хората по това което четеш от тях и си правиш изводи,затова сега нищо не си разбрал и се чувстваш гневен.Но ти си знаеш филма в който си живееш и няма как да го надскочиш/Живей си твоя филм, никой не ти казва че не е истински,щом ти вярваш в него значи е.Нали за това говоря цяла тема,че в един прекрасен момент разбираш че има още много други филми и когато се умориш ще видиш илюзията.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 23:53:47 pm от eses »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Много неща
« Отговор #57 -: Юни 22, 2010, 00:32:58 am »
Съвета ти е правилен, мерси. От доста време си мисля да се оттърва от това. Но още не е дошло.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Много неща
« Отговор #58 -: Юни 22, 2010, 09:13:20 am »
Найстина не знам как да я кръстя тази тема,затова я кръстих така.Не съм писала от доста време,може би просто нямах нужда. Сега явно имам щом пиша.
В последно време си мисля че всичко е буллллл шит.В смисъл, стремим се да намерим себе си,да се развиваме,да помагаме,да се информираме,да постигаме някакви духовни неща,говорим за пробуждане, просветление, извисяване, ангели, извънземни и тн,от тези неща на този етап явно се чувстваме добре и затова си мислим че сме хванали бога за рога,Е този път просто сме наясно с нещата,чувстваме ги,виждаме доказателства за тях и всъщност даже самите ние сме едно голяма доказателство.Но всъщност какво се случва. Преминаваме в някакъв друг период на възраст, на взаимотношения, понатрупваме повечко отколкото ни трябват знания и болка от ударите на живота и като намерим "вярната" формула, почваме да развяваме байряк.Всички си спомянте на 20 колко уверени сте били че родителите ви не са прави за много неща, че еди кое си е готино а друго не, после сте се променили вие и убежденията ви и така до следващия път. Вярата е най силния инструмент,вече всички хора на тази земя искат да избягат от нея и се хващат да вярвата,търсят утеха,защото няма къде да отидат.Малко като със тотото тези седмици. При всички положения живеем във някакъв филм и по досетливите от нас си съставят сценария за него, но това пак е шибан филм.Не мога повече.Искам да изляза от този филм, не искам да се вкарвам в друг по розов,а да изляза от тъпия филм.Не ме кефи,дори когато е такъв какъвто го искам,щото той е такъв какъвто го искам докато не дойде следващата серия. Писна ми с тези - погледни в себе си,търси отговори там и тн- какво подяволите да намеря там, 100 милиона чужди неща, какво всъщност представлява цялата тази игра,убеждения които с времето се променят и живееш цял живот в различчни филми.Любов,светлина,тъмнина и шменти и капели,само прах в очите,поредната илюзия,поредните убеждения който ще се сменят,търсене на себе си  :nea: кво търсене,кви 5 лв- просто поредния филм,ние сме на такова място в което никога няма да разберем какво сме всъщност.Е тва е ,това си мисля,пък вие ако имате кво да кажете кажете,ако не все тая,щото и това ще е поредната ваша заблуда че ги разбирате нещата,щото те явно тук не могат да бъдат разбрани и изживяни в чист вид.
Не губи надежда. Истината е навсякъде, но човек първо трябва да се научи да я възприема, да я различава от илюзията. Самата ти си подвластна на много илюзии и заблуди, и каквато и истина да ти бъде предложена, ти ще я изкривиш в съзнанието си. Всъщност това важи за всички хора, не само за теб. Затова се говори за самоусъвършенстване. Само с развиването на множество качества в себе си ние можем да разберем действителността и да я разграничим от илюзията. Освен това търсенето на истината не е някакъв краен процес. Повишавайки умствените си, волеви и духовни качества, истината ще се разкрива пред нас във все по-голяма степен, но никога напълно. Безграничното затова е безгранично – защото не може да бъде обхванато.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Много неща
« Отговор #59 -: Юни 22, 2010, 11:14:14 am »
Това че се учим как да сънуваме по добре, далеч не означава че сме се събудили.Какво правим всички ние? Учим се как да владеем съня си, как да го направим по добър,по успешен спрямо обществените норми който са в съня ни а колко от нас си спомнят за истинската си същност,онази която сме ние,но не тук.За душата ни?Спомняте ли си? Аз си мислех доскоро че си спомням а всъщност не си спомням ,само вярвам в това което знам за нея, а това което знам за нея е от някъде другаде, не от мой личен опит.Това е същото ,като това което казвам на Танграта,да не си вади изводи за другите без да ги познава,Ние правим същото вадим си изводи по това което знаем, но нямаме личен опит.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27